Záhradníctvo

Kedy sa vysadiť tekvicu pre sadenice

Mnoho záhradníkov pestuje tekvica na svojich pozemkoch. Toto bobule a z pohľadu biológie je to bobule, ktoré má jedinečné nutričné ​​a liečivé vlastnosti. Agrotechnológia jeho zložitosti nepredstavuje, aby vyrastala tekvica na sile dokonca aj začínajúcim záhradníkom. Okrem toho má cennú vlastnosť - mnohé odrody je možné skladovať bez straty kvality až do jari.

Prečo potrebujete sadenice

V južných regiónoch nie sú žiadne problémy s rastúcimi tekvicami, akákoľvek, aj tu najneskôr dozrievajúca zelenina tu dozrie. Vo strednom jazdnom pruhu a v iných regiónoch s krátkym a chladným letom nemusí dokonca ani zrelé odrody tekvice dozrieť, keď sa vysijú v zemi. A nie dospelý tekvica nebude uložená. Ukázalo sa, že práca záhradníka prešla do odtoku, dlho očakávaná zásoba zeleniny na zimu sa nezobrazí. Vo všetkých chladných oblastiach je vynikajúca cesta von zo situácie - rastúce sadenice tekvice. Všetky zeleniny dýňovej rodiny, keď sú vysadené v byte, sú ľahko vytiahnuté. Ako uviesť dýňu pre sadenice doma, aby ste získali silné a dobre vyvinuté rastliny, je popísaný v tomto článku.

Dátumy výsadby

Ak chcete pochopiť, kedy chcete vysadiť dýňu na sadenice, musíte zistiť, čo by malo byť v čase výsadby.

Skúsení záhradníci veria, že tekvicové sadenice pred výsadbou by mali mať 3 pravé listy. Spravidla to nastane, ak vyrastala v prostredí miestnosti mesiac. Môžete obmedziť a 3 týždne rastúcich tekvíc, ak je čas tesný. Viac ako mesiac, aby sa tekvicové sadenice v byte sa neodporúča. Silná rastlina s rozvinutým koreňovým systémom sa stane strašným v každom hrnci.

V čase výsadby sadenice tekvice musí pôda a vzduch spĺňať tieto požiadavky:

 • v hĺbke 10 cm by pôda mala mať aspoň 15 stupňov tepla;
 • priemerná denná teplota vzduchu by mala mať rovnakú hodnotu.
Je to dôležité! V tomto prípade korene budú môcť okamžite kŕmiť rastlinu, ľahko sa stanú koreňmi a vyvíjajú sa dobre.

Takéto klimatické podmienky v rôznych regiónoch sa vyskytujú v rôznych časoch. Ale od momentu pripravenosti pôdy na výsadbu tekvíc je potrebné vypočítať čas výsadby. Každý región má svoje vlastné termíny nástupu opakujúcich sa mrazov a príchodu udržateľného tepla. Pozrime ich podrobnejšie na každý región na základe mnohoročných pozorovaní.

Central Black Earth

Garantované obdobie bez mrazu začína od 10. mája. Slivkovité semená sú vysiate začiatkom apríla.

Stredná skupina

Frost nie je presne, od 10. júna. Preto je otázka, kedy sa vysadiť dýňu pre sadenice na predmestí, odpoveď: na konci prvého desaťročia mája.

Ural a Sibír

Ak chcete pochopiť, kedy by ste mali vysadiť dýňu na sadenice na Sibíri alebo na Urale, zvážte konkrétne podnebie v tejto oblasti. Leto je tu ešte kratšie. Obdobie bez mrazu sa začína v polovici júna. Preto skôr než v druhej dekáde mája, nestojí za to, že praktizujeme pestovanie tekvice v Urale a na Sibíri.

Varovanie! Dokonca aj v chladnejších oblastiach môže byť pôda pripravená k tomu, aby predtým vykvonila tekvica, ak je preliata horúcou vodou a lôžko je pokryté fóliou. Vysadené rastliny budú tiež potrebovať útočisko.

Mnoho záhradníkov, ktorí sadnú rôzne plodiny, sa riadi lunárnym kalendárom.

