Záhradníctvo

Na mieste - náprava pre inštrukcie Colorado zemiakov

Zemiaky boli vždy druhým chlebom. Táto chutná a zdravá zelenina je prítomná na stole takmer každej osoby a pokrmy, ktoré je možné z nej pripraviť, sa ťažko počítajú.


Rastú takmer v každom záhrade. Preto je také dôležité, aby úsilie, ktoré záhradkári robia na pestovanie druhého chleba, vyplatí s dobrými výnosmi. Zemiaky, ako všetky rastlinné plodiny, majú svoje vlastné ochorenia a škodcov. Rozsah škôd, ktoré môžu byť spôsobené rastlinám z čeľade Solanaceae, ktorá pochádza zo štátu Colorado, je jednoducho pôsobivá.

Varovanie! Za priaznivých podmienok a veľkých počtov za jeden deň môžu larvy zemiakového chrobáka z Colorada jesť polovicu zemiakového bush.

Škody zemiakového chrobáka v Colorade

Škoda, ktorú napadne zemiakový chrobák na rastlinách z čeľade nočného listu, je zrejmé.

 • Listová hmotnosť rastlín klesá, čo vedie k poklesu výnosu.
 • Rastliny sú pod stresom, čo tiež nezlepšuje podmienky pre ich vývoj.
 • Vegetácia kríkov konzumovaných chrobákom končí vopred, čo vedie k nedostatku plodín.
 • Pri prechádzaní rastlinami larvy chrobáka prispievajú k šíreniu neskorých plesní a rany na rôznych častiach zemiakových kríkov sú vstupnou bránou na infekciu.

Ako sa vysporiadať s listovým škodcom

[Get_colorado]

Musíme bojovať proti nemravnému škodcu. Môžete zbierať larvy ručne. Samozrejme, táto metóda je úplne bezpečná z hľadiska ekológie, ale veľmi namáhavá. Zhromažďovanie chrobákov sa bude musieť vykonávať denne, ale to nie je zárukou úplnej likvidácie škodcu. Chrobák môže lietať na dlhé vzdialenosti, takže sa objaví znova a znova. Existuje veľa populárnych spôsobov riešenia škodlivého škodcu. Ale často sú neúčinné, spracovanie sa musí zopakovať.

Varovanie! Zemiakový chrobák v Colorade môže lietať vo vetre rýchlosťou takmer 10 km / h a lietať na dlhé vzdialenosti.

Chemické látky proti brouku

Ak je infekcia s chybou veľká, a ešte viac, ak existuje veľa zemiakov zasadených, budete musieť uchýliť sa k pomoci chemikálií.

Prostriedky na ochranu pestovaných rastlín pred hmyzím škodcom sa nazývajú insekticídy. Existuje veľa takých prípravkov založených na rôznych účinných látkach. Najčastejšie ich spektrum činnosti je dosť široké.

Jeden z týchto liekov je účinným prostriedkom pre chrobáka zemiakového. Tento nástroj dobre zvládne nielen s ním, ale aj s mnohými ďalšími škodcami zo záhradných plodín.

Liečivo na mieste

V zložení lieku Napoux sú súčasne 2 účinné zložky:

 • Alfa-cypermetrín. Jeho obsah v litroch suspenzie je 100 g. Látka zo skupiny permetroidov, syntetizovaná analogicky s prírodným insekticídom založeným na pyrethrumovej rastline, ktorá je známa mnohým heřmánkom. Ovplyvňuje nervový systém chladnokrvných živočíchov a brouka zemiakového, vrátane zničenia bunkových membrán, čo spôsobuje ochrnutie nervového systému škodcu. Liečivo pôsobí pri kontakte s ním a pri vstupe do čreva hmyzu. Polovica lieku sa rozloží na 69 dní v bezpečných látkach.
 • Imidacloprid. Litr jeho suspenzie obsahuje 300 g. Táto látka patrí do triedy syntetických neonikotinoidov a tiež pôsobí na nervový systém chladnokrvných živočíchov, čím narušuje vodivosť nervových impulzov. Smrteľný, ak je zasiahnutý akoukoľvek časťou hmyzu. Účinnosť látky je veľmi vysoká, iba asi 10% jedincov zostáva nažive. Penetrujúc do tkanív zemiakov, imidakloprid sa v dôsledku chemických reakcií mení na kyselinu chlornikotinilovú, je to antidepresívum pre zemiaky. V dôsledku toho má dvojitý účinok: okrem potláčania zemiakového chrobáka z Coloradu tiež liečia zemiakové kríčky a zvyšujú svoj výnos.

