Kvety

Predseda spoločnosti Clematis: skupinové orezávanie, výsadba a starostlivosť

Jednoduchá starostlivosť a odolná klematizácia Predseda alebo prezident sa pestuje a začiatočníkov v kvetinárstve. Podľa klasifikácie patrí veľkokvetá liana do skupiny Florida. Odroda je známa od 19. storočia, je pomenovaná po hlave Britskej kráľovskej spoločnosti záhradníkov.

popis

Krevetový vinič veľkokvetý klematis Prezident so silným koreňovým systémom schopným vyrastiť až 1 m na šírku a hĺbku rastie až na 2-2,5 m. Tenké zelené výhonky vyliezú po tyči s húževnatými úponami. Listy do 10 cm, oválne, špicaté. Kvety sa formujú na minuloročných a nových výhonkoch, veľké, až do 15 cm alebo viac. Stopky dlhé. Okvetné lístky majú bohatú fialovú farbu, s ľahším pásom od základne až po špicatý hrot, mierne zakrivený nahor. Hrany okvetných lístkov sú mierne vlnité. Uprostred kvetu je svetlo kvôli bielej základni vínových tyčiniek.

Je to dôležité! Pri výsadbe sa nainštalujú silné podpery pre veľkokveté klematis až do 2 až 3 m.

vlastnosť

Hybridný prezident spoločnosti Clematis je ocenený dlhodobým bujným kvetom v dvoch vlnách. Prvýkrát sa pušky tvoria na výhonkoch minulého roka a sú odhalené koncom mája, začiatkom júna. Nové výhonky budú zdobené nádherným vodopádom kvetov od júla do augusta. Veľmi rozvetvená rastlina je veľmi silná: s nástupom teplých nocí sa výhonky rozširujú až na 10 cm denne. Počas leta mladý stromček tvorí až 5 vysokých výhonkov. Liana ľahko obklopuje kmeň stromov a kríkov. V blízkosti budov pre veľkokveté rastliny sú usporiadané mriežky, ktoré sú úplne neviditeľné v čase úplného rozvoja.

Kvetinový prezident Clematis slúži ako malebné pokrytie nevzhľadných objektov na pozemku, ktoré otvárajú terasy, balkón alebo verandu do útulných krásnych kútov.

Varovanie! Môže vyrastať až 30 rokov bez transplantácie na jednom mieste.

Krupnotsvetkovaya liana vyžaduje veľkú kapacitu, ak sa pestuje ako hrniec.

Zimne odolný veľkokvetý klobúk Prezident trpí mrazom na -28 oC. Odroda sa pestuje v južných regiónoch, ako aj v oblastiach stredného pásu av náročnejších klimatických podmienkach s povinným úkrytom na zimu.

rozmnožovanie

Hybridné semenáče clematis sa získavajú niekoľkými spôsobmi: rezaním, rozdelením puzdra, vrstvením alebo štepením. Veľký ker plaménskej korytnačky odrůdy prezidenta nie je vždy možné rozdeliť, ale niekedy sa tvoria výhonky ďaleko od hlavnej masy. Sú ľahko vykopané, rýchlo sa zakopávajú. Odborníci propagujú nové odrody hybridných rastlín s pomocou očkovania, čo je často ťažké pre začiatočníkov na výrobu. Rezy - najjednoduchší spôsob, ako reprodukovať obľúbené veľkokveté odrody Clematis prezidenta.

 • V smere rastu silného výhonku vykopávajú plytké drážky a vkladajú do nich vinič a ponechajú vrchol 10 až 15 centimetrov nad zemou.
 • Vysádzanie musí byť označené a napojené pravidelne, aby sa vyklíčili nové výhonky;
 • Klíčky Hybrid Clematis prezident transplantované na trvalé miesto na jeseň alebo s nástupom budúcej jari.

graftage

Veľkokveté rastliny začínajú rozmnožovať odrezky pred kvitnutím, keď už sú viditeľné malé púčikov.

