Záhradníctvo

Ako napojiť sadenice Epinay

Zriedka jeden zo záhradníkov rastúcich sadenice spĺňa štandardy. Najčastejšie rastliny nemajú dostatok svetla a tepla. Tento problém môžete vyriešiť pomocou rôznych biostimulantov. Jeden z nich Epin Extra pre sadenice je už dávno obľúbený.

Pozrime sa, aký je tento liek, aké sú jeho výhody. Ale čo je najdôležitejšie, ako používať Appin pri spracovaní papriky, paradajky, jahody, petúnie a ďalšie rastliny.

Popis a vlastnosti

Epin Extra je umelý umelý prípravok. Nástroj má protistresový efekt. Skladá sa zo špeciálnych komponentov, ktoré chránia rastliny pred negatívnymi účinkami prostredia.

Príprava má tri medaily z celého ruského výstaviska, ako aj diplom ruskej vedeckej a technickej spoločnosti Ministerstva poľnohospodárstva a výživy. Keď sa v Černobyle vyskytla nehoda, tento biostimulátor pre rastliny sa použil na odstránenie následkov.

Sadenice ošetrené aplikáciou Appin Extra:

 • chránené pred extrémnymi teplotami;
 • pretrváva sucho alebo silné dažde;
 • nesie jarné alebo jesenné mrazy bez zvláštnych strát;
 • poskytuje vyšší výnos, ktorý dozrieva skôr než na neliečených rastlinách.
Varovanie! Biostimulátor sa používa počas celej vegetačnej fázy vývoja rastliny, počínajúc namočením semena na otvorenom a chránenom území.

Epin biostimulátor začal byť prepustený pred viac ako 10 rokmi. Ale kvôli masívnym falzifikátom bolo rozhodnuté ho odstrániť z výroby. Potom sa objavil lepší prostriedok. Striekanie sadenice Epinom Extra, podľa recenzií záhradníci:

 • podporuje rozvoj koreňového systému;
 • zvyšuje odolnosť rastlín;
 • znižuje množstvo dusičnanov, dusitanov a pesticídov v hotových výrobkoch.

Epin Extra sa vyrába v malých plastových ampulkách s objemom 1 ml alebo vo fľašiach s objemom 50 a 1000 ml. Pri riedení roztoku má výrazný alkoholický zápach a peny, pretože obsahuje šampón.

Varovanie! Ak nie je žiadna pena, potom je to falošná. Na ošetrenie paradajok, papriky, kvety s takýmto nástrojom je nemožné, namiesto použitia rastlín, budú poškodené.

Mnohí záhradníci majú záujem o to, ako zriediť drogu na sadenice v kvapkách. Takže 1 ml zodpovedá 40 kvapkám.

Návod na použitie

Predtým ako začnete pestovať Epin Extra, musíte si prečítať návod na použitie pre sadenice paradajok, papriky a ostatné záhradné plodiny. Je potrebné zriediť prostriedky na spracovanie rastlín s prihliadnutím na odporúčania.

Biostimulátor možno použiť na namáčanie semien, ako aj postrekovanie zeleninových plodín a kvetov počas rôznych vegetačných období.

Ako zriediť stimulant

Pri príprave pracovného roztoku na zavlažovanie alebo postrekovanie musíte používať gumené rukavice. Je potrebné dávkuť liek injekčnou striekačkou:

 1. V nádrži nalejte čistú vriacu vodu, ktorej teplota nie je menšia ako 20 stupňov. Množstvo vody závisí od plánovaného prietoku.
 2. Pomocou ihly prepichnite ampulku a zozbierajte požadovanú dávku lieku.
 3. Keďže sa do vody pridá niekoľko kvapiek, ako je uvedené v návode na konkrétny typ práce. Na rozpustenie biostimulátora pridajte malú kyselinu citrónovú do vody.
 4. Zmiešajte prívodnú vodu s drevenou lyžicou alebo paličkou.

Roztok sa musí použiť do dvoch dní. Zvyšky produktov na ošetrenie rastlín sa môžu skladovať v tmavej miestnosti (zničenej na svetle). Ak po dvoch dňoch celé riešenie nie je spotrebované, je nalievané, pretože už nepredstavuje žiadnu dobrú hodnotu.

dávkovanie

Mnohí záhradníci sa zaujímajú o to, či je možné zakryť kvety, zeleninové sadenice s Appinom pod koreňom. Pokyny jasne naznačujú, že liek sa používa iba na postrek, to znamená kŕmenie listov.

