Záhradníctvo

Ľudové opravné prostriedky pre zemiakový chrobák v Colorade

Reprezentant americkej rodiny broukovitých broukov, obsahujúci viac ako 40 druhov - zemiakový chrobák v Colorade, ktorý prenikol na euroázijský kontinent, sa stal metlou poľnohospodárstva. Jedlo rastlín čeľade čeľade Solanaceae poškodzuje nielen zemiaky, ale aj papriky, baklažány a paradajky. A všetky tieto rastliny - jeho "pôvodné" jedlo.

Je tiež dobrá vec, že ​​po tom, ako sa rozhodlo o emigrácii, zemiakový chrobák v Colorade nebral so sebou svojich príbuzných, ktorí zostali vo vlasti vo svojej vlasti. Prisťahovalec z Colorada sa niekoľkokrát pokúsil nelegálne vstúpiť do Európy, ale mohol byť chytený a zničený. Iba v roku 1918, keď počas vojny ľudia neboli hmyzom, Colorado sa podarilo zaujať oporu v Bordeaux a získať tam oporu. Potom brokovník zemiakov v Colorade začal v Európe víťazný pochod.

História prenikania Coloradu do územia ZSSR si zaslúži špionážne romány. Nie sú neprimerané predpoklady súčasníkov tejto udalosti, že došlo k biologickej sabotáži. Prinajmenšom v 50. rokoch 20. storočia prenikol Colorado do Poľska a pobaltských štátov nehasticky, ale s ohniskami. Podobne, ohniská pozdĺž ciest, bol Colorada objavený v roku 1980 v Komi republike. Každopádne, ale dnes bramborový chrobák v Colorade obsadil celé územie Eurasie, ktoré sa nachádza na rovnakej zemepisnej šírke ako USA.

Všetky nové odrody chovateľov solanaceových rastlín sa snažia prejaviť rezistenciu voči vírusovým a plesňovým ochoreniam. Uspeli. Jediná vec, ktorú nemôžu robiť, je vyzdvihnúť rastlinné odrody odolné voči hmyzu a mäkkýšom.

Účinnosť chemických metód nakladania s zemiakovým zemiakom Colorado

Ak už boli vyvinuté jedy pre mäkkýše, potom s chrobákom zemiakov Colorado sa zdá, že chémia to neberie. V skutočnosti to nie je. Zemiakový chrobák z Coloradu zomrie insekticídmi rovnako ako akýkoľvek iný hmyz. Ale Colorado má spôsoby, ako prežiť s takým agresívnym zničením svojich hospodárskych zvierat. Metódy sú také účinné, že boj s chemickými látkami s Coloradoom je zbytočný.

Faktom je, že chemikálie pôsobia na akúkoľvek fázu vývoja hmyzu. Zvyčajne majú škodcovia vývojové cykly, ktoré sú obmedzené na určité mesiace, v ktorých je možné otravovať hmyz vo fáze buď imago, alebo pupa, alebo dospelí, ale ktorí ešte nedali vajíčka, jednotlivcov. V zemiakovom zemiakovi v Colorade neexistuje taká vec. Na tom istom kríku môžu byť dospelí, larvy rôzneho veku a vajíčka.

Americký škodca je snáď jediný, s ktorým sú ľudské prostriedky na chrobáka zemiakov Colorado najúčinnejšie.

Hoci pri zohľadnení počtu týchto metód a princípu "ak existuje veľa liekov z choroby, znamená to, že je nevyliečiteľná", možno sa domnievať, že ľudové prostriedky proti Coloradu nie sú ani oveľa efektívnejšie ako chemické. Ale prinajmenšom sú pre ľudí neškodné.

Taktické a technické charakteristiky zemiakového chrobáka z Colorada a boj proti nemu ľudovými prostriedkami

Pred nástupom na tento pestrý hmyz je potrebné zistiť príčiny jeho prežitie.

