Záhradníctvo

Ako podávať ríbezle na jar

Ryža je jedným z najčastejších bobuľových kefiek, ktoré pestujú mnohí záhradníci na svojich pozemkoch. Agrotechnické firmy vyčleňujú obrovské plochy na rybie ryby na výrobu plodín v priemyselnom meradle, ako aj na reprodukciu vysokokvalitných sadeníc a potom ich predávajú obyvateľstvu. Ak chcete dosiahnuť významné výnosy ryže môže dodržiavať pravidlá technológie výsadby, hnojenie a hnojenie.

Náš článok dnes je plne venovaný otázkam hnojenia a kŕmenia čierneho, červeného a bieleho rybízu na jar. Pre začiatočníkov chovateľov sme pripravili grafy - grafy organizácie týchto prác, vložili naše odporúčania a tipy od skúsených záhradníkov a tiež pridali užitočné videoklipy, ktoré hovoria, ako robiť všetko správne a v správny čas.

Jesť ovocie a bobule

Človek potrebuje jesť, aby zachoval svoju vitalitu, účinnosť a zdravú myseľ, stratí zdravý rozum bez jedla, bude vyčerpaný a v dôsledku toho zomrie hladom do 2-3 týždňov. Potravinárske rastliny hrajú v jeho živote rovnakú úlohu, bez konštantného dodávania živín z pôdy alebo zvonka, bude kvitnúť, neprinesie ovocie. Takáto rastlina na záhrade nie je potrebná, takže sa musíte naučiť, ako sa o ňu riadne starať, naučiť sa všetky jej potreby a neustále vykonávať súbor aktivít, ktoré zabezpečia bežnú vegetačnú sezónu ovocných plodín a budeme mať bohatú úrodu.

Rybí pôda

Hlavná časť výživového kurzu pochádza zo zeme, ktorá obsahuje všetky potrebné látky a stopové prvky, ktoré sa podieľajú na metabolických procesoch vo vnútri rastliny. Na druhom mieste, pokiaľ ide o význam pri výžive stromov a kríkov, sa vyskytujú klimatické podmienky: slnečné žiarenie, ťažké, ale zriedkavé dažde, čerstvý vzduch. Sútok všetkých týchto priaznivých podmienok umožňuje, aby ríbezle rástli zdravé, silné a odolné voči rôznym katastrofám prírody. Dokonca aj obrubníky a choroby sa vyhýbajú týmito ríbezle.

Ale ... ako sa často deje, existujú problémy, ktoré musí človek riešiť, ryžina prestala čeliť zlu sama a choroby a škodlivý hmyz to prekonali. Pozrime sa, čo sa deje a čo robiť.

Začnime so samotnou zemou, to znamená z pôdy pod ryžami.

 1. Pred sadením sadenice je potrebné určiť kvalitatívne zloženie pôdy v oblasti, kde ste sa rozhodli ich pestovať. Medzi obľúbené pôdy ryže patria voľné, dobre priepustné do ovzdušia a vlhkosti, úrodný pieskovec alebo ľahká hliny. Kyslosť pôdy by nemala výrazne prekročiť minimálnu hodnotu na stupnici stanovenia kyslosti. Ak po kontrole pôdy sa ukázalo, že všetky ukazovatele sú normálne, máte šťastie, ak nie, potom musíte vylepšiť krajinu.
 2. Je možné zlepšiť štruktúru pôdy, urobiť ju ľahkou a úrodnou, ale táto práca je namáhavá, budete musieť urobiť kompost, piesok, vápno, veľké množstvo organických látok (hnoja), minerálne hnojivá do zeme a opakovane vykopať miesto pomocou nielen lopaty , Dážďovky, spojené s kompostom a hnojom, uvoľňujú pôdu, vápno a piesok, zníži kyslosť, hnoj a minerálne hnojivá vzájomne zosilnia zem a urobia ju úrodnejšou.
POZOR! Loamy pôdy obsahujú: piesok 30 percent, hlina - 70%, piesok, respektíve piesok až 90% a hlina až 20 percent.

Vysádzanie sadeníc

Príprava pôdy týmto spôsobom, môžete začať výsadbu rybích kríkov. Jar je najvhodnejším obdobím roka na vysádzanie akýchkoľvek plodín, pretože po jarnom lese príde a ryža bude mať čas usadiť sa dobre na novom mieste a zintenzívniť sa s cieľom priniesť zber bobuľa budúci rok.

Na začiatku jari, po vysádzaní ryžového kukurice, sa vykoná prvé prerezávanie kríkov: vrchol hlavného výhonku sa rozreže na 1/3 celej výšky, na postranné procesy zostane 2-3 pupene, zvyšok sa odreže. Po vysadení nepodávajte mladú rastlinu na 1-2 mesiace. S cieľom predchádzať hubám a iným ochoreniam, rovnako ako proti škodcom, robia prvú úpravu ríbezlí, postriekaním zmesou Bordeaux alebo inými fungicídmi.