Je to dôležité! Semená vysiate na rastúci mesiac av plodnom znamení budú produkovať veľkú tekvicovú plodinu.

Výsev, kontrola s mesiacom

Ak analyzujete mesiac v kalendári, môžete si položiť otázku - kedy v roku 2018 sadiť tekvicu na sadenice, nasledujúcu odpoveď:

 • najlepšie dni sú v apríli: 27. - 29. apríla, prípustné - 17. - 18. apríla a 21. až 22. apríla, ale v tomto prípade nebudú vhodné na osivo;
 • v máji to bude možné urobiť 1, 4-6, 9-11 a od 24 do 28.

Semenie na semenáčiky tekvicové semená

Aby mohli semená rýchlo rásť a klíčky sú zdravé a silné, musia byť správne spracované.

Príprava semien

 • Dýňové semená sú vyberané vizuálne a na dotyk: musia byť veľké a plné a bez poškodenia.
 • Vybrané semená sa zahrievajú v horúcej vode od 2 do 3 hodín, ich teplota by nemala presiahnuť 50 stupňov.
 • Pre všetky tekvicové plodiny, semená pred zasiatím potrebujú nasiaknuť, zasiať tie, ktoré už majú naklyulis. Najjednoduchším spôsobom je zabaliť ich do vlhkej tkaniny a držať ich, kým sa nezviažu v miestnosti.
 • Ak existuje túžba zlepšiť odolnosť rastlín proti chladu, čo je obzvlášť dôležité pre tekvica z muškátového orieška, môžete ich držať na spodnej časti chladničky bez odstránenia z mokrého tkaniva 3 až 5 dní.
Tip! Existuje iný spôsob vytvrdzovania - obsah s premenlivými teplotami: jedna polovica dňa pri 20 stupňoch v miestnosti a druhá pri 2 stupňoch umiestnením na hornú polici chladničky.

Aby ste správne vypočítali čas výsevu, mali by ste vedieť, kedy bude klíčiť tekvica pre sadenice. Ak má semeno dobrú klíčivosť, prvé semená, ktoré majú špicaté, sa dajú pozorovať už za 4-5 dní.

Tip! Niektorí ochucení záhradníci vyklíčia tekvicu alebo semená uhorky, umiestnia sa do vlhkej tkaniny a potom do plastovej tašky, nesú ich na hrudi, ako medailón. Tvrdia, že v tomto prípade naklevyvanie už 2-3 dni.

Môže sa vám to zdať divné, ale prvýkrát sa môžu v plienkach držať tekvicové semenáčiky.

Tekvicové semienka v slimáku

Metóda výsadby semien v plienkach bola už vyskúšaná mnohými záhradníkmi, takže často zasiavajú paradajky. Ako plienka sa používa bežná plastová taška. Spôsob pestovania slimákov v slimákovi sa od neho líši. Zvážte to podrobne.

 • Na výsev môžete použiť suché aj tekvicové semená ošetrené rastovým stimulátorovým roztokom.
 • Budeme potrebovať plastové vrecká alebo len pásy starého záhradného filmu.
 • Need a toaletný papier, ktorý možno zložiť v 2, ale výhodne v 4 vrstvách.
 • Výška pásu filmu alebo obalu by mala byť rovnaká ako výška role toaletného papiera, dĺžka môže byť ľubovoľná.

Technológia očkovania:

 • rozložili sme na stôl pásik filmu;
 • odvíjame z horných 2 kotúčov toaletného papiera tak, aby sa získali vrstvy, musia ležať na vrchole filmu;
 • bežná zvlhčená voda sa môže použiť na navlhčenie toaletného papiera, ale najlepší výsledok sa dosiahne pri použití roztoku rastového stimulátora;
 • Roztierali sme tekvicové semená z jedného konca toaletného papiera vo vzdialenosti 4 až 5 cm. Semená by mali byť orientované tak, aby hubica smerovala nadol.
 • všetko pokrývame jednou alebo dvoma vrstvami toaletného papiera, ktoré treba navlhčiť. Papier by mal byť mokrý, ale nie mokrý, a preto by sa voda nemala naliat ', nemala by sa najlepšie navlhčiť rozprašovačom.
 • natáčame film s hviezdami;
 • dali sme kotúč v ľubovoľnej kapacite vhodnej pre výšku - na strane, kde by mali byť semená na dne, na dne kontajnera nalejeme o niečo viac ako centimeter vody;
 • budeme pokrývať budovu s obalom alebo lepiacou fóliou;
 • vložte do tepla.

