Záhradníctvo

Zyatek uhorky a svätyne

Je ťažké si predstaviť viac populárnych odrôd ako svokra a Zyatek. Mnoho záhradníkov si myslí, že Zyatek a svätožiarka uhorky sú jedna odroda. V skutočnosti ide o dve rôzne hybridné odrody uhoriek. Majú veľa spoločného, ​​ale majú aj rozdiely. Zvážte ešte podrobnejšie informácie.


Charakteristické odrody

Tieto včasné zrelé hybridy majú veľa spoločného. Najzákladnejšia je neprítomnosť horkosti ani v najoriginálnejších uhorkách. Práve táto vlastnosť umožnila im stať sa tak populárnymi. Ďalšie bežné funkcie:

 • rovnako vhodný ako na vonkajšie, tak na skleníkové účely;
 • kvôli prevažne ženskému kvitnutiu nepotrebujú opeľovače hmyzu;
 • uhorky valcového tvaru s priemerom najviac 4 cm;
 • majú vysoký výnos, ktorý prichádza v priemere po 45 dňoch;
 • uhorky sú perfektne čerstvé, solené a nakladané;
 • rastliny sú odolné voči múčnatke.

Teraz zvážte rozdiely. Pre jednoduchosť budú uvedené v tabuľkovej forme.

vlastnosť

akosť

svokra

Zyatek

Dĺžka uhorky, pozri

11-13

10-12

Hmotnosť, gr.

100-120

90-100

kôra

Lumpy s hnedými tŕňmi

Svetlá s bielymi hrotmi

Odolnosť proti chorobám

Ošetrenie olív, koreňová hniloba

Cladosporióza, vírus okrasnej mozaiky

Bush

silnorosly

priemerná výška

Produktivita jedného puzdra, kg

5,5-6,5

5,0-7,0

Nižšie uvedená fotografia zobrazuje obidve odrody. Zelená ľavica, vpravo - Zyatek.

Odporúčania pre pestovanie

Variety uhoriek Švagrovka a Zyatek sa môžu pestovať ako zo semenáčikov, tak aj zasadením semien ihneď do záhradnej postele. V tomto prípade rýchlosť výskytu prvých výhonkov priamo závisí od teploty:

 • pri teplote nižšej ako +13 stupňov, semená nebudú klíčiť;
 • pri teplotách od +15 do +20 výstrelov sa objaví najneskôr 10 dní;
 • ak nastavíte teplotný režim +25 stupňov, potom sa výpalky môžu objaviť už v 5. deň.
Tip! Je lepšie vybrať "strednú zem" a zabezpečiť teplotu semien na +20 stupňov. Také výhonky budú nielen skoro, ale aj vytvrdené.

Výsev semien týchto odrôd v skleníku alebo v otvorenom teréne sa vykonáva na konci mája v jamkách až do hĺbky 2 cm.

Pri pestovaní sadeníc by sa mala príprava začať v mesiaci apríl. Na konci mája môžu byť rastliny pripravené v skleníku alebo na záhrade. Hlavným indikátorom pripravenosti na pestovanie sadeníc okvetných lístkov sú prvé niekoľko listov na rastline.

Súčasne sa doporučuje zasadiť semená alebo mladé rastliny uhoriek každých 50 cm. Bližšie výsadba neumožní, aby sa kríky rozvinuli v plnej sile, čo negatívne ovplyvní výnos.

Ďalšia starostlivosť o rastliny zahŕňa:

 1. Pravidelné zavlažovanie, ktoré by sa malo vykonávať až do dozrievania ovocia. Zároveň je potrebné merať mierne. Hojné zavlažovanie povedie k rozpadu koreňového systému kríkov.
 2. Pletenie a uvoľňovanie. Nie sú to povinné postupy, ale odporúčajú sa. Odrody Švagár a Zyatek ich nebudú ignorovať a odpoveďou na to bude dobrá zber. Uvoľňovanie pôdy by sa malo vykonávať maximálne raz za týždeň a veľmi opatrne, aby sa nepoškodila rastlina.
 3. Najlepšie obväz. Je obzvlášť dôležitá počas vegetatívneho obdobia rastliny. Najlepšie obväzy sa najlepšie vykonáva raz týždenne, kombinujúc ich s večerným napájaním. Dobré výsledky sa dosiahnu použitím roztokov draslíka a fosforu. Skúsení záhradníci radšej používajú riedený hnoj. Nadmerné hnojenie môže zničiť rastlinu.

Počas obdobia aktívneho rastu môžu byť mladé rastliny uhoriek zviazané. To nielen dáva krúži smer rastu, ale tiež vám umožní získať viac svetla.

Zberanie uhoriek Zvodka a Zyatek začnú zberať začiatkom júla, kým ovocie dozrieva.

recenzia

Olga, 51-ročná, Lakinsk, dlho som pestovala odrodu zyatekovej uhorky. Má výbornú klíčivosť a úžasnú chuť. Okrem toho je neuveriteľne zozbieraný, dokonca musel rozdávať. Každý rok vyberajte uhorky každé tri dni dlhšie ako dva mesiace. Metastránka Sonskin do konca augusta nevysuší. Na každom z nich je veľa ovocia. Okrasné chuť skvelé! S tenkou kožou a sladkou buničinou. Vďaka hustote, ktorú nestratia, sú vynikajúce pre solenie. Sú chrumkavé a silné. Veľmi odporúčam túto odrodu: Maria, 49 rokov, Kovrov V tomto roku švagrovka a Zyatek vybrali uhorky na pestovanie - tento rok boli recenzie úžasné. A teraz chápem prečo. Sú neuveriteľne produktívne. Nechcel som sadenice, vysadil niektoré klíčené semená. Tieto odrody uhoriek sú sebaopínateľné, takže vaječníky tvoria veľmi rýchlo. Uhorky odrody Zviera a Zyatek sú veľmi podobné. Priblížil som ich v okolí a potom som ani nerozumel tomu, kde. Uhorky sa najlepšie odstránia, keď ich veľkosť je asi 10 cm. Ak to nie je urobené, ovocie je zaoblené a vyfúknuté na slušnú veľkosť. Ako výrobca sľubuje, v uhorkách nie je žiadna horkosť. Veľmi sa mi páčilo, že sme do konca septembra zbierali uhorky. Jedinou nevýhodou týchto odrôd uhoriek, myslím, že ich hodnota - je vysoká. V ostatných prípadoch sú tchyne a odrody Zyatek vynikajúce! Budem vysadiť a odporučiť ostatným.