Kvety

Clematis Ashva

Clematis "Ashva" - zástupca rodiny trvalých kompaktných vín. Dĺžka dospelých rastlín je 1,5 - 2 m. Záhradkári a dizajnéri kraja radi využívajú dekoratívny vzhľad klematis "Ashva" (pozri fotografiu):


Popis odrody

Horolezci sú zvláštnym druhom okrasných krajiniek. Okrem spleteného kmeňa priťahuje Bush krásne kvety. V popise klematis "Ashva" je uvedené, že kvet môže produkovať až 100 púčikov v jednej vegetačnej sezóne. Farbenie veľkých kvetencov je veľmi jasné a rozmanité. Podľa recenzií sa klematis "Ashva" nachádza s kvetmi ružovej, modrej, karmínovej, fialovej, bielej farby. Kombinácia rôznych farieb dokáže dokonale zdobiť budovy alebo terasy.

Bežným názvom pre clematis je klematis. Zvláštnosťou štruktúry rastliny je prítomnosť trvanlivých listových stoniek, pomocou ktorých sa výhonky udržujú vo vertikálnej rovine. Clematis odrôd "Ashva" odkazuje na svetlo-milujúci rastliny, preto, s dostatočným osvetlením, viniča rastie veľmi rýchlo. A v tieni dáva slabý kvitnutie a rast.

Dekorácie "Ashwa" sú kvety. Sú veľké, svetlé, okrúhle.

Rastliny tvoria púčiky na výhonky bežného roka, ktoré podľa medzinárodnej klasifikácie klasifikujú veľkokvetý klematis "Ashva" do skupiny C. Odroda kvitne počas leta až do polovice septembra. Celá sezóna na mieste nepokojov farieb. Kvetina pozostáva z 5 zvlnených okvetných lístkov. Na každom okvetníku je vertikálny prúžok inej farby (červená).

Okrem popisu klematis "Ashva", záhradníci pomáhajú pri výbere odrôd vysoko kvalitných fotografií rastlín.

Tipy pre záhradníctvo

Niektoré nuansy, ktoré sú vlastné rastline, mali by ste vedieť pred sadením na mieste:

Liana odrody Ashva rastie na jednom mieste na 20-25 rokov. Ak sú rastliny vysadené v skupinách, vzdialenosť medzi kríkmi môže trvať najmenej 1 m.

Tento pozemok je slnečný a chránený pred vetrom. Keď sa poryvy vetrových výhonkov zamotajú a zlomia, kvety sú poškodené a dekoratívnosť rastliny je výrazne znížená.

Na to, aby sa klematis vyvíjal normálne, dlho kvitne hojne, je potrebné vybrať správnu podporu. Vyberte si vhodný pre závod a atraktívne pre majiteľa.

Varovanie! Bez podpory nebude Ashva liana schopná udržať svoju váhu a zohrávať úlohu okrasného krajčíra.

Prehriatie koreňového systému kvety nie je povolené. Na ochranu južnej strany je rastlina zablokovaná inými nízkymi kríkmi, trvalkami alebo oplotením. Ak chcete chrániť korene "Ashwa" zo slnka, v okolostvolnoy zóne môžu byť vysadené nízkokveté druhy - nechtík, nechtíka. Táto technika pomôže chrániť klíma pred škodcami.

Podľa recenzií záhradníkov je vrchol okrasnej klematidy odrody Ashva zobrazený vo veku 3 až 7 rokov. Potom sú korene silne prepojené a vyžadujú zvýšenie napájania a výživy.

Tip! Odporúča sa omladenie viniča raz za 7 rokov.

Veľmi opatrná starostlivosť je potrebná pre mladé kríky vo veku 2-3 rokov. Dvakrát ročne (na jar a na jeseň) sú kŕmené hnijúcim hnojom s prídavkom popola a fosforu a draslíka.

Hlavné stupne pestovania odrôd klematis "Ashva" - je výsadba a starostlivosť.

