Záhradníctvo

Zemiaky Tuleyevsky

Zemiaky Tuleyevsky - jeden z hybridov šľachtiteľských výskumných ústavov pestovania zemiakov v regióne Kemerovo, ktorého guvernérom je Aman Tulejev. Na jeho počesť bola pomenovaná nová kultivovaná odroda a vedci a agronomisti z Kemerova chceli poďakovať svojmu guvernérovi za jeho zásluhy pri výraznom zlepšení poľnohospodárstva v celom regióne. Počas desiatich rokov chovatelia pracovali na získavaní rôznych druhov zemiakov, ktoré by mali niesť takéto meno, a v roku 2007 boli zaradené do štátneho registra rastlinných plodín Ruskej federácie. Teraz, na rovnakej úrovni s množstvom už existujúcich odrôd zemiakov, zemiaky Tuleyevskaya postupne získavajú popularitu medzi priemyselnými poľnohospodárskymi firiem a súkromnými pestovateľmi zeleniny.

popis

V osvedčení priloženom k ​​žiadosti o zápis do štátneho registra výrobca novej odrody zemiakov Tuleyevsky deklaruje tieto odrodové normy:

  1. Zemiaky Tuleyevsky - rôzne priemerné zrelosti, trvanie od výsadby do krajiny až do úplnej zrelosti hľúz od 80 do 100 dní.
  2. Rozmanitosť zemiakov Tuleyevsky stôl, ktorý sa používa pri príprave kulinárskych pokrmov, obzvlášť dobré pre prílohy v podobe štiepanej zemiakov.
  3. Morfológia odrôd zemiakov Tuleyevsky: výška krovov od 50 do 70 cm, sú väčšinou vzpriamené, ale môžu byť so slabým bývaním, listy sú tmavo zelené s vlnitými okrajmi, stredne veľké, koruna s bielymi kvetmi a pomerne veľká.
  4. Výnos zemiakov Tuleyev je 180-420 centov na hektár, rekordná úroda bola zaznamenaná na 458 centrách.
  5. Koreňová plodina je pozdĺžna oválna hľuzovka, oči sú veľmi malé, kôra je žltozelená, mierne hrubá, mäso je vo vnútri bledožltej farby a žila v strede sa môže javiť ako tón tmavší ako mäso.
  6. Hmotnosť priemernej koreňovej plodiny je od 120 do 270 gramov.
  7. Chuť zemiakov Tuleyevsky je označená ako vynikajúca alebo dobrá, obsah škrobu je takmer 17%.
  8. Vynikajúca prezentácia pri zhromažďovaní od 88 do takmer 100%.
  9. Bezpečnosť pri skladovaní je 90%.
  10. Postoj k chorobám: odroda Tuleevsky je odolná voči rakovine zemiakov, existuje náchylnosť k zlatému nematodu, k neskorému plesňu v tejto odrode, ambivalentnému postoju - vrcholy sú odolnejšie voči tejto chorobe ako hľuzy.
Varovanie! Ak sa v strede zemiakov uvoľní pruh, potom to znamená porušenie technológie pestovania, čím širšie a hlbšie je toto jadro, tým výrazne klesá doba skladovania zemiakov.

V podnikoch s zemiakmi sa zemiaky uchovávajú v skladoch v podmienkach, ktoré si udržiavajú svoju bezpečnosť po celú zimu, takže v obchode nikdy nie je nedostatok zemiakov. Vo videu môžete vidieť sklad zemiakov Tuleevsky a pracovník skladu sa objaví po niekoľkých mesiacoch skladovania.

záver

Zemiaky - najviac konzumovaný výrobok po chlebe, život bez drobivých zemiakov na zemiaky pre obyvateľov Ruska a mnoho ďalších krajín sa bude javiť ako šedá a nudná. Obchody niekedy ponúkajú kupujúcim také zemiaky, že ich chuť zmizne, a tak odporúčame každému pestovateľovi zeleniny pestovať svoj vlastný prírodný produkt, aktualizovať odrody aspoň každých 5 rokov a nezabudnite, že existuje taká rozmanitosť ako zemiaky Tuleyevskaya.

Pozrite si video: Opekané zemiaky (August 2020).

Загрузка...