Záhradníctvo

Malina Maravilla

Každoročne sa oplatí maľovanie získava stále viac popularity medzi obyvateľmi letnej sezóny a záhradkármi. Vysvetľuje to skutočnosť, že také bobule má významnú výhodu - rastlina môže priniesť ovocie až dvakrát do roka. Maravilla je jednou z najmodernejších a najmodernejších odrôd remontantných malín. Ak sa na ňu bližšie pozriete, zvážte jej popis, fotografie a recenzie. Učíme sa o rôznych spôsoboch pestovania malín.

pôvod

Malinová odroda Maravilla získali kalifornskí chovatelia v roku 1996 na chov v priemyselnom meradle. Pôvodne pestované v Európe. V roku 2011 začali dovážať maliny do Ruska a predávať ich. A záhradníci a záhradníci ju začali pestovať na svojich pozemkoch. Úplným názvom odrody je Driscoll Maravilla.

Popis odrody

Jedná sa o moderný sortiment opravných malín, ktorý prináša dve plodiny ročne: od začiatku mája do polovice júla a od konca septembra do novembra. Na jar Maravilla produkuje dvakrát toľko bobúľ (65-70% celkovej plodiny) ako na jeseň (30-35%). V priemere sa zbera 20 až 25 ton malín na hektár. A keď pestuje v skleníkoch - až 50 ton.

krovia

Maravilla sa vyznačuje silným rastúcim a stredným kerom, ktorý dosahuje výšku 2,5-3,5 metra a šírku 65-70 cm. Výhonky sú vzpriamené a hrubé, rovnomerne pokryté malými hrotmi. Rastlina kvitne s bielymi kvetmi strednej veľkosti, ktoré tvoria kvetenstvo na vrcholoch stoniek. V priemere sa malina z tejto odrody skladá z 5-6 výhonkov, ktoré sú namaľované červenofialovou farbou.

jarabiny

Maravilové malinové plody sú veľké, husté, s hmotnosťou do 12-14 g a s priemerom do 2,5-3 cm. Bobule majú jasne červenú farbu, jemný lesk a pravidelný tvar, podobne ako skrátený kužeľ. Buničina je aromatická, sladká, s miernou kysnutosťou. Semená sa takmer necítili.

Plocha plodín na stonke začína 1,8 m od zeme. Táto časť výstrelu tvorí veľký počet literálov, z ktorých každý nesie 35-40 plodov.

Pozrite si video: Видео-обзор плодоносящего куста малины сорта Маравилла (Jún 2020).

Загрузка...