Záhradníctvo

Najviac nenáročné odrody papriky

Len pred polstoročím bolo viac ako sto druhov papriky, známe len bledozelené a červené plody. K dnešnému dňu chovatelia už priniesli viac ako tisíc najkvalitnejších odrôd a hybridy tejto zdravej a chutnej zeleniny. Teraz sú papriky rôznej chuti: sladké, sladko-sladké, horké a tiež viacfarebné odrody: žltá, červená, oranžová, zelená a fialová, dokonca aj biele papriky sú celkom bežné.

Bulharský korenie - trochu "rozmarná" kultúra:

 • je vysadená len sadením;
 • preferuje voľnú čiernu pôdu;
 • miluje teplo a vlhkosť;
 • sa nemôže rozvíjať normálne bez dostatku slnka;
 • má krehké výhonky, ktoré musia byť zviazané a pripnuté.

Napriek všetkému sa chovateľovi podarilo priniesť veľa nenáročných odrôd papriky, najlepšie z nich budú uvedené nižšie.

Varovanie! Sladká paprika - sklad vitamínov a minerálov. Táto zelenina obsahuje veľmi veľké množstvo vitamínu C (viac ako u bobúľ čierneho ryže), karoténu (vitamín A) a veľmi zriedkavého vitamínu PP. Keď budete jesť čerstvú papriku, môžete nasýtiť telo potrebnou dávkou živín.

Aký je rozdiel medzi odrodami korenia?

Nenáročná kvalita nie je jedinou kvalitou, ktorú musia mať odrody vybrané na pestovanie v záhrade alebo chate. Pre rastliny nie menej dôležité:

 • odolnosť voči rôznym chorobám;
 • schopnosť odolávať poklesu teploty;
 • chutnosť;
 • komoditné charakteristiky zeleniny;
 • dozrievanie.
Je to dôležité! Aj tie najmodernejšie a odolnejšie odrody je potrebné napojiť najmenej raz za 10 dní, uvoľniť pôdu medzi radmi, oplodniť pôdu pred výsadbou a počas tvorby vaječníkov.

Pre severné regióny krajiny a Uraly sú najlepšie vyhovujúce odrody s predčasným dozrievaním. Plody týchto papričiek budú mať čas dozrieť za pár mesiacov krátkeho a studeného leta. Okrem toho sú najstaršie odrody dávajú najhojnejšie plodiny, papriky majú dobrú chuť, vhodné na pestovanie v skleníkoch a na otvorenom poli.

Na juhu krajiny sa najčastejšie pestujú odrody a hybridy v rannej alebo strednej sezóne. Ale v regiónoch s dlhým, teplým letným obdobím je možné kultivovať papriky s oneskoreným dozrievaním. Oni sú menej plodné ako prvé, ale čerstvá zelenina v lôžkach bude rásť až do prvého mrazu - v polovici októbra.

Ako pestovať papriky

Variety papriky, ktoré nevyžadujú osobitnú starostlivosť, stále vyžadujú určité povinné kroky:

 1. Pristátie v zemi alebo v skleníku rassadnym spôsobom. Sadenice je potrebné pripraviť 1,5 - 2 mesiace predtým. Semená sa osijú vo veľkých boxoch a potom sa ponoria do jednotlivých nádob.
 2. Predbežná príprava pôdy: hnojenie, kopanie, dezinfekcia.
 3. Mladé rastliny by nemali byť vystavené nízkym teplotám, dokonca odolné odrody by mali byť pokryté v noci hrubým filmom alebo špeciálnou agrofibrikou.
 4. Je dôležité vedieť, kedy je potrebné zozbierať - technická zrelosť papriky je určená ich farbou. Červené ovocie nakreslené na balení osiva sa môže často vyberať, ak je zelené. Taká zelenina je celkom vhodná na konzumáciu, obsahuje všetky potrebné vitamíny a látky. Počas skladovania môžete vidieť, že farba pokožky sa mení - to znamená biologickú zrelosť zeleniny.
Tip! Pri konzervovaní rôznych lechov a šalátov je lepšie vybrať si hrubostenné "mäsité" papriky. Na vypchávanie sú vhodné tenké papričky strednej veľkosti. Ale na nakladanie alebo marinovanie celého ovocia je pohodlnejšie drobné ovocie - sú lepšie a rýchlejšie namočené v slanom náleve.

Červené námestie

Rozmanitosť sa týka skorého dozrievania - prvé plody sa môžu konzumovať 110 dní po výsadbe semien. Hrušky rastú malé, ich výška dosahuje 70 cm. Samička má tvar kocky s jasnými okrajmi. Vnútri zeleniny je rozdelená do štyroch komôr so semenami.

Farba zrelého ovocia je jasne zelená, po uložení sa zmení na šarlátovú. Hrúbka steny dosahuje 9 mm, čo spôsobuje, že ovocie je veľmi chutné a šťavnaté. Hmotnosť každej rastliny je aspoň 280 gramov.

Rastlina je odolná voči väčšine vírusových ochorení, ktoré sú vlastné plodinám zo šalátu. Zrelé papriky tolerujú prepravu, môžu byť dlho uložené.

"Ivanhoe"