Záhradníctvo

Aktara zo zemiakového chrobáka Colorado: recenzie

Každý, kto vysadil zemiaky aspoň raz, čelil takej metre, ako je zemiakový chrobák. Tento hmyz je tak prispôsobený rôznym podmienkam života, ktoré ani mnohé jedy nedokážu prekonať. To je dôvod, prečo experti v oblasti agronómie vyvinuli špeciálny liek Aktar, ktorý ochráni vašu plodinu pred trvalými škodcami a umožní vám pestovať vysokokvalitné a zdravé rastliny.

Popis a vlastnosti lieku

Jedinečnosť Aktary spočíva v tom, že môže byť použitá nielen na ochranu zemiakov pred zemiakovým zemiakom Colorado, ale aj na ríbezle z vošiek, ako aj rôznych škodcov, ktoré zhoršujú rast a zničia ruže, orchidey a fialky. Aktara je insekticíd neonikotinoidného typu.

Takmer jeden deň s týmto liekom proti zemiakovi brambora, môžete zabudnúť na tohto škodcu. Takže po 30 minútach po ošetrení škodcovia už nebudú jesť a druhý deň ich smrť nastane.

Ak privediete náplasť Aktara pod koreň rastliny, ochrana bude trvať 2 mesiace, ak sa droga rozprašuje, zariadenie bude chránené počas 4 týždňov. V každom prípade, v čase, keď zachytíte rastliny pred bolestivým hmyzom.

V akej forme sa vyrába

Liek je dostupný v niekoľkých formách: kvapalný koncentrát, ako aj špeciálne granule. Takže granule sú balené v malom balení v množstve 4 g. Odborníci tvrdia, že na spracovanie všetkých skleníkových paradajok bude dostatok vrecka.

Suspenzný koncentrát je dostupný v ampuliach s objemom 1,2 ml, ako aj v 9 ml fľašiach. Takéto balenie je vhodné na spracovanie izbových rastlín alebo malých chatových domov.

Pre podniky, ktoré sa zaoberajú pestovaním poľnohospodárskych výrobkov, sa vyrába špeciálny obal na 250 g.

Ako používať nápravu proti škodcom

Znamená to, že Aktara zo zemiakového chrobáka v Colorade, ktorého návod na použitie je pomerne jednoduchý, má nielen recenzentov záhradníkov amatér, ale aj vážnych odborníkov v poľnohospodárskom sektore.

Varovanie! Najdôležitejším bodom je začať spracovanie včas.

Jednoducho povedané - akonáhle sa na rastlinách našli škodcovia, okamžite otvorte obal a pokračujte v spracovaní.

Vyberte si deň bez vetra a tiež si prezrite prognózu tak, aby nepršalo. Striekanie sa vykonáva ráno a večer. Vyberte si dobrú rozprašovaciu látku tak, aby sa nestratila a nebola upchatá. Na konci práce sa postrekovač premýva veľkým množstvom vody.

Takže je potrebné pripraviť riešenie, robiť to len v otvorenom priestore. V 1 litri teplej vody zriedte 4 g vrecka s liekom. Pracovná kvapalina sa pripravuje v samotnom rozprašovači, ktorý sa naplní vodou na ¼. Ak kropíte zemiaky, musíte pridať 150-200 ml výrobku, pri spracovaní ríbezlí a 250 ml budete potrebovať 600 ml pre kvetinové kultúry.

Pomocou lieku Aktara získate veľa výhod:

  • ochrana pred viac ako 100 škodcami;
  • aktívna penetrácia cez listy. Liečivo sa absorbuje po 2 hodinách a dážď nemá čas na umytie ochrany;
  • prakticky nepreniká samotným ovocím;
  • činidlo môže byť zmiešané s inými liečivami, ako aj pridané do hnojiva. Liek je nezlučiteľný len s produktmi na báze alkalických látok;
  • aktivuje vývoj koreňového systému;
  • droga je neškodná pre dravcov hmyzu, ktorí sa živia škodcami.

