Záhradníctvo

Hrozno je elegantné super skoro

Elegantné hrozno - hybridná forma domáceho chovu. Odroda sa vyznačuje skorým dozrievaním, odolnosťou voči chorobám, suchom a zimným mrazom. Bobule majú sladkú chuť a zväzky majú obchodovateľný vzhľad. Pod výsadbou rastliny sa pripravuje miesto, ktoré sa predzarí s organickými látkami a minerálmi.

Botanický popis

Elegantná odrodová hrozna odrody VNIIVIV je. ya Potapenko. Jeho skorá forma je charakterizovaná krátkymi obdobiami dozrievania. Rodičovské odrody - Delight and Frumoas Albe.

Elegantné hrozno

Pre odrody Elegantné hrozno je charakteristické skoré plodenie. Obdobie od pukliny až po zber trvá od 110 do 115 dní. Bobule majú schôdzku v tabuľke.

Klastre vo forme kužeľa, strednej hustoty. Hmotnosť zväzku je od 0,3 do 0,4 kg. Podľa popisu odrody, fotografií a recenzií pre elegantné hrozno charakterizované priemernou silou rastu.

Vlastnosti elegantných bobúľ:

 • veľkosť je 20x30 mm;
 • hmotnosť 6-7 g;
 • oválny tvar;
 • zelená a biela farba;
 • harmonickú chuť.

Mäso z bobúľ je krehké s muškátovým príchuť. Zrútenie viniča na vysokej úrovni. Kvety sú samice, takže odroda vyžaduje opeľovač. Počet plodných výhonkov je od 75 do 95%. Odroda je odolná voči mrazu a chorobám.

Klastre nesú dlhé zásielky. Niekedy je hrášok z hrášku. Hrozno sa konzumuje čerstvé, používa sa na výrobu dezertov, kompótov, štiav.

Hrozno je elegantné super skoro

Hrozno Elegantný vrchol - hybridná odroda, ktorá dozrieva za 100-110 dní. Hybrid získal meno vďaka predčasnému dozrievaniu. Kroviny majú stredný alebo nízky rast. Kvety bisexuálne, výsadbu opeľovača voliteľné.

Hrozno prináša veľké zhluky s hmotnosťou od 300 do 600 g, valcovitý tvar a strednú hustotu.

Popis odrody a fotografie hrozna Elegant super early:

 • hmotnosť 5-6 g;
 • veľkosť je 20x30 mm;
 • oválny tvar;
 • mliečna zelená farba;
 • príjemná chuť s muškátovými notami.

Hrozno Elegant Super Early je dobre nahromadený cukor, ktorý má pozitívny vplyv na jeho chuť. Klastre sú schopné zostať dlho na kríkoch. Starnutie strieľa na vysokej úrovni. Odroda je odolná voči chorobám a zimným mrazom.

Vysádzanie hrozna

Vývoj a výnos hrozna závisí vo veľkej miere od voľby vhodného miesta na pestovanie. Pri usporiadaní vinohradov sa zohľadňuje úroveň osvetlenia, prítomnosť vetra a umiestnenie podzemných vôd. Rastliny sa pestujú v pripravených jamách, ktoré sa hnojia organickými alebo minerálnymi látkami.

Výber miesta

Pod vinohradom sa nachádza lokalita, ktorá sa nachádza na kopci alebo v centrálnej časti svahu. V nížinách dochádza k hromadeniu vlhkosti a studeného vzduchu, čo nepriaznivo ovplyvňuje vývoj kultúry.

V regiónoch s chladnou klímou sú na južnej alebo juhozápadnej strane budovy vysadené elegantné hrozno. Pri odrážaní slnečného žiarenia bude kultúra dostávať viac tepla. Miesto by nemalo byť vystavené zaťaženiu vetrom.

Kultúra uprednostňuje ľahkú výživnú pôdu. Pôdy s vysokou kyslosťou nie sú vhodné na výsadbu, pretože vyžadujú vápnenie. Ak je pôda charakterizovaná nízkou kyslosťou, potom musíte vyrobiť rašelinu alebo vresovú pôdu.

Tip! Vinice sú odlomené od kríkov a ovocných stromov, ktoré vrhajú tieň a vezme z pôdy veľa živín.

