Hospodárstvo

Kurčatá Dekalb

Úloha tvorcov už vytvoreného legendárneho krížového vajca Chicken Dekalb dnes vyhlasujú dve krajiny a dve firmy naraz: USA a výskumná firma Dekalb Poltrich a Holandsko a spoločnosť Izi. Pri porovnaní názvu kríža a názvov firiem sa zdá, že verzia, ktorá bola vyrobená v americkom štáte Decal kuracie, je pravdepodobnejšia. Ambízia nie je cudzinca chovateľom a majiteľom firiem, preto volanie nového kríža na počesť ich firmy je logický a rozumný krok.

Dekalb Biele plemeno kureniec bolo chované v 19. storočí a stále nezaniklo jeho význam. Mimochodom, slovo Biela - "biela" v mene prekríženia opäť potvrdzuje pôvod plemena z anglicky hovoriacej krajiny.

Na začiatku prezentácie plemena širokej verejnosti bolo plemeno Decalb vyhlásené za "kráľovnú sliepok" ako marketingový krok. Hoci to bol len reklamný krok, Decalb White kurčatá úplne zdôvodnili tento názov. Ich produktívne charakteristiky sa ukázali byť lepšie ako každé iné plemeno, ktoré existovalo v týchto rokoch.

Čas plynul, chovatelia chovali nové plemená, ale sliepky Dekalba Belyho sa nevzdávali. Dnes na nich pokračuje aj šľachtiteľská práca. Chovatelia hydiny sa snažia zlepšiť mieru produkcie vajec. Nie je možné robiť nosnicu Dekalb alebo inú osobu na prepravu viac ako 1 vajcia denne, takže dôraz sa kladie na zvýšenie času výroby vajec. Chovatelia sa snažia zvýšiť dobu produkcie sliepok Dekalb zo 80 skutočných týždňov na 100. To znamená zvýšenie produkčnej doby kurčiat Dekalb o 5 mesiacov.

K dispozícii je aj druhý rad plemena Decalb s predponou "Brown". Produkčné charakteristiky oboch línií sú podobné, kurčatá sa líšia len farbou ich peria. Farmári dnes radšej chovajú biele verzie.

popis

Z vonkajšieho hľadiska je chov bravčového Dekalb biela neznačiteľný. Podľa opisu je chov plemena Decalb ľahko zamenený s inými krížikmi a plemenami, ktoré majú podobný rozsah farieb:

  • Hajseks;
  • Livorno.

Aby ste rozlíšili tieto kríže "naživo", musíte mať aj značné skúsenosti. Noví ľudia v hydinárskom priemysle nie sú imúnní voči chybám.

kŕmenie

V budúcnosti, ak naozaj chcete získať dekalbové vajcia od kurčiat, ako na fotografii s hmotnosťou a množstvom špecifikovaným v popise, sliepky musia byť tiež kŕmené profesionálnymi jedlami. Existujú druhy krmiva, ktoré stimulujú tvorbu vajíčok. Zvyčajne je to vďaka takýmto krmivám, že hydina začína klusať vo veľmi mladom veku.

Sťažnosti a svedectvá, že Dekalb White kurčatá nezodpovedajú opisu a fotografie sú často spojené s porušením kŕmneho režimu. Pre priemyselné kríže a plemená, kŕmenie starým spôsobom s vlastným ručným krmivom, alebo dokonca celých obilnín, je absolútne nevhodné. Sáčky na mokré kaše sú vhodné len ako pochúťka, ktorá dopĺňa základnú stravu.

Ale majstri rýchlo kyslé, čo spôsobuje črevné ochorenia u kurčiat. Navyše pri nezávislej výrobe krmív je takmer nemožné správne vyvážiť všetky potrebné vitamíny a minerály. Mnohé z týchto prvkov v továrňach sa pridávajú do krmiva samostatne. V obilí nie sú obsiahnuté.

recenzia

Kateřina Gorodilina, Sumy Keď som bol na tomto plese rozrušený, veľmi som sa bál, aby som ich vzal, pretože som nemohol povedať Dekalbovi z iných vajecných kurčiat na internete. Ale oni ju oficiálne vzali na hydina, takže kurčatá sa ukázali byť správnym plemenom. Začali sa na mňa spěchať nie na 4 mesiace, ale na 5. Ale vzali sme ich vo februári. Možno, že vývoj bol oneskorený v dôsledku chladného počasia. Vajcia sú naozaj dosť veľké. Kuracie spěch na rok a pol, bez započítania času pri dospievaní. Prerušujú sa iba na pitie. Ale môžem urýchliť tento proces, takže ho to za pár týždňov. V zime potrebujú ďalšie osvetlenie, aby nedošlo k zníženiu produkcie vajec Dmitrij Lomachev, Voronež

Aby som bol úprimný, stále som nepochopil, ako sa Decalb vyzerá inak ako ten istý Hisex alebo Lamancha. Hoci na štyri roky držím toto plemeno. Pri nákupe vajec alebo kurčiat plemena Decalb sa musí spoľahnúť na integritu výrobcu. Preto vždy len z veľkých špecializovaných fariem, ktoré nemajú veľa zmyslu klamať. Ale keď sliepky rastú a začnú lietať, rozdiel sa rýchlo stáva viditeľným. Dekalb naozaj prenáša vajcia takmer rovnakej váhy a dokáže "pracovať" takmer dva roky. V tomto ohľade sú omnoho výhodnejšie než ostatné kríže.

záver

Plemeno Decalb vo svojich produktívnych vlastnostiach ďaleko prevyšuje ostatné priemyselné kríženie vajíčok. Prečo v Únii bola prakticky neznáma skôr, ako to nie je jasné. Pokiaľ to nemožno pripísať studenej vojne, obchodnému tajomstvu a neochote Spojených štátov predať najnovšie technológie ZSSR. Dnes sa v Rusku objavil Decalb Hens a získavajú čoraz väčšiu popularitu u chovateľov hydiny.