Záhradníctvo

Spracovanie jahôd s amoniakom na jar

Každý sebavedomý záhradník a záhradník pestuje na svojom pozemku jahody. Toto je obľúbený bobule, a to nielen u detí, ale aj u dospelých. Ak chcete pestovať bohatú plodinu voňavých a zdravých plodov, budete musieť vynaložiť úsilie. Predovšetkým sa týka vysokokvalitných kŕmení záhradných jahôd. Ale u ľudí sa to často nazývajú jahody. Často horné obväzy sú zároveň preventívnymi prostriedkami na ochranu pred chorobami a škodcami.

Môžete použiť chemikálie. Ale väčšina záhradníkov nedávno chcú získať ekologické výrobky, vrátane jahôd, a preto odmietajú chémiu. Uprednostňujú bezpečné lieky. Napríklad amoniak na jahody je hnojivo, dodávajú rastliny ľahko stráviteľný dusík a druh ochrany pred chorobami a škodcami.

Výhody amoniaku

Zvlášť zvláštne, amoniak (amoniak, čpavok) je jedným z najdôležitejších liečiv používaných záhradkármi. Začiatočníci, ktorí sa zaoberajú pestovaním jahôd, na takéto hnojivo sú skeptickí. Pokúsime sa rozptýliť ich pochybnosti a hovoriť o výhodách amoniaku. Vápnik pre jahody je v podstate koncentrované dusíkaté hnojivo. Môžete si kúpiť drogu v každej lekárni.

Je to dôležité! Náklady na čpavok sú zanedbateľné v porovnaní s hnojivami obsahujúcimi dusík. Výsledok jeho aplikácie je však ťažké preceňovať.

Dusík je jedným z dôležitých stopových prvkov potrebných pre rast jahôd, najmä na začiatku vegetatívneho vývoja. Tento prvok je obsiahnutý v pôde, rastliny však nemôžu naplno využívať kvôli ťažkostiam asimilácie. A bez toho zelená hmotnosť jahôd rastie zle.

Top-dressing s minerálnymi hnojivami obsahujúcimi dusík často nie je možnosťou. Keďže záhradkári nevykonávajú laboratórne štúdie o pôde, hnojenie môže viesť k prebytku dusíka. To je plné akumulácie dusičnanov v hotových plodinách, čo je naopak škodlivé pre ľudské zdravie.

Dusík pre jahody a iné záhradné rastliny je nevyhnutný. Horná úprava s amoniakom nevedie k nahromadeniu dusičnanov ani v pôde, ani v plodoch rastlín. Poľnohospodárske výrobky sa získavajú v bezpečí.

Tip! Voda bez strachu z výsadby jahôd: nie je možné prehnúť rastliny s amoniakom.

Čo sú šaláty pre jahody

  1. Po prvé, amoniak nie je len užitočným hnojivom obsahujúcim dusík, ale aj prostriedkom na ochranu pred škodcami. Na lôžkach napojených kvapalným amoniakom zomierajú larvy kukurice, najdôležitejšieho a škodlivého škodcu jahôd. Takíto škodcovia, ako napríklad záhradní mravce, zmiznú. Vosy neletia do jahôd a nezkazia ich.
  2. Po druhé, vďaka sal amoniaku nie sú na jahách pozorované žiadne príznaky nematód a iných hubových ochorení.
  3. Po tretie, zalievanie čpavku s jahodami vám umožní rýchlo zvýšiť zelenú hmotu.
Varovanie! Pri koreňových a listových kŕmení jahody amoniakálny dusík v pôde, listy a bobule sa nehromadí.

Amoniak z škodcov:

Tretí obväz

Pokiaľ ide o tretie spracovanie jahôd, uskutočňuje sa po zbere posledného bobuľa. Počas plodného obdobia rastliny vyčerpali všetky svoje zdroje a v zime musia jahodové krúpy plniť energiu, pripravené na úspech priniesť ovocie v nasledujúcom roku. Rýchlosť amoniaku je rovnaká ako na jar - fľaša s objemom 10 litrov vody.

Je to dôležité! Pred zavlažovaním jahôd sú všetky riešenia postele veľa vyčistené s čistou vodou vopred. Práce sa vykonávajú večer alebo za oblačného počasia.

Namiesto záveru

Keďže amoniak je toxická látka, ktorá pracuje s roztokom, musíte premýšľať o svojej bezpečnosti.

  1. Zavlažovanie postele by malo byť v respirátoroch alebo maske. Ruky by mali nosiť gumené rukavice.
  2. V roztoku amoniaku je zakázané pridávať ďalšie lieky.
  3. Ak sa kvapalný roztok amoniaku dostáva do otvorených častí tela, je potrebné dôkladne opláchnuť mydlom a vodou.
  4. V prípade otravy musíte vypiť pohár mlieka a poraďte sa s lekárom.

Roztok amoniaku sa pripravuje iba na ulici. Pri spracovaní rastlín v skleníku je potrebné otvoriť okná a dvere.