Záhradníctvo

Čierne odrody hrozna abecedne

Ak hovoríme o užitočnosti bobúľ, čierne hrozno je na prvom mieste. Používa sa na výrobu šťavy a vína na liečivé účely. Populárne hrozno sú čierne kozmetičky. Ovocie obsahuje nasledujúce priaznivé látky:

  • Flavonoidy. Rastlinné polyfenoly sú lepšie známe ako pigmenty. Látky majú utišujúci účinok počas stresu, zmierňujú únavu, zlepšujú výkonnosť mozgu a pamäť.
  • Resveratrol. Prírodný fytoalexín sa nachádza v koži čierneho ovocia. Látka inhibuje oxidačný proces vo vnútri buniek ľudského tela. Pravdepodobnosť nádorov a rakoviny kože je znížená.
  • Quercetin. Táto látka sa často používa v medicíne pri výrobe potravinových doplnkov alebo potravinových prísad. Flavonol pomáha bojovať proti edému a kŕčom.

Pravidelná konzumácia čiernych bobúľ znižuje riziko tvorby krvných zrazenín. Ovocie obsahuje antioxidanty a protizápalové látky. V kozmetike sa bobule používajú na masky. Užitočné látky obsiahnuté v čiernych hroznoch prispievajú k obnove kožných buniek a zvyšujú elasticitu pokožky.

Preskúmanie odrôd

Odrodové odrody uvedené v poradí v abecednom poradí pomôžu začínajúcim záhradníkom rozhodnúť sa o výbere vhodnej plodiny pre ich pozemok.

Alden

Zoberme do úvahy hrozno z čiernych odrôd, popis odrody, fotografia začne Aldenom. Kultúra sredneranny. Zrelosť bobúľ pochádza z 20. augusta. Klastre sú malé, priemerná hmotnosť je od 300 do 400 g. Tvar kefy je kónický. Bobule sú navzájom priľahlé. Tvar bobúľ je okrúhly, mierne pretiahnutý. Hmotnosť jedného ovocia je asi 6 g. Kôra hustá, keď dozrieva, získa tmavočervenú farbu.

Telo je jemné, šťavnaté, ale slizničné látky sú málo. V chuti a aróme pripomína slávnu odrodu Isabella. Bobule obsahuje cukor - 21 g / 100 cm3kyseliny - 6 g / cm33, Vinič pre sezónu má čas zrelosti. Hrušky s intenzívnymi 96% plodnými výhonkami. Odroda môže vydržať teploty až -27oC. Kultúra odolná voči hubovým chorobám. Účel bobule univerzálne. Hrozno sa zvyčajne konzumuje v čerstvom stave alebo sa mu povoľuje víno.

Tip! Pre lepšie výnosy sa prerezávanie viniča na kefu uskutočňuje na 4-6 očích.

Athos

Nová odroda hrozna s čiernymi bobuľami bola nedávno vyšľachtená, ale v mnohých domácich záhradkároch už bola zakorenená. Podľa pôvodu je Athos považovaný za hybrid. Rodičia sú dve populárne odrody: Codreanca a Talisman. Z hľadiska dozrievania hrozna sa považuje za skoré. Zber sa začína po 100 dňoch od okamihu prebudenia obličiek. Po dozretí môžu kefy visieť na viniči asi mesiac bez straty prezentácie. V tomto prípade bobuľky nepriťahujú vosy.

Ovocie a kefy sú veľké. Hmotnosť jednej zväzky dosiahne 1,5 kg. Tvar plodu je valcový, pretiahnutý tenkým výtokom. Hrozno je veľmi sladké. Keď sa jesť, takmer žiadna kyselina sa necíti. Bobule nepodliehajú hrachu.

Vinič rastie rýchlo. Puzdro musí byť neustále tvarované, aby sa zabránilo zahusteniu. Hrozno je odolné voči všetkým plesňovým ochoreniam, s výnimkou šedej hniloby. Zimná odolnosť je dobrá. Vinič odoláva teplotám do - 24oS.

