Záhradníctvo

Benorad fungicíd

Hlavným cieľom poľnohospodárov je dosiahnuť dobrú úrodu. Jeho vlastnosti závisia nielen od zloženia a plodnosti pôdy alebo od stupňa starostlivosti. Kvalita osiva je dôležitá pre získanie slušného výsledku. Preto je na prvom mieste predsej ošetrenie semien proti chorobám a škodcom. V súčasnosti je v Ruskej federácii registrovaný fungicíd "Benorad" používaný na obaľovanie semien. Ak chcete zhodnotiť všetky výhody tohto lieku, mali by ste sa oboznámiť s pokynmi na použitie dezinfekčného prostriedku systému Benorad a videa:

Popis lieku

"Benorad" sa vzťahuje na vypúšťanie systémových fungicídov a dezinfekčných prostriedkov na očkovanie alebo výsadbu. Má iné meno - "Fundazol" alebo "Benomyl". Okrem účinku fungicídu má liek nielen insekticídny, ale aj akaricídny účinok, ktorý sa prejavuje pri potlačovaní aktivity múčnikov alebo roztočov. Základné parametre:

 1. Liečivo na báze Benomyl (Fundazol), ktorého obsah je 500 g / kg.
 2. Uvoľňovanie fungicidu Benorad sa uskutočňuje vo forme zmáčateľného prášku.
 3. Podľa metódy penetrácie droga patrí do kontaktných a systémových pesticídov, a podľa povahy jej pôsobenia - na ochranné pesticídy.
 4. Trieda nebezpečnosti Benorad je 2 pre ľudí a 3 pre včely.
 5. Držať drogu môžete dva roky. Toto je čas, počas ktorého sú uložené všetky vlastnosti Benoradu.

Poľnohospodári používajú "Benorad" podľa inštrukcií v rôznych vlastnostiach. Ide predovšetkým o tri smery:

 1. Protravitelný materiál na osivo pre ten istý druh plodín (obilniny). Chráni semená od celého komplexu ochorení - niekoľko typov svrbenia (pevný, prašný, stopkový, kameň, falošný (čierny)), plesne, múčnatka, fusáriu a cerveno-sporelóznej hniloby.
 2. Systémový fungicíd používaný počas vegetačného obdobia pre obilniny, cukrovú repu. Použitie lieku "Benorada" chráni rastliny pred mnohými chorobami, najmä z tých, ktoré sú uvedené v predchádzajúcom odseku. Okrem vysokej účinnosti sa liek priaznivo porovnáva s cenou z podobných výrobkov na trhu.
 3. Fungicíd na ošetrenie plodov, bobuľových a zeleninových plodín.

Podľa skúseností poľnohospodárov, liečivo úspešne funguje proti múčnatke na zelenine, oidium na hroznoch, rôzne druhy hniloby, plodov alebo rastlín. Zároveň má Benorada dobrý obranný čas - 10-20 dní a čakacia doba je 7-10 dní.

Okrem týchto chorôb fungicíd Benorad účinne zabraňuje šíreniu patogénov ohooboleza, snehovej formy, rizotoctoniózy a repy fomózy.

Vlastnosť univerzálnej aplikácie pre širokú škálu rastlín priaznivo odlišuje "Benorad" od iných liekov podobných účinkov.

Výhody fungicídu

Ak chcete posúdiť výhody lieku "Benorad", stačí sa oboznámiť s jeho návodom na použitie. Opisuje mechanizmus účinku a vlastnosti jedinečného fungicídu, ktorý spotrebitelia najviac oceňujú:

 1. Po ukončení liečby fungicídom účinná látka rýchlo prenikne do rastliny a začne potláčať vývoj plesňových infekcií. Ošetrenie osiva dezinfikuje osivo, zabraňuje výskytu chorôb. Tento účinok poskytuje benomyl (účinná látka), ktorý má systémový a kontaktný účinok.
 2. Účinok benomylu je zložitý. Má účinok iného typu - systémový, vyhladzujúci, preventívny. Keď látka interaguje s patogénnymi bunkami, menovite s ich jadrovými mikrotubuly, dochádza k inhibícii postupu rastu mycélia. Okrem toho sa znižuje tvorba pripevňovacích orgánov patogénnych húb. Nakoniec zomrú.
 3. Pri striedaní "Benorady" s inými druhmi liekov alebo pri ich kombinácii nedochádza k fenoménu rezistencie (rezistencie) rastlín na jeho pôsobenie.
 4. Ak prísne dodržiavate odporúčania týkajúce sa používania lieku "Benorada", získate zaručený účinok v boji proti chorobám.
Je to dôležité! Ak chcete maximalizovať výsledok, každý typ použitia "Benorada" má svoje vlastné nuansy.

Odporúčania pre použitie v osivom

Pre rôzne plodiny je potrebné dodržať určitú mieru aplikácie fungicídneho pracovného roztoku.

Preto je vhodné použiť vizuálnu tabuľku:

Názov kultúry

Dávkovanie lieku na obväz (kg / g)

Druhy ochorení, proti ktorým je aplikovaná

Zimná pšenica

2 - 3

Bolesť hlavy Vhodné na ničenie druhov - prašné, tvrdé.

Koreňové hniloby dvoch typov - cerko-dýchacie a Fusarium, rovnako ako tvarovanie semien.

