Záhradníctvo

Vodný melón Shuga baby: pestovanie a starostlivosť

Nedávno sa melón stal módnym podávaním pre letné aperitívy. Ale napriek tomu, sladké a osviežujúce jedlo je viac známe ako dezert, najmä keď je na stôl malé ovocie, ako je melón Sugar Baby. Záhradkári radi kultivujú južnú rastlinu s ranným dozrievaním, ktoré sa chovajú v zahraničí v 50. rokoch 20. storočia.

vlastnosť

Od doby vzniku semien až po dozrievanie plodov sa odroda rozvíja 75-85 dní. Rozmnožený cez sadenice a vysadený v otvorenom teréne alebo v skleníku, Sugar Kid, ako doslova preložený z anglického názvu odrody melónu Sugar Baby, má čas dozrieť v teplej sezóne v strednom Rusku. Nenáročné, odolné voči charakteristickým chorobám melónov, rastlina sa rýchlo šíri do oblastí záhradníkov. Odroda je zaradená do štátneho registra v roku 2008, odporúčaná pre pestovanie v centrálnej oblasti Čiernej zeme ako záhradná plodina. Pôvodcovia sú spoločnosťou "Lance" v Moskve a poľnohospodárskou spoločnosťou "Vyhľadávanie" z regiónu Moskva.

Jeden bič melón tejto odrody môže porastie 6-12 kg ovocia. Na štvorcový meter výnos je 8-10 kg. V južných regiónoch sa pestuje aj odroda Sugar Baby na komerčnú výrobu. Veľké, s hmotnosťou 3-6 kg, ovocie nie je tak veľké, ako pri vysoko výnosných 10-12 kg melónov. Niekedy však spotrebiteľská dopyt smeruje smerom k plodom strednej veľkosti, pričom sa považuje za najlepší z hľadiska životného prostredia. Zber rastlín tejto odrody sa odobral od polovice augusta.

Varovanie! Melónové semienka Cukor Baby nie je vhodný na následnú výsev zo sebaobrany, pretože je to hybrid.

Sibírsky melón

Pestovanie melónu Cukor Dieťa je možné na Sibíri, stačí venovať pozornosť stupňu osvetlenia sadeníc a dospelých rastlín. Ak je úroveň osvetlenia dozrievania plodov vodného melónu nízka, sú chuťové a vodnaté.

 • Pre úspešné zretie plody melónu vyžadujú minimálne 8 hodín vystavenia slnku;
 • Vysádzanie tejto odrody na svahoch južného alebo juhozápadného smeru je úspešné;
 • Vodné melóny by sa nemali vysádzať v rašeliniskách;
 • Piesok sa naleje do studní pre odrodu Suga Babi tak, aby bola zem voľná a ľahká;
 • Často záhradníci na melón rastliny pokrývajú postele s čiernym filmom, ktorý hromadí teplo;
 • Vedci agronómovia na Ďalekom východe úspešne pestovali vodné melóny vysadené na fólii pokrytú fóliou na skúšobnom pozemku. Výška vrcholov je 10 cm, priemer - 70 cm. V diere boli pestované tri výhonky vodných melónov, rastliny nevianočné a po 6 listoch naháňané. Koleje boli zapustené podľa schémy 2,1 x 2,1 m.

popis

Rastlinná odroda Shuga Baby je stredne stredná. Okrúhle ovocie s tmavozelenou, tenkou, ale hustou kožou. Na povrchu melóna sú viditeľné pomerne slabé pruhy tmavšieho odtieňa. Keď je plod úplne zrelý, kôra nadobúda bohatú tmavú farbu. Jasné červené šťavnaté mäso je veľmi sladké, zrnité, jemné podľa chuti. Semená v buničine Cibuľa Cukor Baby trochu, sú tmavo hnedé, takmer čierne, malé, neinterferujte s vychutnávaním lahodný med chuť príjemne krehké červené plátky. Obsah cukru v tejto odrode je 10-12%. V záhradných pozemkoch dosiahne plody hmotnosť 1 až 5 kg.

Silné a slabé stránky

Dlhé obdobie kultivácie a popularita hybridov jednoznačne naznačujú jeho vysoké kvality. Vzhľadom na zjavné výhody odrody je melón vítaným hosťom na pozemkoch.

