Záhradníctvo

Najkvalitnejšie hrozno: popis, fotografie, recenzie

Pri výbere odrody na pestovanie na jeho pozemku zahradník najprv upozorňuje na možnosť prispôsobenia plodiny miestnym poveternostným podmienkam. Avšak rovnako dôležitým faktorom je chuť bobúľ. Koniec koncov, je to pre zber úrody pestované.

Najkvalitnejšie hrozno: 10 najlepších odrôd

Hodnotenie najlepšieho hrozna z 10 najlepších odrôd zahŕňalo tie, ktoré sú vhodné pre strednú skupinu.

Don Agate

Rozmanitosť modrých hrozna sa stala populárnou kvôli veľkému ovocia. Osobitnou hodnotou je hustá mäsa bez vodnatých látok. Kôra je mierne hrubá modrá s bielym voskovým povlakom. Bobule obvykle obsahuje dve zrná. Klastre v priemere vážia od 400 do 500 g. Bobule sú veľké. Hmotnosť jedného ovocia je asi 5 g. Obsah cukru v buničine je až 15%. Tvar kefy je kužeľovitý a samotný bobule je okrúhly, niekedy mierne predĺžený. Plodina dozrieva v treťom desaťročí v auguste.

Viniča rastie intenzívne a má čas dozrieť pred začiatkom mrazu. Rast plodov dosahuje 80%. Podzimné prerezávanie kríkov sa vykonalo na 5-8 očích. Vinič schopný odolať chladnému počasiu - 26oC. V prípade zmrazenia zmizne až 20% viniča. Odroda je zriedka postihnutá plesňou a sivou plesňou.

Varovanie! Počet kefiek by sa mal normalizovať, aby sa zabránilo preťaženiu puzdra. S nárastom klastrov sa dozrievanie plodiny oneskorí a plody sa zmenšujú a strácajú svoju chuť.

Aleshenkin

Prezentované na fotografii veľmi chutné hrozno má vysoký výnos. Z jedného krbu zbierajte až 10 kg ovocia. Rozľahlé kríky, viniča rastie rýchlo. Podzimné prerezávanie sa vykonáva na 6 alebo 10 očích. Zrelosť zväzkov začína v prvej dekáde augusta.

Odroda je známa svojimi veľkými strapcami. Hmotnosť jedného zväzku dosahuje 2 kg. Ak necháte na keši veľa kefiek, ich hmotnosť klesne na 0,5 kg. Tvar bobuľa je okrúhly, niekedy je slabý ovál. Hmotnosť ovocia je asi 4 g. Mäso je sladké, nie vodnaté, keď žuva, vytvára slabú krízu. Zloženie predstavuje až 20% cukru. Zrelé plody sa stávajú jantárovou farbou.

Je to dôležité! Nevýhodou odrody je slabá odolnosť voči plesňovým ochoreniam.

venuša

Uprednostňujete vynikajúcu chuť hrozna, mali by ste venovať Venuši pozornosť. Osobitnou hodnotou sú bobule. Keď je zrelé, šťavnaté mäso je nasýtené vôňou jahôd a muškátového orieška. Bobule sú malé. Hmotnosť jedného ovocia nepresahuje 3 g, ale veľkým plusom je neprítomnosť semien. Koža je tenká, takmer nevnímateľná pri žuvaní. Cukrová buničina obsahuje až 20%. Zrelé ovocie sa stáva tmavo modrou s bielym kvetom charakteristickým pre odrodu.

Klastre nemajú veľmi hustý kužeľovitý tvar. Hmotnosť jednej kefy je asi 200 g. Zrenie zberu začína v treťom desaťročí v auguste. Pri nadmernom namáhaní plodov nie je prasknutá, ale existuje hrozba porážky sivou hnilobou. Vinič odolá teplotám tak nízkym ako -26oC. Podzimné prerezávanie sa vykonáva na 4 alebo 6 ociach.

Victoria

Červené hrozno sa vždy vyznačuje vynikajúcou chuťou a jemnou arómou. Victoria prináša veľké plody karmínovej farby s červeným nádychom. Bobule je oválne, hmotnosť dosahuje 7,5 g. Chuť buničiny dáva muškátovú arómu a hustú štruktúru. Hrozno nie je vodnaté, keď žuvanie spôsobuje slabú krízu. Buničina obsahuje až 19% cukru. Tvar štetca je kužeľovitý. Bobule sa zbierajú veľmi tesne. Hmotnosť jednej zväzky dosahuje 0,7 kg. Pestovanie plodín začína v druhom desaťročí v auguste.

