Záhradníctvo

Hromadné hrozno

Bufetové hrozno - nová hybridná forma viniča, chovaná zo Záporožského amatérskeho chovateľa V. V. Zagôrka. Vitaly Vladimirovich si vybral slávne odrody Kuban a Zaporozhye Zaporizhia ako rodičovské formy tohto hrozna. Jeho práca na pestovaní novej odrody bola dokončená v roku 2008. Získané hrozno, obsahujúce všetky najlepšie rodičovské kvality, sa ukázalo ako veľmi sľubný kultivar pre domáce záhradníctvo.


popis

Buffet z hľadiska zrelosti sa týka skorých alebo stredných ranných odrôd kultúry. Jahody, v závislosti od klimatických podmienok oblasti a počasia v sezóne, dozrievajú 110-130 dní od začiatku kvitnutia, teda okolo polovice augusta.

Opis odrody hrozna typu Buffet a jej fotografie:

 • Bush energický, silný;
 • tvorba chrbtice je vynikajúca (v priemere za každý štvorcový meter plochy, ktorú obsadili bufetové kríky, je asi 14-15 výhonov);
 • do konca vegetačného obdobia všetky výhonky dozrievajú;
 • list je široký, figúrka, jasne zelená;
 • kvetinové bisexuálne;
 • zhluky sú pomerne veľké, majú strednú hustú štruktúru a valcovitý tvar;
 • ich hmotnosť dosahuje 0,6-0,8 kg;
 • bobule sú oválne, zrelé - tmavo modré, s hmotnosťou 12-16 g;
 • tenká pokožka s tenkým voskovým povlakom, jedená;
 • buničina je sladká, nalieva sa šťavou, mäsitá;
 • chuť je harmonická, s mierne viditeľnou chuťou hrozienok alebo moruše;
 • vôňa príjemná, výrazná.

Zberané hrozno tolerovať prepravu, je skladovaný pomerne dlho, čo v kombinácii s jeho raná zrelosť, umožňuje pestovať nielen pre osobné použitie, ale aj na predaj. Výhody hrozna Buffet, podľa jeho popisu, zahŕňajú:

 • dobrá splatnosť;
 • odolnosť voči mrazu na - 22 - С;
 • odolnosť proti šedej plesni, oidium a plesni (3 body);
 • odolnosť voči praskaniu plodov s nadmernou vlhkosťou, náchylnosť k vosom;
 • homogénnosť bobúľ (nie je pozorovaná žiadna rašelina);
 • celkový vysoký výnos púšte.
Varovanie! Rastliny hrozna sú náchylné na preťaženie plodín, ktoré je potrebné brať do úvahy pri pestovaní.

Výber miesta, sadenice a výsadby

Aby ste mohli správne pestovať hroznové bôby a mohli vždy získať skvelú úrodu, musíte nájsť pre neho najlepšie miesto v oblasti, kde môže preukázať svoj plný potenciál. Napríklad osvetlenie je veľmi dôležité pre normálnu akumuláciu cukru bobuľami, takže hrozno by malo byť vysadené na otvorenom a slnečnom mieste, kde nebude chýbať teplo, vzduch a svetlo.

Pôda pre túto kultúru musí byť hlinitá alebo piesčitá hlinka, najskôr treba zlepšiť hlinu a piesok - aby sa v prvom prípade vytvoril piesok a hlina v druhom.

Varovanie! Soľnaté a močaristé pôdy sú úplne nevhodné na kultiváciu. Ak je zem príliš mokrá a voda v ňom stagnuje, pred zasadením sadenice je potrebné vykonať odvodnenie, ktoré odvedie prebytočnú vlhkosť.

Ďalšou kvalitou, ktorú musí mať pôda na zabezpečenie úspešného vývoja hrozna, je, že musí byť voľná a priedušná. V takejto krajine korene rastlín nemajú kyslík, vlhkosť a živiny.

Je možné vylodiť sadenice príjmu bufetu na jar aj na jeseň. V prípade jesenného vysádzania sa musí začať pred nástupom chladného počasia, aby sa krov sa mohol prispôsobiť a pripraviť na zimu. Pred chladom je potrebné ho zakryť, napriek tomu, že odroda bufetu nie je pokryté.

Ak sa zvolí jarná metóda výsadby, potom sa vykoná, keď už je úplne teplejšia, ale teplo ešte nenastalo a slnko nezasušťuje zem. Súčasne nie je potrebné odkladať výsadbu, pretože to nepriaznivo ovplyvní mieru prežitia sadeníc a bude rásť slabo.

Buchové hroznové sady vhodné na pestovanie by mali byť dobre vyvinuté, s drevinovými výhonkami a silným koreňovým systémom. Kôra by mala byť neporušená, bez trhlín, škvŕn, kĺbov pružných a zdravo vyzerajúcich.

Pôda pod hroznom sa pripravuje vopred. Očistia ju burinami, vykopávajú a vyrovnávajú zem. Samotný proces pestovania sa uskutočňuje v nasledujúcom poradí:

 1. Priehrady alebo zákopy sú umiestnené tak, aby vzdialenosť od jedného semenáku k druhému bola rovnaká ako 3 m, a to ako v dĺžke, tak aj v šírke. Hĺbka jamiek musí byť najmenej 0,8 m.
 2. Drenáž vo forme rozbitých tehál, bridlice alebo kameňov sa naleje na dno pripravených jám.
 3. Zhora je naplnená zmesou dobrej pôdy, piesku, humusu a popola. Namiesto toho môžete použiť organické kombinované minerálne hnojivá.
 4. V strede jámy dajte stromček, napojený a keď je voda absorbovaná, posypte ju zeminou.
 5. Pôda je mulčovaná seno alebo slama.

