Kvety

Clematis Rouge Cardinal: ozdobná skupina, fit a starostlivosť

Clematis je obľúbeným kvetom dizajnérov, ktorí sa podieľajú na dizajne krajiny. Populárna rastlina medzi milovníkov záhradníkov. Medzi vyhľadávanými odrodami za svoje nádherné tvary je klematis veľkokvetý markétový kardinál Rouge, ktorého popis teraz zvažujeme.

Kardinál Clematis hybridnej rouge získali francúzski chovatelia. Dekoratívne lezenie viniča s veľkými kvetmi rastie až do výšky 3 m. Farba mladých výhonkov je svetlozelená. Listy sú stredne veľké, zložité trojfólové. Farba listu je tmavozelená. Jeden list lístia sa skladá z niekoľkých malých listov. Predná plocha listu listu je kožovitá.

Je to dôležité! Charakteristickým znakom klematis je kultivujúci kardinál Rouge, ktorý je rýchlym rastom. Výhonky viniča za deň môžu mať dĺžku viac ako 10 cm.

Clematis koreň je silný, ide hlboko do zeme. Kvety sa objavujú na nových snímkach. Doba kvitnutia sa považuje za neskoro a trvá od začiatku júla do septembra. Liana je husto pokrytá sametovými veľkými kvetmi s tmavými fialovými lístkami. Tvar kvetenstva je krížový. V priemere je kvitnúca kvetina schopná dosiahnuť 15 cm.

Liana odrôd Kardinál veľmi húževnatý. Rastlina uchopí akýkoľvek objekt, upevní a ďalej sa ťahá ďalej. Ak sa na stromke uloví clematis bič, potom v priebehu sezóny to úplne uzavrie.

Vzhľadom na Clematis Rouge kardinál, opis, fotografie, recenzie, stojí za zmienku, že rastliny nie sú roztomilé na starostlivosť. Odroda je zriedka postihnutá škodcami a patogénmi. Liana vytrvalo trpí chladnými zimami.

Varovanie! Na výstave v Holandsku získala odroda Rouge Cardinal zlatú medailu.

Vlastnosti pestovania viniča

Každá záhradná rastlina, aj keď je nenáročná, vyžaduje dodržiavanie pravidiel starostlivosti. Pokračovanie prieskumu klematického kardinála klematis, fotografie a opis odrody, stojí za to podrobne oboznámiť sa s podmienkami agrotechnickej kultúry.

Sejacie semená

Ak chcete pestovať kardinál Clematis Rouge zo sadenice, musíte navštíviť kvetinárstvo. Rastlina sa môže predávať v plastovom hrnci s alebo bez oplodneného substrátu. Stromovanie s holými koreňmi nie je najlepšou voľbou. Optimálne pestovať kvet zo semien, čo je to, čo väčšina záhradníkov robí.

Ak sa rozhoduje doma, aby sa rozmnožil veľkokvetý markíge Rouge Cardinal, najskôr pripravte plot. Pod jednou kvetou vykopávajú dieru s hĺbkou a priemerom 60 cm. Odtoková vrstva o hrúbke 15 cm od malých kameňov alebo zlomených tehál sa naleje dole. Polovica zvyšného objemu otvoru je naplnená humusom. Akýkoľvek hnojený hnoj alebo kompost listu urobí. Zvyšok voľného objemu otvoru je vyplnený úrodnou pôdou. Pit sa pripravuje aspoň jeden mesiac pred výsadbou. Počas tejto doby sa zem bude usadzovať, získajú sa užitočné mikroorganizmy a dážďovky zmiešajú humus s pôdou.

Podmienky výsevu Kardinálski záhradníci sa určujú podľa veľkosti osiva. Veľké zrná - silné. Semená sa zasielajú koncom jesene pred zimou. Pre spoľahlivosť sadeníc obilia možno stratifikovať tri mesiace pri teplote +5oS prasniami na jar.

Malé zrná v zemi nemôžu prežiť. Takéto semená sa zasielajú len na jar. Najlepšie mesiace sú marec a apríl. Zasiať zrná kardinála na otvorenom teréne alebo dať malý skleník na urýchlenie klíčenia.

Je to dôležité! Kardinálové semená sa vyznačujú nízkou mierou klíčenia a dlhým klíčením. Z tohto dôvodu záhradníci často uprednostňujú hotové sadenice.

Pred vysadením vypestované zo semien alebo zakúpených sadeníc nastavte mriežku v blízkosti pripravených otvorov. Výška stĺpov nad zemou musí byť najmenej 2 m. Ak sa vinič pestuje v blízkosti domu, pristávací otvor musí byť minimálne 20 cm od steny a paleta je 10 cm odsadená z otvoru.

Ak sa sadenica kardinálovej odrody pestuje zo semien v pohári, potom sa pristátie na trvalom mieste vykonáva podľa týchto pravidiel:

 • Začnite pripravovať sadenice na výsadbu s kontrolou koreňov. Ak je koreňový systém z nejakého dôvodu suchý, je namočený v studenej vode.
 • Časť úrodnej pôdy sa odstráni z dobre pripravenej vopred. V spodnej časti sa vytvorí mohutná kopec, ktorá ju jemne podopiera rukami.
 • Na kopci dať stromček. Koreňový systém sa šíril na svahoch kopca. Ak sa sadenice odstráni zo skla s celým kusom zeminy, potom je v tomto stave umiestnená na dno otvoru.
 • Záplňovanie koreňového systému sa vykonáva z úrodnej pôdy extrahovanej z vrtu. A usneme koreňový krk a časť stonky sadenice.
 • Po výsadbe sa rastlina hojne naleje pri izbovej teplote vodou.