Aplikujte biostimulátor v ktoromkoľvek štádiu vegetačného obdobia rastliny, vrátane ošetrenia osiva pred zasiatím. Spotreba lieku pre jednotlivé plodiny je uvedená v nasledujúcej tabuľke.

POZOR! Po dvoch týždňoch sa sadenice môžu znova napojiť s Appinom na listy, pretože počas tejto doby sa podarí rozpustiť v rastlinách.

Podmienky a metódy

V rôznych štádiách vegetačného obdobia je potrebný rozstrek rôznych koncentrácií na striekanie rastlín s potrebným dávkovaním, aby sa nepoškodili sadenice:

 1. Pri výskyte 2 až 4 letákov v litre vody zrieďte ampulku lieku a rozstrihnite sadenice.
 2. Tri hodiny pred potápaním sa sadenice ošetria Apinom: 3 kvapky liečiva sa rozpustia v 100 ml vody. Zavlažovanie pomáha rastlinám prežiť stres, ak sú korene poškodené.
 3. Pred vysadením rastlín na trvalom mieste v 5 litroch vody zrieďte celú ampulku. Rozstrekované sadenice sa aklimatizujú a zrýchľujú, navyše sa zvyšuje odolnosť voči phytophthora a Alternáriu.
 4. Keď sa puky tvoria a rastliny začínajú kvitnúť, 1 ml liečiva sa rozpustí v litri prevarenej vody. Kvôli tomuto postreku paradajky, papriky nevyliate kvety, všetky vaječníky sú zachované.
 5. Ak existuje riziko vrátenia mrazom, objaví sa silné teplo alebo príznaky chorôb, je potrebné zvýšiť imunitu rastlín tým, že sa im niekoľko týždňov ošetrí roztokom biostimulátora niekoľkokrát. Injekčná liekovka sa rozpustí v 5 litroch vody.

Aplikácia pre rôzne kultúry

paradajky

Na namočenie semien použite roztok 3-4 kvapiek Épin na 100 ml teplej vody. Semená sa uchovávajú 12 hodín, potom sa okamžite vysijú bez umývania.

A teraz uvidíme, ako používať Epin pre sadenice paradajok:

 1. Na postrekovanie sadeníc rajčiakov pred vyberaním aplikujte roztok dvoch kvapiek produktu do pohára vody.
 2. Podľa recenzií záhradníkov, sadenice rajčiakov je možné postriekať jeden deň pred výsadbou v zemi alebo bezprostredne po tomto postupe. Roztok sa viac koncentruje: do pohára vody sa pridá 6 kvapiek produktu. Rastliny sa ošetria rovnakým roztokom pred mrazom.
 3. Keď sa pupeny vytvárajú na paradajkách, jedna ampulka biostimulátora sa rozpustí, aby sa spracovali plantáže v 5 litroch vody.
 4. V poslednej dobe Epin, podľa záhradníkov, sa používa na rajčiakoch neskoro v auguste alebo septembri, keď je čas na studené hmly.

Papriky a baklažány

Pri pestovaní papriky používajú aj biostimulátor. Pre semenáčov paprík Epin sa aplikuje podľa pokynov. Postupy spracovania a dávkovanie liečiva sú rovnaké ako rajčiaky.

Dýňové plodiny

Táto kultúra zahŕňa uhorky, cukety a tekvica. Funkcie spracovania uhoriek:

 1. Po prvé, semeno sa spracuje v ružovom roztoku manganistanu draselného a potom v biostimulátore 12 až 18 hodín. Roztok pozostáva zo 100 ml teplej prevarenej vody a 4 kvapky biostimulátora.
 2. Je potrebné rozprašovať uhorky pri výskyte 3 pravých listov alebo pred transplantáciou, ak rastliny rastú v horúcom poli. Apin pre semenáče uhoriek sa zriedi nasledovne: K 200 ml vody sa pridá 6 kvapiek produktu.
 3. Rovnakým riešením je nastriekanie uhoriek vo fáze budovania a začiatku kvitnutia.
 4. Potom sa liečba opakuje niekoľkokrát každé 2 týždne.

Divoké jahody

 1. Pred vysadením sadeníc tejto kultúry sa tieto rastliny namočia v roztoku biostimulátora v pomere 0,5 ampuliek na 1000 ml vody.
 2. Sedem dní po výsadbe sa sadenice jahôd nastriekajú Epinovým roztokom: jedna ampulka sa rozpustí v 5 litroch vody.
 3. Nasledujúce spracovanie sa vykonáva, keď jahoda produkuje pupeny a začína kvitnúť, s rovnakým zložením.

Vysádzanie jahôd na jar sa spracováva na záchranu rastlín pred mrazom po zbere lístkov v minulom roku a rozpúšťanie 1 ampulky biostimulátora v 5 litroch vody. Na jeseň, keď sa zhromaždí zber a listy sa odrežú, sú jahody rozprašované koncentrovanejším zložením: 4 až 6 kvapiek produktu Epine Extra sa rozpustí v pohári vody. Pestovanie je možné spracovať aj v októbri (ampulka sa rozpustí v 10 litroch vody), ak má mať malú zimnú snehu. To zvýši imunitu jahôd.

Biostimulátor na kvety

Podľa záhradníkov, Appin je užitočné pre sadenice kvetov. Zrieďte prostriedky v súlade s pokynmi. 8-10 kvapiek biostimulátora sa rozpustí v litre vody. 500 ml výsledného roztoku je dostatočné na spracovanie 10 metrov štvorcových. Striekané kvety po výsadbe na trvalom mieste na zníženie stresu, rýchle prispôsobenie a zakorenenie. Môžete opakovať liečbu po dvoch týždňoch s rovnakým zložením roztoku.

Varovanie! Pri postrekovaní sadeníc sa petúnie Epin chová podľa pokynov rovnakým spôsobom ako pri akýchkoľvek kvetoch.

Kedy a ako striekať

Pre prácu si vyberte jasný večer bez vetra. Sprej potrebuje sprej s jemným striekaním. To je dôležitá podmienka, pretože kvapôčky roztoku by sa mali usadiť na listoch a nie na pôde.

Biostimulanty na spracovanie rastlín pomáhajú v boji proti škodcom, pretože chĺpky sa stávajú húževnatými, nemôžu uhryznúť. Biostimulátor nezabije škodcov, ale prispieva k zvýšeniu životných síl rastliny, aktivuje svoj odpor.

Je to dôležité! Účinok liečby rastlín biostimulanciou bude zrejmý, ak budú poskytnuté s výživou, vlhkosťou a svetlom. Pamätajte, Appin nie je hnojivo, ale prostriedok na aktiváciu životných síl rastlín.

Niektorí záhradníci používajú Zirkón. Majú záujem o to, čo je lepšie, Appin alebo Zircon pre sadenice.

Treba poznamenať, že obe liečivá sú dobré, používajú sa na ošetrenie semien, sadeníc a dospelých rastlín. Len zirkón ovplyvňuje rastliny vážnejšie, takže pri chove musíte byť veľmi opatrní.

Čo je lepšie:

Varovanie! Predávkovanie niektorých liekov nie je povolené.

Recenzie biostimulantu

Marina, 46 rokov, Jekaterinburg Už viac ako 10 rokov používam Epin. Prvýkrát to bolo náhodné použitie. Objednala jahodové sadenice a prišla len dva týždne po odoslaní balíčka. Už som chcel vyhodiť výhonky, pretože vyzerali ako neživí. Ale sused mi odporučil, aby som ich postriekol Epinovým roztokom. Liečba sa uskutočňovala dvakrát v intervale 9 dní. Výsledkom bolo, že polovica sadeníc odišla. Odvtedy mám biostimulátor vždy v prevádzke. Rastliny postriekané prostriedkami odolnejšími a produktívnejšími, Alexander, 34-ročný, KamyshinEpin, sa používa na zalievanie sadeníc rajčiakov, papriky, jahôd, rovnako ako na pestovanie zelených. Skvelý nástroj. Všetky sadenice majú dobre vyvinutý koreňový systém. Papriky a paradajky kvitnú skoro, kvety a vaječníky sa nerozpadajú. A úrodu je oveľa väčšia. Hovorím to presvedčivo, pretože tri roky som skontroloval všetko v praxi. Časť rastlín bola ošetrená roztokom Epin Extra a časť bola pestovaná bez toho. Výsledok bol jasne v prospech biostimulátora. Dmitry, 29 rokov, mesto BlagoveshchenskI začiatočník záhradník, ale snažím sa držať krok s časom. Na jar po tom, ako sa k mne prišli papriky, rajčiaky a kapusta, som sa rozhodol vyskúšať akciu spoločnosti Epina Extra. Neohrozil to, spracoval len časť výsadby, keď sa na rastliny objavili 2-3 pravé listy. Teraz sa budem pozerať.

Pozrite si video: dom, interiér a záhrada 2017 - pozvánka na výstavu (Júl 2020).

Загрузка...