Prečo je ťažké odstrániť zemiakový chrobák z lokality:

predovšetkým preto, že Colorado je hosťom z Ameriky a na euroázijskom kontinente, nemá prakticky žiadne prirodzené nepriateľov;

 • počas leta je samica Colorado schopná usadiť až 1000 vajec;
 • chrobák je schopný hibernácie až do troch rokov za nepriaznivých podmienok;
 • hibernácia hmyzu hlboko v pôde, ktorá je pre insekticídy nedostupná;
 • Colorado môže lietať desiatky kilometrov;
 • Nie je možné vykonať ničenie chrobáka súčasne v celej Eurázii.

Ak sa samica Colorada spája na jeseň, potom na jar po hibernácii položí vajíčka bez ďalšieho hnojenia. Len jedna žena je dosť infikovať záhradu.

Vďaka svojim schopnostiam získal ilegálny migrant z Colorada uznanie a dokonca aj pamiatky od ľudí.

Ako sa vysporiadať s ľudskými koreňmi zemiakového chrobáka v Colorade

Najlepšou metódou je manuálna montáž Colorado škodcov a ich lariev z rastlín. Zhromažďovanie rastlín Colorado by malo byť spálené alebo utopené.

Je to dôležité! Nemôžete rozdrviť Colorado škodcov a ich larvy priamo na listy rastlín.

To necháva škodcu šancu prežiť a spája listy rastlín.

A ak nie je príležitosť prísť do krajiny každý deň alebo je pristávacia plocha príliš veľká? Počet chrobákov môže byť znížený o ich prirodzených nepriateľov, ktoré v Eurázii, aj keď málo, existujú.

Varovanie! Nie je potrebné zapisovať všetok hmyz do záhrady v škodcoch a pokúsiť sa ich zničiť, bez ohľadu na to, ako hrozné vyzerajú. Mnohí z nich sú veľmi užitoční.

Prírodné nepriatelia zemiakového chrobáka z Colorada

Zemiakovití

Larva chrobákov sú konzumované mŕtvymi brouky, z ktorých je pomerne málo druhov a všetci sú predátori, ktorí lovia škodcov. Jednou z nich je záhradná brožová záhrada.

Nájdenie takéhoto chrobáka na lôžkach, nemali by ste ho okamžite zničiť. Je to spojenec človeka. Existuje mnoho výhod, ale nie je to žiadna škoda. Výnimkou je chrobák na chleba, ktorý pravdepodobne nepoškodí papriky alebo iné plodiny. Podáva sa obilninami.

modlivka

Mnohí sa bojí tohto hmyzu a pokúšajú sa ho zabiť. Nie je potrebné Modliaci mantis loví dospelých Colorado chrobákov a iných záhradných škodcov. Preto je lepšie privítať vzhľad týchto predátorov na hospodárskych rastlinách.

Perillyus

Ak zrazu nájdete taký obrázok v blízkosti muriva zemiakového chrobáka v Colorade

Nepokúšajte sa okamžite zničiť hmyz. Toto nie je škodca. Je to prirodzený nepriateľ Colorado škodca, špeciálne priniesol z Ameriky: predátorská chyba Perillus. Chrobákové larvy sa vyrovnávajú s vajíčkami a larvami chrobáka a dospelá osoba môže dobre obednúť v Colorade.

Je pravda, že perillus možno zistiť iba na Krasnodarskom území, kde sa pokúšali aklimatizovať. Bez veľkého úspechu.

Vo fotografii však ako obeť je blízky príbuzný zemiakového chrobáka z Coloradu, ktorý sa od neho líši len farbou elytra. Ale perillus sa nestará, kto je tam.

GoldenEye

Spočiatku bol tento dravý hmyz napájaný vošky, takže v každom prípade je jeho použitie v záhrade nepochybné. Ale v poslednej dobe zlaté oči tiež ochutnali chuť lariev zemiakového chrobáka v Colorade.

