Kvety

Hortensia Pink Lady: popis + fotka

Paniculata hortenzia - vynikajúca možnosť pre dizajn rekreačných oblastí, záhrad a parkov. Pink Lady je populárna odroda, ktorá vyniká sviežimi kvetenstvami ružovej a bielej. Pri správnej výsadbe a starostlivosti môžete pestovať kríky s vynikajúcimi dekoratívnymi vlastnosťami.

Botanický popis

Panicle hortenzia Pink Lady choval holandský chovateľ Peter Zweinenburgom. Práca na odrode sa uskutočnila v 70. a 80. rokoch 20. storočia. Odroda bola ocenená Kráľovskou spoločnosťou záhradníkov v Spojenom kráľovstve. Pink Lady je uznávaná ako jedna z najžiadanejších odrôd panikulárnej hortenzie.

Popis hortenzie Pink Lady:

 • fanúšikovitý ker 1,5-2 m vysoký;
 • veľké kužeľovité kvetenstvo, dlhé 25-30 cm;
 • listy sú oválne tvarované, jasne zelené a na okrajoch zubaté.

Vďaka silným výhonom si krúpy udržiavajú svoj tvar počas kvitnutia. Listy sú umiestnené pozdĺž celej dĺžky konárov. Kvitnutie začína v polovici júla a končí v septembri.

Na začiatku kvitnúce kefou kefu pozostávajú z malých bielych kvetov, ktoré majú pôvabný a vzdušný vzhľad. Keď kvitnú kvety, panicles sa stávajú hustšími.

Pink Lady hortenzie kvety sú zložené zo 4 okvetných lístkov, majú zaoblený tvar. Počas sezóny sa okvetné lístky začínajú bledo ružovou.

Podľa pravidiel výsadby a starostlivosti panikulátová hortenzia Pink Lady rastie na jednom mieste už niekoľko desaťročí. Krov sa používa na navrhovanie jednoduchých pristátí, mixbordov a živých plotov.

Hortensia vyzerá nádherne na zelenom trávniku. Pri zmiešanom výsadbe zasadil vedľa iných okrasných kríkov.

Vysádzanie hortenzií

Rastlina musí byť zasadená na pripravenom mieste. Predpripravený substrát, berúc do úvahy vlastnosti pôdy. Pri výbere lokality berte do úvahy jeho svetlo a prítomnosť ochrany pred vetrom.

Prípravná fáza

Palačinka hortenzia Pink Lady je najlepšie vysadená na južnej strane miesta. V horúcich oblastiach sú kríky umiestnené v čiastočnom tieni. Pri neustálom vystavení slnku stratili dekoračné vlastnosti kvetenstva.

Pri výsadbe v blízkosti plotu alebo budovy budeme dostať potrebný čiastočný odtieň a ochranu pred vetrom. Je umiestnený mimo ovocných stromov, ktoré odoberajú z pôdy veľa užitočných látok.

Je to dôležité! Hortense Pink Lady je nenáročná, môže rásť na pôde akéhokoľvek druhu.

Veľké kvitnutie poskytuje výsadbu v úrodnej hlinitej pôde. Ťažké hlinité pôdy sa oplodňujú humusom. Živiny sa rýchlo vymyjú z piesčitých pôd, takže do nich vstupujú rašelina a kompost.

Hydrangea vyžaduje nároky na kyslosť pôdy. Krov sa dobre rozvíja v neutrálnom a mierne kyslom substráte. Pri kopaní krajiny by sa malo upustiť od používania kriedy, dolomitovej múky, vápna a popola.

Pracovný poriadok

Panicle hortenzia sa prenesie do otvorenej pôdy skoro na jar pred začiatkom prietoku mokra. Práce je možné preniesť na jeseň. Potom sa výsadba kríkov vykoná v septembri alebo októbri po páde listov.

Pink Lady sadenice sa nakupujú v škôlkach alebo od dôveryhodných dodávateľov. Zvyčajne sa sadivový materiál realizuje v kontajneroch s uzavretým koreňovým systémom. Zdravá rastlina nemá žiadne známky hniloby, tmavých škvŕn, trhlín a iných defektov.