Nízko rastúce kríky. Viniča rastie krátko, ale plodnosť výhonkov dosahuje 90%. Pod váhou strapcov, ktoré sú schopné zlomiť. Vinič odoláva teplotám do - 27oC. Jesenné prerezávanie sa vykonáva na 4 alebo 8 ociach.

Varovanie! V blízkosti hrozna Victoria musí pestovať odroda opeľovača.

Muscat potešenie

V kategórii najchutnejších odrôd hrozna pre strednú skupinu možno pripísať Muscat Delight. Klastre rastú kužeľovitým tvarom s hmotnosťou približne 500 g. Bobule sú voľné, ale sú dosť veľké. Hmotnosť jedného ovocia dosahuje 7 g. Po zrelosti sa ovocie stáva jantárom farby. Na slnku sa červenkastá červenka dostane bok bobule. Buničina je masná, hustá s obsahom cukru až 20%. Pestovanie plodín začína koncom augusta.

Viniča má intenzívny rast a má čas dozrieť až na jeseň. Ovocné výhonky dosahujú 95%, čo vytvára preťažený kríž. Vinič je schopný odolávať poklesu teploty na -27oS.

Varovanie! Odroda je odolná voči hubovým chorobám, ale vyžaduje dva profylaktické spreje.

Harold

Ak chcete vyrastie najskoršie najkvalitnejšie hrozno, potom je Harold dôstojnou odrodou. Zrenie plodov začína v júli, ale až do septembra môžu zavesiť na viniči. Klastre rastú veľké, s hmotnosťou od 0,6 kg. Bobule sa zbierajú veľmi tesne. Mäso je šťavnaté, sladké, s výrazne muškátovou príchuťou. Hmotnosť ovocia približne 7 g. Farba bobúľ je žltozelená. Na slnku je ovocie krásne priesvitné.

Vinič odolá teplotám až -25oC. Jesenné prerezávanie sa tradične vykonáva na 6-8 očích. Špeciálnym znakom odrody je možnosť dvojitého plodenia za sezónu na hlavných výhonkoch a nevlastných synov. Ak chcete získať takú plodinu, zostane na kríku maximálne 20 kvetení.

Ružová perla

Táto lahodná odroda sa nazýva aj vôňa leta. Bobule vážia asi 5 g. Hlavnou výhodou ovocia je neprítomnosť semien, jemná a voňavá dužina. Cukor obsahuje až 25%. Koža je tenká, keď dozrievanie nadobúda ružovú farbu. Zber sa začína v polovici augusta. Klastre rastú kužeľovité. Hmotnosť kefy je približne 0,7 kg.

Podzimné prerezávanie viniča sa uskutočňuje na 6 alebo 10 ociach. Mladé výhonky v sezóne majú čas vyradiť o 85%. Húfy odolávajú teplotám do -25oC. Hrozno je zriedka postihnuté sivou plesňou a plesňou.

Krása Severu

Kategóriou najchutnejších hrozna pre strednú skupinu je Krása Severu. Po 110 dňoch dochádza k dozrievaniu plodín. Kroviny môžu rásť silne. Veľké listy vytvárajú silné zahustenie. Vinič odoláva teplotám do -25oC. Odroda má nízku odolnosť proti plesniam a oidiu a vyžaduje preventívne ošetrenie.

Štetce majú skôr voľný, kužeľovitý tvar. Hmotnosť jednej zväzky nepresahuje 380 g. Sférické plody vážia až do 3 g. Plody môžu byť mierne pretiahnuté. Koža je taká tenká, že svieti slnkom. Zrelé bobule získavajú svetlozelenú farbu s bielym a žltým nádychom. Šťavnatá buničina je plná vôní bylín.

kryštál

Vzhľadom na najkvalitnejšie a nenáročné odrody hrozna stojí za pozornosť Crystal. Podľa koncepcie kultúra odkazuje na technickú skupinu. Harmonická chuť plodov sa však zamilovala do záhradníkov a hrozno sa pestovalo s veľkými ovocnými kultivarmi. Plody rastú malé, s hmotnosťou iba 2,5 g. Farba bobúľ je zelená. Šťavnaté mäso je pokryté silnou kožou. Obsah cukru - až 18%. Klastre kužeľovitého tvaru. Hmotnosť jednej kefy nepresahuje 250 g. Zber sa spája v polovici augusta.

Bush rastie pomaly. Počas sezóny majú výhonky čas na plné vyspelosť. Hrozno je schopné odolávať najnižšej možnej teplote - 29oC. Podzimné prerezávanie sa vykonáva na 4 oči. Odroda je odolná proti plesňovým ochoreniam.

kvetinový

Dokončenie, aby zvážila lahodné odrody hrozna z hodnotenia, budeme preskúmať plodiny s názvom Kvetina. Podľa plánu malo ovocie technickú skupinu. Rozmanitosť prispôsobená na pestovanie v strednom pruhu. Hrozno je známe pre stabilný a vysoký výnos. Zrenie ovocia sa začína po 135 dňoch. Bobule sú zelené so žltým nádychom. Šťavnatá sladká buničina s príchuťou muškátového oriešku. Klastre sú kónické, často dvojité.