Mechanizmus účinku

Imidakloprid je schopný preniknúť do tkanív rastlín zemiakov a prechádza cez cievy a rýchlo preniká do listov, čo je jedovaté ako pre larvy chrobákov, tak pre dospelých. Tento účinok trvá približne 3 týždne. Po celý tento čas rastliny zemiakov zostávajú jedom pre brouky každého veku. A dokonca aj túlaví jedinci nebudú schopní poškodiť rastliny. Účinok lieku bude viditeľný po niekoľkých hodinách. A za pár dní dosiahne svoj vrchol. Škodcovia každého veku sú postihnutí. Na mieste bude pôsobiť takmer mesiac. Množstvo ošetrení - 2, ale nie menej ako 3 týždne by malo prechádzať pred vykopaním zemiakov. Podmienky počasia nemajú vplyv na účinnosť lieku.

Spôsob použitia

Pokyny priložené k lieku odporúčajú zriedenie 3 ml alebo 1 ampulku napump vo vode. Jeho maximálne množstvo je 9 litrov, ak existuje len málo škodcov. Minimálne - 6 l s vysokým stupňom infekcie larvami a chrobákmi. Po dôkladnom premiešaní sa roztok naleje do rozprašovacieho zariadenia a zemiaky sa spracúvajú a snažia sa navlhčiť všetky listy.

Toto množstvo roztoku postačuje na spracovanie grafu dvoch väzieb. Tip! Je lepšie vykonať ošetrenie v prípade, že nedošlo k vetru a dažďu, potom sa príprava nebude umyť vodou a vietor nebude zasahovať do úplného zvlhčovania všetkých listov zemiakov.

Drogová toxicita a bezpečnostné opatrenia

Na mieste je 3 triedy nebezpečnosti, pre ľudí je mierne nebezpečné, ale všetky zvieratá môžu veľmi ťažko trpieť svojou činnosťou, preto je striktne zakázané vykonávať ošetrenie v blízkosti vodných útvarov alebo zvyškov odpadových vôd, aby sa nepoškodili ryby a iní vodní obyvatelia. Ale liek je pre včely veľmi toxický. Pre nich má prvú - najvyššiu triedu nebezpečenstva.

Varovanie! Nemožno spracovať na mieste zemiaky, ak je najbližšia včelárna bližšia ako 10 km.

Počas kvitnutia spracúvajte zemiaky.

Existuje dôkaz, že kontakt s liekom môže spôsobiť otravu domácich zvierat.

Na spracovanom mieste je možné odísť na vykonanie manuálnych prác nie skôr ako 10 dní, mechanické práce sa môžu začať skôr, za 4 dni.

Spracovanie by sa malo vykonávať v špeciálnych odevoch, musíte nosiť rukavice a respirátor.

Varovanie! Pri spracovaní dodržiavajte bezpečnostné opatrenia, potom, čo potrebujete zmeniť oblečenie, umyte a opláchnite ústa.

výhody

 • Nedávno vyvinutý.
 • Nemá fytotoxicitu.
 • Má vysokú účinnosť.
 • Kvôli dvom aktívnym zložkám zemiakového chrobáka Colorado nevzniká závislosť na lieku.
 • Mierne nebezpečné pre všetky teplokrvné zvieratá a ľudí.
 • Spektrum škodcov, na ktorých pôsobí, je veľmi široké.
 • Žiadne obmedzenia počasia v aplikácii.
 • Zmierňuje stres rastlín a zvyšuje ich výnos.
 • Malá miera spotreby.
 • Nízka cena.

Výsadba zemiakov potrebuje ochranu pred takým nebezpečným škodcom, ako je zemiakový chrobák. To je dobre schopné pomôcť drogu na mieste.