Postupnosť výsadby:

 1. Na vybranom mieste vykopať otvor s priemerom 30 cm a hĺbkou 40 cm.
 2. Podklad pre odrodu Pink Lady sa vyrába zmiešaním úrodnej pôdy, rašeliny a humusu. Na deoxidáciu pôdy pridajte ihličnatý kal.
 3. Potom sa podklad pokryje jamkou a nechá sa 1-2 týždne. Keď sa pôda usadí, semenáčiky sa začnú pripravovať na výsadbu.
 4. Rastliny zakorenené rastlinami. Zlepšenie miery prežitia sadeníc pomáha pri raste. Korene rastliny sa ponoria do roztoku počas 2 hodín.
 5. Hortenzia je vysadená na trvalom mieste, korene narovnávajte a pokryté zeminou.
 6. Rastliny dobre napojené s mäkkou vodou.

Po výsadbe, pink Lady panikulát hortenzie starostlivosti zahŕňa pravidelné zalievanie. Na ochranu pred slnkom v horúčave rastliny je pokrytá papierovými uzávermi.

Hydrangea Care

Pink Lady odrody poskytujú neustálu starostlivosť. To zahŕňa zavlažovanie, hnojenie, prerezávanie kríkov. Na ochranu kríkov pred chorobami a škodcami používajte špeciálne prípravky. V chladných oblastiach sa hydrangea pripravuje na zimu.

zalievanie

Podľa popisu je Hydrangea Pink Lady vlhkostná. Vývoj krovia a tvorba kvetenstva závisí od vstupu vlhkosti.

V priemere je odroda Pink Lady napojená každý týždeň. Rýchlosť zavlažovania - do 10 litrov pod každým puzdrom. Je dôležité zabrániť vysušeniu pôdy. V suchu sa vlhkosť zavádza častejšie až 2-3 krát týždenne.

Na zavlažovanie hortenzie používajte teplú destilovanú vodu. Procedúra sa uskutočňuje ráno alebo večer. Voda by nemala spadnúť na výhonky, listy a kvetenstvo.

Takže keď nie je odkvapkávaný koreň kríkov, pôda je preliata rašelinou alebo humusom. Mulčovanie pomáha udržiavať vlhkosť v pôde.

kŕmenie

Ďalšou podmienkou nevyhnutnou pre bohatý kvitnutie hortenzie je dodávka živín. Pri obliekaní odrôd Pink Lady používajú organické aj minerálne komplexy. Najlepšie je alternovať medzi rôznymi typmi obväzov.

Pink Lady's panicle hortenzia sa kŕmi podľa schémy:

 • jar pred prestávkou;
 • s výskytom prvých púčikov;
 • uprostred leta;
 • na jeseň po dokončení kvitnutia.

Prvé kŕmenie sa vykonáva pomocou organických hnojív. Na tento účel pripravte roztok suspenzie v pomere 1:15. Výsledné hnojivo je napojené na koreň puzdrov.

V lete sa hydranty podávajú minerálnymi komplexmi. Hnojivo sa pripravuje nezávisle rozpustením 35 g dusičnanu amónneho, 20 g superfosfátu a draselnej soli v 10 litroch vody.

K dispozícii sú hotové minerálne komplexy vyvinuté špeciálne pre hortenziu. Takéto prípravky majú formu granúl alebo suspenzií. Hnojivá sa rozpustia vo vode a následne sa zalievajú.

Na jeseň sa do pôdy pridáva 50 g superfosfátu a draselnej soli pod krovinami odrody Pink Lady. Látky obsahujúce dusík sa nepoužívajú v jesennom období.

prerezávanie

Pre veľké kvetenstvo vykonávajú prerezávanie hortenzie. Na jar, pred začiatkom priesaku šťavy, sa výhonky skrátia a zostanú 6-8 púčikov.

Nezabudnite odstrániť slabé, zlomené a choré výhonky. Stačí stačiť, aby zanechal 5 až 10 silných vetví.

