Záhradníctvo

Poison from the Beetle Colorado Beetle: recenzie

Každý rok musia záhradníci premýšľať o tom, ako chrániť svoje plodiny zemiakov z zemiakov zemiakového Colorado. Po zimách začínajú ženy aktívne podávať vajcia. Každý jednotlivec je schopný produkovať približne 500 vajec. Po asi 3 týždňoch sa narodia malé larvy, ktoré konzumujú listy zemiakov. Som rada, že existuje obrovské množstvo účinných liekov, ktoré môžu zničiť takmer všetkých chrobákov v jednom postupe. Medzi tieto lieky patrí droga "zhukoed". V tomto článku sa bližšie pozrieme na jeho vlastnosti a spôsob použitia.

Opis lieku "Zhoukoed"

Výrobca tejto drogy - spoločnosť "August". Je bezpečné povedať, že výrobcovia sa veľmi snažili pracovať na tomto nástroji. Zohľadnili všetky faktory a vplyv rôznych látok na škodcov. Vďaka tomu sa ukázalo, že nástroj 3 v 1 zabíja nielen dospelých, ale aj larvy a dokonca aj vajcia. Takéto vlastnosti drogy uspokojili mnohých záhradníkov.

Nástroj obsahuje nasledujúce látky:

 1. Imidacloprid. Je to účinná látka s rýchlym účinkom, ktorá sa môže hromadiť v zelenom množstve rastliny. Potom, keď jede listy chrobákov, to jednoducho paralyzuje.
 2. Alfa-cypermetrín. Je schopný paralyzovať škodcu v dôsledku účinkov na nervový systém. Látka začína pôsobiť do jednej hodiny po požití. Alfa-cypermethrin je bezpečný v druhom stupni, čo znamená, že látka môže byť nebezpečná pre ľudské zdravie. V prípade kontaktu s telom a sliznicami je potrebné okamžite umyť hrdlo a nos a tiež sprchovať. Ďalej by ste mali vypiť aktívne uhlie a využiť služby lekára.
 3. Klotianidín. Látka sa tiež hromadí v rastline. Trvá na dlhú dobu. Spôsobuje smrť u hmyzu.

Varovanie! Takéto komplexné zloženie liečiva umožňuje úplnú ochranu zemiakov proti všetkým generáciám škodcov.

Môžete si kúpiť drogu v akomkoľvek špecializovanom obchode. Vzhľadom na to, že existujú falzifikáty, mali by ste kúpiť látku len v originálnom originálnom obale. Nástroj môžete kúpiť aj na oficiálnych stránkach výrobcu na internete.

Návod na použitie

Začnite používať liek iba po preštudovaní pokynov. Výška finančných prostriedkov na sto zemiakových lôžok je 1,5 ml. Ďalej je proces varenia nasledovný:

 1. Najjednoduchší spôsob merania množstva lieku pomocou lekárskej striekačky. Prijímajú sa a nalievajú do pripraveného kontajnera.
 2. Potom nalejte 1 liter vody a dôkladne premiešajte roztok.
 3. Potom do nádoby nalejte 2 litre vody a znova premiešajte všetko.
 4. Zmes sa umiestni do rozprašovacej nádrže a prechádza do oblasti ošetrenia.
 5. Množstvo použitého roztoku závisí od veľkosti puzdier.
 6. Hotová zmes by sa mala použiť okamžite a zvyšky by sa mali zlikvidovať.

Je to dôležité! Recenzie lieku "Beetle" zo zemiakového chrobáka Colorado naznačujú, že poveternostné podmienky ovplyvňujú kvalitu postupu.

Spracujme deň bez dažďa a silného vetra. Po daždi bude potrebné postup opakovať.

Prínosy liekov

Výhody tohto nástroja zahŕňajú:

 • účinný boj proti chrobákovi v rôznych štádiách rastu a rozvoja;
 • tie hmyz, ktoré sú na spodnej časti listu, sú tiež odstránené;
 • škodca nakoniec zomrie v priebehu 24 hodín;
 • jed sa nedostane na zemiaky sám;
 • minimálny účinok drogy na osobu pri dodržiavaní bezpečnostných pravidiel;
 • teplota vzduchu a vlhkosť neovplyvňujú spracovanie rastlín;
 • dodržiavanie ceny a kvality lieku.

Bezpečnosť

Aby ste zabránili účinkom látok obsiahnutých v produkte na ľudské zdravie, musíte dodržiavať jednoduché bezpečnostné pravidlá:

 1. Používajte ochranný odev. Rukavice, maska ​​a okuliare, gumené čižmy a ťažké oblečenie nebudú schopné preniknúť do kože alebo slizníc.
 2. Spracovanie postelí by malo byť v bezvetrie deň. Odporúča sa to robiť ráno alebo večer, keď slnko nie je tak aktívne.
 3. Počas postupu nemôžete jesť, piť ani fajčiť.
 4. Deti, domáce zvieratá a tehotné ženy by sa nemali nachádzať blízko miesta.
 5. Nemiešajte liek s inými látkami, ktoré majú veľmi odlišné vlastnosti.
 6. Po spracovaní musíte umyť všetky odevy a umývať topánky. Potom by ste mali mať sprchu a umyť si hrdlo a nos.

Správne používanie výrobku zaručuje dobrý zber. Nemôžete sa obávať kvality výrobkov, pretože tieto látky sú úplne neutralizované pred časom zberu.

záver

[Get_colorado]

"Zhoukoed" je vynikajúcim liekom pre zemiakový chrobák v Colorade. Mnohí záhradníci už túto látku vyskúšali na základe vlastných skúseností a tvrdia, že liek je úplne bezpečný a účinný. Použitie je pomerne jednoduché, rozložte ho a môžete striekať kríky. Hlavná vec je dodržiavať bezpečnostné opatrenia počas postupu.

recenzia

Maria Olegovna, 37 rokov, Krasnodar, dlho hľadá dobrú nápravu pre zemiakový chrobák v Colorade. Priateľ mi poradil, aby som skúsil "Zhovkoed", tvrdil, že len oni sú zachránení od nepríjemného hmyzu. Teraz sa pripojí k jej slovám. To je naozaj úžasný nástroj, ktorý ničí každého posledného brouka na mieste. Samozrejme, že po daždi je potrebné znova rozstrihnúť všetky kríky, pretože sa látka vyplachuje. Ale to je problém všetkých takýchto príprav. Pavel Aleksandrovich, 45, Moskva Na našej dachi máme veľmi malý pozemok so zemiakmi. V zásade by bolo možné ručne zhromažďovať škodcov. Čas však nestačí. Stáva sa, prídete a brouci už jedia nejaké kríky. "Zhoukoed" - to je náš hlavný asistent. Hlavnou vecou je mať čas na spracovanie. Zriedenie a používanie lieku je veľmi jednoduché, dokonca aj neskúsené. Pokiaľ ide o mňa, skvelý jed pre chrobáky.

Pozrite si video: 1969 Plymouth Roadrunner vs Insane Volkswagen Drag Beetle (Smieť 2019).