Záhradníctvo

Strawberry Diamant

Kalifornia je považované za rodisko diamantových jahôd. Práve tam bola odroda vyšľachtená univerzitnými špecialistami. V Rusku sa jahody rozšírili medzi mnohých záhradníkov z rôznych regiónov. Strawberry Diamant sa preslávil svojou chuťou, vysokým výnosom a rýchlou adaptáciou na klimatické podmienky.

Hlavné charakteristiky odrody


Preskúmanie jahôd Diamant, popis odrody, fotky, recenzie záhradníci začínajú s charakteristikami kultúry. Rehabilitačné jahody patria do skupiny plodín veľkých plodov. Bobule rastú predĺžené v tvare kužeľa. Koža je lesklá, jasne červená. V technickej zrelosti má oranžový odtieň. Hmotnosť plodov asi 32 g, ale to všetko závisí od podmienok pestovania. Zrelé plody Diamantu sú husté. Mäso svetlej červenej farby zhromažďuje veľké množstvo cukru, ale nijako sa nelíši v sýte šťavy. Vďaka týmto ukazovateľom môže byť plodina prepravovaná na dlhé vzdialenosti.

Je to dôležité! Na spracovanie jahodové bobule sa používajú veľmi zriedkavo kvôli nízkej šťavnanosti a ľahkej dužine.

Rozmanitosť jahody Diamant má tri hlavné výhody:

 • vysoký výťažok;
 • prezentácia bobúľ;
 • dobrá chuť

Pokračovať v úvahu divokej jahody Diamant, popis odrody, fotografie, recenzie, mali by ste venovať pozornosť samotnej rastliny. Jahodové kefy rastú rozľahlé, vysoké s veľkými listami. Kvetenstvo pevne drží na pedicel a vyčnieva nad úroveň listov. So začiatkom aktívneho vaječníka ovocia dochádza k tvorbe chĺpkov. Diamant pestuje jahody v otvorenom a uzavretom priestore. Jahody môžu dobre ovocie v kvetináčoch, zavesené do hrncov.

Je to dôležité! Odroda Diamant je zriedka postihnutá škvrnami na listoch, plesňou a tiež odoláva roztočom.

Funkcie starostlivosti

Ak chcete pestovať rad diamantových remontant jahôd, je potrebné poznať špecifiká starostlivosti o plodiny. Jahody sú odolné voči chorobám a škodcom, ale nie toľko ako obyčajné záhradné jahody. Okrem toho je kultúra veľmi citlivá na zloženie pôdy a pravidelnosť zavlažovania. Vzhľadom na tieto vlastnosti, záhradkári musia dodržiavať nasledujúce pravidlá starostlivosti:

 • Pravidelné zalievanie jahôd Diamant sa vykonáva iba teplou vodou. Ak to chcete urobiť, na stránkach dať veľkú kumulatívnu kapacitu. Zalievanie je lepšie skoro ráno alebo neskoro večer.
 • Uvoľnenie pôdy je potrebné po daždi alebo pri každom zalievaní. Pri viditeľnom oddelení koreňov sa vykoná vykrádanie jahôd.
 • Tráva by nemala rásť medzi kríkmi a medzi radmi. Pravidelné pliesňovanie sa zbaví chorôb a získa dobrú úrodu.
 • Dobre jahoda Diamant reaguje na mulčovanie pôdy. Vrstva pilín, rašeliny, borovicových ihiel alebo slamy zabráni odparovaniu vlhkosti počas sucha, a takisto oslobodí záhradníka pred nepotrebným pliesňovaním.
 • Jahodové odrody Diamond miluje koreňové dresingy a listy. No jahoda reaguje na hnoj a riešenie výkalov vtákov. Na striekanie na plechu pripravené infúzie bylín, ako je žihľava.
 • Výsadenie jahodového diamantu nevyhnutne podlieha preventívnemu striekaniu. Zahradníci zvyčajne používajú oxychlorid meďnatý alebo fungicídy.
 • Na jeseň, po zbere, sú listy odrezané z jahôd. Pacienti, rovnako ako slabé kríky vykopávajú a vyhadzujú. Spud holé korene, rozptýliť silnú vrstvu mulča. V zime pokrývajte smrekové alebo netkané textílie.

Ak sa pozriete pozorne, nie je nič zložité a nové v starostlivosti o jahody Diamant. Štandardné požiadavky musia byť splnené, rovnako ako u väčšiny ostatných odrôd jahôd.

Funkcie výsadby a chovu

V nadväznosti na prehľad jahody Diamant, opisy odrody, fotografie, recenzie zvážime metódy šírenia kultúry. Záhradkári sú zvyknutí pestovať jahody z ich bôbov. Ak diamantová odroda nerastie doma a nie je miesto na nákup sadeníc, jedinou možnosťou na začatie plodiny vo vašej záhrade je nákup semien.

Strawberry Diamant bude rásť na ľubovoľnej pôde, ale množstvo plodiny, veľkosť a chuť plodov závisí od jej zloženia. Trieda miluje ľahkú pôdu. Optimálny index kyslosti je od 5,0 do 6,5.