Krátke prerezávanie pomáha oživiť starý krov. Všetky vetvy sú rozrezané pod koreň a 10-12 cm od zeme nad zemou. V budúcom roku sa objavia nové výhonky.

V lete horčica Pink Lady nie je orezaná. Stačí vylúčiť suché kvetenstvo na stimuláciu tvorby nových púčikov.

Ochrana pred chorobami a škodcami

V chladnom a vlhkom počasí je panikulárna hortenzia náchylná na hubové choroby. Najčastejšie krík trpí plesňou. Porážka má vzhľad belavého plaku, ktorý sa objavuje na výhonkoch a listoch.

V prípade múčnatky sa používa fungicíd Topaz, Quadris alebo Fundazol. Na základe lieku pripravte roztok, ktorý postrieka krúžky. Liečba sa vykonáva ráno alebo večer.

Je to dôležité! Nebezpečným škodcom pre panikulátovú hortenziu, Pink Lady je vošica, ktorá sa živí rastlinnými šťavami a prenáša chorobu.

Insekticídy používané proti vošiem Aktofit, Fitoverm, Trichopol. Roztok sa na plechu spracuje hortenziou.

Pre prevenciu šírenia škodcov pomocou ľudových prostriedkov. Kefka posypte infúziou na cesnakovú alebo cibuľovú kôru. Takéto lieky sú úplne bezpečné pre rastliny a ľudí, a preto sa používajú v ktoromkoľvek štádiu vegetačného obdobia.

Útulok na zimu

Pre stupeň Pink Lady sa vyznačuje zvýšenou zimnou odolnosťou. Krovina toleruje mrazy až do - 29 ° C. V strednom páse a v južných oblastiach sa hortenzie hortenzie bez prístrešia.

V studených zimách, v neprítomnosti snehovej pokrývky, korene kešu mulč s humusom a suchými listami. Optimálna hrúbka mulče je od 20 do 30 cm.

Mladé rastliny sa ohrievajú pytlovinou alebo agrofibrom. Navyše kríky vrhajú snehové vločky.

Hodnotenie záhradníkov

Anna, 34-ročná, Mozhaisk, vyrastám panikulát hortenzie viac ako 3 roky. Zoradiť Pink Lady každoročne poteší oko sviežimi púčikmi. V minulom roku znížil Bush na minimum, takže kvetenstvo sa ukázalo nie je veľmi veľké. Ale vo výške kríkov dosiahnuť 1,5 m. Hlavná vec je poskytnúť rastliny s dobrým osvetlením. Mám v pláne propagovať túto odrodu a vytvoriť s ňou živý plot. Helena, 46, Volgograd Pred pár rokmi sa začala zaujímať o panikulárne hortenzie. Milovala odroda Pink Lady s bledožltými pupienkami. V záhrade si objednal stromček, na jeseň ho zasadil vedľa veranda domu. Ker robí dobre pri pravidelnom zalievaní, čo je obzvlášť dôležité v období sucha. Teraz Pink Lady každoročne miluje svojím kvetom Mária, 28, Orenburg, si nepredstavuje moju záhradu bez panikulárnych hortenzií. Rastúm veľa odrôd, myslím, že Pink Lady je jedným z najlepších. Prerezávam kebu do výšky 1,5 m. Milujem jemné kvetenstvo hortenzie. Kúpil som si dve stromčeky, samostatne s pomocou odrezkov som vyviedol ďalšie tri kroviny. Bez pravidelnej starostlivosti sa kvitnutie nedosiahne. Uistite sa, že vodu kríky a kŕmiť s organickou hmotou.

záver

Hortense Pink Lady získala celosvetové uznanie. Používa sa na ozdobenie záhrad a parkov. Krov je oceňovaný svojimi dekoratívnymi vlastnosťami, jednoduchou starostlivosťou a vytrvalosťou. Hydrangea sa pravidelne stará o dosiahnutie dlhého kvitnutia kríkov.

Pozrite si video: Unknown Brain - Why Do I? feat. Bri Tolani NCS Release (Júl 2020).

Загрузка...