Teraz je potrebné čakať na výhonky, môžu sa objaviť už na štvrtý alebo piaty deň. Vystavujeme náš slimák na jasnom a teplom okne. Nezabudneme z času na čas nalievať vodu a udržať ju na úrovni 1 cm. Mladé rastliny budú musieť transplantovať, keď majú druhý pravý list. Pri tomto spôsobe pestovania nie sú korene vzájomne prepojené a nepoškodené, keď sú umiestnené v pohári so zemou.

Tip! Niekedy je možné úplne vyhnúť štádiu výsadby sadeníc v pohároch. Zo slimáka sa ihneď prenesú na záhradnú posteľ.

Viac informácií o tomto zaujímavom spôsobe výsevu semien nájdete na videu:

Pôdne a sejacie tanky

Rovnako ako všetka zelenina tejto rodiny má tekvica negatívny postoj k poškodeniu koreňového systému a je veľmi zlé pri tolerovaní transplantácie. Preto je najlepší spôsob, ako okamžite zasiať semená v jednotlivých kontajneroch.

Priemer hrnca závisí od zvoleného spôsobu pestovania sadeníc:

 • Môžete najskôr vysadiť tekvicové semená v hrncoch s priemerom asi 6 cm a pár týždňov po klíčení preniesť do hrncov s priemerom 14 cm;
 • Môžete vysadiť dýňu naraz do veľkého hrnca, ale vyplňte len polovicu pôdy a dodávajte ju ako rastlinu.

Ak sa tekvicové semená budú vysádzať do pôdy v sklade, mali by sa uprednostniť to, čo je určené pre uhorky. Je ľahké pripraviť pôdu zmes na vlastnú päsť, vedený nasledujúcim receptom:

 • na jednej strane humusu a hnilé, ale v žiadnom prípade čerstvé, piliny;
 • dve časti rašeliny.

Na každé 3 kg hotovej pôdy pridajte tri lyžičky kompletného minerálneho hnojiva.

Sejacie semená

Potrebujete vedieť, ako vysadiť tekvicu na sadenice. Hĺbka výsevu tekvice v otvorenom teréne je 8 až 10 cm, v hrnci nie sú pochované hlbšie ako 3 cm, zatiaľ čo koreň semien, ktoré majú špicaté, by sa mali pozerať dole. Pôda by mala byť mokrá, ale nie zaplavená. Ak zakryjete hrnce fóliou, výhonky sa môžu objaviť už skôr ako 4-5 dní.

Ďalšia starostlivosť

Tekvica miluje teplo a svetlo, takže miesto na sadenie sa odoberie na okennom parapet južného okna. Takže v prvých dňoch po klíčení sa sadenice rýchlo nenosia, teplota by nemala presiahnuť 18 stupňov počas dňa a 13 stupňov v noci. V budúcnosti bude optimálna denná teplota - až 25 stupňov a až 15 stupňov - v noci.

Zalievanie tekvicové sadenice potrebujú iba mierne a teplej vody. Rastliny potrebujú dvojité kŕmenie plným minerálnym hnojivom a povinné kalenie pred výsadbou. K tomu sa sadenice vynášajú na ulicu a postupne sa zvyšujú čas strávený na voľnom priestranstve.

Tip! Ak sú semenáčky na začiatku kultivácie roztiahnuté, používa sa metóda zvonenia: pružná stopka je zložená do krúžku a posypaná pôdou, listy by mali byť na vrchu.

Pestovanie sadenice tekvicovitých v podmienkach miestnosti umožňuje, aby sa v strednom jazdnom pruhu sadili aj neskoré dozrievanie muškátových odrôd a získala by dobrá úroda. V Uraloch a Sibíri, keď sa pestuje zo semenáčikov, môžete získať zaručený výnos skorých a stredných sezónnych odrôd.

Pozrite si video: Pestovanie priesad kvetov (Jún 2020).

Загрузка...