Záhradníctvo

Amistar Extra Fungicide

Hubové choroby môžu úplne ničiť plodiny. Za prítomnosti prvých príznakov poškodenia sa rastliny ošetria prípravkom Amistar Extra. Jeho pôsobenie je zamerané na ničenie škodlivých mikroorganizmov. Po spracovaní výsadba poskytuje dlhodobú ochranu.

Fungicidné funkcie

Amistar Extra - kontaktný fungicíd s dobrými ochrannými vlastnosťami. Liečivo obsahuje dve účinné zložky: azoxystrobín a cyprokonazol.

Azoxystrobín patrí do triedy strobilurínov, poskytuje dlhotrvajúci ochranný účinok. Látka blokuje respiračnú funkciu hubových buniek a účinne bojuje proti rôznym chorobám. Jeho obsah v prípravku je 200 g / l.

Cyprokonazol má liečivé a ochranné vlastnosti. Počas 30 minút po postreku látka prenikne do rastlinného tkaniva a pohybuje sa pozdĺž nich. Vzhľadom k vysokej rýchlosti roztoku nie je umyť vodou, čo znižuje počet ošetrení. Koncentrácia látky v prípravku je 80 g / l.

Amistar Extra fungicid sa používa na ochranu plodín pred chorobami uší a listov. Po spracovaní rastliny získavajú odolnosť voči nepriaznivým podmienkam: sucho, vystavenie ultrafialovému žiareniu atď. V záhradníctve sa nástroj používa na ochranu kvetinovej záhrady pred hubovými chorobami.

Je to dôležité! Amistar Extra nepoužívajte dva roky po sebe. V budúcom roku sa na liečbu vyberú lieky bez strobilurínov.

Amistar má vplyv na fyziologické procesy vyskytujúce sa v rastlinných tkanivách. Účinné látky aktivujú antioxidačnú ochranu, pomáhajú absorbovať dusík a optimalizujú metabolizmus vody. Výsledkom je zvýšenie imunity pestovaných plodín.

Liečivo vo forme kvapalnej suspenzie je dodávané na trh švajčiarskou spoločnosťou Syngenta. Látka sa zriedi vodou, aby sa získal roztok. Koncentrát je balený v plastových nádobách rôznych kapacít.

Jednou z odrôd lieku je Amistar Trio fungicíd. Okrem dvoch hlavných zložiek obsahuje aj propikonazol. Táto látka je účinná proti patogénom rezu, škvrny a múčnatky, má silný terapeutický účinok. Maximálna účinnosť je pozorovaná v teplom počasí.

Funkčný prípravok Amistar Trio sa používa na spracovanie ryže, pšenice a jačmeňa. Striekanie zlepšuje kvalitu plodín. Aplikačné dávky sú rovnaké ako u Amistar Extra.

výhody

Hlavné výhody fungicídov Amistar:

 • komplexná ochrana proti chorobám;
 • bojové lézie v rôznych fázach;
 • zvýšenie výnosov plodín;
 • zvýšenie imunity rastlín;
 • pomáha plodinám absorbovať dusík;
 • zachováva účinok po zalievaní a zrážkach;
 • vhodné pre zmesové nádrže.

nedostatky

Nevýhody lieku Amistar zahŕňajú:

 • potreba dodržiavať bezpečnostné pravidlá;
 • prísne dodržiavanie dávok;
 • nebezpečenstvo pre včely;
 • vysoké náklady;
 • sa vypláca len vtedy, keď sa používa na veľkých plochách.

Postup pri podávaní žiadosti

Amistar Extra Suspension sa zmieša s vodou, aby sa získal roztok požadovanej koncentrácie. Najprv sa liek zriedi malým množstvom vody a postupne pridá zvyšnú vodu.

Na prípravu použitého roztoku sa používajú smaltované, sklenené alebo plastové nádoby. Komponenty sa miešajú ručne alebo pomocou mechanizovaného zariadenia. Na postrek je potrebná rozprašovaciu trysku alebo špeciálne automatické náradie.

pšenica

Amistar Extra Fungicide chráni pšenicu pred širokým spektrom ochorení:

 • pirenoforoz;
 • hrdza;
 • múčnatka;
 • Septoria mieste;
 • hrot čierny;
 • Fusarium.

Postrek sa vykonáva počas vegetačného obdobia, kedy dôjde k poškodeniu. Nasledujúca liečba sa vykonáva po 3 týždňoch.

Na ošetrenie 1 ha pristátia sa vyžaduje od 0,5 do 1 l fungicídov Amistar. Pokyny na použitie predpísané stráviť v určenej oblasti 300 litrov roztoku.

Nebezpečným ochorením pšenice je špic fusárium. Porážka vedie k strate výnosu. Ak chcete bojovať proti vysadeniu choroby postriekanému na začiatku kvitnutia.

jačmeň

Liečivo Amistar Extra chráni jačmeň pred nasledujúcimi ochoreniami:

 • tmavo hnedá a sieťovina;
 • múčnatka;
 • rinhosporioz;
 • trpasličí hrdza.