Obohatenie pôdy pomáha pestovať sideratov. Na jar vykopávajú zem, po ktorej rastú strukoviny, vlčí bôb alebo horčica. Keď sa objavia prvé kvetenstvo, sideráty sú odstránené a zakopané v zemi do hĺbky 20 cm. Na jeseň začnú výsadbu.

Pracovný poriadok

Elegantné hrozno je vysadené na jeseň alebo na jar, keď sa topí sneh a zohrieva sa pôda. Sadenice sa nakupujú od spoľahlivých dodávateľov alebo chodia do škôlok.

Zdravé rastliny nemajú žiadne známky poškodenia, tmavých škvŕn, rastov na koreňoch. Na výsadbu si vyberajte jednoročné hrozno s výškou 40 cm, výhonky s priemerom 5 mm a 3-4 púčikmi.

Postupnosť práce na výsadbe hrozna:

 1. Príprava jamy 50 x 50 cm a hĺbky 50 cm.
 2. Na spodnej časti je zriadená drenážna vrstva drviny alebo rozbitá tehla s hrúbkou 10 cm.
 3. Na úrodnej pôde pridajte 2 kôstky humusu, 400 g superfosfátu a 220 g draselnej soli.
 4. Podklad nalejte do jamy a počkajte 3-4 týždne, kým sa pôda usadzuje.
 5. Deň pred výsadbou sa korene hrozna namočia do čistej vody.
 6. Rastlina je zasadená do jamy, korene sú pokryté zeminou.
 7. Sapling bohato napojený.

Elegantné hrozno dobre rastie so zásobami, ale zakorenenie trvá viac času. Plody začínajú 2-3 roky po vylodení. Mladé rastliny poskytujú týždenné zavlažovanie. Pod koreň sa aplikuje vlhkosť, po ktorej sa pôda premiešava humusom alebo slamou.

Starostlivosť o stupeň

Elegantné hrozno prináša bohatú úrodu pravidelnej starostlivosti. Rastliny sú napojené, kŕmené hnojivami, na jeseň prerezané viniča. Na ochranu výsadby pred chorobami a škodcami vykonajte preventívne postreky.

zalievanie

Intenzívne zavlažovanie vyžaduje hrozno mladšie ako 3 roky. To je napojená niekoľkokrát za sezónu: po vyčistení prístrešia na jar, keď kvety kvitnú a dozrievajú. Dospelé kríky sú schopné nezávisle produkovať vodu.

Tip! V každej odrode Elegant vylejte 4-6 litrov teplej vody.

Kroviny každého veku potrebujú zalievanie. Vlhkosť sa zavádza koncom jesene na ochranu pristátia pred mrazom.

kŕmenie

Príjem živín zabezpečuje vývoj kríkov a tvorbu plodín. Na obväz používajte organické aj minerálne látky.

Schéma kŕmila elegantné hrozno:

 • jar, keď bud;
 • 12 dní po objavení sa prvých kvetenstiev;
 • keď zrelé bobule;
 • po odstránení zväzkov.

Pre prvý vrchný obväz pripravte kašu alebo 30 g dusičnanu amónneho. Kroviny pod koreňom sú napojené kvapalnými hnojivami, minerálne látky sú zakopané v zemi. V budúcnosti je lepšie odmietať používanie takýchto hnojív. Vzhľadom na vysoký obsah dusíka, vrchný obväz stimuluje tvorbu výhonkov a listov na úkor výnosu.

S kvitnutím a plodením Elegantného hrozna sú v zemi pochované 140 g superfosfátu a 70 g síranu draselného. Root top dressing môže byť nahradený postrekom. Látky sa rozpustia vo vode a potom sa ošetria rastliny na plechu. Pri postreku vyberte suchý oblačný deň alebo večerné obdobie.

Po zbere vo vinici vykopávajú pôdu a oplodňujú ju humusom. Výsadba je nevyhnutná pre rastliny na doplnenie zásoby živín po ovocení.

prerezávanie

Elegantné hrozno je orezané každoročne v októbri. 5 výhonkov zostáva na kríkoch, slabé konáre sú vyrezané. Pri triede používajte dlhé prerezávanie, ak necháte 6-8 očí na záber.