Jarná pšenica

2 - 3

Proti dvom typom smut - pevný, tvrdý.

Root Fusarium Rot.

Formovanie semien.

Jarný jačmeň

2 - 3

K boju proti smut (čierny, kameň, prašné), koreň fusarium hniloba, semená formovanie.

Zimná raž

Svrchovanosť hlavy, semená, snehová forma, hniloba koreňa fusária

Stredná sezóna a neskoré odrody zemiakov

0,5 - 1

Rhizoctonia.

Vynikajúce odporúčania fungicíd "Benorad" dostal od poľnohospodárov, keď sa používa na obkladanie mäkkého dreva pred výsadbou, spracovanie cibuľových rastlín (osivo).

Úvod do vegetačného obdobia

Podľa pokynov sa fungicíd "Benorad" používa v obilninách a repy počas vegetačného obdobia rastlín.

Názov kultúry

Odporúčané dávkovanie kg / g

Zimná pšenica

0,3 - 0,6

Jarná pšenica

0,5 - 0,6

Zimná raž

0,3 - 0,6

Cukrová repa

0,6 - 0,8

Počas vegetačného obdobia sa fungicíd používa pre rastlinné, bobuľové a ovocné plodiny. V tomto prípade je potrebné dodržiavať dávku a odporúčaný počet ošetrení Benoradovým fungicídom.

V prípade kapusty stačí jedno ošetrenie. Fungicid funguje proti Kile. Zriedite liečivo v pomere 15 g na kbelík s vodou (10 l). Voda pôdy pred výsadbou sadeníc v dávke 5 litrov pracovného roztoku na 10 metrov štvorcových. m štvorcový.

Pre bobule (ríbezle a angreštáľ) budú potrebné 2 ošetrenia. Naneste fungicíd, aby sa zabránilo vzniku múčnatky. Roztok sa pripraví z 10 g látky a vody v množstve 10 litrov. Postriekajte kríky pred kvitnutím a po plodení.

Na jahodových výsadbách používajte rovnakú dávku. Počet procedúr - 2 krát. Postrekovanie s Benoradom sa vykonáva proti múčnatke a šedej hnilobe súčasne - pred kvitnutím a po vyberaní plodov.

Ak chcete chrániť ovocie (hruška a jablko), musíte minúť najmenej 5 ošetrení. Fungicíd funguje proti múčnatke, škvrnám, oidiu a šedej hnilobe. Pripravte roztok 10 litrov vody a 10 g lieku. Prvýkrát postriekať stromy pred kvitnutím. Pre mladé rastliny trávia 5 litrov roztoku, pre dospelých 10 litrov.

Pre zeleninu (uhorky, paradajky) a ruže je Benorad užitočný pri prvých príznakoch špinenia a múčnatky. Dosť 2 ošetrenia v intervale 14 dní. Roztok sa pripraví z 10 g liečiva v 10 litroch vody.

Nuance aplikácie

Fungicídy "Benorad" majú svoje vlastné zvláštnosti, takže sa poľnohospodári musia s drogami oboznámiť.

Pohyb hmôt cez rastliny sa vyskytuje iba zdola hore. Keď sa "Benorad" používa ako dezinfekčný prostriedok, vykazuje maximálnu účinnosť. Pri prechode z koreňového systému na vrchol, Benomil pracuje na všetkých pozemkoch. Pri postreku nie je možné presunúť aktívnu zložku z jedného listu do druhého, preto by ste mali byť veľmi opatrní v čase konania. Je dôležité spracovať všetky listy rastliny, horné i dolné.

V návode na použitie fungicidu "Benorad" sa uvádza trieda nebezpečnosti, ktorá sa považuje za nízku toxicitu pre flóru a faunu. To nie je nebezpečné pre včely, ale je dovolené používať drogu nie viac ako 2 km pri vodných útvaroch.

Je zakázané vyberať semená v tesnej blízkosti vodných útvarov, ale je možné zasiať ošetrené semeno. Včelárom sú uvedené nasledujúce odporúčania:

 • Nepracujte s rastlinami pri rýchlostiach vetra nad 5 m / s;
 • zvoľte čas na striekanie, keď včely nelejú z úľov (večer, zamračené alebo chladné počasie);
 • zachovať zónu ochrany hraníc 1-2 km od miesta včelárstva.

Práca s liekmi je povolená len s použitím osobných ochranných prostriedkov.

Ak sa zistí príznaky otravy, ihneď vykonajte opatrenia prvej pomoci a prejdite do zdravotníckeho zariadenia. Neexistujú žiadne antidotá pre fungicíd, preto sa vykonáva symptomatická liečba.

Preprava lieku je povolená akýmkoľvek dopravným prostriedkom pri dodržiavaní pravidiel pre prepravu nebezpečného tovaru. Skladovať a prepravovať "Benorad" s krmivom alebo jedlom je prísne zakázané.

Rozptýlený alebo rozliaty prípravok sa používa.

Pracovná kompozícia sa pripraví pred použitím. V polovici dávky kvapaliny sa umiestni správne množstvo látky, dôkladne premiešať a potom pridať vodu do celého objemu.

Podľa odporúčaní môžete mať istotu v dôsledku liečby fungicídom Benorad.