Kvety

Clematis 3 prerezávacie skupiny: odrody pre Ural, Sibír

Všetky plazy sú rozdelené do 3 skupín prerezávania. Hlavným rozdielom patriaceho k vínu do určitej kategórie je čas na začiatku kvitnutia, ako aj na ktorom výhonky sa objavujú kvetenstvo.

Vzhľadom na klematis z 3 prerezávacích skupín najlepších odrôd, budeme okamžite rozhodnúť, že začiatok kvitnutia sa zvyčajne vyskytuje v júli - začiatkom septembra. Kvetinárska rastlina hodí len na nové výhonky pestované v bežnom roku. Minuloročné biče sú prázdne.

Predtým, ako začnete uvažovať o 3 kategóriách prerezávania, popisu, fotografie, stojí za to stručne sa pozrieť na pravidlá na odstránenie vyblednutých výhonkov. Každoročné prerezávanie starých rias je odôvodnené skutočnosťou, že neplatia púčiky pre nové kvetenstvo. Na jar na výhonky len tvoril obrovské množstvo listov, zahusťovanie Bush.

Ťažkosti s prerezávaním viniča by sa nemali vyskytnúť ani pre začiatočníkov. Všetky výbrusové skupiny clematis 3 vyrezávajú nožnice takmer na úrovni terénu. Odstráňte staré výhonky nie do koreňa a nechajte ich koniec dvoma až troma púčikmi. Mladé lístky z minulého roka, ktoré ešte neboli rozkvitnuté, zostanú rásť. Na jar prerezané a mrazené výhonky s mechanickými poruchami.

Varovanie! Clematis zasadený na jar na jeseň musí byť úplne odrezaný. Toto opatrenie je nevyhnutné pre najlepšie zakorenenie a zimovanie mladého kríka.

Načasovanie prerezávania starých výhonkov padá v októbri - novembri. Liana by mala už teraz kvitnúť, ale pred prvým mrazom by ste nemali ťahať.

Video hovorí o klemati z tretej skupiny:

Odrody pre Urals

Na to, aby sa vinič úplne otvoril v celej svojej sláve, je pre každú oblasť potrebné vybrať správnu odrodu. Prežitie rastlín a rýchlosť kvitnutia budú závisieť od toho. Pri hľadaní skupiny odrôd Clematis 3 pre Urals by ste mali venovať pozornosť nasledujúcim kategóriám:

 • Zhakmana. V skupine sa nachádzajú viniče s veľkými kvetenstvami. Nákaza rastie až na 4 m. Zariadenie má silný koreňový systém. Listy sú špičaté. Kvety sú veľké s priemerom asi 20 cm, najčastejšie s lilami. Kvetenstvo sa vyskytuje iba na mladých výhonkoch bežného roka. Ak si vyberiete najlepšie skupiny z tejto kategórie Clematis 3, potom je preferovaná kardinálka Rouge, Bell a tiež Star of India.
 • Integrifoliya. Charakteristickým rysom tejto skupiny krovín je obmedzenie rastu rias na 2,5 m. Kvety sa formujú menšie vo veľkostiach, až 12 cm v priemere v tvare zvonu. Kvetné puky sú položené len na mladé výhonky. Starý bič úplne odstránený pri príchode prvého mrazu. Medzi populárne odrody tejto kategórie, pani Cholmondeley a Purpurea Plena Elegans sú rozlíšené.
 • Vintsella. Popínavé rastliny tejto skupiny sa nachádzajú na zložitej štruktúre listov. Kvety rastú s maximálnym priemerom 12 cm. Zvyčajne majú červené, ružové alebo fialové odtiene. Jeden ker sa môže hodiť až na 100 kvetov. Rast rias je obmedzený na 3,5 m. Kvety sa objavujú na mladých výhonkoch, ktoré sú na jeseň úplne prerezané. Populárne odrody tejto kategórie sú Ville de Lyon, princ Charles, Ernest Markham.