Keď kvitnutie eliminuje prebytok vaječníkov. Stačí len 1-2 zväzky pre každý únik. Najvyššia kvalita plodiny sa dosiahne na vetvách s veľkým množstvom dreva.

V lete odstránia časť listov tak, aby boli bobule lepšie osvetlené slnkom. Takže hrozno rýchlo zdvihnú cukor a chuť bobúľ sa zlepší. V lete musíte odstrániť nevládnych bohov.

Choroby a škodcovia

Stupeň Elegant nie je náchylný k plesniam a sivým plesňam. Ak sa dodržiavajú pravidlá pestovania, pravdepodobnosť vzniku ochorení sa výrazne zníži.

Na ochranu pred chorobami sa vykonáva profylaktický postrek hrozna Ridomilom, Topazom, Oxy alebo Horusom Na spracovanie pripravte roztok, ktorý postrieka rastliny na plech. Postup sa vykonáva na jar pred kvitnutím a na jeseň po zbere.

Na vinici sú napadnuté pavučiny a roztoče, vošky, lupienky a Chruščov. Kvôli ochrane pred škodcami je vinič striekaný roztokom Actellic alebo Karbofos. Ak sladké bobule priťahujú vŕbové vŕby a vtáky, potom sa zhluky musia uzavrieť s vreckami na handričku.

Príprava na zimu

Elegantné hrozno odoláva teplotám až -25 ° C. Na zimu sa odporúča pokryť vinič na ochranu pred mrazom. Na jeseň sa výhonky odoberajú z mriežky a umiestnia sa na zem.

Rastliny sušené a mulčujú suchými listami. Najprv položte drevenú škatuľu alebo kovový oblúk a potom vytiahnite agroplášť. Na jar je kryt odstránený, aby sa zabránilo dozrievaniu hrozna.

Hodnotenie záhradníkov

Elena, 38 rokov, Kursk Vyberte si elegantné hrozno Elegantná špičková kvalita podľa popisu odrody a fotografie. Hybrida prilákala predčasné dozrievanie. Zber sa vytvára začiatkom augusta. Bobule s hustou buničinou a príjemným muškátovým orieškom. Na slnku sa plody zožltnú, v tieni zostávajú zelené. Veľmi plodná odroda, bobule tolerujú prepravu. Klastre nie sú poškodené vosami, majú dobrú prezentáciu. Odroda bola jedna z prvých, ktorá bola odoslaná na trh na predaj, 52-ročný Boris, región Moskva, na brehu rastie vlastná rozmanitosť odrody Elegant Super Early. Odroda sa na mojom webe zaujala dôstojné miesto. Krov je stredne veľký, ale je kompenzovaný vysokým výnosom a vynikajúcou chuťou bobúľ. Klastre visí dlho po dozretí, zatiaľ čo chuť bobúľ sa zlepšuje. Aby sa hrozno nepreťažilo, nechajte na každom výstrele viac ako 2 vaječníky. Cvičenie krátke aj dlhé prerezávanie. Metóda prerezávania nemá vplyv na výnos. Elegantné hrozno pre moskovský región je ideálna odroda Mikhail, 45 rokov, Volgograd Podľa popisu odrody, recenzií a fotografií boli pre pestovanie vyberané elegantné hrozno. Rozmanitosť sa ukázala byť veľmi skorá a sladká. Chrumkavé plody, na slnku získajú jantárový odtieň. Klastre rastú na 700 g, niektoré dosiahnu 1 kg. Na viniči nechám 2 kefy. Po prvé, dno dozrieva, o niečo neskôr - vrchol. Spočiatku sa krovy pomaly rozvíjali, a tak som ich začal napájať jarnou šupkou. Vinič sa stal silnejším a silnejším.

záver

Elegantné hrozno - kultivar určenia. Na kríkoch sú zhluky s veľkými bobuľami. Zrenie hrozna nastáva skoro. Elegantná odroda vhodná na pestovanie na predaj a osobné použitie. Starostlivosť o hrozno zahŕňa zalievanie a kŕmenie. Na jeseň sa prerezávanie uskutočňuje a rastliny sú pripravené na zimu. Na prevenciu ochorení sa výhonky postriekajú fungicídmi.