Záhradníctvo

Náplasť pre tabaku bramboráka Colorado

Prakticky každý záhradník, ktorý pestuje zemiaky, používa jeden alebo iný insekticíd. Zemiakový chrobák v Colorade je najdôležitejším nepriateľom na ceste k dobrej úrode. Aby ste sa zbavili týchto škodcov, musíte si vybrať veľmi silný nástroj. K týmto obavám je liek "tabu".


Popis prostriedkov

Hlavnou aktívnou zložkou lieku je imidakloprid. Je schopný preniknúť do všetkých buniek rastliny, po ktorých bude použitie listov zemiakov pre chrobáky nebezpečné. Akonáhle je v tele, látka okamžite pôsobí, čo ovplyvňuje nervový systém škodcu. Teraz je zemiakový chrobák Colorado úplne imobilizovaný a postupne zomrie.

[Get_colorado]

Liečivo je dostupné v nádobách a liekovkách rôznych veľkostí. Pri malom množstve zemiakov sú vhodné fľaše s objemom 10 alebo 50 ml a na pestovanie obrovskej plochy sa nachádzajú nádoby s objemom 1 liter alebo dokonca 5 litrov. Vypočítajte množstvo lieku je ľahké. Na spracovanie približne 120 kg hľúz budete potrebovať 10 ml.

Pokyny sú priložené k príprave. Je potrebné prísne dodržiavať metódu prípravy, ktorá je v ňom opísaná. Opísané odporúčania umožnia chrániť rastliny pred napadnutím Colorado chrobákov, ako aj drôtov. Účinok lieku pokračuje dovtedy, kým sa na kríkoch neobjaví menej ako 3 páry listov.

Pokyny na použitie lieku "Tabu" z zemiakového chrobáka Colorado

Taboo je rýchlo pôsobiaci nástroj, ktorý zostáva aktívny až 45 dní od jeho spracovania. Postupujte podľa pokynov na prípravu riešenia. Pred použitím lieku je potrebné dbať na ochranu rúk a slizníc. Teraz môžete začať proces prípravy zmesi:

 1. Rozstrekovacia nádrž je jedna tretina naplnená vodou.
 2. Potom zapnite režim miešania.
 3. Liehajte liekom rýchlosťou 1 ml na liter vody.
 4. Pridanie vody do nádrže bolo plné.
 5. Zmes sa znova mieša.
 6. Počas 24 hodín sa musí použiť roztok.
Varovanie! Počas tohto postupu pravidelne pretrepávajte roztok.

Pred spracovaním zemiakov je potrebné manuálne vybrať materiál na sadenie. K tomu sa zemiaky roztriedia a vyhodia všetky poškodené a choré hľuzy. Pamätajte, že výťažok zemiakov priamo závisí od kvality sadiva.

Ďalej sa liečba uskutočňuje podobným spôsobom:

 1. Vybrané zemiaky posypeme akýmkoľvek vhodným materiálom (hrubý film alebo plachtovina).
 2. Pomocou spreja sa činidlo aplikuje na všetky hľuzy.
 3. Potom sa zemiaky nechajú úplne vysušiť.
 4. Potom sa hľuzy otočia a opakujú prácu.
 5. Keď je nástroj úplne suchý, môžete začať s výsadbou.

Farbivový pigment, ktorý je súčasťou produktu, vám umožňuje rovnomerne aplikovať liečivo na všetky hľuzy. Kvôli tomu je každý zemiak úplne pokrytý vrstvou látky, ktorá sa nebude odlupovať a nebude vymazaná z povrchu.

Ochrana ochranného krytu

Ak zemiakový chrobák napadne zemiakové výhonky, drôt je špecificky zameraný na samotné hľuzy. Na ochranu rastliny je potrebné vykonať dodatočnú obrábanie pôdy pred sadením zemiakov. Za týmto účelom rozstrekujte každú jamku. Vďaka tomu sa okolo koreňového systému vytvorí ochranná vrstva.

Vlhkosť pomáha imidaklopridu šíriť okolo hľúz a potom rastlina postupne absorbuje látku z pôdy. Tak látka vstupuje do všetkých častí rastliny. Teraz, akonáhle brouka uhryzne kus listu, okamžite začne zomrieť.

Varovanie! Liek "Taboo" je škodlivý pre domáce zvieratá, včely a červy. Hlavná vec spočíva v dodržaní dávkovacích prostriedkov.

Dôležité vlastnosti a podmienky skladovania

Skúsení záhradníci emitujú nasledujúce výhody tejto látky:

 • účinnosť trvá až 45 dní;
 • počas tohto obdobia nie je potrebné vykonávať ďalšie postupy na kontrolu škodcov;
 • pripravený roztok je dobre rozmiestnený v celom hľuzách;
 • Výrobok tiež chráni kríky pred cikádami a voškami. Ako viete, oni sú nositelia rôznych vírusových ochorení;
 • činidlo sa môže použiť paralelne s inými liekmi. Ale predtým je potrebné skontrolovať ich kompatibilitu;
 • škodcovia nemali čas na rozvoj závislosti od Imidaclopridu, preto účinnosť tohto nástroja je pomerne vysoká.

Látka musí byť v pôvodnom balení. Udržujte Taboo mimo detí a domácich miláčikov. Teplotný režim by nemal byť nižší ako -10 ° C a maximálna teplota v miestnosti by nemala byť vyššia ako + 40 ° C. Po použití by mali byť zvyšky zlikvidované.

záver

Ako sme už videli, náprava Taboo pre zemiakový chrobák v Colorade sa dokonale vyrovná s jeho úlohou. Pri príprave roztoku je veľmi dôležité dodržiavať pokyny a dodržiavať bezpečnostné opatrenia.

recenzia

Pavol Sergejevič, 49 rokov, Volgograd, mnohokrát som počul povzbudzujúce recenzie známych záhradníkov o Tabu. Tiež sa snažil tento nástroj a bol veľmi potešený. Je pravda, že po 1,5 mesiaci sa stále vyskytli chyby. Musel som navyše postriekať vrcholy. Inštrukcie však uviedli, že liek je platný 45 dní, takže žiadne sťažnosti. Dávam prednosť tomu, aby ste zmenili nápravu pre zemiakový chrobák v Colorade, aby sa nezvykli. Možno, za pár rokov, opäť kúpim túto drogu. Antonina Viktorovna, 46 rokov, Samara Úprimne, vždy som sa bála spracovať hľuzy pred samotnou výsadbou. Potom mi vysvetlili, že látka prechádza do vrcholov a prakticky nepoškodzuje zemiaky samotné. Teraz občas používam podobné látky. "Taboo" tiež musel vyskúšať. Výborný jed, chyby neboli dlho.

Загрузка...