Aby ste uľahčili vybrať si 3 skupiny na pestovanie v regióne Urals, stačí venovať pozornosť odrode patriacemu do jednej z kategórií.

Odrody pre Sibír

Výberom 3 kmeňov clematis najlepších odrôd na Sibíri môžete venovať pozornosť väčšine viniča vhodných na pestovanie v meste Ural. Dokonca aj v neskoro studených kvitnúcich rastlinách dobre prispôsobiť v chladnom podnebí. Budy kvitnú koncom júla - začiatkom septembra. Tieto viniča kvetú raz, ale hlboko. Keď krov sa stráca, výhonky sú ihneď rezané, zanechávajúc 1-2 púčikov a oddenka je pokryté na zimu.

Pre Sibír si môžete vybrať nasledujúce odrody:

 • Zhakmana. Lianas vydávajú krásne fialové kvety. Petals sametové. Priemer kvetu je asi 8 cm, pohroma rastie až na 3,5 m dlhý, kvet je od júla bohato pokrytý farbou a v septembri stráca farbu. Zhakmana si nevyžaduje špeciálnu starostlivosť. Lian má silu vyrastať aj nezkušený záhradník.

 • Krásna karmínska ruža fascinuje červené kvety s malinovým odtieňom. Stamens biela, často so zmesou ružovej. Nákaza rastie až na 2 m. Kvety s priemerom asi 10 cm sa od začiatku júla mierne objavujú na kerách a v septembri strácajú.
 • Odroda Khuldin od začiatku augusta do polovice septembra sa uspokojuje s bielymi kvetmi s priemerom až 8 cm. Niekedy sa okvetné lístky získavajú fialovým odtieňom. Múčka rastie dlho až 4 m.
 • Variety Hagley Highbird rôznych originálnych ružových farieb. Vrcholy tyčiniek sú namaľované horiacim červeným odtieňom. Veľké kvety s priemerom až 16 cm sa objavujú v júli a v auguste bude bush vyblednúť. Dĺžka biče dosahuje 3 m.
 • Sort Ville de Lyon osloví milovníkov všetkého svetla. Bush od júla do septembra je hojne pokrytý kvetmi s priemerom 12 cm s červenými okvetnými lístkami a žltými tyčinkami. Intenzívne rastúce biče sú roztiahnuté na dĺžku 4 m.

Takmer všetky odrody 3 skupín clematis vhodné na pestovanie na Sibíri. V zime rastliny musia byť dobre pokryté a nezabudnite znížiť.

Prehľad najlepších odrôd

Pri zhrnutí je čas zvážiť najkrajšie klemati z tretej skupiny prerezávania zahrnuté v hodnotení popularity:

 • Odroda Paul Fergez adekvátne predstavuje biely klematis tretej prorezávacej skupiny so silne rastúcimi výhonkami. Počas sezóny môžu biče roztiahnuť až 7 m na dĺžku. Zábery majú dobrú húževnatosť voči akejkoľvek podpore. Obdobie kvitnutia trvá od júla do začiatku októbra.
 • Zahradníci, ktorí dávajú prednosť terry clematis z tretej skupiny prerezávanie sa budú páčiť Purpurea Plena Elegans. Nákaza rastie 2,5 metra dlhá, ale môže dosiahnuť až 3,5 m. Dvojitý kvet má priemer 9 cm, okvetné lístky sú červené s fialovým nádychom. Zvláštnosť odrody je bohatá a dlho kvitnú od začiatku júla do konca septembra.
 • Rozmanitosť ružovej klematis 3. skupiny má jemný šarm, z ktorého sa vyznačuje Comtesse de Boucho. Bička sa rozprestiera od 3 do 4 m dlhý, kvety sú veľké a majú priemer asi 15 cm, okvetné lístky sú ružové s miernou vlnitosťou pozdĺž okraja. Tyčinky sú žlté. Odroda má dlhý kvitnutie od júla.
 • Ďalším predstaviteľom snehovo bielych clematis je odroda Roco-Colla. Kultúra bola vydaná v Estónsku. Samotná Liana je schopná priľnúť k akémukoľvek druhu podpory a môže dokonale zapletať aj ihličnatý strom. Dĺžka rias však je malá, až do 2 m. Biele kvety s krémovými žilkami na okvetných lístkoch sa objavujú v auguste a tešia sa ich kráse až do októbra.
 • Vzhľadom na klematis tretej skupiny prerezávania, odrôd, fotografií, milovníkov nových produktov môže venovať pozornosť Morning Sky. Liana chová poľskí chovatelia. Bush hádza lila kvety. Na okvetných lístkoch sú jasne viditeľné ružové pruhy. Kvitnutie trvá od júna do augusta. Je to dôležité! Morské neba nie je strach predčasných mrazov. Pohroma schopná nezávisle stúpať na podpore.

