Záhradníctvo

Maxim fungicid

Predčistenie poskytuje plodiny ochranu pred chorobami a škodcami. Jednou z metód očkovania semien a hľúz je použitie lieku Maxim. Fungicíd je pre ľudí a životné prostredie čo najbezpečnejší. Účinná látka ničí hubové bunky, posilňuje imunitný systém rastlín a zvyšuje ich výnos.

Popis fungicídov

Maxim fungicíd je účinným prostriedkom na ošetrenie semien, hľúz a žiaroviek skladovaním alebo výsadbou v zemi. Prípravok chráni záhradné a poľnohospodárske plodiny pred škodlivými hubami.

Hlavnou aktívnou zložkou je fludioxonil, ktorý ničí hubu na bunkovej úrovni. Výsledkom je zvýšenie odolnosti rastlín voči chorobám počas vegetačného obdobia.

Účinná látka je prírodného pôvodu. Po použití je koncentrát platný 48 dní.

Je to dôležité! Liečivo tvorí ochrannú fóliu, ktorá zabraňuje rozvoju chorôb rastlín a sadivového materiálu.

Protravitel Maxim je klasifikovaný ako látka triedy nebezpečnosti 3. Pri interakcii s ním dodržujte bezpečnostné opatrenia.

Liečivo sa vyrába v ampulkách a ampulkách s objemom od 2 do 100 ml. Na spracovanie veľkého množstva sadiva sa fungicíd zakúpí v nádobách od 5 do 20 litrov.

Dezinfekčný prostriedok Maxim má formu suspenzie bez zápachu, ľahko sa riedi vodou. Do koncentrátu sa pridávajú pigmenty jasne červenej farby, čo umožňuje kontrolu kvality leptania.

Liek má niekoľko odrôd v závislosti od rozsahu použitia. Pre osobné dcérske poľnohospodárstvo je lepšie zakúpiť fungicíd Maxim Dachnik. Farmy kupujú koncentrát v plechovkách.

výhody

Popularita lieku Maxim je vysvetlená jeho nasledujúcimi výhodami:

 • jednoduchosť použitia;
 • schopnosť vykonať spracovanie kedykoľvek pred výsadbou plodín;
 • používané v spojení s inými fungicídmi a insekticídmi;
 • nízka spotreba;
 • dlhý čas konania;
 • bezpečnosť pre mikroorganizmy v pôde;
 • sa nehromadí v ovocí a hľuzách, neovplyvňuje ich prezentáciu a chuť;
 • univerzálnosť: vhodná na obliekanie hľúz a semien rastlinných, obilných a kvetinových plodín;
 • nie je fytotoxický, ak sa pozoruje miera spotreby;
 • nespôsobuje rezistenciu mikroorganizmov.

nedostatky

Hlavné nevýhody fungicidu Maxim:

 • potreba dodržiavať dávkovacie a bezpečnostné opatrenia;
 • je jedovatý pre ryby a iných obyvateľov vodných plôch;
 • sadivový materiál po spracovaní nemožno použiť na kŕmenie zvierat.

Postup pri podávaní žiadosti

Drog Maxim je k dispozícii vo forme pripravenej na použitie. Zloženie suspenzie zahŕňa lepidlo, takže nie je potrebné pridanie ďalších zložiek. Podľa pokynov sa fungicíd Maxim môže zriediť vodou v pomere 1: 4.

Protravitel Maxim sa nepoužíva na klíčené semená a hľuzy, ak sú na nich trhliny alebo iné znaky poškodenia. Pred začatím práce sušte sadivový materiál.

Roztok sa pripravuje v sklenených, plastových alebo smaltovaných nádobách. Termín použitia roztoku - deň po príprave.

plodiny

Drog Maxim chráni plodiny pred hubovými chorobami. Pred výsadbou sa pripraví roztok, ktorý sa použije na nakladanie semien pred výsadbou.

Dezinfekčný prostriedok je účinný proti nasledujúcim ochoreniam:

 • Fusarium;
 • koreňová hniloba;
 • šedá hniloba;
 • Alternaria;
 • tvarovanie semien;
 • múčnatka.

Ak je potrebné spracovať raž, pšenicu, sóju alebo hrach podľa návodu na použitie, spotreba fungicidu Maxim je 10 ml na 5 l vody. Spotreba roztoku na jednu tonu sadivového materiálu je 8 litrov.

Pri príprave na pestovanie cukrovej repy a slnečnice sa vyžaduje 50 ml suspenzie na 10 litrov vody. Na jednu tonu osiva sa pripraví 10 litrov roztoku.

Postrek sa uskutočňuje raz tesne pred výsadbou semien. Obloženie je povolené pred uložením sadiva.

zemiaky

Na zlepšenie účinnosti fungicidu Maxim Summer Resident sa hľuzy zemiakov čistia od zeme. Požadované množstvo fungicidu sa rozpustí vo vode. Výsledným roztokom sú postriekané hľuzy.