V rade, ktoré nastavia, podporujú a tiahnu drôt medzi nimi tak, aby im mohli viazať vinič.

starostlivosť

Starostlivosť o čerstvo zasadený hroznový bufet zahŕňa vykonávanie povinného zavlažovania, najmä v suchých rokoch. Mladé kríky sa napájajú v prvom roku po výsadbe často - to je potrebné pre úspešné zakorenenie. Po každom zavlažovaní sa pôda uvoľní, ak nie je pokrytá mulčovaním. Odstráňte všetky buriny, ktoré sa vyskytujú okolo rastlín. Kŕmiť kríky mladého hrozna od veku 3 rokov. V druhej sezóne začne kvitnúť. Aby sa nezaťažilo rastúce Bush, ostane na ňom iba 1 banda.

Starostlivosť o zrelé kríky z hrozna Tabuľový bufet je zložitejšia. Komplex agrotechnických opatrení zahŕňa zavlažovanie, uvoľňovanie, kŕmenie, prerezávanie a zber. Počas vegetačného obdobia niekoľkokrát vyčistite kefy:

 • na jar, ak je vlhkosť v pôde nedostatočná;
 • pred kvitnutím;
 • po ňom;
 • pred tým, ako začnú dozrieť plody;
 • na jeseň po páde, ak je pokles suchý.

Je lepšie vodiť kríky nie pod koreň, ale kopať okolo drážok, do ktorých sa naleje voda. Takže je rovnomernejšie rozložené v oblasti, ktorú tvoria korene hrozna.

Kŕmiť hrozno Bufet s organickými látkami a minerálnymi hnojivami. Môžete použiť hnoj (pre aplikáciu pod zimou), humus (na jarné použitie), popol. Organické látky robia pôdu štruktúrovanejšou, vytvárajú podmienky pre rozvoj užitočných mikroorganizmov v nej, transformujú prvky z minerálnych hnojív na formy prístupnejšie pre rastliny. Z minerálnych hnojív je možné používať jednoduché hnojivá (soľ, draselná soľ, superfosfát), ako aj komplexné a komplexné hnojivá (nitroammofoska, Mortar, Florovit, Kemira atď.). Horný obklad sa spája s zavlažovaním, po ktorom sa uvoľňuje zem.

Okrem štandardných obväzov je možné použiť aj komplexné hnojivá s mikroelementmi alebo popolovým roztokom. Pre lepšiu priľnavosť k tekutine môžete pridať určitý cukor.

Tip! Striekanie hrozna potrebuje 3 krát za sezónu: pred a po kvete a keď začnú dozrieť bobule. Je potrebné vykonávať prácu v bezvetrných a slnečných dňoch, ráno alebo večer.

Počas dňa nie je potrebné postriekať, pretože kvapky roztoku zostávajú na listoch a rastliny sa môžu spáliť. Obliekanie listov pomôže v priebehu vegetačného obdobia lepšie sa vyvíjať a pripraviť sa na nadchádzajúcu zimu.

Budujte hrozno kríky Bufet každý rok, od druhého roka. Prerezávanie sa vykonáva na jar pred priesakom, aby sa zabránilo "plaču" viniča alebo na jeseň po páde listu, keď víno úplne dozrelo. Zastrešenie je orezané pre 5-8 očí, 25-30 pobočiek zostáva na krovine. Sekcie sú šikmé so svahom na opačnej strane výhonkov od očí. Prerezané výhonky sa môžu použiť na chov. K tomu sa spúšťajú do pivnice a skladujú sa tam až do jari.

Tiež na dospelých kríkoch čistia starú kôru a opatrne ju odlupujú, aby nedošlo k poškodeniu dreva pod ním, a tiež odrezali korene, ktoré sa tvoria v blízkosti kmeňa. Na tejto fotografii môžete vidieť, ako vytvoriť hroznový bush.

Stojanová múčka je odolná proti plesňovým ochoreniam, ale na to, aby sa zabránilo infekcii, je potrebné postriekať fungicídy a skontrolovať listy a bobule, aby si všimli nástup choroby v čase. To isté platí pre škodcov, ktoré môžu ovplyvniť hrozno. Jedná sa o tsikadki, mory, triky a roztoče. Sú zničené insekticídnymi liekmi.

Odber sa vykonáva od polovice augusta. V tejto dobe, bobule dosahu charakteristické pre odrody veľkosti, maľované v typickej farbe a získať jasnú chuť. Klastre sa narežú nôžkami, umiestnia sa do ľahkých nádob a prenesú sa do miesta skladovania.

V regiónoch s miernou zimou nie je potrebné chrániť dospelé bufetové kríky, je dostatočne odolné voči chladu. Ale tam, kde sú zimné mrazy, nemôžete robiť bez prístrešia. Striekajú to na jar predtým, ako začne prúd vody a opäť viažu výhonky na podperu.

Preskúmanie a video

Stromy hrozna sú obľúbené u záhradníkov, a preto nechávajú svoju spätnú väzbu.

Valery Aleksandrovich, 51, Rostovská oblasť. Veľmi sa mi páči táto odroda pre rannú zrelosť, odolnosť voči chorobám a samozrejme výnos. Klastre sú vždy veľké, husté, bobule sú sladké, šťavnaté. Starostlivosť o toto hrozno je štandardná, nie je v ňom nič ťažké, takže začiatočník môže zvládnuť to.

V tomto videu môžete vidieť hroznové buchty.

záver

Bufetové hrozno - jedna z mnohých odrôd kultúry získaných národnými chovateľmi. Nevyžaduje špeciálnu starostlivosť, nie problém, ale je vždy plodná. Ak ju pestujete v súlade s pravidlami poľnohospodárskej technológie, je zaručená úroda lahodných modrých plodov.