Pestovanie jahôd zo semien sa vyskytuje v nasledujúcom poradí:

 • Na zasiatím jahodových semien pripravte nádoby s výškou približne 8 cm. Každá zásuvka, poháre a kvetináče sú vhodné. Keď sa pestuje v spoločnom kontajneri, sadenice sa budú musieť ponoriť pred výsadbou.
 • Podklad pre sadenie jahodových semien je lepšie nakupovať v obchode. Pôdna zmes je dezinfikovaná zo škodlivých mikroorganizmov a obsahuje všetky výživové doplnky. S vlastnou prípravou substrátu sa odoberajú 3 časti piesku a 5 častí humusu. Môžete použiť kompost, rašelinu alebo v najhoršom prípade - obvyklú pôdu zo záhrady.
 • Zásobníky pripravené na siatie sa dezinfikujú strmým roztokom mangánu. Na dne položte drenážnu vrstvu. Akékoľvek malé kamienky budú robiť. Odtok je naplnený pôdou pre jahody a ľahko navlhčený sprejovou fľašou.
 • V každom pohári na povrchu pôdy vložte 1-2 kusy jahodového semena Diamond. Drážky pre zrná nie. Semená sa jednoducho pritlačia do zeme. Nemusíte pretiahnuť zem zhora. Ak sa jatočné odrody jahôd diamant vykonáva v spoločnom kontajneri, semená sú uvoľnené.
 • Po zasiatí sa pôda zvlhčí zhora postrekovačom. Plodiny pokryté filmom alebo čírym sklom. Denne vytvárajte vetranie a krátky čas zdvíhajte prístrešok. Po vyschnutí pôdy sa na zvlhčenie používa postrekovač.

Ak získate kvalitné semená odrôd jahôd Diamant, potom pri teplote okolia +20oS výstrižmi sa objaví v 1-2 týždňoch Po klíčení klíčky sa film odstráni z plodín. Ak je to potrebné, výbery začnú postup po zobrazení dvoch plných listov.

Tip! Proces vytvrdzovania plodín má pozitívny vplyv na rast sadeníc jahôd. Ihneď po zasiatí semien sa nádoby prepravujú do chladnej miestnosti na dva dni pri teplote vzduchu + 7 ° C. Po ochladení sa krabice vrátia do teplej miestnosti.

Záhradkári určujú čas výsevu semien jahôd individuálne podľa poveternostných podmienok regiónu. Avšak sadenice jahody neprekročia niektoré záhradné plodiny, takže môžete zasiať od januára do marca.

V čase výsadby jahôd sadeníc by mali byť vytvorené najmenej dva silné listy. Pri nástupe tepla sa sadenica Diamantu vysádza na záhrade. Medzi sadenice udržať vzdialenosť asi 30-50 cm Po výsadbe a napájaní všetkých jahôd, pôdy v záhrade je naplnený mulčovaním.

Najlepšie obväz

Akékoľvek jahody, najmä veľkoplodé odrody, potrebujú kŕmenie. Postup by mal byť pravidelný a meraný. Najlepšie hnojivo je riešenie vtáčieho trusu alebo hnoja. Najužitočnejšie je hnoj pod sliepkami a hnojová krava.

Dobrým krmivom pre jahody je zalievanie infúzie čerstvo narezanej trávy. Organické obväzy nevyhnutne striedajú so zavedením minerálov. Zvyčajne používajte lepidlo alebo špeciálne komplexy pre plodiny bobuľovitého charakteru. V malých množstvách pod krídlami sa popílený popol. Okrem kŕmenia organické látky zabraňujú reprodukcii škodcov.

Je to dôležité! Zvýšená dávka hnojenia môže spáliť jahody alebo spôsobiť zvýšený rast listov. Mastný keflík prinesie malý výnos.

Boj proti chorobám a škodcom

Dokončenie preskúmania opisu odrody jahody Diamant, musíme sa zamerať na problém chorôb a škodcov. Často jahody sú zničené listovým chrobákom, roztočom jahody alebo háďatkom. Škodcami a patogénmi sa môžu šíriť zakúpené sadenice. Pred výsadbou sadeníc vypustený horúcou vodou. Dobrá z jahôd odpudzuje škodcov cibuľu alebo cesnak. Vedľa záhrady môžete pristáť nechtík.

Šedivá hniloba je veľmi nebezpečná pre odrezanú jahodu. Ochorenie je častejšie pozorované na lôžkach s hustým zasadením kríkov. Weed tráva je tiež distribútor hniloby. Jahodové postele by mali byť čisté a dobre vetrané. Medzi kríkmi sa usadzuje voľný priechod. Na jar odstráňte zatemnené a mrazené listy. Profylaktická liečba fungicídmi je vhodná pre šedivú hnilobu.

Video hovorí o jahodách:

recenzia

Napriek malým ťažkostiam pri pestovaní a starostlivosti, záhradníci majú tendenciu byť pozitívnejšími voči jahodovej diamantovej.

Jahodové kultivary InnaRepremant rastú už šesť rokov. Diamant veľmi veľa, pokiaľ ide o veľké ovocie. Bobule sú sladké, nie duté, ale existuje jedna nevýhoda - málo šťavy. Plody dobre zdobia koláče a používajú sa na pečenie pečiva. Jam sa dobre. Odchod je nevyhnutný, rovnako ako pre všetky jahody. Nina IvanovnaSort Diamant vyrástla zo semien. Jahody veľké zabezpečili dobré kŕmenie a nízke zhrubnutie. V čase musíte znížiť fúzy. Bobule sú sladké, voňavé. Na šťave nechodí. Môžete jesť čerstvé, varenie kompót alebo zaseknutý.

Pozrite si video: How to Make MEYER LEMON COOKIES Sables Recipe マイヤーレモンサブレの作り方 レシピ (Február 2020).

Загрузка...