 • Odstrihnite vetvu zo stredu klíma clematis a rozdeľte ho na úlomky tak, aby na vrchole každého segmentu boli 2 listy: nad listom by mali byť 2 cm biča a pod ním nie menej ako 4 cm;
 • Listy sú nakrájané na polovicu;
 • Používa sa pred vysadením stimulátora rastu v súlade s pokynmi;
 • Pre substrát sa odoberá kokosové vlákno, rašelina, piesok alebo vermikulit a odrezky sa opatrne ponoria;
 • Usporiadajú mini skleníky vyrobené zo skla, plastov, polyetylénu, uistite sa, že podklad je mierne mokrý;
 • Rezy hybridných veľkokvetých lemov sa zakladajú za 2 týždne alebo neskôr. Klíčky transplantované do plnej pôdy. Sady semena Clematis sa prenesú na trvalé miesto za rok.

Vyrastá

Krásne veľkokveté viniča je vysadené na jar, v lete, ale najlepší čas je september, október.

 • Pre hybridné klematičky si vyberajte slnečné miesto alebo svetlé pero. Liana nemá rád silné polnočné teplo, jej korene sú chránené stredne veľkými ročníkmi;
 • Výsadba prezidenta Clematis a pravidlá starostlivosti zahŕňajú umiestňovanie veľkokvetých rastlín na miesto, kde nie je žiadna stagnujúca voda alebo odtok dažďovej vody zo striech budov. Vhodné fertilné priepustné pôdy. Hybridná rastlina sa vyvíja zle na ťažkých a kyslých pôdach;
 • Veľké kvety a ľahké výhonky veľkokvetých klematikov trpia silným vetrom, v prípade viniča je najlepšie vysadenie na chránenom mieste;
 • Pri umiestňovaní niekoľkých vín silne rastúcej klematis, prezident medzi otvormi a pol metra späť.
Varovanie! Clematis sa nesmie vysadiť v blízkosti plotu alebo na stenu. Otvory a podpery sú umiestnené vo vzdialenosti 30-40 cm.

Požiadavky na sadenice

Zábery z kontajnerov sa ľahšie zakladajú. Ak je však koreňový systém otvorený, treba ho preskúmať. V ideálnom prípade sú korene klematisu dlhé až 30 cm bez vydutia a poškodenia. Clematis unikne prezidentovi s veľkými púčikmi alebo listami, ktoré začínajú kvitnúť. Pred vysadením sú korene namočené vo vode niekoľko hodín. Aplikátory a rastové promótory.

pristávacia

Clematis dobre s rozmermi 0,6 x 0,6 x 0,6 m je lepšie kopať vopred, aby sa krajina usadila. V spodnej časti stohu 10-centimetrovú vrstvu drenáže. Pôda sa zmieša s vedro humusu a 0,5 litra dreveného popola, komplexné kvetové hnojivo, ktoré sa riadi pokynmi.

 • Ak je prezident Clematis vysadený s otvoreným koreňovým systémom, je z neho vyťažená pôda a na ňom je inštalovaná sadenica, ktorá jemne narovná korene;
 • Koreňový krk a kmeň sú pokryté zeminou tak, že dolná oblička prechádza 5-8 cm hlboká a potom napojená;
 • Na jarnej výsadbe sa prelieta veľká kvitnúce viniča na prvú internodu.
Tip! Otvor nie je porovnaný so zemou a ponecháva drážku. V lete neustále nalejte zem.

Na jar z hybridnej klematis z jesennej výsadby sa časť zeme odstráni aj zhora, čím sa vytvorí výklenok, ktorý uľahčuje rast nových výhonkov zo stále slabého koreňa.

starostlivosť

Akonáhle rastliny začnú rásť, musia byť starostlivo viazané na podporu, smerujúc správnym smerom. Niektoré výhonky veľkých kvetov sú orientované horizontálne, takže kvet pokrýva celú okrasnú mriežku. Bohatý kvitnúci klematis prezidenta si vyžaduje systematickú starostlivosť, aby potešil záhradníka s dobrým rozvojom. Hybridná liana zabezpečuje týždenné zavlažovanie a v horúčave - 2-3 krát týždenne. Prvý rok sa naleje do 10 až 20 litrov vody naraz, staršie veľkokveté rastliny dostanú dvojitý objem - až 40 litrov. Po zalievaní sa zem uvoľní, v horúcich dňoch sa položí vrstva buriny a mulča na trávu.

