Záhradníctvo

Hrozna baníkov

Vinohradníci vždy od chovateľov očakávajú najpohodlnejšiu odrodu - plodnú, krásnu, chutnú, nenáročný. Pri takejto prevádzke sa všetky náklady mnohonásobne vyplácajú. Ak chcete na mieste, ktoré spĺňa tieto požiadavky, umiestniť krík, vyberte hrozno Shakhtar. V niektorých oblastiach je známy ako "darček Afrodity" alebo T-6-13. Jedná sa o moldavskú odrodu, ktorá má úžasne bohatú chuť, vysoký výnos a dobre ovocie v regiónoch stredného pásu. Vzhľad odrody ukazuje úvodné video:

pristávacia

Na výsadbu odrody zakúpené nakúpené hroznové stromy Shakhtar alebo samostatne pestované sú zakorenené. Kúpte si lepšie v špecializovaných škôlkach alebo spoľahlivých firmách. Osobitná pozornosť by sa mala venovať stavu koreňového systému a celého sadenice. Je dobré, ak sa korene hrozna zvlhčujú v kašu a dobre sa plnia. Preto budú trvať 7 dní alebo viac.

Pripravte si vlastný ručný materiál, nakrájajte kocky a vložte ich do vody. Akonáhle sa objavia korene, transplantujte sadivový materiál do zeme a pravidelne ju napojujte. Odroda hrozna "baník" je potrebné vysadiť na jar v marci až apríli a na jeseň v novembri.

Tip! Jazda na jeseň je vhodnejšie, sadenice sa zakorenia lepšie.

Hlavné odporúčania pre záhradníkov pri výsadbe hrozna "Miner":

  1. Pri označovaní vinohradov dávajte prednosť miestam bez blízkej podzemnej vody. V odrode Shakhtar korene rastie hlavne vo vnútrozemí, takže hĺbka vody by nemala byť menšia ako 2,5 m. Inak poskytnite dobrú drenáž do kríkov.
  2. Šachtar nestanovuje špeciálne požiadavky na zloženie pôdy, ale výsadba v čiernej pôde je veľmi vítaná.
  3. Vyberte sadenice so silnými a mokrými koreňmi. Ak je koreň nadmerne vysušený, hrozí nebezpečie smrti sadenice po výsadbe.
  4. Pred vysadením skráťte korene hrozna a nechajte maximálne 10 cm. Nechajte 3 oči na stonke a zvyšok odložte plášťom.
  5. V prípade odrody hrozna strednej triedy ponechajte v rade medzi rastlinami najmenej 2 m a vyznačte vzdialenosť vo vzdialenosti 2,5 m.
  6. Dierovacie otvory s priemerom 0,8 m a rovnakou hĺbkou. Položte vrstvu kompostu na dne, potom plodnú zem a dobre premiešajte. Teraz nechajte jamku na týždeň, aby ste vylodili pôdu.
  7. O týždeň neskôr dajte v jamke vinič viniča, pokryte ju zeminou a hojne ju nalejte. Potom zaryť.
  8. Aby sa zajistilo, že samená Shakhtar majú dobrú mieru prežitia, rozliať kefy ihličnatým drevom. Vhodné ako prášok a lepkavé liečivo.

Fotografie mladého šafranského stromčeka.

Sadenice vysadené na jeseň pokrývajú počas zimného obdobia od mrazenia. Na jesenné výsadbu hrozna je dobré použiť vrstvenie. Vyberte spodnú révu, ktorá leží na zemi. Potiahnite pod ním malú depresiu (20 cm) s dĺžkou približne 0,5 m. Pridajte k nej humus a položte vinič. Zakryte zem, nechajte vrchný a 3 letáky von. Nalijte vodu (2-3 vedierka). Tampa zem, zamulchiruyte, pred nástupom chladného počasia, pokryť ďalšie Bush.

starostlivosť

Rozmanitosť "Miner" plodí dobre s minimálnou starostlivosťou. Ale základné parametre starostlivosti potrebné na vykonanie.

Zalievanie. Pri výsadbe hrozna, veľa záhradníkov vložiť plastové potrubie do otvoru pre ľahké zalievanie rastlín. Ak to nie je možné, môžete urobiť prehĺbenie na okraji jamy a vyliať 2-3 kôstky vody s každým zalievanie. Na jar, pre odrodu Shakhtar, nezabudnite stráviť zavlažovanie vodou, najmä po zasneženej zimy. V horúcej suchá sezóna, voda kríky týždenne.

Kŕmenie. Pre Šachtara používajte minerálne komplexy na začiatku vegetačného obdobia, pred kvitnutím a po ovocení. Raz za 2-3 roky pridávajte organickú hmotu pri kopaní pôdy vo vinici. Na posilnenie odolnosti sadenice hrozna pomáha granulovaný "Argumín", ktorý sa vyrába podľa návodu.

Spracovanie. Aby ste predišli chorobám a poškodeniu škodcov, pravidelne kontrolujte krídla Shakhtaru a pripravte preventívne spreje. Proti rozšíreniu hubových infekcií na triede používajte Ridomil Gold. Strávte prvý postrek po vytvorení 3-4 letákov, potom niekoľkokrát za 10-12 dní.

Orezanie. Normálny priemer pre 7-8 očí. V južných regiónoch prerezávajte hrozno na jeseň. Ak chcete zachrániť vinohrady pred previsom, prilepte ich k mriežke alebo kostre konštrukcie.

V severných regiónoch prechovávajte vinohrady pred zmrazením.

recenzia

Popis odrody hrozna Shakhtar nebude kompletný bez fotografií a recenzií záhradníkov.

Galina, Belgorodská oblasť Aj keď opis naznačuje, že Shakhtar potrebuje opeľovače, opeľujem sám seba. V dôsledku toho existujú aj veľmi husté zhluky. Robím zriedka - 2 krát za sezónu. Oidium kríky neboli prekvapení ani raz. Lahodné bobule. Milujem chuť rôznych zrelých a mierne nezrelých. Je to iné, ale v každom prípade je neobvyklé. Na zimu sa skrývať. Ak viniča zamrzne, potom zberu nemusí dať, ale rýchlo sa zotaví. Valintin, Novocherkassk pestovateľ "mladý". Priatelia odporúčali dať Shakhtaru. Zaťaženie môže vydržať veľké, po dobu troch rokov som nezažil choroby. Len málo sa zaujímalo o ovocie vosí, ale iba vtedy, ak bola koža poškodená. Takýto "šachtár" je zriedkavý. Používame hrozno nielen čerstvé, ale tiež pripravujeme šťavu a víno. Veľmi chutné a zdravé. Táto odroda je nenáročná a vďačná. Nevyžaduje veľa času a úsilia.