Postrek začína v prítomnosti príznakov ochorenia. V prípade potreby sa postup opakuje po 3 týždňoch. Spotreba suspenzie na 1 hektár výsadby jačmeňa je od 0,5 do 1 l. Pri postreku táto oblasť vyžaduje 300 litrov roztoku.

raž

Zimná raž je náchylná na kmeň a hnedú kôru, olivovú plesňu a rhinosporiozu. Vysádzanie postriekané príznakmi ochorenia. Opakovaná liečba sa vykoná po 20 dňoch, ak sa ochorenie neuprednostňuje.

Spotreba Amistaru je 0,8-1 l / ha. Na spracovanie každého hektára polí to trvá od 200 do 400 litrov hotového roztoku.

znásilnenia

Znásilnenie môže vážne trpieť fomoz, alternaria a sklerotióza. Výsadba chráni pred chorobami postrekom počas vegetačného obdobia.

Ak sa objavia príznaky ochorenia, pripraví sa roztok fungicídu Amistar Extra. Podľa pokynov na použitie na spracovanie 1 väzte dosť 10 ml lieku. Spotreba roztoku pre danú oblasť je od 2 do 4 litrov.

slnečnica

Výsadba slnečnice citlivej na hubové choroby: septoria, fomoz, pižmovka. Počas vegetačného obdobia rastlín stráviť jednu liečbu.

Pri detekcii prvých známok lézií je potrebné striekanie. Pre 1 väzbu sa vyžaduje 8 - 10 ml Amistaru. Potom bude priemerná spotreba hotového roztoku 3 litre.

kukurica

Spracovanie kukurice je nevyhnutné v prípade príznakov gélmintosporiózy, hniloby kmeňa alebo koreňov. Postrek sa vykonáva v ktoromkoľvek štádiu vegetačného obdobia, najneskôr však do 3 týždňov pred zberom.

Od každých hektárov kukurice je potrebný od 0,5 do 1 l fungicídu. Spotreba pripraveného roztoku bude potom 200-300 l. Na sezónu dosť 2 spreje.

Cukrová repa

Výsadba cukrovej repy trpí fomoz, chlad, múčnatka. Choroby majú hubovú povahu, preto sa na boj proti nim používajú fungicídy.

Sto štvorcových metrov výsadby vyžaduje 5-10 ml lieku Amistar. Na ošetrenie tejto oblasti sa vyžaduje 2-3 litre výsledného roztoku. Počas vegetačného obdobia sa fungicíd používa najviac dvakrát.

Bezpečnostné opatrenia

Amistar Ekstra bol zaradený do 2. triedy nebezpečenstva pre ľudí a 3. triedy pre včely. Pri interakcii s riešením preto dodržujte bezpečnostné opatrenia.

Práca vykonávaná v daždivom dni bez dažďa a silného vetra. Povoľte prevádzať spracovanie ráno alebo večer.

Ak sa roztok dostane na pokožku, musíte umývať miesto kontaktu s vodou a mydlom. Pri kontakte s očami sa premyjú čistou vodou počas 10 až 15 minút.

Je to dôležité! Keď otrava s fungicídom Amistar nevyhnutne idú k lekárovi. Obete je poskytnutá prvá pomoc: nechajte piť aktívne uhlie a čistú vodu.

Amistar fungicíd sa uchováva na suchom mieste mimo dosahu zvierat a detí. Doba skladovania - najviac 3 roky.

Hodnotenie záhradníkov

Marina, 35, Omsk V minulom roku mali ruže znaky čiernej škvrny. Na spracovanie si vybral liek Amistar Extra. Dobrý spôsob, ako bojovať proti chorobám. Fungicíd je drahý, ale veľmi účinný. Po niekoľkých ošetreniach dokázala zachrániť jej ružové kríky. V budúcnosti plánujem použiť profylaktickú pomôcku Mikhail, vo veku 49 rokov, Volgograd Som zapojený do vlastnej farmy, hlavne rastúcej slnečnice. Preventívna liečba - povinný krok v starostlivosti o kultúru. Dlhodobo študovala informácie o rôznych fungicídoch. V dôsledku toho sa začal zaujímať o liek Amistar Extra. Nástroj sa úplne vyrovnal s jeho úlohou: neboli zistené žiadne príznaky ochorenia. Vzhľadom na dlhé obdobie pôsobenia je dostatočné jedno ošetrenie na letné obdobie, čo pomáha znižovať náklady.

záver

Amistar Extra pôsobí na pôvodcov hubových chorôb a pomáha chrániť plodiny. Po spracovaní prenikajú účinné látky do rastlín, zničia huby a poskytujú dlhotrvajúcu ochranu pred novými léziami. Pri práci s fungicídom dodržujte bezpečnostné opatrenia. Spotreba liečiva závisí od typu spracovanej kultúry.

Pozrite si video: Amistar Xtra (Jún 2020).

Загрузка...