Na jar sa hybridná klematis ošetruje fungicídmi na profylaxiu. V lete, keď sa objavia vošky a roztoče, používajú sa insekticídy a akaricídy.

Tip! V prvom roku vývoja clematis sa pupeny odstránia, aby sa posilnil koreňový systém rastliny.

Najlepšie obväz

Pokiaľ je to možné, prezident Clematis poskytne ekologické doplnky. V zime vylejú humus do diera, v lete 3-4 krát naliať mullein alebo vtáčí výkaly s kvapalnými roztokmi. Minerály veľkokveté rastliny hnojené 3 krát:

 • Pri nástupe vývoja liany rozpúšťajú 30-40 g močoviny v 10 litroch vody. Spotreba - 5 litrov na kefu;
 • V kvitnúcej fáze sa prezident Clematis oplodňuje roztokom 30-40 g nitrofosfátu a 20 g humátu draselného na 10 litrov. Spotreba - kbelík na keši;
 • Po kvitnutí sa vinič udržiava s roztokom 40 g superfosfátu a síranu draselného v 10 litroch vody. Spotreba - polovica vedra na jamku. Superfosfát sa namočí na deň v litri horúcej vody a potom sa zriedi na normu.

Existuje mnoho rôznych ponúk kvetových hnojív v obchodnej sieti, ktoré je možné použiť. Prínosom pre hybridné prezidentské vinice Prezident organické hnojivo "Ideal" a ďalšie drogy tohto typu.

prerezávanie

Kvôli regulácii procesu kvitnutia sa výhonky dvakrát prerezávajú vo veľkokvetých klímach druhej skupiny prerezávania. K tomu patrí aj prezident Clematis. Keď nechali prvú vlnu kvitnúť, odrezali všetky výhonky minulého roka v základni. V septembri sa výhonky, ktoré vyrastali od jari, znížili. K dispozícii sú dve možnosti tejto výbavy. Ak sa celý výstrih prerezá do koreňa, na jar nebude na začiatku kvitnúť. Kvôli rozkvitaniu clematis v júni je na výhonoch bežného roka odrezaná len generatívna časť, kde boli kvety.

Príprava na zimu

Zimná odolnosť klematisu Prezident je vysoký, ale v podmienkach centrálneho Ruska je rastlina pokrytá. Na jeseň, rašelina, padlé listy, piliny sú umiestnené v projekcii otvoru. Liana sa odstránila z podložky a jemne zložila. S nástupom mrazu, smrekové vetvy alebo suché zvyšky záhradných a kvetinových rastlín sú položené. Postupne sa otvárajte za teplého počasia.

Veľkolepé veľkokveté rastliny reagujú na pozornú starostlivosť s krásnymi kvetmi. Kŕmenie a ochrana rastlín pred mrazom, záhradník bude obdivovať fialové hviezdy rokov.

recenzia

Juri, 57, Moskva, náš Clematis, 20 rokov, medzi nimi aj prezident. Rastú pod krytom budovy, takže nič neklameme. Zvyšuje sa viac ako 2 m. Igor, 29 rokov, región Volgograd So mnou a manželkou sme minulý rok vysadili klíma tejto odrody. Koreň bol odobratý od priateľov z Bush. Korene a výhonky boli silné, takže v prvom lete zostali kvitnúť. Dasha, 24 rokov, SyzranKlematis, prezident kúpil druhýkrát. Stalo sa tak, že sa na jeseň nezakrylo a rastlina zmrzla. Starostlivosť o novú lianu, krmivo. Bude rásť dlho!