Výsadba Clematis

Zahradníci šíria klíma sám alebo získajú sadenice elitných odrôd. Clematis veľkokveté označenie "Ashva" - pýcha holandských chovateľov. Sadenice rastlín sa nakupujú v špecializovanom sklade a skladujú sa až do vysadenia pri teplote 0 až + 2 ° C. Ak sa puky začnú klíčiť, rastlina sa prenesie na chladné, ale dobre osvetlené miesto. Toto sa musí urobiť tak, aby sa výhonky nerozťahovali.

Clematis uprednostňuje voľnú úrodnú pôdu. Prirodzene, s mierne zásaditou alebo neutrálnou reakciou. Kyslé prostredie pre klematis "Ashva" je nevhodné, rovnako ako ťažké a vlhké pôdy.

Je to dôležité! Nemôžete pestovať "Ashvu" veľmi blízko stien budov.

Podľa popisu odrody, medzi clematis "Ashva" a stenu, musíte udržiavať vzdialenosť 15-20 cm Táto požiadavka je spôsobená tým, že budovy majú suchú pôdu. Preto klemati v tejto zóne rastú pomaly, kvitnú veľmi málo a často umierajú. V blízkosti bytu je priestor medzi stenou a klematisom zväčšený na 30 cm. Je potrebné zabezpečiť, aby voda zo strechy neklesla na výhonky.

Najlepší čas na vysadenie klematis "Ashva", podľa popisu a spätnej väzby záhradkárov, je koniec mája. Je dôležité vyhnúť sa nebezpečenstvu opakovaných mrazov.

Výkopová jaskyňa Clematis je vykopaná vo forme kocky so stranami 60 cm. Horná vrstva zeminy z jamy je vyčistená burinami, zmiešaná s:

  • humus alebo kompost (2-3 vedrá);
  • rašelina a piesok (1 lyžica);
  • superfosfát (150 g);
  • komplexné minerálne hnojivo pre kvety (200 g);
  • kostná múčka (100 g);
  • krieda (200 g);
  • popol z dreva (200 g).

Pre ľahkú pôdu zvyšujte množstvo rašeliny, pridajte hlinu. Ponechajte čas na usadzovanie pôdy. Trvá to 2-3 dni. Na dne jamy je umiestnená drenážna vrstva - piesok alebo perlit.

Ak korene "Ashwa" majú mierne sušené korene, potom je namočený v studenej vode po dobu 3-4 hodín. Ak je rastlina zakúpená v nádobe, potom je ponorená do vody 20 minút. Keď je podklad nasýtený vlhkosťou, môžete spustiť výsadbu.

Clematis hybrid "Ashva" je vysadený s koreňovým golierom hĺbky 7 - 10 cm, z úrovne pôdy sa sadenica potopí o 3-5 cm v ťažkej pôde a 5-10 cm v piesočnatom jase, vzdialenosť medzi kmeňmi Ashva je najmenej 60 70 cm Okamžite vodou a mulčujte okolostvolnoy zónu. Za prvých 10 dní pritenyat kríky z horiaceho slnka.

Čo robiť, ak ste sa podarilo získať sadby Ashva na konci jesene? Sú umiestnené v suteréne s teplotou nie vyššou ako + 5 ° C. Korene zaspávajú navlhčenú zmesou piesku a pilín. Uistite sa, že rastliny stehnú, aby rastliny zostali rastúce. Zopakujte stlačenie po 2-3 týždňoch.

Starostlivosť o kefy

Hlavná starostlivosť o klematis pozostáva z:

Zalievanie. Musí byť včasné a kompletné. Požiadavka Clematis na vlhkosť je známa pestovateľom. Ashwa lianas potrebujú bohaté zavlažovanie počas rastu. Avšak bažinaté a neustále mokré miesta sú úplne nevhodné pre pestovanie klematis Ashva (Ashva). Osobitným nebezpečenstvom je obdobie po rozmrazení snehu. V tejto dobe je potrebné zabezpečiť odtok vlhkosti, aby sa predišlo preťaženiu koreňového systému. Rozmanitosť Ashwa nepotrebuje časté zavlažovanie. Je dôležité sledovať stav pôdy a zabrániť jej úplnému vysychaniu. Pri napájaní sa uistite, že vodný lúč nie je nasmerovaný do stredu puzdra. Na jar sa krmiva preliate s vápnom mliekom vyrobeným z 200 g vápna a 10 litrov vody. Táto suma sa vynaloží na 1 štvorec. m štvorcový.