 • Vyvážená chuť a jemná vôňa ovocnej buničiny;
 • Tenká koža;
 • Ranné dozrievanie;
 • Prenosnosť a zachovanie kvality;
 • Ideálna veľkosť pre chladiarenský sklad;
 • Nepriernosť stupňa klimatickým podmienkam;
 • Tolerancia sucha;
 • Imunita voči fusáriu.

Medzi nedostatky odrôd najčastejšie sa hovorí malá veľkosť ovocia.

Vyrastá

V oblastiach s pomerne krátkym letom je možné pestovať len predčasne zrejúce vodné melóny, ktoré za tri mesiace sú plne naplnené voňavou šťavou. Niektorí záhradníci vysielajú v zeme semená, ale toto výsadba nie je vždy úspešná kvôli rozmarom počasia. S nástupom náhleho studeného chaingu na začiatku leta, semená nemusia klíčiť, ale zomrú v studenej pôde. Výsadba vodného melónu Cukor Dieťa cez sadenice zabezpečí kultiváciu ovocia v akomkoľvek počasí. Táto odroda funguje dobre vo filmových alebo polykarbonátových skleníkoch a v severných oblastiach.

Melónové semenáče sa vysádzajú v otvorenej pôde hneď, ako sa pôda v hĺbke 10 cm zahreje na 12-15 0C. Piesočnaté pôdy sa spravidla zahriajú do tejto teploty v strednom Rusku do konca mája alebo v prvých júnových dňoch. Vzhľadom k tomu, že mesačné sadenice sú vysadené, výsev semien melónov odrôd cukru Baby by mal byť v posledných dňoch v apríli.

Varovanie! Kapacita pre semenáče melóna musí byť hlboká, až 8 cm, s stranami 8-10 cm.

Príprava semien

Ak zakúpené osivo nie je spracované, sú pripravené na výsadbu a zabránenie vzniku bežných chorôb.

 • Semená sa dezinfikujú štvrťhodinu v slabom ružovom roztoku mangánu;
 • Zrná sú namočené v nejakej príprave na predbežné ošetrenie semien;
 • Jednou z jednoduchých možností je namočiť semená v teplej vode až 12 alebo 24 hodín. Zrná bobtná a rýchlo klíčia v teplej pôde.

Semená odrody Shuga Baby od známych výrobcov sa často zakúpia s už vykonanou a potiahnutou úpravou pred výsevom. Takéto semená sú pred vysiatím namočené len preto, aby sa rýchlejšie klíčili.

 • Semená sa umiestnia do vrecka na gázu alebo sa umiestnia medzi vrstvy papierových obrúskov, ktoré sa udržiavajú vlhké počas troch dní;
 • Keď je výhonok zakrútený, naklíčené semená sú starostlivo umiestnené v podklade v hĺbke 1-1,5 cm a posypané pôdou.

Príprava substrátov sadeníc

Pôda by mala stáť pri izbovej teplote, aby bola teplá na zasiatím semien druhu Sugar Baby Baby.

 • Vezmite do pôdy obyčajnú záhradu alebo trávnik, zmiešaný s humusom a pieskom, aby bol ľahký a voľný. Pôda sa pripravuje v pomere 1: 3: 1;
 • Iný variant substrátu: 3 časti zhutnených pilín a 1 časť humusu;
 • Do substrátu sa tiež pridá 10 kg zmesi 20 g dusíka a draslíka, 40 g superfosfátu.
POZOR! Sadenice odrôd cukrovej melóny cukru Baby najlepšie zvládnuť v skleníkoch, pretože na parapete to rýchlo vyrastie, a stopka zostáva tenká. Pre tento účel sú vhodné aj mini-skleníky, usporiadané v útulnom kútiku, dlho osvetlený slnkom.

Starostlivosť o sadenice

Hrnce so zasiatými melónovými semenami sú ponechané na mieste, kde teplota zostáva až 30 0C. Výhonky z klíčiacich semien sa objavia o týždeň neskôr alebo skôr.