Guinea

Predpokladá sa, že brouci môžu jesť perličky. Podľa zeleninového záhradníka v Nižnom Novgorode, ktorý sa rozhodol skontrolovať toto tvrdenie v praxi, zabudli informovať perličky o svojich potravinových preferenciách. Možno by sa mali naučiť jesť Colorado škodcov, ako morky. Guinea vtáctvo vo všeobecnosti veľmi stará o nezvyčajné jedlo a pozerá sa naň dlhú dobu. Ak sú oboznámení s pruhovanými slimákmi ako jedlom, veci môžu ísť rýchlejšie.

[Get_colorado]

Ale je tu ešte jedna nuance. Dokonca aj v prípade, že kura môže účinne vyčistiť vašu záhradu od škodca v Colorade, bude to rovnako efektívne očistiť od celej plodiny korenia, paradajok, bobúľ a ďalších vecí spolu s rastlinami. Ale chrobák určite nebude. Bohužiaľ, títo vtáci robia viac škody než pomoc.

Rastliny odpudzujúce chrobáky

Agresor Colorado nemá rád vôňu niektorých európskych rastlín a to môže byť použitý výsadbou kvetov, napríklad medzi korením kroví:

nechtík

nechtík

koriander

Nielen, že budú vyhnúť škodcu Colorado, ale tiež poskytnúť majiteľovi korenie alebo lieky, ako sú:

kapucínka

borage (tráva borievky)

nočná fialová

Rovnaký dvojitý úžitok možno dosiahnuť výsadbou cibule, chrenu alebo fazule medzi radom rastlín soľnatých rastlín.

Na tomto, možno, prirodzených nepriateľov Colorado zemiakov koniec chrobáka.

Zostáva prísť na to, ako sa zbaviť zemiakového chrobáka Colorado ľudovými prostriedkami bez prilákania dravého hmyzu do záhrady (ak sú prítomné, nebude možné vyčistiť iných škodcov okrem zemiakového chrobáka z Colorada) alebo vysadenie repelentných rastlín.

Spôsoby boja proti zemiakovému chrobákovi Colorado s improvizovanými prostriedkami

Spôsoby boja proti Colorado škodcu sú rozdelené do:

 • suché poprašovanie;
 • postrek;
 • mechanických metód.

Rôzne jemné prášky sa používajú na poprašovanie rastlín vrátane omietky a cementu:

 • preosiatym popolom. Birch popol je považovaný za najúčinnejší. Tvrdí sa, že jednorazové poprašovanie rastliny v množstve 10 kg popola na sto postačuje. Colorado a larvy zomrú o 2 dni neskôr. Ale je potrebné prášok rastliny každé 2 týždne pred kvitnutím zemiakov a raz mesiac po kvitnutí;
 • kukuričná múka. Predpokladá sa, že po jedení čiastočiek múky spolu s listami rastlín padne Colorado škodca v dôsledku napučiavania čiastočiek múky v žalúdku. Je nepravdepodobné, že táto metóda je účinná, pretože prach rastlín na mokrej lístie a múka sa bude zväčšovať ešte pred vstupom do brouky;
 • cementu alebo omietky. Praktici tejto metódy záhradníci tvrdia, že Colorado umierajú. Cementujúca látka upcháva črevá?
Je to dôležité! Všetky druhy prašných rastlín sa vykonávajú skoro ráno na rosou. Výnimkou je popraskanie bezprostredne po poslednom daždi. Je žiaduce mať slabý vietor.

Týmto spôsobom metódy zabíjania chrobáka suchou metódou končí. Rozsah ľudových prostriedkov na postrek je oveľa širší.

Recepty infúzie na boj s rastlinami

Existuje toľko receptúr na infúzie na postrek rastlín, čo nevyhnutne vyvoláva otázku, aká je ich účinnosť. Okrem toho mnohé infúzie zabíjajú nielen škodcov, ale aj pomocníkov. Takmer vo všetkých receptúrach infúzie vyžadujú 10 litrov vody, takže predpokladáme, že na vodu je potrebných 10 litrov, pokiaľ nie je uvedené iná dávka.