Varovanie! Variety Kvet miluje vlhkosť. Počas sucha si vyžaduje časté zavlažovanie.

Video hovorí o hrozne pre stredné pásmo a odrody Harold:

Prezrite si iné chutné odrody

Odpoveď na otázku, ktorá odroda hrozna je najchutnejšia, je dosť ťažké. Každý človek má svoje vlastné preferencie týkajúce sa sladkosti, kyseliny, chuti, štruktúry buničiny a farby bobúľ. Okrem prezentovaného hodnotenia uvažujme aj o iných odrodách, ktoré prinášajú nie menej chutné bobule.

alfa

Technický hrozno dozrieva najskôr 145 dní od okamihu prestávky. Kefy sú husté, neurčitého tvaru, mierne podobné cylindru. Hmotnosť zhluku je asi 200 g. Bobule sú malé, sférické, keď sú zrelé, získavajú čierny odtieň. Koža je hustá s bielym kvetom. Sliznica buničiny s príchuťou jahody. V nedospelom ovocí veľa kyseliny.

Z hrozna sa ukáže vynikajúce víno a šťava. Čerstvé bobule sú zriedkavo konzumované. Vínna odolá teplotám do -40oC. V strednej jazdnej dráhe hrozno nie je ukryté a používa sa na ozdobu altánov.

Baklanovsky

Vpravo môže byť odroda Baklanovskiy nazývaná lahodným hroznom na čerstvú spotrebu. Plodina dozrieva skôr. Kartáče sú veľké, s hmotnosťou až 850 g. Jasne zelené bobule vážia asi 9 g. Tvar ovocia je okrúhly, predĺžený. Telo nie je slizovité, husté, chrumkavé pri žuvaní.

herkulovskou

Odpoveď na otázku, ktoré hrozno je najchutnejšie, môže byť bohatýrsky odrôd. Časná kultúra. Podľa plánu sa odroda považuje za jedáleň. Klastre rastú až do hmotnosti 300 g. Bobule nie sú pevne zhromaždené. Zrelé plody majú zlatú farbu. Pod slnkom je koža pokrytá červenou ružou. Tvar bobúľ je zaoblený mierne pretiahnutý. Mäso je sladké s jahodovou príchuťou.

diana

Tabuľka skorých hrozna odrody v chuti sa porovnáva s Isabella. Homeland hybrid je Severná Amerika, ale kultúra je dobre zachytená v strednej jazdnej pruhu. Púzdra odolávajú teplotám do -30oC. Klastre majú veľký kužeľovitý tvar. Bobule sú okrúhle, mierne pretiahnuté. Zrelé ovocie je žltozelená s ružovým nádychom.

Dvietes zila

Rozmanitosť univerzálnej destinácie prináša malé kefy s hmotnosťou do 150 g. Ovocie sférického tvaru, keď zrel, sa stáva tmavo modrou. Hmotnosť bobúľ je asi 2 g. Sliznica buničiny s vôňou jahôd. Púzdra môžu odolávať teplotám až -40oS.

december

Z neskorých odrôd lahodného hrozna je december. Ovocie dozrieva po 160 dňoch. Zrelé bobule čiernej farby s bielym náletom. Ovocný tvar je oválny. Buničina je hustá, chrumkavá s vysokým obsahom cukru.

recenzia

Pomáhajú nájsť lahodné hrozno recenzie záhradkárov. Poďme zistiť, akí obyčajní milenci rád rastú na svojich pozemkoch.

Valery Pre seba najradšej najrozsiahlejšie hrozno identifikovalo odrody skoro pre deti. Tmavo modré bobule rastú veľké, nie vodnaté, veľmi sladké. Pri žuvaní sa pokožka prakticky necíti. Klastre s hmotnosťou nad 700 g nerastú. Pokryjem vinič na zimu Nikolai Od stolových odrôd sa mi veľa páči Cosmonaut. Prvé bobule jeme do 105 dní. Klastre sú malé, vážia len 200 g. Bobule, keď sú zrelé, sa stávajú tmavočervenej farby. Hmotnosť jedného ovocia je asi 4 g. Pokrývajem vínnu na zimu, pretože môže vydržať maximálne -23oC. Text recenzie

Pozrite si video: Porsche Macan S fl JAZDA - Maroš ČABÁK (December 2019).

Загрузка...