Záhradníctvo

Gourmet z mrkvy

Mrkva Gourmand v jeho vkuse po mnoho rokov, je pýchou miesta medzi vedúcich existujúcich odrôd na trhu. Je neuveriteľne šťavnatá a sladká. Vzhľadom na vysoký obsah karoténu - to je jedna z najlepších odrôd mrkvy pre detskú výživu a prípravu šťavy. Skvelá chuť koreňových plodín Gurmand úspešne spája so zvýšeným výnosom.

img "alt =" Lakomka "src =" morkov-lakomka.png ">

Charakteristická odroda

Lakomka sa odvoláva na stredne skoré odrody odrody Nantes. Prvá zber tejto mrkvy sa môže zhromaždiť asi za 100 dní od výskytu prvých výhonkov. Gurmánske rastliny majú polopriestorovú rozetku zelených listov. Majú priemernú dĺžku a disekciu. Mrkva a jej jadro sú namaľované v bohatej oranžovej farbe. Je pomerne silná a veľká a jeho valcový tvar je na špičke mierne zaostrený. Dĺžka zrelej koreňovej plodiny nepresiahne 25 cm a priemerná hmotnosť nebude väčšia ako 200 gramov.

Variant mrkvy Gourmand, rovnako ako každá iná cukrová odroda, má tenké jadro s šťavnatou a jemnou buničinou. Má vynikajúcu chuť. Suchá hmota v koreňovej zelenine Gourmet nepresiahne 15% a cukor neprekročí 8%. Variety Lakomka jeden z majstrov na obsah karoténu - takmer 1 mg na 100 g

Skvelá chuť koreňovej zeleniny Lakomki úspešne kombinuje so zvýšeným výnosom. So štvorcovým metrom môžete zhromaždiť až 5 kg mrkvy. Navyše, jeho korene sú odolné voči mnohým chorobám. Nemôžu stratiť chuť a prezentáciu ani pri dlhodobom skladovaní.

Odporúčania pre pestovanie

Ideálne pre pestovanie mrkvy by bolo hlinitá alebo piesčitá pôda. Značne zvýšiť výnosnosť výsadby osiva po plodinách, ako sú:

  • zemiaky;
  • cibule;
  • paradajky;
  • uhorky.

Pred vysadením Lakomki sa odporúča hnojiť pôdu vopred. Optimálna doba aplikácie hnojív je na jeseň.

Tip! Môžete samozrejme oplodniť pôdu na jar. Ale potom budete musieť trochu počkať s výsadbou semien. Keďže organické a minerálne hnojivá používané pred výsadbou môžu nepriaznivo ovplyvniť budúci zber.

V tomto prípade je prísne zakázané oplodniť mrkvové lôžko s hnojom. Ak je hnoj stále dodávaný do záhrady, je lepšie dať toto miesto ostatným plodinám, napríklad: uhorky, kapusta alebo cibuľa. Mrkva by sa mala pestovať na tejto posteli po týchto plodinách.

Mrkva odrody Lakomka zasadil na záhrade na konci apríla, kedy budú jarné mrazy. Postup pristátia:

  1. Je potrebné vytvoriť drážky v posteli až do hĺbky 3 cm, pričom medzi susednými drážkami by malo byť približne 20 cm.
  2. Semená sa vysádzajú v drážkach navlhčenom teplou vodou každých 4 až 6 cm. Ak sa semená vysádzajú častejšie, sadenice sa musia riediť tak, aby ich vzdialenosť nepresiahla 5 cm.
  3. Mulčovacie lôžka. Pre tento vhodný piliny a seno. Ak nie je lôžko mulčované, pred prvými výhonkami by mali byť semená pokryté krycím materiálom.
Je to dôležité! Osivo mrkvy tejto odrody je najčastejšie pokryté špeciálnou zmesou na uľahčenie výsevu a kultivácie. Suché namočenie je zakázané. Prítomnosť povlakového prostriedku je uvedená na obale očkovacej látky.

Následná starostlivosť o klíčenie semien je úplne nekomplikovaná a zahŕňa:

  • zalievanie;
  • pleťou;
  • Uvoľnenie.

Zavlažovanie by malo byť pravidelné, pretože pôda vysušuje na záhrade. Weeding a uvoľňovanie sa odporúča nie viac ako 1 krát za týždeň.

Zber koreňových plodín tejto odrody sa môže dlhodobo uchovávať. Ak chcete urobiť, vyberte len tie koreňové plodiny, ktoré nie sú poškodené.

recenzia

Tamara, 46 rokov, Jaroslavl. Je to skvelá mrkva. Cukor gurmán je veľmi obľúbený u detí i dospelých. Je krásne uložený a vôbec sa nepoškodí. Odporúčam všetkým ... Olga, 38 rokov, Moskva, som si vybrala túto mrkvu čítaním recenzií. Semená boli v špeciálnych granulách, boli veľmi ľahko rastlinné. Klíčení v Lakomki dobre. Koreňové plodiny absolútne nenáročné na starostlivosť. Niekedy zabudla vodu, niekedy vyliala - neovplyvnila zber. Mrkva sú pomerne veľké a veľmi chutné. Rovný cukor. Na balíček bolo napísané, že je dobre udržiavané, ale sme tak stresujúci. Uistite sa, že máte viac rastlín a radíte ostatným.

Pozrite si video: GRAND GOURMET 2018 Bojan Dragic - Izrada papagaja od mrkve - Carrot Parrot (November 2022).

Загрузка...