Na výrobu použitých infúzií:

 • dechtového roztoku. Zrieďte 100 g dechtu vodou, aplikujte trikrát týždenne;
 • slnečnice. 500 g kvety na trvanie 3 dní;
 • Nard. 100 g trávy naliať vriacu vodu a trvať 2 hodiny. Striekal sa trikrát počas vegetačného obdobia. Prvýkrát po dosiahnutí výšky rastlín 15 cm;
 • orech. 300 g škrupín a sušených listov alebo kilogram čerstvého lístia nalejeme vriacou vodou. Trvať na týždeň. Kmeň pred striekaním;
 • topoľové listy. Polovice vedro z listov nalejte vodu a varíme na štvrťhodinu. Pridajte vodu na plný objem a trvajte ďalšie 3 dni;
 • biela akáciová kôra. Kilogram drvenej kôry trvá 3 dni, napätie pred postrekom;
 • lastovičník. Koreňka rastlín naplnená vodou sa varí štvrťhodinu. Extrakt sa zriedi vodou v množstve pol litra extraktu na 10 litrov vody.
 • cibuľová kôra. 300 g pod tlakom, nalejte vodu s teplotou 80 ° C, trvajú na deň;
 • pena s popolom z dreva. 300 g palinu sa zmieša s pohárom popola, naplní sa horúcou vodou, trvá 3 hodiny;
 • púpava s prasničkou. Varte 400 g zmesi. Každá rastlina má 200 g. Po ochladení ju zrieďte v množstve 0,5 litra infúzie na 10 litrov vody.
 • horúci korenie. 200 g sušených surovín sa varí dve hodiny. Po ochladení pridajte 40 g mydla do vývaru;
 • cesnak. 0,2 kg mletého cesnaku trvá deň. Pred použitím pridajte 40 g mydla;
 • konope. 300 g konopných kvetov sa varí 10 minút v 5 litroch vody. Zatiaľ čo sa infúzia ochladzuje, dajte čaj zástupcom Federálnej protidrogovej kontroly a tímu policajných síl. Po ochladení pridajte 20 g mydla;
 • paradajky Nie je to veľmi sľubný spôsob, keďže pestovateľ paradajok žije v Colorade. Ale sedí na nich naposledy, takže môžu byť použité na vydesenie Colorada z rastlín zemiakov. Dve možnosti: kilogram jemne nakrájaných rastlín sa vloží do teplej vody na 5 hodín alebo 3 kg jemne nakrájaných rastlín paradajky sa varia pol hodiny v 10 litroch vody. Pred použitím sa do 1 litra roztoku pridá 5 1 vody. V obidvoch možnostiach pridajte 40 g mydla, horkú žltú. Varte 2 kg suchých rastlín. Pred použitím pridajte 30 g mydla;
 • tabak. Jedna libra stoniek, prachu alebo koreňov rastliny sa infunduje počas 2 dní. Pridajte do infúzie ďalšie 2 diely vody a pridajte 40 g domáceho mydla.
 • dusíkaté hnojivo. 100 g zriedeného vodou. Rastliny sa postriekajú roztokom;
 • soda + kvasnice. Vezmite 300 g jedlej sódy a kvasiniek, premiešajte vo vode. Získané suspenzné postreky rastlín 2 krát za týždeň.
Je to dôležité! Striekanie rastlín produkovaných vo večerných hodinách, výber pokojného počasia. Mokré lístie sa nezaobchádza.

Všetky infúzie a odvar sa používajú iba v čerstvo pripravenej forme. Mydlo nemá vplyv na zdravie Colorada, ale prispieva k priľnavosti roztokov k lístie rastlín.

Bojujeme s chrobákom staromódnym spôsobom. Samotný recept na riešenie Colorado sa vyslovuje len na konci videa.

