Záhradníctvo

Najlepšie odrody papriky na Sibír

Pestovanie bulharského korenia v drsnom podnebí Sibíri je ťažké. Ak však vynaložíte všetko úsilie, dodržiavanie určitých podmienok starostlivosti - je to možné. V klimatických podmienkach na Sibíri je oveľa ťažšie získať dobré sadenice zo semien. Musí byť neustále pokrytá filmom zo studeného chvosta alebo zasadený do skleníkov. Najlepšie pre semená papriky Sibíri, aby sa skoro. V krátkom lete budú mať čas na zber úrody. Výber materiálu na osivo musí venovať pozornosť obalu. Semená bulharského korenia vhodné na pestovanie na Sibíri budú označené príslušným nápisom.

Niekoľko pravidiel na výsev semien papriky

Aby sa semená korenia dobre vyklíčili a zdravé semenáčiky z nich vychádzajú, musíte dodržiavať základné pravidlá agrotechnológie. Skúseným záhradníkom odporúčame:

  • Posledné desaťročie februára je najlepší čas na výsev pepperových semien na Sibíri. Výber takéhoto skorého termínu je určený dlhým klíčením semien. Prvé výhonky na povrchu zemiakov sa kĺžu okolo polovice štvrtého týždňa. Navyše, do tejto doby je potrebné pridať 45 dní rastu sadeníc sám pred výsadbou v zemi.
  • Pestovanie papriky začína výberom vhodných odrôd. O nich budeme hovoriť ďalej. Semená je potrebné zakúpiť v špecializovaných predajniach. Lepšie je, ak má záhradník svoje vlastné osivo zhromaždené od minulého roka. Takéto zrná majú vysokú mieru klíčenia, pretože už sa prispôsobili miestnym podmienkam. Ak sa rozhodne pestovať hybridy, potom takéto semená budú musieť len kúpiť.
  • Akékoľvek semená najvyššej kvality nedávajú 100% klíčivosť. Chudobné zrná pred výsadbou sú zistené v slaných vodách. Konzistencia roztoku sa pripraví približne na 5%, pričom semená sa umiestnia asi 10 minút. Dobré zrná pod ich hmotnosťou klesnú na spodok nádrže so slanou vodou a cumlíky plávajú na povrch. Budú musieť zbierať a vyhadzovať.
  • Soľná voda sa vypúšťa spolu s dobrými semenami cez tkaninu. Zvyšné zrná v gázach sú viazané vrecom, premyté čistou vodou a potom ponorené do 5% roztoku mangánu po dobu pol hodiny. Pripravené semená sú položené na doske pokrytej bavlnou alebo niekoľkými vrstvami gázy, ktoré sa pravidelne navlhčia, až kým nie sú plné. Zvyčajne sa to stane za týždeň, hneď ako sa objavia zrná a malé puky, sú vysadené v kontajneroch. Spodok nádrže je naplnený expandovanou hlinkou. Je potrebná na drenáž. Pripravené pôdy s živinami je lepšie kúpiť hotové. Skúsení záhradníci odporúčame, aby v kontajneroch posypeme povrch pôdy popolom z dreva. Umiera sadenice z chorôb húb.
  • Semená sú umiestnené na vlhkom podklade nie hlbšie ako 2 cm Optimálne vyplňte pôdu na vrchole 5 mm vrstvou riečneho piesku. Kontajnery tesne pokryté priehľadným filmom a umiestnené na teplom tmavom mieste.

Po objavení klíčkov sa fólia odstráni z kontajnerov a umiestni sa na osvetlené miesto. Sadenica musí dostať maximálne svetlo, inak rastliny budú vytiahnuté.

Na videu môžete vidieť výsev semien: