Záhradníctvo

Odrody cukrovej trstiny pre Ural

Cuketa je považovaná za jednu z najprestížnejších a nenáročných plodín pestovaných v ťažkých domácich podmienkach. To je o to viac prekvapujúce, pretože vedú ich rodový pôvod zo Strednej Ameriky, konkrétne z Mexika, ktorý je známy svojim teplým a vlhkým podnebím, tak odlišným od Ruska. Ale aj v rámci Ruska existujú regióny, ktoré sa vyznačujú nepriaznivými klimatickými a klimatickými podmienkami. Jedným z nich je región Uralsko. Napriek ťažkým podmienkam pre poľnohospodárstvo vo všeobecnosti a najmä pre rastlinnú výrobu je pestovanie cukety v tomto regióne dosť možné. Okrem toho sú dosiahnuteľné dobré výnosy tejto zeleniny.

Klimatické vlastnosti Uralov

Pestovanie cukety neustanovuje žiadne osobitné požiadavky na podnebie a počasie v regióne. Je však potrebné vyzdvihnúť hlavné klimatické a meteorologické podmienky Uralov.

Je potrebné vziať do úvahy, že Ural je obrovské územie, prirodzené a klimatické podmienky na severe a juhu krajiny sa môžu značne líšiť. Spoločné vlastnosti a vlastnosti sú však stále prítomné.

Uralský región, ako aj prakticky celý centrálny pás Ruska, sú považované za pomerne ťažké pre poľnohospodárstvo a rastlinných špecialistov. Hlavnými znakmi takýchto oblastí sú krátke a nestabilné teplé obdobie, pomerne skorý nástup stabilného chladného počasia a možnosť predčasného mrazu.

Väčšina z vyššie uvedených je dôsledkom prudko kontinentálneho podnebia, charakteristického pre takmer celý región Uralu.

Funkcia pestovania cukety v Uraloch

Napriek pomerne ťažkým klimatickým a prírodným charakteristikám Uralov sa pestovanie cukety predovšetkým uskutočňuje pomocou rovnakých agrotechnických metód ako vo väčšine ostatných ruských oblastí. To je spôsobené skutočnosťou, že vlastnosti cukety sú skvelé pre domácu klímu, čo vám umožňuje dosahovať dobré výnosy ako v otvorenom teréne, tak aj vo vrstvách skleníkových filmov.

Časť nuancií sa však musí zvážiť:

 • používať pri pestovaní niekoľkých rôznych odrôd. To umožňuje minimalizovať možné straty v prípade zlyhania plodín konkrétnej odrody;
 • dokonca aj medzi nenáročnou a nenáročnou cukornatou existuje rozdelenie na staršie zrelé, za studena odolné a podobné odrody. Tieto odrody a hybridy sú cukety a musia sa najprv použiť na pestovanie v Urali;
 • Zvláštna pozornosť sa venuje procesom opelenia rastlín. Je to spôsobené najmä malým počtom teplých a slnečných dní, keď hmyz vykazuje určitú aktivitu. Preto je pri používaní odrôd cukrovej trstiny opeľovaných včelami potrebné používať lieky špecificky určené na stimuláciu vaječníkov. Ďalším spôsobom riešenia tohto problému je použitie samoopelivých alebo čiastočne oplodných odrôd cukety (napríklad Kavili, Astoria atď., Ďalšie podrobnosti o ich vlastnostiach - nižšie).

V zásade je krátky zoznam činností, najmä pestovania cukety v Urali, obmedzený. V opačnom prípade sa všetko deje takmer rovnakým spôsobom ako v iných domácich regiónoch.

Jeden z pôvodných spôsobov pestovania cukety na video:

Najlepšie odrody cukety pre Ural

Ak chcete získať dobrú úrodu cukety v Uraloch, môžete použiť dostatočne veľké množstvo rôznych druhov a hybridov.

Rozmanitosť zelenej cukety (cuketa) Aeronaut

Aeronaut je jedným z najbežnejších v Rusku. Jeho popularita priniesla kombináciu nasledujúcich vlastností:

 • dobrý výťažok (asi 7 alebo viac kg / m2);
 • nenáročné a nenáročné na podmienky pestovania a starostlivosti, ktoré rozlišujú odrodu dokonca aj medzi celými nenáročnou cukornatosťou;
 • všestrannosť spôsobu stravovania (možno použiť v salatách, v konzervách a solení) v kombinácii s vynikajúcimi chuťovými vlastnosťami;
 • pomerne dobrá odolnosť voči chorobám a vírusom, ktoré sú spoločné pre domáce podmienky.

Okrem toho má ovocie veľmi atraktívnu tmavozelenú farbu, niekedy obsahuje vzor malých svetlo zelených bodiek.

img "alt =" Rozmanitosť zeleného squashu (cuketa) Aeronaut "src =" / wp-content / uploads / userfiles / 209_4.jpg "style =" šírka: 650px; výška: 650px; "/>

Cavili Hybrid

Relatívne nedávny hybrid kapučínovej cukety je vysoko výnosný. Rastlina má krásny tvar Bush, ktorý je často viditeľný. Je charakterizovaná prítomnosťou veľkého množstva nepredstaviteľných plodov, ktoré zriedka prekračujú dĺžku 25 cm. Najpriaznivejšie chuťové vlastnosti sú ovocie, ktoré dosiahli dĺžku 16-20 cm.

Hybridu cukrovky Kavili je parthenokarpický, to znamená, že je schopný priniesť ovocie v relatívne chladnom a daždivom počasí bez akéhokoľvek spojenia s činnosťou hmyzu. Okrem toho hybrid má dlhú plodnosť (2 mesiace), je veľmi skorá (prvý zber - po 35 dňoch), vhodný ako pre uzavreté, tak pre otvorené terény.

img "alt =" Hybridné Kawili "src =" / wp-content / uploads / userfiles / 200_5.jpg ">

Zelená rolka odrody

Patrí k tradičným biele-ovocné odrody cukety. Má kompaktnú štruktúru kríkov, ktorá je vlastná nie všetkým obyčajným cukrárňam. Hlavnými výhodami sú:

 • pomerne vysoké výnosy (jeden kefus schopný vyživovať až 9 kg ovocia);
 • vynikajúca studená odolnosť. Táto kvalita umožňuje odborníkom odporučiť na výsadbu semien v otvorenom teréne v strednom Rusku vrátane Uralu;
 • Vlastnosti umožňujú jeho prepravu a dlhé skladovanie.

img "alt =" Zucchini Variety Movie "src =" / wp-content / uploads / userfiles / 181_6.jpg "style =" šírka: 624px; výška: 650px; "/>

Zucchini odroda Gribovskie 37

Jedna z najstarších a tradičných odrôd bieleho ovocného cuketa, ktorá sa pred niekoľkými desaťročiami rozšírila a stále drží svoju pozíciu. To je zabezpečené jeho nasledovnými charakteristikami:

 • predčasné dozrievanie Začína prinášať ovocie po 40 dňoch;
 • veľmi nenáročné a nenáročné na podmienky a starostlivosť;
 • s pomerne nízkym výnosom (asi 4-5 kg ​​z každého puzdra) je schopný zaručiť to aj vtedy, keď zvyšok squashu nevydržia nepriaznivé podmienky v určitej sezóne.

img "alt =" Druh cukroví Gribovskie 37 "src =" / wp-content / uploads / userfiles / 157_7.jpg ">

Gribovskie 37 má plody pravidelného valcového tvaru, pomerne veľké, dosahujúce hmotnosť 0,8-0,9 kg.

Zucchini odroda Zebra

Odroda Zebra patrí najskôr a je určená predovšetkým na pestovanie v otvorenom teréne. Slávny a obľúbený svojou nezvyčajnou farbou ovocia - striedajúcou sa pomerne jasnými a kontrastnými pásmi tmavej a svetlozelenej farby. Napriek tomu, že potrebuje správnu kultiváciu a starostlivosť (preto sa odporúča pre skúsených záhradníkov), za týchto podmienok je schopný zabezpečiť trvalo vysoký výnos (asi 9 kg / m2 M), čo je raná zrelá odroda (poskytuje schopnosť zberu prvej úrody po 38 dní) s vynikajúcimi chuťovými vlastnosťami. Veľkosti ovocia spravidla nepresahujú 0,6-0,7 kg a majú okrem nezabudnuteľného sfarbenia aj tvar pravidelného valca a štruktúru s nízkym oblúkom.

img "alt =" Zucchini Zebra odroda "src =" / wp-content / uploads / userfiles / 134_8.jpg ">

Zucchini cuketa Variety

Extrémne populárne odrody zelenej cukety, ktoré sú známe nielen svojim zábavným a hravým názvom, ale aj množstvom nehnuteľností, ktoré ocenia miestni záhradníci:

 • výťažok, jeden z najvyšších medzi všetkými odrôd cukety, dosahujúci 12 kg na jeden keb, a niekedy viac;
 • univerzálnosť spôsobu použitia. Má vynikajúcu chuť čerstvú aj po tepelnom ošetrení alebo konzervovaní. Zvlášť si to cení odborníci v druhom liečebnom variante, pretože štruktúra plodu nestrati svoj tvar a "nerozšíri sa" pod pôsobením vysokých teplôt;
 • dobrá skladovacia kapacita (zelenina v chladničke môže byť skladovaná niekoľko mesiacov bez akýchkoľvek negatívnych následkov).

Medzi pozitívne vlastnosti patrí aj jeho vhodnosť na pestovanie v skleníkoch a skleníkoch, ako aj v podmienkach otvoreného pôdy.

img "alt =" Zucchini Variety Tsukesh "src =" / wp-content / uploads / userfiles / 124_9.jpg ">

Hybridná cuketa Parthenon

Hybridu farebného cuketa Parthenon patrí k parthenokarpickým, to znamená, že nevyžaduje opeľovanie vzhľadu vaječníkov ovocia. Má klasickú tmavozelenú farbu s príležitostnou blotchiness. Tento hybrid je odvodený holandskými odborníkmi a vyzeral veľmi nedávno. Ale kvôli vysokému výnosu, odolnosti voči chorobám a vysokým chuťovým vlastnostiam sa mi podarilo získať pozitívnu spätnú väzbu od ruských záhradníkov.

img "alt =" Zucchini Parthenon Hybrid "src =" / wp-content / uploads / userfiles / 108_10.jpg ">

Rozmanitosť cukety ples

Rozmanitosť cukety, odkazujúca na skoré dozrievanie a známa najmä pre pôvodný tvar ovocia. Pripomína, podľa názvu, loptu, pretože má guľatý tvar. Farba cukety je veľmi podobná farbe cukrovej trstiny. Avšak, okrem nezabudnuteľného vzhľadu, odroda má chuťové vlastnosti ocenené odborníkmi.

img "alt =" Variety z cukornatých guľôčok "src =" / wp-content / uploads / userfiles / 91_11.jpg ">

Rozmanitosť cukety v hruškom tvare

Ešte jedna trieda má veľmi originálny vzhľad. Plody najčastejšie pripomínajú hrušku v ich podobe, najčastejšie majú žltú farbu a mäso ovocia má šťavnatú jasne oranžovú farbu. Rozmanitosť sa týka univerzálneho spôsobu stravovania.

img "alt =" Rozmanitosť cukety v hruškovej forme "src =" / wp-content / uploads / userfiles / 65_12.jpg ">

Zucchini cuketa Squash Variety

Vonkajšie kvality tejto odrody sa odrážajú aj v jej názve. Zolotské ovocie má veľmi atraktívnu, jasnú a možno povedať, že je klasická zlatá farba. Okrem výnimočne atraktívneho vzhľadu má odroda nasledujúce výhody:

 • označuje skoré zrelé cukety;
 • je vysoko výnosná odroda;
 • je vhodný na kultiváciu v uzavretých priestoroch av podmienkach otvoreného priestoru.

Plody sú zvyčajne malé, majú priemernú hmotnosť približne 0,5 kg. Jeden kebab môže produkovať až 15 ovocia.

img "alt =" Zucchini Zucchini Zucchini Variety "src =" / wp-content / uploads / userfiles / 44_13.jpg ">

Spaghetti Squash Variety

Jedna z najoriginálnejších odrôd cukety, ktorá sa vyznačuje aj extrémnou rozmanitosťou druhov a odrôd zeleniny. Dostane svoje meno vďaka vlastnosti buničiny počas tepelného spracovania, aby sa stratili do jednotlivých dlhých vlákien, veľmi podobných bežným a dobre známym špagetám.

img "alt =" Spaghetti Squash Variety "src =" / wp-content / uploads / userfiles / 37_14.jpg "style =" šírka: 500px; výška: 650px; "/>

Len plne dozrievané plody získavajú túto vlastnosť. Okrem originality majú výhody odrody vynikajúcu schopnosť skladovania až do jari bez toho, aby stratili chuť.

záver

Veľké množstvo odrôd a hybridov z cukety, ktoré sú vhodné na pestovanie zeleniny v ťažkých podmienkach Uralov, umožní každému amatérskemu záhradníkovi vybrať ten, ktorý je pre neho najvhodnejší.

Pozrite si video: General Agreement on Tariffs and Trade GATT and North American Free Trade Agreement NAFTA (August 2020).

Загрузка...