Záhradníctvo

Fungicide Coside 2000

Každý záhradník alebo záhradník, ktorý sa vážne zaoberá jeho osobným sprisahaním, chce zbierať bohatú úrodu a chrániť svoje rastliny pred rôznymi infekciami. Keď sa zvyčajné opatrenia na boj proti nim zlyhajú, agrochemikálie prichádzajú na pomoc obyvateľov leta. Coside 2000 je moderný širokospektrálny fungicíd. Dávame podrobné pokyny o používaní drogy, zoznámime sa s jej črtami a prehľadmi poľnohospodárskych pracovníkov.

Vlastnosti lieku

Konsayd Fungicid 2000 je jedným z najnovších kontaktných prípravkov na báze medi, ktorý je určený na ochranu zeleniny a záhradníckych plodín pred infekčnými léziami. Účinne zabraňuje hubám a baktériám. Ochranný účinok trvá až dva týždne.

Účel a forma uvoľnenia

Fungicid proces zemiaky, paradajky, cibuľa, broskyne, hrozno, jablká, jahody a mnoho ďalších plodín. Liek Coside sa používa na prevenciu širokého spektra ochorení:

 • Alternaria (suché škvrny);
 • neskorá hniloba (hnedá hniloba);
 • peronospora (múčnatka);
 • chrastavitosť;
 • monilióza (ovocná hniloba);
 • plesniam;
 • šedá hniloba;
 • bakteriálna škvrna.

Liečivo je dostupné vo forme vo vode rozpustných granúl zeleno-modrej farby. Na trhoch a na internete - obchody ponúkajú rôzne obaly chemického Koside. Pri súkromnom záhradníctve môžete kúpiť vrecia s obsahom 10, 20, 25 a 100 g. Veľký poľnohospodársky výrobca uprednostňuje nákup fungicídov vo veľkých objemoch 1, 5 a 10 kg.

Mechanizmus účinku

Aktívna zložka Kosaide 2000 je hydroxid meďnatý, ktorého koncentrácia v sušine je 54% (540 g medi na 1 kg granúl). Počas preventívneho striekania sa na povrchu rastliny vytvorí ochranný film, ktorý chráni kultúru pred patogénnymi mikroorganizmami. Táto vrstva vytvára malé kryštály medi, ktoré obklopujú listy.

Akonáhle sa roztok fungicídov dostáva do rastliny, ióny dvojmocnej medi rozrušia životné procesy baktérií a húb: syntézu bielkovín, prácu bunkových membrán a rôznych enzýmov.

goodies

Podľa reakcií letných obyvateľov sú hlavnými výhodami agrochemikálií Kosaid:

 • súčasná kontrola hubových a bakteriálnych infekcií;
 • vysoký obsah bioaktívnej medi;
 • Má jedinečné chemické a fyzikálne vlastnosti formulácie;
 • pravdepodobnosť závislostí patogénnych organizmov na lieku je malá, pretože má rôznorodý účinok;
 • fungicíd nie je citlivý na zmeny v poveternostných podmienkach, preto je odolný voči dažďu a zalievaniu;
 • ekonomická spotreba;
 • má nízku toxicitu pre hmyz a ľudí;
 • prostriedky sa rýchlo rozpustia vo vode, keď sa spracovanie netvorí prach;
 • Má dobrú kompatibilitu s mnohými liekmi.

Charakteristickým znakom lieku je, že je vhodný pre mnoho kultúr a má široké spektrum účinku.

cons

Napriek mnohým pozitívnym aspektom stojí za zmienku, že kožovitý fungicíd patrí medzi pesticídy. Preto je pri riešení tohto problému dôležité dodržiavať štandardné bezpečnostné opatrenia.

Nevýhody lieku zahŕňajú:

 • Iba vhodný na preventívne opatrenia. Nevzťahuje sa na terapeutické účely.
 • Chráni rastliny iba vonku, pretože nepreniká do rastlinného tkaniva.
 • Nevhodné balenie a skladovanie.
 • Ak je teplota vzduchu nad + 26 stupňov, nesmie sa striekanie vykonať, pretože na listoch sa môžu objaviť popáleniny.

Ak dodržiavate všetky odporúčania pre použitie fungicidu Kosayd 2000, je možné sa vyhnúť nedostatkom.