Baz

Hľadáte odrody vínneho čierneho hrozna, stojí za to prebývať na americkom hybride Baz. Kultúra bola chovaná na križovatke Chasla Rose a Mills. Odroda je dosť stará. Rok vzniku - 1962. Bobule dozrievajú koncom septembra. Stolové hrozno Baz sa zriedka vyskytuje vo svojej vlasti, zachovali ich len súkromní záhradníci. Kultúra je takmer neovplyvnená hubovými chorobami. Tvar bobúľ je sférický. Celulóza šťavnatá s isabelovou chuťou.

Balabánová

Rodičia strednej rannej čiernej odrody sú Wilder a Muscat Hamburg. Zrenie plodín sa začína po 125 dňoch od okamihu prestávky. Obvykle doba zberu klesá na konci augusta. Vínna energická, krovinaté kríky. Kefy rastú malé, s hmotnosťou maximálne 150 g. Tvar klastra je neistý, niekedy podobný valcu. Bobule sú zbierané voľne. Hmotnosť jedného ovocia je asi 5 g. Tvar bobu je okrúhly.

Mäso čierneho hrozna je vysoko slizničné. Chuť dominuje jahodová príchuť. Koža je celkom odolná. Odroda môže byť správne nazývaná čiernym vínom, pretože je zriedkavé používať malé plody na čerstvú spotrebu. Ovocná buničina obsahuje cukor 21 g / 100 cm3 a kyseliny 9 g / dm3, Vinič vyrezaný pre 5 očí. Kroviny vydržia mrazy až do - 27oC. Celkové zaťaženie puzdra je maximálne 40 púčikov.

Je to dôležité! Rozmanitosť Balabanovsky dobre v kombinácii so zásobami.

Zábavná čierna

Vzhľadom na opis a fotografiu čiernych odrôd sa budeme zaoberať strednou ranou plodinou, ktorej zhluky začínajú dozrieť po dobu 125 dní. Kefy sú veľké, valcové. Bobule sú sférické, mierne predĺžené, tesne zhromaždené v zhlukoch. Kroviny sú silné. Na plný rozvoj viniča potrebujete veľa voľného miesta. V priebehu sezóny bič čas na zrelosť.

Prvá kefa s dobrou starostlivosťou sa môže objaviť už druhý rok po vysadení hrozna. Bush vyháňa iba ženské kvety. Na hnojenie musí byť v okolí vysadená ďalšia rada opylovačov. Výťažok hrozna dosahuje 200 t / ha. Viniča nie je ovplyvnené plesňou a oidium, ale má strach zo šedej hniloby. Kroviny odolávajú teplotám do - 25oC. V chladných oblastiach viniča pre zimný prístav.

giovanni

Reprezentuje odrody skoro čiernych hrozna pekný Giovanni. Bobule dozrievajú 100 dní po prestávke. Klastre sú veľké, vážia asi 1,2 kg. Farba ovocia je tmavá čerešňa. Bobule sú valcovité, vysoko predĺžené. Muscat chuť dominuje v chuti. Koža je stredne hustá, ale pri žuvaní nie je veľmi tvrdá.

Codreanca

Skorá úroda hrozna je pripravená na zber 110 dní po prestávke. Klastre rastú v rôznych veľkostiach s hmotnosťou od 0,4 do 1,5 kg. Bobule sú veľké, oválne, výrazne predĺžené. Masná buničina je veľmi nasýtená šťavou. Obsah cukru je približne 19%.

Čierne hroznové puzdrá sa vyznačujú silným rastom. Vinič pre sezónu má čas zrelosti. Pri oidiu, múčnatke a iných chorobách má odroda priemernú odolnosť. Vinič odolá teplotám až -22oC. Odroda sa najlepšie pestuje v južných regiónoch alebo sa stará o dobrý prístrešok na zimu.

Je to dôležité! Odroda hrozna Kodryanka je náchylná k hrachu. Fytohormóny pomáhajú riešiť tento problém.