Mechanické spôsoby, ako sa zbaviť chrobáka

Mulčovanie s pilinami

Dobrý spôsob, ako vydesiť zemiakový chrobák z Colorada, je rozmiešať pôdu medzi vysádzaním bielych rastlín s čerstvými borovicovými alebo brezovými pilinami. Táto metóda môže tiež dosiahnuť niekoľko cieľov naraz:

 • keď mulčovanie piliny pod krovinami rastlín nebude pestovať burinu;
 • Colorado škodca bude lietať okolo lôžok s bočnými rastlinami strane, ako on nemá rád vôňu čerstvého dreva;
 • ako prechádza, vytvorí sa hnojivo.

Cibuľové šupky môžu byť použité nielen na odvarovanie, ale aj v suchej forme. Ak sa v procese výsadby solanaceous rastliny v otvore dajte hrsť cibule kôry, potom výsadby rastliny sa zbaviť zemiakov brambora Colorado. Je pravda, že metóda funguje v regióne Nižný Novgorod. Pokus uskutočnený v oblasti Donecku ukázal, že do rastlín boli umiestnené buď "termonukleárne farby" alebo malé plevy.

Môže pasce

Pre pasce vhodná banka z akéhokoľvek materiálu, ak bola len dostatočne hlboká. Okraje budúcej pasce sú rozmazané so šťavou z zemiakov, niekoľko kusov zemiakových hľúz je umiestnených na dne. Banka je pochovaná tak, že okraje sú na úrovni terénu. Môže hustota: 1 ks na 5 m² vysadených rastlín. Na šplhanie do banky, škodca Colorado už nemôže uniknúť.

Mladé rastliny zemiakov

Keď rastliny zemiakov vysadené na zber rastú a rastú, niekoľko starých zemiakových hľúz sa vpichuje medzi radmi. Po výskyte mladých rastlín sa škodca v Colorade začne presúvať na jemné mladé listy, pričom samotné staré rastliny nechávajú. Zhromažďovanie zemiakového chrobáka z niekoľkých mladých rastlín je jednoduchšie ako z celej výsadby zemiakov.

Prírodné a chemické zbrane proti zemiakovému brouku

Zemiakový chrobák v Colorade môže byť otrávený škodcom Colorado sám. Aby ste to dosiahli, musíte vyzdvihnúť celú pololitrovú nádobu Colorado chrobákov a nasypte škodcov do 10-litrovej nádoby s vodou (zdá sa, že v tomto čísle je niečo čarovné). Obal nádobu zakryjte vodou. Po tom, ako sa škodcovia v Colorade klesli a klesli na dno, je roztok pripravený. Zvyčajne proces prípravy jedovatého roztoku trvá 4 až 6 dní. Riešenie bude pripravené až potom, čo sa všetky chyby utopia. Je potrebné, aby sa toxíny z chrobákov rozpustili vo vode.

Pridajte 2 ďalšie časti vody do roztoku.

Je to dôležité! Skúsení záhradníci odporúčajú nepoužívať roztok v koncentrovanej forme "pre vernosť". Jed z Colorado chrobákov môže spáliť listy rastlín.

Popol z Colorado chrobákov

Zhromaždiť 200 rastlinných škodcov. Vytvorte oheň a počkajte, kým drevo nehorí na červené uhlie. V železnom kontajneri vyprážame Colorado na uhlie. Opatrne trieť otvory z škodcov na jemný prach. Prach uvoľniť v štandardnom množstve vody a postriekať pomocou suspenzie rastlín zemiakov.

záver

Každý záhradník sa pokúša vynájsť nový spoľahlivý nástroj proti "biologickým zbraniam hromadného ničenia" Colorado zo solanaceóznych rastlín v Colorade, ale doteraz nikto nezistil pre človeka Colorado.

Vzhľadom na schopnosť škodcu z Colorada lietať a prispôsobiť sa akémukoľvek chemickému útoku sa záhradníci zbavia útočníka v Colorade, iba ak sa vlády všetkých krajín dohodnú na simultánnom postreku všetkých oblastí postihnutých škodcom Colorado insekticídmi. Výsledkom je, že všetok iný hmyz žijúci v týchto oblastiach bude zničený. Preto záhradníci môžu len mierne obmedziť a kontrolovať rast zemiakového chrobáka Colorado.