Záhradníctvo

Falcon fungicid

Záhradné plodiny, obilniny, ovocné stromy a kríky sú tak náchylné na choroby, že je takmer nemožné získať slušnú plodinu bez použitia fungicídov. Trojzložková droga Falcon je veľmi populárna. Jej látky pomáhajú bojovať proti hubám na vinohradoch, paradajkách, koreňových plodinách a iných plodinách. So zložením Falconovho fungicídu sa teraz pokúšajú pochopiť návody na použitie, analógy a ďalšie zaujímavé otázky.

Požiadavky na liek

Pred štúdiom opisu fungicídneho Falconu stojí za to vedieť o pôvode lieku a aké sú jeho požiadavky. Vývojárom je nemecká spoločnosť Bayer. Fungicíd bol vytvorený na ochranu obilných plodín, rovnako ako cukrovej repy pred hubovými chorobami, najmä - múčnatka. Charakterom ochorenia je rýchle rozšírenie. Ak počkáte na prvé viditeľné znaky, orezanie sa stratí.

Fungicíd by mal okamžite zničiť patogény huby, ale nehromadí sa v zrnách v štádiu zrelosti mlieka. Kontaminácia pôdy je vo všeobecnosti neprijateľná. Úrodné plantáže otrávené pesticídmi budúci rok sa stali nevhodnými pre poľnohospodársku prácu. Európske normy, ako aj veľká konkurencia na trhu s obilninami predstavujú pre spoločnosť Falcon niekoľko dôležitých požiadaviek:

 • Prítomnosť chemických jedovatých chemikálií, ktoré sa môžu hromadiť rastliny a úrodné pôdy. Minimálna prítomnosť chlóru, ktorá je schopná rozložiť sa za prírodných podmienok, je prípustná.
 • Liečivo musí 100% zničiť hubu. Neškodnosť spočíva aj v nemožnosti akumulácie cudzích chutí kultúrami.
 • Je veľmi ťažké zabrániť prenikaniu neoprávnených osôb na polia postriekané fungicídom. Liečivo musí byť úplne neškodné pri kontakte s ním. Maximálna trieda nebezpečnosti pre ľudí je 2.
 • Pre hmyz, vtáky a zvieratá je povolená maximálna trieda nebezpečnosti - 3. K včelačnikom, ktoré stoja v blízkosti polí, by fungicíd nemal spôsobovať poškodenie.
 • Prípravky spôsobujúce plesňové ochorenia by sa nemali prispôsobovať fungicidu pri postreku stojanov až štyrikrát za sezónu za predpokladu, že na jednom mieste sa použije najmenej päť sezón.
 • Liečivo sa má použiť na liečbu a prevenciu, preniká hlboko do všetkých tkanív a potom sa rýchlo neutralizuje.
 • Po otvorení obalu sa má koncentrát uchovávať minimálne 2 roky. To vám umožní používať zvyšky drogy z veľkého balenia pre nasledujúcu sezónu.
 • Najjednoduchšie a najrozumnejšie pokyny na aplikáciu fungicídu Falcon, ktorého cena je znížená v dôsledku rôznych foriem uvoľnenia.
Je to dôležité! Bolo možné znížiť náklady na liečivo tým, že sa vytvoria dve formy: koncentrát rozpustný vo vode a emulzia.

Spoločnosť Bayer splnila všetky požiadavky. Jediným problémom zostala teplota pôsobenia fungicídneho Falconu na maximum +25.oPri silnom ohreve je liek neúčinný. Aj keď bol fungicíd skladovaný v zapečatenej nádobe, stratí svoju účinnosť pri prehriatí. Falcon je ľahko použiteľný, lacný, navyše pomáha pestovateľom bojovať proti oidiu. Poľnohospodári si môžu kúpiť fungicíd v 5 litrových plechovkách. Pre súkromných vlastníkov je malý obal 10 ml.

Video poskytuje prehľad o fungicídnom Falcon:

Zlučiteľnosť s inými liekmi

Striekanie Falcon môže byť striedavo s niektorými ďalšími fungicídmi, napríklad Strobe alebo Quadrice. Drogy sú priatelia aj v tej istej nádrži rozprašovača. Kombinácia s inými fungicídmi testovaná empiricky. V sklenenej nádobe zmiešajte dve rôzne riešenia. Ak po 2 hodinách nedôjde k žiadnej chemickej reakcii sprevádzanej odfarbením kvapaliny, uvoľnením teploty alebo plynov, potom sú prípravky kompatibilné pre súčasné použitie.

bezpečnosť

Falcon sa považuje za nízko toxickú látku. Bezpečné fungovanie s fungicídom je 6 hodín, v závislosti od prítomnosti respirátora, ochranného odevu, rukavíc, pokrývky hlavy a okuliarov. Podľa hygienických noriem je možné rozprašovať v nasledujúcich vzdialenostiach od objektov:

 • včelín - 1500 m;
 • nádrže, zdroje pitnej vody, detské ihriská - 150 m;
 • obytné budovy - 15 m;
 • poľnohospodárske budovy - 5 m.

Po práci musíte navštíviť sprchu alebo umývať dobre otvorené oblasti tela.

recenzia

Na fungicídu Falcon recenzie záhradníci rozkročili. Niektorí sú v prospech nových technológií, iní ešte stále nedôverujú chémii.

StanislavMôj sused Falcon dokonca aj paradajky. Sú krásne, veľa zberu, nikdy sa neublíži. Obávam sa z chémie. Používam ľudské prostriedky viac. Doteraz sme testovali len kvety. Výsledok je normálny: Valentína Vladimirovna Falcon sa dlho vyhýba, ale keď infekcia prešla cez skleník, nemala inú možnosť. Huba sotva leptaná. Doteraz neboli po aplikácii Falcon pozorované žiadne vedľajšie účinky.

Pozrite si video: Zaštita pšenice i ječma - fungicid Falcon (Február 2020).

Загрузка...