Cabernet Sauvignon

Vzhľadom na pozdĺžne čierne odrody, fotky a popisy by ste mali venovať pozornosť Cabernet Sauvignon. Kultúra s vysokým výnosom. Plody sú dobré pri výrobe vína. Odroda je odolná voči silným mrazom, zriedka postihnutým plesňovými ochoreniami. Tvar bobúľ je sférický. Plody pevne zhromaždené v kefke. Tmavo modrá koža bobuľa je pokrytá bielou patinou. Šťavnaté mäso má takmer žiadnu farbu. Farbivá sa nachádzajú v koži. Ochutnajte bobuľové listy.

merlot

Worthy je skupina čiernych vínnych odrôd Merlot. Kefy dozrievajú skoro, asi 100 dní po začiatku kvitnutia listov. Popularita hrozna dáva dobrému mrazuvzdornosti viniča. Kríky sú zriedka postihnuté ochorením. Zrelé bobule sú čierne a modré. Koža je pokrytá bielym kvetom. Mäso je slizovité, priehľadné s lilami. Farbenie modrého pigmentu je v pokožke plodu.

Muscat Hamburg

Aj keď sa len pozriete na fotografiu čierneho hrozna Muscat Hamburg, môžete vyvodiť záver, že odroda je veľkoplodá. Kefy rastú vo forme kužeľa. Bobule sú tmavo modré s čiernym odtieňom. Koža je pokrytá bielym kvetom. Zušľachťovacie kefy začínajú v posledných júlových dňoch. Na začiatku augusta môžete žať.

Klastre v priemere vážia asi 750 g. Buničina obsahuje asi 20% cukru. Vinič toleruje zimovanie. Hrozno ako kŕmenie s popolom.

Odessa suvenír

Hľadáte najlepšie lahodné odrody čierneho hrozna, stojí za to snažiť sa pestovať Odessa suvenír. Kultúra je však obľúbenejšia medzi záhradkármi v južných oblastiach. Neskorá odroda. Zrenie hrozna začína 145 dní po začiatku kvitnutia listov. Na juhu má vinič čas na úplné zrenie pred nástupom chladného počasia. Kroviny sú kompaktné, viniča rastie so strednou intenzitou.

Kefy rastú stredne veľké, ale sú kompenzované veľkými bobuľami. Ovocie je oválne, predĺžené. Šťavnatá buničina obsahuje až 16% cukru. Hrozno je známe svojou príjemnou chuťou muškátového oriešku s náznakom trní. Výťažok je 100 kg / ha. Kroviny sú zriedka postihnuté plesňou a sivou plesňou.

Varovanie! Rozmanitosť Odessa suvenír je náchylný poraziť oidium.

Odessa čierna

Neskoršia zrelá odroda čiernej odrody je vhodnejšia na pestovanie v južných oblastiach. V severných oblastiach ruky a mladá pohroma nebude mať čas zrelosti. Bush stredne vysoký. Kvety hrozna sú vyhodené bisexuálne, čo eliminuje potrebu vysadiť opeľovač v blízkosti.

Bobule sú malé, sférické. Hustá pokožka na vrchole je pokrytá bielym kvetom. Celulózová sliznica, šťavnatá. V chuti sa nachádza čerešňová aróma s náznakom trní. Bush dobre zimuje a zriedka sa vystavuje chorobám.

Varovanie! Varieta Odessa čierna je určená na prípravu šumivého vína a šťavy.

Pôvodná čierna

Čierne hrozno podľa splatnosti sa považuje za stredne neskorú kultúru. V závislosti od poveternostných podmienok je plodina pripravená na zber v období 135-150 dní. Kefy rastú o hmotnosti približne 0,9 kg. Ovocie je predĺžené vo forme kužeľa so zaobleným tenkým výtokom. Berry asi 10 g váži

Cukor obsiahnutý v buničine je malý, ale plody sú veľmi chutné. Klastre vytrhnuté z puzdra môžu byť uložené, ale bobule sú prasknuté počas prepravy. Vinič odoláva teplotám až -24oC. Hrušky sú rozľahlé, silne rastúce. Výstrelky majú čas na zrelosť pre sezónu.

Pri prehliadke videa odrody Original Black:

Zvláštnosťou väčšiny odtieňov čiernej odrody je odolná kôra, cítila sa pri žuvaní bobúľ. Môže mať výraznú kyslosť alebo úprimnosť. Avšak v koži sa nachádzajú pigmenty a veľmi prospešné látky.

Pozrite si video: Audi A6 TDI quattro 4x4 test - (August 2020).

Загрузка...