 • Aby sa zabránilo rozvlákňovaniu rastlín z dymu, Shuga Baby sa nerozťahuje, nádoba sa prenesie do chladnej miestnosti do 18 rokov 0C;
 • O týždeň neskôr, dobre zavedené klíčky poskytujú príjemné teplo - 25-30 0C;
 • Podklad mierne napojený teplou vodou;
 • Keď sa objavia 2 alebo 3 listy, roztokom v 1 litri vody sa pridá 5 g superfosfátu a 2 g draselnej soli.

15 dní pred očakávaným termínom výsadby sa sladkovodné melóniky vytvrdzujú, ak sa rastliny premiestnia do záhrady. Začnite z krátkych časových úsekov - hodinu alebo pol hodiny, postupne zvyšujte pobyt sadeníc na ulici. V tomto období, sadenice už majú 4-5 listy.

Záhradné rastliny

Rastúce vodné melóny Shuga Baby zabezpečuje ich výsadbu podľa schémy 1,4 x 1 m.

 • Ak je rastlina vedená pozdĺž mriežky, vo vzdialenosti od koreňa až po 50 cm dĺžky biča musia byť odstránené všetky bočné výhonky;
 • Nasledujúce oddiely sa po treťom hárku zmietajú;
 • Napojená teplou vodou, výdavky na 1 námestí. m lôžka 30 litrov vody;
 • Zavlažovanie je obmedzené len vtedy, keď sa vytvorili veľké melóny a začne proces zrenia buničiny;
 • Pôda sa neustále uvoľňuje a odstraňuje buriny;
 • Múčka vodných melónov pestovaných pri orbe, na niekoľkých miestach posypaných zemou, aby vytvorili nové korene na dodatočnú výživu rastlín.

Ak sa melounové semená vysadia priamo do zeme v strede alebo na konci mája, prehĺbia sa o 4 až 5 cm. Pre rýchly vzostup je z každej jamky vyrobená mini-teplichka. Akonáhle sa objavia zelené listy, plast sa odstráni.

Je to dôležité! Vodové melóny potrebujú hnojivo potaš. Poskytujú tvorbu samičích kvetov, zvyšujú imunitu, zlepšujú chuťové vlastnosti buničiny, čo vytvára väčšie množstvo kyseliny askorbovej a cukrov.

Vo skleníku

Sadenice sa vysadia podľa schémy 0,7 x 0,7 m. Humus, drevený popol a piesok sa vloží do studní. Melónové rastliny sú zviazané alebo ponechané rozmnožovať, ak to priestor dovoľuje.

 • 10 dní po výsadbe sa vodné melóny Sugar Babyi kŕmia nitrátom a 20 g sa rozpustí v 10 litroch vody;
 • Najlepšie obväz s komplexnými hnojivami pre vodné melóny sa vykonáva každých pätnásť týždňov;
 • Pri kvitnutí, ak je zakalené a skleník je zatvorený, záhradníci potrebujú opeľovať samotné kvety vodného melónu;
 • Bočné výhonky a nadbytočné vaječníky sú odstránené a na hlavnom biči sa necháva 2-3 plody až do 50 cm dlhého.

Chutná úrodu závisí vo veľkej miere od rozmerov počasia, ale dokonalá a starostlivá starostlivosť môže zabezpečiť úplné dozrievanie požadovaného ovocia.

recenzia

Ľudmila, 56 rokov, región Nižný Novgorod. Už dva roky som vyrástol rôzne druhy cukru v skleníku. Vždy je zber. Každá bička je nabitá iba dvoma ovocnými plodmi. Odroda dala vodné melóny nad 4 kg Ivan Sergejevič, 65 rokov, Angarsk, stále rastú orchody v skleníku. Sort Shuga Baby minulý rok vysadený prvýkrát. Chuť bola príjemná, pekné okrúhle ovocie, na 2-4 kg. Minerálne hnojivá sa neuplatňujú. Budem stále pestovať. Xenia, 39 rokov, AtkarskHybrid Shuga Baby vyrástla na otvorenom poli. Zber neúspešne. Tam boli vodné melóny 3-4 kilogramy. Pohroma nie je obmedzená. Z neskorých vaječníkov dozrievali malé plody, ale chuť je veľmi sladká.