 • Vzhľadom na to, že klíma 3 skupiny najkvalitnejších odrôd je klíma, stojí za to zastaviť pohľad na krásnu madam Juliu Korrevonovú. Bush od júna je husto pokrytý červenými kvetmi vína. Liana sa rozplynie v septembri. Zariadenie toleruje studené zimy, prispôsobuje sa akémukoľvek typu pôdy, nevyžaduje komplexnú starostlivosť. Pohroma silná, schopná pretiahnuť až 4 m. Dizajnéri a záhradníci používajú rôzne na usporiadanie živého plotu. Sieť sa často používa ako podpora.
 • Tí, ktorí majú radi vyzdobiť altánky a iné rekreačné oblasti s živým plotom, sa budú tešiť z odrody Grunwald. Kvety rastú veľké a dosahujú priemer 12 cm. Okvetné lístky na slnku majú fialový nádych. Nákaza vyrastie až do 3,5 m. Kvitnúca doba začína v júni a trvá do septembra.
 • Fialové kvety šťastná odroda Arabella. Elegantné kvetenstvo dáva šľahačku. Odroda je často vysadená na záhrade, aby ozdobila miesta na odpočinok. Kvitnutie začína čoskoro - v júni. Liana v októbri. Búrka rastie až na 2 m. Bush je tak husto pokrytý fialovými kvetenstvami, ktoré niekedy za nimi nie sú vidieť lístie. Odroda má dobrú zimnú odolnosť. Kvôli nízkej miere môže byť Arabella pestovaná na balkóne.
 • Vzhľadom k tomu, clamatis ružové 3 skupiny, odrody, fotografie, osobitnú pozornosť je potrebné venovať Alyonushka. Podlhovastá liana vyhadzuje krásne zvony. Bush rastie len 1,5-2 m na výšku. Kvitnutie začína v júni a končí v septembri. Liana má dobrú odolnosť voči mrazu. Rastlina je ľahko zakorenená v strednom pruhu. Nevýhodou odrody je nemožnosť samočinných výhonkov. Stonky sa musia neustále viazať na podporu.
 • Variety Danuta ako milovníci veľkých kvetov. Kvetinové kvety okvetných lístkov sú mierne zvrásnené, vlnité pozdĺž okraja. Farba ružová s lilami. Začiatok kvitnutia začína v júni a rýchlo končí v júli. Nákaza rastie až na 3,5 m dlhý, ale v priemere sa rozprestiera asi 2,5 m. Škvrny sú schopné ľahko priľnúť k podpore sami. Zariadenie toleruje mrazivé zimy.

Existuje veľa odrôd a druhov klinových klincov, ktoré sú takmer nemožné zvážiť naraz.

Chovatelia neustále vyrábajú nové kvety, prispôsobené rôznym klimatickým podmienkam. Skutoční milenci by mali neustále sledovať nové produkty, a keď sa objavia, skúste rast na vašich stránkach.