Príprava pracovného roztoku

Aby ste rastliny postriekali fungicídom Coside, musíte si vybrať večer alebo ranný čas, aby slnko nemohlo spáliť listy. Je žiaduce, aby počasie bolo suché, ale zamračené. Pracovný roztok sa pripravuje špeciálnou technikou. Zmerajte správne množstvo granúl a rozpustite ich v malom množstve čistej vody. Výsledný koncentrát sa naleje do rozprašovacej nádrže naplnenej vodou. Tekutina je dobre zmiešaná s drevenou tyčinkou, až kým nie je hladká.

Spracovanie záhradných a zeleninových plodín sa vykonáva počas vegetačného obdobia. Prvý postrek sa vykonáva na prevenciu infekcií na začiatku jari. Následné - s prejavom viditeľných príznakov choroby. Maximálny počet postrekov - 2 - 4, v závislosti od typu kultúry. Rozdiel medzi nimi by nemal byť kratší ako týždeň. Nepoužívajte fungicídne kvitnúce rastliny.

Varovanie! Je povolené ísť na miesto vykonať rôzne práce tri dni po postreku plodiny.

paradajky

Fungicid Kosaid 2000 zabraňuje vzniku Alternaría, Septorie, Makrozporie a Škvrny na paradajkách. Tieto zákerné choroby znižujú kvalitu a objem plodiny niekoľkokrát av pokročilých prípadoch môžu viesť k smrti rastliny.

Na ochranu lôžok sa roztok fungicidu Koseide 2000 pripraví v množstve 50 g látky na 10 litrov vody. Podľa návodu na použitie môžu byť paradajky postrekované nie viac ako 4 krát v intervale 1-2 týždne. V priemere sa spotrebuje 300 litrov pracovnej tekutiny (2,5 kg prípravku) na hektár. Zeleninu môžete zbierať a jesť najskôr dva týždne po poslednom postreku.

zemiaky

Každý záhradník, tak skúsený, ako aj začiatočník, môže čeliť takému problému, ako je neskorá plesňa a Alternaria na zemiakoch. Kultúra výsadby účinne chráni drogy s obsahom medi, napríklad fungicíd Coside.

Na prípravu pracovnej tekutiny 50 g granúl zaspáva v 10-litrovej nádobe s vodou. Zemiaky 4 krát rozstrekujte sprejovou fľašou. Interval medzi profylaktickými postupmi je 8-12 dní. Na 1 hektár miesta sa podáva 300 litrov roztoku (1500 až 2000 g agrochemikálií). Posledná úprava by sa mala vykonať 15 dní pred zberom hľúz.

cibuľa

Počas studeného a daždivého počasia môžu cibule napadnúť peronosporózu. Toto zákerné ochorenie, ktoré je obzvlášť nebezpečné pre semenníky, pretože získané semená neprinesú zber.

Je lepšie predchádzať ochoreniu pomocou fungicídnej strany. Za týmto účelom zmerajte 50 g látky, pridajte ju do 10-litrovej nádoby s vodou a dobre premiešajte. Výsledný roztok sa na postihnuté rastliny štyrikrát striekne s intervalom 2 týždne. Profylaxia sa má vykonať 2 týždne pred zberom.

Je to dôležité! Ak sa Konside fungicid použil na liečbu peronosporózy, môže sa jesť len jeho žiarovka.

hrozno

Najčastejšie a najnebezpečnejšie ochorenie vinohradníctva - plesni. Sú ovplyvnené listy a bobule, ktoré sú nevhodné na ľudskú spotrebu a výrobu vína. Časovaná prevencia s použitím fungicídu Koseide 2000 zachráni vinnú révu pred plesňou.

Pracovná tekutina sa miesi z 30 g liečiva a 10 litrov čistej vody. Maximálny počet vinohradníckych sprejov je 4. Každú následnú liečbu treba vykonať najskôr po 10-12 dňoch. Bobky môžu zozbierať mesiac po poslednom postreku.

broskyňa

Keď kvitnú puky na jarnú broskyňu, ovocný strom môže narážať na kožu. Spory tejto zákernej choroby sú pod vážením obličiek. Preto je dôležité vykonať včasné nastriekanie Peach 2000 Peach.