Počas jari, leta a jesene sa mladé stromy nemusia preplňovať dusíkatými hnojivami, zavádzajú sa pred vysádzaním ako hnoj a sú dostatočné na vytvorenie malého kríža s nadbytkom dusíka v pôde, ríbezle môžu zomrieť a oslabiť a zomierajú v zime. Ak rastliny ryže rastú dobre nezávisle, potom v prvom roku svojho života nebudú potrebovať dodatočné kŕmenie, za predpokladu, že na jar ste vyrobili všetky potrebné minerálne hnojivá: potaš, fosfor, dusík.

Starostlivosť o dospelé rastliny

Na začiatku jari druhého roka života pre ryžový začne zrelý čas - tvorba ovocia. Plodenie rybízu v závislosti od odrody a odrody trvá od 5 do 10 rokov. Celý čas, ovocný ker potrebuje konštantné hnojivo, hnojenie a pravidelné ošetrenie chorôb a škodlivého hmyzu. Hnojivá sa aplikujú v koreňovom alebo extra poľnom kŕmení, kropia sa ryžovými kríkmi s formuláciami obsahujúcimi všetky potrebné nutričné ​​prvky.

Ročná úprava a hnojenie ryže by mala byť aspoň 6, ale je lepšie to robiť častejšie. Skúsení záhradníci radia, aby ich vykonali asi 12 krát. Napríklad berieme na vedomie, že veľké firmy na pestovanie ríbezlí vykonávali spracovanie rybích kríkov na svojich plantážach aspoň dvadsaťkrát za sezónu. Začnite vykonávať kŕmenie a spracovanie ríbezlí na začiatku jari a koncom konca jesene. Kedy, čo a za akým účelom sa konajú, môžete sa dozvedieť podľa harmonogramu týchto prác, ktoré sme vypracovali na základe rád a odporúčaní našich skúsených záhradníkov.

Harmonogram liečby

Vegetačné obdobie rybízu

Mesiac (približne)

Účel

prostriedky

Ako to urobiť

Pred prestávkou

Marec, apríl

Prevencia chorôb a škodcov

Zmes Bordeaux, Actofit, Fitoverm,

Rozpustite roztoky liekov dvakrát v intervale 7 dní

Obličkové opuchy a kvitnutia

apríl

Prvý koreňový obväz

Komplexné minerálne hnojivá obsahujúce draslík, fosfor a vápnik, organické hnojivá

Všetky hnojivá sa vyrábajú pod koreňom korenia, keď sa pri kopaní zalievajú hnoja a kompost v pôde

Pred kvitnutím

Apríl, máj

Ochrana proti škodcom

Akarin, Spark, Fitosporin-M, síran meďnatý, zmes Bordeaux

Sprejejte roztoky liečiv na vetvičky a spracujte pôdu

Počas kvitnutia

máj

Druhé kŕmenie

Nepoužívajú sa hnojivá obsahujúce dusík, dostatok fosforu, vápnika a draslíka

Vodné ríbezle 1 krát týždenne s roztokmi komplexných hnojív

Po kvitnutí a plodnosti

Jún, júl, august

Prevencia škodcov a chorôb, vrchný obväz

Hlavne používané ľudové prostriedky, aby nedošlo k narušeniu ekológie v záhrade a nie k zničeniu prospešného hmyzu: popol z dreva, čpavok, zemiakové peelingy

Karián vyperte a rozstrekujte infúziami a odvarmi, položte zemiakové kožky pod kríky alebo zaveste rastliny na vetvách, vykonajte také obväzy a spracujte pravidelne v intervaloch 7-10 dní

Po zbere

September, október

Šírenie škodcov a chorôb

Pozri prvú položku.

rovnaký

Tip! Pri spracovaní a kŕmení firiem postrekom kvapľami zostávajú kvapky roztoku na listoch a vetvičkách rastliny, ktoré môžu pôsobiť ako zväčšovacie sklo, slnečné lúče horia ríbezle cez také malé hranoly. Odporúčame vám, aby ste tieto postupy vykonali vo večerných hodinách, kedy slnko zapadá a nedáva teplo do kríkov bobúľ.