Pri výsadbe radu niekoľkých klematiek sa medzi semenáčmi udržiava minimálna vzdialenosť 1,5 m. Počas letnej sezóny sa sleduje rast lány. Ak je veľkokvetý kardinál veľkokvetý, ktorý je kvetovaný, je depresívny, dáva malý nárast, potom sa miesto nehodí do rastliny. Problém možno vyriešiť iba presadením viniča na ďalší pozemok na jar.

Funkcia starostlivosti o lianu

Pre záhradníka, výsadba klíma kardinála Rouge a starostlivosť o rastlinu nebude spôsobovať veľa problémov. Liana napojená a pomerne často. Clematis miluje vlhkosť. Vzhľadom k tomu, koreňový systém rastie ďaleko do hlbín zeme, veľa vody sa naleje pod rastlinou. Po napájaní sa vykonáva uvoľňovanie pôdy. Weeds pravidelne burinu.

Clematis odrody kardinálneho častého kŕmenia. Pre nádheru kvetov a vytvorenie veľkého množstva nových kvetení sa hnojivá aplikujú dvakrát mesačne. Typ vrchného obväzu závisí od sezóny:

 • Keď sa výhonky začínajú rozrastať na jarnej klíma, bude vinič vyžadovať dusík. Kvety sa kŕmia dusičnanom amónnym. Z organických látok používajte roztok vtáčích trusov.
 • So začiatkom vzhľadu pukov sa organická hmota kombinuje s minerálnymi komplexmi.
 • V lete, počas kvitnutia sa klejnica Clematis z kardinálov preliata ružovým roztokom mangánu. Môžete zriediť slabý roztok kyseliny boritej.
 • Do konca augusta na klematide by mali výhonky začať dozrievať. Na urýchlenie procesu sa víno napája so stimulujúcimi minerálnymi komplexmi. Horný obväz dreveného popola pomáha zrýchľovať výhonky kvetov rýchlejšie.
 • Na jeseň, pred príprave na zimu, je pôda pod klematisou vykopaná s prídavkom síranu draselného.

Všetky typy kvetinových dresingov sa zvyčajne zavádzajú súčasne s hojným zavlažovaním tak, aby prospešné stopové prvky mohli preniknúť hlboko do zeme do koreňového systému.

Orezávanie na zimu

Pre Clematis Rouge Klinické prerezávanie na zimu je potrebné a vykonajte postup po kvete. Koľko by malo byť víno skrátené, závisí od jeho členstva v skupine:

 1. Prvá skupina clematis pre zimu nie je odrezaná. Liana zostáva stráviť zimu na mriežke av neskorom jeseni je veľmi rozliať. Okamžite po kvitnutí sa poškodené a suché výhonky prerezávajú a ker sa zjemňuje silným zahusťovaním. Prvá skupina zahŕňa klematis s malými kvetmi.
 2. Druhá skupina klematid na konci kvitnutia je znížená na polovicu rastu. Zvyčajne je nad zemou ponechaná časť výhonkov o výške 1,5 m. Druhá skupina zahŕňa klíma, ktorá kvitne skoro na jar. Na orezané biče sa objavuje veľké množstvo kvetov. Na nových výhonkoch sú kvetenstvo zvyčajne malé.
 3. Clematis tretej skupiny na jeseň je úplne prerezaný. Stonky s dvoma až tromi pármi pukov zostanú nad zemou. Výška vyčnievajúcich výhonkov by nemala presiahnuť 20 cm. Clematis tretej skupiny sa vyznačuje bohatou farbou a nenáročnou starostlivosťou.

Pre kardinál Clematis Rouge je trieda vhodná pre tretiu. Zvyšné výhonky viniča po zasiahnutí zeme zaspávajú suché listy. Borovicové vetvy sú položené na vrchu. Ak je nedostatok organického prístrešku, kvetina alebo agrofibre pokrývajú kvetinu.

Na klematickom videu "Rouge Cardinal" a "Justa":

Choroby a škodcovia

Kardinál je odolný proti chorobám, ale záhradníci sa nemôžu oddýchnuť. Preventívne ošetrenie viniča potrebných z múčnatky, prejavy hrdze, poškodenia hnilobných baktérií. Najväčším nebezpečenstvom pre odrody kardinálov je vädnutie. Ovplyvnená liana začne rýchlo slabnúť a rýchlo sa vysychá. Pri prvých príznakoch Bush nemožno ľutovať. Clematis sa nedá vyliečiť. Lianu kopať a spáliť.

Najlepšou profylaxiou viniča je liečba fungicídmi. Z drog sa Quadris a Horus osvedčili. Dobrá rýchlosť fungicídov. Počas sucha je druhou hrozbou klematisu roztoče. Boj proti škodcom s použitím insekticídov.

recenzia

Zahradníci o Clematis Rouge kardinálnych recenziách sú ponechaní na mnohých fórach a často pomáhajú nováčikom nájsť odpovede na ich otázky.

LydiaKlematis vyrastá viac ako 10 rokov. Kardinál rodu Rouge ako kvôli jednoduchosti starostlivosti a krásnym kvetinám. Liana rastie pri dome na 2,5 metrovej vysokej mriežke, prerezávam zimu a zvyšné 20 cm stoniek zakopíme so zemou. Zhora pokrývajú staré oblečenie a film. Kvetina je veľmi krásna Svetlana Minulú sezónu karmínový karmínový kvet prvý kvitol. Vytvoril vinič zo semien. Z desiatich zakúpených obilnín vyústilo jeden krov. V zime bola u koreňa odrezaná stehna a 15 cm stonky. Prežiť kvety dobre. Teraz sa začnú objavovať výrezy z pupienkov. Stimulácia rastu napájaného dusíkom. Tešíme sa na vzhľad kvetov.