Spracovanie umožňuje zabrániť šíreniu hniloby počas skladovania kultúry: fusarium, scab, Alternaria, čierny nôž. Pridajte 20 ml suspenzie do 1 l vody. Pred uskladnením použite 1 liter roztoku na 100 kg zemiakov, po ktorom je potrebné sušiť hľuzy.

Predbežné ošetrenie chráni zemiaky pred rhizokonóziou a fusáriom. Roztok sa pripraví podľa návodu na použitie fungicídu Maxim: 80 ml sa rozpustí v 2 1 vody. Výsledný roztok je postačujúci na obaľovanie 200 kg hľúz.

kvety

Prípravok Maxim sa používa na ošetrenie cibuľovitých a hľuzovitých kvetov: ľalie, begónie, krokusy, tulipány, narcisy, gladioly, hyacinty. Koncentrát chráni aspry, dúhovky, dahlia, klíma od šírenia hniloby a vädnutia.

Podľa pokynov je spotreba fungicidu Maxim 4 ml na 2 litre vody. Výsledný roztok sa používa na spracovanie 2 kg sadivového materiálu. Žiarovky a hľuzy sú ponorené do roztoku počas 30 minút, potom sušené a nastavené na výsadbu. Spracovanie sa vykonáva aj na jeseň, aby sa zachránila výsadba až do jari.

Bezpečnostné opatrenia

Liek Maxim je relatívne nebezpečný pre ľudí a zvieratá. Pri dodržaní dávky nie je aktívna zložka pre rastliny toxická.

Na spracovanie použite samostatný kontajner, ktorý v budúcnosti neplánuje používať na varenie a jedenie. Pri interakcii s koncentrátom používajte ochranné prostriedky: rukavice, šaty, okuliare, respirátor.

Zvieratá a ľudia bez ochranného vybavenia sú z miesta ošetrenia odstránené. Počas obdobia práce odmietajú fajčiť, jedia jedlá a nápoje. Keďže účinná látka je nebezpečná pre ryby, ošetrenie sa neuskutočňuje v blízkosti vodných útvarov.

Je to dôležité! Po obliekaní vyberte vrchné odevy a ochranné pomôcky. Ruky treba umývať mydlovou vodou.

Ak sa látka dostane do očí, dôkladne opláchnite čistou vodou. Pri interakcii s pokožkou musíte umývať miesto kontaktu s vodou a mydlom.

Keď roztok vstúpi do tela, vezme aktívne uhlie a umyje si žalúdok. Medzi hlavné príznaky otravy patrí nevoľnosť, slabosť, závrat. Nezabudnite vyhľadať lekársku pomoc.

Koncentrát sa skladuje na tmavom suchom mieste mimo detí, zvierat, potravín. Prípustná teplota v miestnosti je od -5 ° C do +35 ° С. Liečivo sa používa 3 roky od dátumu vydania. Po použití sa zlikvidujú prázdne kontajnery.

Hodnotenie záhradníkov

Julia, 42 rokov, KurskProtector Maxim - skutočná spása pre moju záhradu. Liečivo pôsobí proti škodcom a chorobám zeleninových plodín. Používam ho na spracovanie sadiva zemiakov. Rastlím rastlinu neskoro, koncom júla po zbere skorého zberu. V dôsledku toho sú sadenice chránené pred hmyzom a hnilobou. Používam tiež fungicíd na dezinfekciu semien rajčiakov a baklažánov Evgeny, 58 rokov, Volgograd Bez spracovania sadiva môžete zostať bez plodiny. Čo sa týka zemiakov, domnievam sa, že Maxim Dachnik je jedným z najlepších liekov. Na získanie roztoku sa zriedi 150 mg suspenzie v 18 litroch vody. Toto množstvo postačuje na 200 kg zemiakov. Roztierajte zemiaky na plátno v ďalekom rohu dacha a rozstrekujte ho roztokom. Pri práci s drogou je lepšie nosiť rukavice. V priebehu sezóny som nikdy nezaznamenal žiadne škodcu alebo príznaky ochorenia na zemiakoch Egor, 34 rokov, Ufa Maxim je univerzálny liek, ktorý chráni moju záhradu pred chorobami. Fungicíd má dlhú dobu pôsobenia, vysokú účinnosť, nízku toxicitu. Maxim je vhodný na ošetrenie trávnika. Žiarovky sú namočené v roztoku deň pred výsadbou na posteli. Relatívnou nevýhodou sú vysoké náklady na fungicíd, avšak straty plodín bez obliekania povedú k vážnejším škodám.

záver

Maxim fungicid pôsobí proti širokému spektru hubových ochorení. Pri práci s liekom dodržujte bezpečnostné opatrenia. Nástroj predlžuje dobu skladovania semien a hľúz. Predčistenie liečby poskytuje ochranu proti chorobám.

Pozrite si video: Mancozeb by UPL, an agricultural fungicide (December 2019).

Загрузка...