Tipy a recepty od ľudí

Očkovaní záhradníci, to znamená, ľudia, ktorí zažili mnoho spôsobov kŕmenia a spracovania ríbezlí v ich skúsenosti, radí novorodencom:

 1. Na zlepšenie množstva a kvality plodiny ryže na jar je potrebné dať dostatok hnoja do pôdy, ale ak tam nie je alebo len veľmi málo, môže sa kŕmiť kurací hnoj alebo močovina.
  Recept 1: Vezmite vedro s teplou vodou (7-10 litrov) a pridajte kuracie hnojivo (suché - 1 krabicu, čerstvé - 1 šálka), dôkladne premiešajte, ponechajte 24 hodín a znova riediť infúziou: Jedenkrát týždenne v koreni, ak napínate tinktúru, môžete posypať celú hornú časť rastliny.
  Recept 2 (pre škodcov a chorôb): 700 g močoviny (karbamid) plus 100 g síranu meďnatého zriediť v 10 litroch vody, miešať, napätie. Pomocou postrekovača ošetrujte všetky kryštálové kefy na začiatku jari pred prestávkou, rozliať pôdu z kontajnera s malými otvormi rovnakého zloženia. Tento nástroj pomáha nielen v boji proti hmyzu, ale tiež nasýti pôdu potrebným dusíkom.
 2. Zvýšenie chuťových a bobuľových jahôd pomáha pri kŕmení kríkmi so sacharidmi, ktoré sa nachádzajú vo veľkom množstve v škrobe. Prostriedok pripravený z tejto zmesi je kŕmený rýbami počas kvitnutia a vo fáze farbenia bobúľ.
  Recept 3: z 300 g škrobového prášku (zemiakov, kukurice) varíme želé, ako si to zvyčajne varí, bez pridania cukru. Objem panvíc je až 4 litre. Ochlaďte želé a pridajte množstvo na 10 litrov, zriedte vodou. Na 1 rybízu dostatočne 2-3 litre riedeného želé.
 3. Na začiatku jari sa ríbezle môžu kŕmiť suchými hnojivami, prinášať ich okolo kríkov a ukladať ich do pôdy v koreňoch. Tieto hnojivá môžu dobre nahradiť hnoj, čo sa dá ťažko dostať v správny čas. Tieto typy hnojív zahŕňajú superfosfátové granuly a práškový síran draselný.
  Spôsob aplikácie: Rozmiešame granule superfosfátu (40-50 g) okolo koreňov ryže v okruhu 0,5 metra od stredu kroviny, rozptýleme sulfát draselný prášok (20-30 g) na rovnakom mieste, vykopávame pôdu alebo ju uvoľňujeme. Postupne sa rozpúšťajúci, suchý vrchný obväz bude dodávať rastline základným živínam po dlhú dobu.
 4. Ríbezle je možné na jar krmiť pomocou šupiek zemiakov, ktoré obsahujú škrob a preto sacharidy. Táto metóda je ekonomická, nie je potrebné kupovať škrobové prášky. Je potrebné používať takéto hnojivo v sušenom alebo mrazenom vzhľade.
  Recept 4: Sušené alebo zmrazené zemiakové kožky sa rozdrvia a z nich sa vyrobí infúzia: 1 kg na 10 litrov horúcej vody, infúzia 24 hodín, ochladí sa a potom sa ryžové ryby nalejú do vody rýchlosťou 5 litrov na infúziu na 1 krov.

Prínosný účinok výživy rastlín

Trvalé kŕmenie ríbezlí hraje dôležitú úlohu v mnohých aspektoch rastlinného života:

 • ryža nemá nedostatok živín, a preto je zásobovaná energiou pre rast, kvitnutie a ovocie;
 • jeho nárast výnosov vďaka pravidelnému zásobovaniu potrebných stopových prvkov pre tvorbu veľkého počtu ovocných plodov, rozvoj a zvýšenie hmotnosti plodov, sa chuťové vlastnosti výrazne zlepšili;
 • hnojenie posilňuje rastlinu, dokáže odolávať samotným ochoreniam a škodcom, pretrváva zimnú chladnú a jarnú teplotu vzduchu ľahšie ako slabé kríky, ktoré nedostali hnojivo včas;
 • Dobrý medziročný nárast mladých výhonkov sa vytvára v zberných kríkoch - to je kľúčom k bohatým budúcim plodinám.

Pôda, na ktorej rastú naše rastliny, je plná užitočných látok a zatiaľ je schopná uspokojiť potreby rybích kríkov a kŕmiť ich šťavami, ale ako sa hovorí "nič netrvá večne" a príde čas, keď sa vyčerpajú pozemské rezervy, čo môže viesť k katastrofálnym výsledkom. Pravidelne podávajte krmivo, neprídejte do takejto podoby.

záver

Všetky rastliny na záhrade a v záhradách úplne závisia od "dobrej vôle" ich majiteľa. Starostlivý a obozretný záhradník alebo záhradník, ktorý sa stravuje, nikdy nezabudne na výživu svojich zelených domácich miláčikov, pretože kvalifikovaný kulinársky špecialista vynašiel nové jedlá pre ľudí a pestrý pestovateľ rastlín príde s receptami na hnojenie ríbezlí a iných rastlín, aby boli užitočné a aby nepoškodili záhradu na záhrade.