Záhradníctvo

Ako chovať Corado z zemiakového chrobáka Colorado

Medzi najrôznejšími insekticídmi musí byť tiež schopný vybrať skutočne efektívny, bezpečný a lacný prostriedok. Je veľmi dôležité dodržiavať pokyny, ktoré sú k lieku priložené. Dokonca aj tá najlepšia droga neposkytne dobré výsledky, ak sa použije nesprávne. Mnoho záhradníkov si vyberá produkt s názvom "Corado". V tomto článku uvidíme, ako zriediť a používať túto drogu. A tiež sa dozviete niektoré vlastnosti látky.

Charakteristika lieku

Vývojári pracovali dobre na zložení nástroja. Hlavnou aktívnou zložkou je imidakloprid. Jedná sa o vysoko účinnú vysokorýchlostnú zložku obsiahnutú v prípravku vo veľkých množstvách. Je to on, kto je zodpovedný za zničenie Colorado chrobákov. Okrem toho produkt obsahuje avermektínový komplex, ktorý sa získava z húb nájdených v pôde.

Varovanie! Táto droga je pre včely nebezpečné.

Látka je balená v malých ampulkách a liekovkách od 1 do 20 ml. Vzhľadom na vysoký obsah toxických látok má liek pomerne výrazný nepríjemný zápach. Patrí do tretej triedy nebezpečenstva pre ľudské zdravie. To znamená, že počas používania je potrebné dodržiavať bezpečnostné pravidlá.

U škodcov sa nevyskytuje v závislosti od zložiek lieku. Môže sa používať pravidelne v rovnakej oblasti. Ale napriek tomu sa odporúča trikrát zmeniť nástroj. Nová liek musí mať inú hlavnú zložku.

[Get_colorado]

"Corado" je schopný preniknúť do chrobákov viacerými spôsobmi (črevný, systémový a kontaktný). Vďaka tomu sa môžete v krátkej dobe úplne zbaviť škodcov v záhrade. Liečivo má trojitý účinok:

  1. Zabíja dospelých jedincov.
  2. Zničí larvy.
  3. Znižuje schopnosť reprodukcie vajíčok.

Táto látka bojuje nielen proti zemiakovým zemiakom Colorado, ale aj proti iným škodcom pestovaných rastlín. Pomáha napríklad zbaviť sa roztočov, zemiakových chrobákov a vošiek. Liek zostáva účinný bez ohľadu na poveternostné podmienky. A to sa nemôže radovať, pretože zvyčajne musíte po dlhších dažďoch znova spracovávať kríky.

Je to dôležité! Po spracovaní komponenty ovplyvňujú nervový systém chrobákov a znižujú ich výkonnosť. Počas 2 až 3 dní škodcovia úplne zomrú.

Výrobcovia nedoporučujú používať insekticíd s inými liekmi. To poškodí rastliny a znižuje účinnosť postupu. Látky obsiahnuté v nástroji sa akumulujú a pokračujú v činnosti 4 týždne po liečbe. Počas tejto doby všetci škodcovia umierajú a ich opätovné objavenie je nepravdepodobné.

Príprava a aplikácia roztoku

Účinnosť lieku závisí od dodržiavania všetkých pravidiel opísaných v pokynoch. Pri príprave zmesi je potrebné zvážiť veľkosť plochy. Dilute Corado sa odporúča pri izbovej teplote. Pre 1 ampulku lieku budú potrebné 5 litrov tekutiny. Po zmiešaní zložiek sa roztok naleje do valca rozprašovača a pokračuje sa k ošetreniu puzdier. Ako toxický prostriedok je potrebné chrániť pokožku a dýchacie cesty.

Varovanie! Posledné spracovanie zemiakov by sa malo uskutočniť najneskôr 3 týždne pred zberom.

Roztok sa môže nastriekať alebo postriekať. Najlepší čas na liečbu je ráno alebo neskoro večer. Použitie drogy by malo byť opatrné, aby ste nezmeškali kríky. Ako škodcovia zomierajú rýchlo závisí od správnej aplikácie. Pri silnom vetre alebo daždi je lepšie nepoužívať "Corado".

V návode na použitie "Korado" zo zemiakového chrobáka v Colorade sa uvádza, že liek sa nemôže kombinovať s inými insekticídmi. Počas liečby činidlom nie je povolené hnojenie a iné postupy používajúce chemikálie. Jedna ampulka liečiva je dostatočná na ošetrenie postele s zemiakmi. Nasledujúce postupy sa vykonávajú podľa potreby.

Bezpečnosť

Tento prostriedok pre chrobáka zemiaka Colorado nemožno pripísať vysoko nebezpečným liekom. Je však stále potrebné dodržiavať určité pravidlá:

  • riediť a používať liečivo by malo byť iba v rukaviciach a ochrannom oblečení;
  • pre chov "Corado" nemôže používať sódu;
  • jesť jedlo, pitnú vodu a fajčenie počas konania je prísne zakázané;
  • po liečbe musíte opláchnuť nos a hrdlo, ako aj sprchovať;
  • Ak sa produkt dostal na pokožku alebo sliznice, ihneď ich vypláchnite veľkým množstvom vody;
  • na odstránenie otravy jedom musíte piť aktívne uhlie.

Varovanie! Liek sa nedá použiť, ak sa včelí blízko.

záver

"Corado" zo zemiakového chrobáka v Colorade sa etabloval ako vynikajúci prostriedok proti škodcom. Ak sa chcete zbaviť dospelých broukov, lariev a vajec v krátkom skoku, potom je táto látka pre vás. S ním môžete bojovať s inými škodcami poľnohospodárskych plodín. Nie je prekvapujúce, že mnohí záhradníci uprednostňujú tento konkrétny liek.

recenzia

Maria Zakharovna, 54, Samara Keď som raz skúsil Coradua proti zemiakovi bramboru Colorado, už sa nechcem vrátiť k iným prostriedkom a ešte viac k manuálnej zbierke škodcov. Insekticíd sa môže používať niekoľko rokov na tom istom mieste. Nie je náchylný k chrobákom Petr Šergejevič, 46 rokov, je Astrachan "Korado" chválený mnohými mojimi priateľmi. V zásade som sa tiež páčil tento nástroj. Málokedy ju používam, pretože rád spracovávam hľuzy ešte pred výsadbou.

Загрузка...