Najdôležitejšie je však ochrana pred zemiakovým zemiakom Colorado. Aktara je spoľahlivý nástroj, ktorý ochráni vašu úrodu pred neočakávanými hosťami.

Odborníci tiež odporúčajú striedanie lieku inými prostriedkami ochrany, aby niektoré druhy škodcov nevyvinuli rezistenciu voči lieku.

[Get_colorado]

Recenzia spoločnosti Aktar znamená, že hovoria o spoľahlivosti a dlhodobom účinku. Používa sa aj pred výsadbou, ponorením hľúz alebo žiaroviek do roztoku. Odborníci tvrdia, že sa nemôžete obávať predávkovania škodlivých látok, pretože droga je úplne rozložená za pouhých 60 dní.

Avšak odborníci poznamenať, že liek je pre ľudí mierne nebezpečný a má toxicitu triedy III. To naznačuje, že pri práci s nástrojom musíte používať rukavice a respirátor, ako aj špeciálne oblečenie, ktoré budete umývať po každom ošetrení. Okrem toho by ste mali tiež umyť všetky nástroje, ktoré boli počas práce vykonané, ako aj potrebu sprchovať a vyčistiť zuby.

Tip! Ak máte v pláne spracovať vnútorné kvety alebo iné rastliny, musíte ich vytiahnuť do vzduchu.

Nasledujúci bod platí aj pre preventívne opatrenia: aby sa zabránilo otravám alebo náhodnému požitiu lieku v žalúdku, nepoužívajte rôzne nádoby na potraviny alebo bežné nádoby na skladovanie potravín alebo vody na ich riedenie.

Tiež si všimneme, že napriek tomu, že Aktara nepredstavuje zvláštne nebezpečenstvo pre vtáky, ryby, dážďovky, je stále nežiaduce naliať zvyšky v blízkosti vodných plôch alebo čistých prameňov. Avšak droga je škodlivá pre včely, takže sa uvoľňujú iba 5-6 dní po ošetrení rastlín. Mnohé recenzie o lieku tiež naznačujú, že nie je možné prechádzať hovädzí dobytok na pozemok ošetrený Aktarom a musíte tiež zabezpečiť, aby sa látka nedostala do krmiva.

recenzia

Aktar odporúčajú skúsení záhradníci, ako aj skúsení agronomisti:

Dmitrij, 68 rokov, v blízkosti Moskvy používam Aktar len na boj s Colorado broukom. Už sa prispôsobili všetkému, nič ich neberie. Ale tento nástroj sa ukázal z najlepšej strany. Moje zemiaky sú teraz vždy bezpečné a zdravé. Dobre a tak na drobnosti niekedy riasenie a kvety, ktoré postrekujem. Len vy musíte byť vždy opatrní, pripravte si v predstihu uniformy: rukavice sú povinné, respirátor, môžete maskovať. Liečivo sa musí rozpustiť a tam ho použiť. A dobrý deň, vyberte tak, aby bez vetra, dobre, a dažďov, ako to bude. V zásade sa Aktara rýchlo vstrebáva, takže dážď nie je strašná Larisa, 34 rokov, Krasnodarská oblasť Aktara prakticky zachránila orchidey od určitej smrti. Pred tým sa žiadna droga nedokázala vyrovnať, pretože existuje veľa škodcov a účinok lieku je krátky. Iba recenzie ovplyvnili moju voľbu, teraz ju odporúčam. Nástroj má dlhotrvajúci účinok, vyhladil všetky tieto hrozné hmyz, ktoré doslova jedli moje nádherné kvety Helena, 38 rokov, Tomsk, používam Aktar už niekoľko rokov za sebou. Skvelá vec, kedysi to objavila z recenzií. Posypujem zemiaky v krajine a kvety vo vnútri. Zvyčajne ich priviezam do chaty a tam už vediem všetky postupy. A mimochodom, táto látka je dosť a cena je cenovo dostupná. Som rád.