Ovocný strom sa ošetruje fungicídom 2 krát: pred výskytom kvetov a vo fáze zeleného kužeľa. Prvý postrek sa uskutočňuje s koncentrovanejším roztokom v množstve 60 g prípravku na 10 litrov vody. Pri druhom postreku sa pripraví kvapalina 25 g granúl a desať litrov vody. Na 1 ha sa spotrebuje 900 až 1000 l pracovného roztoku (2-6 kg fungicídu). Plody sa zberajú 30 dní po poslednom preventívnom zákroku.

Jabloň

Profylaktické použitie Kosayd 2000 zabezpečuje účinnú ochranu jabloní proti škrabke a hnedému škvrnu.

Ovocný strom sa postrieka nie viac ako 4 krát. Prvýkrát sa liečí počas opuchu obličiek, druhý - keď sa púčiky začínajú oddeľovať, po ktorých nasleduje interval 10-14 dní. Pre jablko sa fungicíd Kosaid 2000 používa v nasledujúcom dávkovaní: 25-30 g prípravku na 10 litrov vody. Približne 800 až 900 litrov roztoku (2 až 2,5 kg peliet) sa spotrebuje na hektár.

Je to dôležité! Pri kvitnutí nemôžete postriekať jabloň.

jahody

Fondy obsahujúce meď sú vysoko účinné v boji proti hnedým jahodovým škvrnám. Jedným z nich je fungicíd na boku.

Pri striekaní výsadby v 10 litroch vody rozpustite 20 g liečiva. Maximálny počet ošetrení jahôd za sezónu nie je väčší ako 3. Prvý postup sa vykonáva na jar pred kvetmi plodín bobule. Postrek fungicíd sa opakuje po 15 dňoch. Na jeseň môžete vykonať ďalší postup ihneď po zbere.

Analógy a kompatibilita s inými liekmi

Fungicíd Konsayd 2000 sa môže použiť v zmesiach s inými liekmi. Nekompatibilné s organofosfátovými insekticídmi a prípravkami, ktoré obsahujú fosetylalumínium a thiram. Tiež sa neodporúča miešať s látkami, ktoré majú kyslú reakciu.

Analógmi Kosaida sú nasledujúce drogy: Cupid, Meteor a Mercury. Všetky sú vyrobené na základe modrej vitrioly.

Bezpečnostné pravidlá

Kosaydový fungicíd nie je nebezpečný pre ľudí (trieda toxicity 3) a mierne toxický pre včely a vodné organizmy. Je zakázané vykonávať prácu v blízkosti včelstiev a rybníkov.

Napriek tomu, že liek nie je toxický, môže spôsobiť podráždenie pokožky a slizníc. Preto by sa počas preventívnych postupov mali riadiť štandardné bezpečnostné opatrenia:

 • nosiť latexové rukavice, obväzový respirátor alebo bandáž z bavlnenej gázy, okuliare;
 • ak fungicíd príde do styku s pokožkou a bielizňou, vymeňte oblečenie a umyte si sprchu;
 • ak pri postreku rozstrekované rastliny zasiahne sliznice (oči a ústa), dôkladne ich opláchnite vodou;
 • ak sa liek dostane do tráviaceho traktu, vezmite aktívne uhlie podľa pokynov.

Udržujte vedľajší fungicíd v samostatnej miestnosti, ďaleko od potravy.

Recenzie letných obyvateľov

Vladimir, 42-ročný, Ivanovo, pred dvoma rokmi získal fungicídny prípravok a začal ho používať na prevenciu plesní vo vinici. Zatiaľ čo moja susedova rastlina bola pokrytá touto chorobou, nevidel som na mojom hrozne stopy parazitárnej huby. Čítal som inštrukcie a bol som príjemne prekvapený, že môže byť použitý pre mnoho kultúr. Začalo spracovávať jablká a paradajky. Meď sa zaoberá ochranou stromov a výsadbou záhrad.

záver

Konsidový fungicíd je profylaktické činidlo obsahujúce meď, ktoré je charakterizované nízkou toxicitou. Nie veľa záhradníkov vie o svojej existencii, čo je frustrujúce, pretože je účinným liekom, ktorý kombinuje mnohé výhody.

Pozrite si video: Angles - how to label an angle (Septembra 2022).

Загрузка...