Hnojenie. Ak bola v minulom roku vysadená rastlina, krmiva sa kŕmia najmenej štyrikrát za sezónu a až po zavlažovaní. Clematis nemá rád zvýšenú koncentráciu živín v pôde. Na hnojenie "Ashwa" používajte organické a minerálne zmesi. Odporúča sa ich striedanie. V lete mesačne zavlažovanie dobre funguje s roztokom kyseliny boritej alebo manganistanu draselného (2 g na 10 litrov vody), postrieka roztokom močoviny (0,5 lyžice na liter vody). Keď rastlina kvitne, kŕmenie zastaví. Nadmerná výživa skracuje obdobie kvitnutia.

Pleťou. Dôležitou etapou by nemali byť zanedbávané. Plevel môže vážne zbaviť rastliny vlhkosti a živín, takže je treba bojovať a pôda musí byť mulčovaná.

Orezanie. Púčiky rastliny sú položené na mladých výhonkoch aktuálneho roka. To naznačuje, že klematis "Ashva" sa týka rastlín tretej skupiny prerezávania. Preto nemá zmysel držať staré výhonky. Prvá klemať "Ashva" každú jar. Mladé rastliny zasadené na jar nevyhnutne tvoria na jeseň (október - začiatok novembra) v tom istom roku. To pomôže sadenici sa usadiť dobre a do zimy. Jar prerezal všetky staré výhonky na 2 púčiky.

Ak je snímanie zmrazené, potom je na krúžku odstránené. Tiež prísť s bienále a trojročné viniča Clematis.

Útulok na zimu. Pred úkrytom klinček nevyhnutne odstrihnite staré listy. Ak sa udalosť vykoná správne, klematis "Ashva" môže vydržať mráz až na 45 ° C. Hlavným nebezpečenstvom je však nadmerné namočenie pôdy na začiatku jari alebo na jeseň. V noci môže voda zmrznúť a ľad poškodzuje korene. Preto je potrebné starostlivo pokryť pôdu okolo Bush.

Úkryt sa uskutočňuje v novembri, kedy sa pôda začne zmrazovať a teplota vzduchu sa nastaví na -5 ° C až -7 ° C. Pokrývajú sa zeminou, zvetrané rašeliny a smrekové vetvy sa pridávajú na vrch. Na jar postupne ustupujte.

Viac o jesenných podujatiach:

Clematis "Ashva" nájde najväčšiu aplikáciu v projektoch krajinného dizajnu lokalít. Veľkolepé oblúky, posiate veľkými kvetmi, dokážu zdobiť akúkoľvek oblasť. "Ashva" prináša zvláštny prínos pri zdobení stien, terás, altánkov alebo stĺpov.

Skvelá pomoc pre záhradkárov má nielen popis a fotografiu clematis "Ashva", ale aj recenzie tých, ktorí už rastú kvet.

recenzia

Tatiana, Voronež, milujem klematis. Zoradiť "Ashva" si vybral veľké svieže kvety. Máme veľa budov na mieste, takže musíte zdobiť steny. Môj Bush je 7 rokov. Počas tejto doby získal silu. Chystáte sa omladiť závod v budúcom roku. Clematis "Ashva" sa môže rozmnožovať len vegetatívne. Semená neumožňujú zachovať vlastnosti matky. Rozdelenie kríkov je vhodné - najjednoduchší spôsob pre záhradníkov. Irina, BelgorodNaša Clematis "Ashva" je už 15 rokov. Zo skúseností môžem povedať, že je to veľmi nenáročná liana. V prvom roku pestovania klemati "Ashva" sa riadil iba popisom a recenziami. Potom získala svoje skúsenosti a teraz sa mnohí radi poradia. Hlavná vec je zachovať rovnováhu vlhkosti. Nepreplňujte, ale neprastejte zariadenie!

Pozrite si video: Клематис крупноцветковый Ашва clematis ashva Ашва обзор: как сажать, саженцы клематиса Ашва (Jún 2022).

Загрузка...