Záhradníctvo

Strawberry Rumba

Holandská selekcia ukazuje stabilný pokrok vo vytváraní nových návrhov na trhu plodín bobuľového. Rumba jahodová odroda je dobrým príkladom.


Stručný opis

Rumba jahodová odroda je druh jednodruhovej jahody. Umiestnené ako cenná alternatíva odrody Honey, keď sa pestuje v severných oblastiach. V posledných rokoch ju jahoda Rumba dôverne konkuruje na pozície v priemyselnom pestovaní tejto plodiny.

V tabuľke je uvedený popis odrôd jahôd Rumba:

plodová

štart

trvanie

Produkčné odrody Rumba

Klesá na prvé alebo druhé desaťročie júna (v závislosti od územia kultivácie).

Asi 3 týždne.

200-250 gramov z brucha za prvý rok. Následné sezóny 450-1000 gramov. Závisí od veku rastliny, aplikovanej agrotechniky a klimatických podmienok.

rastlina

typ

Listový stroj

Koreňová časť

Zmiešané. Rumba dobre reaguje na poľnohospodárske techniky, ktorých výsledkom môže byť generatívny alebo vegetatívny smer.

Veľké rozvetvené, veľké. Listy majú bohatú tmavozelenú farbu a zubaté okraje.

Bohatá gumovitá koreňová štruktúra. Umožňuje prenášať mierne mrazy na malom snehu.

bobule

Tvar a farba

Veľkosť a hmotnosť

Aromatické a chuťové indikátory

Jednotná s minimálnym percentom utratenia k celkovej hmotnosti. Prvé ovocie Rumba tvorí pravidelný kužeľovitý tvar, všetky nasledujúce ovocné kónické. Farba zrelého bobuľa je tmavo červená, nasýtená až na čerešňu. So stálym lesklým leskom.

Väčšie percento z celej úrody je zachytené veľkým bobuľom, menším - v priemere. Pri vážení jedného Rumba bobule, číselník ukazuje 25-30 gramov.

Sladká chuť s miernou kysnutosťou, dlhá jahodová pachuť. Semená sú malé a nie sú cítiť pri jedle. Jahoda Rumba má neustále príjemnú vôňu.

Popísané externé dáta odrody Rumba zobrazujú fotografiu, chuť a vôňa milovníkov jahody oceňujú len na vlastnom mieste.

Opis zahŕňa nasledujúce výhody jahôd, ktoré v praxi v reštaurácii Rumba našli tak záhradníci, ako aj veľkí farmári:

 1. Plody sú odolné voči drveniu počas vegetačného obdobia.
 2. Bobule majú hustú štruktúru.
 3. Orezaný tvar "kytice".
 4. Bobule majú jednotný tvar a hmotnosť.
 5. Veľké plechové prístroje.
 6. Odroda má silný rozvetvený koreňový systém.

Negatívne vlastnosti:

 1. Obsah cukru v odrode viditeľne reaguje na vonkajšie faktory.
 2. Priemerné hodnoty tolerancie jahody Rumba voči hlavným patogénom.

Pestovanie vo veľkých farmách

Sadenice používané vo veľkých oblastiach. Profesionálni poľnohospodári využívajú genetickú predispozíciu odrody Rumba, aby rovnomerne vytvorili ovocie a vyrábali produkty vysokej prezentácie.

Kruhový tvar znižuje oblasť styku medzi bobuľami. To má pozitívny vplyv na vzhľad. Hustá štruktúra plodov odrody vám umožňuje prepravovať jahody 2-3 dni bez zníženia obchodnej kvality.

Hustá textúra, a preto ťažké bobule - dôležitý ukazovateľ, ktorý má Rumba jahody. Z tohto dôvodu farmár vytvára ďalší zisk, keď predáva rovnaký objem výrobkov za veľké peniaze. "Presnosť" ovocia znižuje náklady na pracovnú silu a strata času na zber.

Je to dôležité! Dobre tvarované plechové zariadenie Rumba slúži ako spoľahlivý ochranca proti popáleninám jahôd pri pôsobení priameho slnečného žiarenia.

Použité agrotechnické techniky

Rumba jahodové kríky nie sú kompaktné. Preto odborníci produkujú sadenice vo výške 4 kríky na 1 m2, Porušenie tohto odporúčania vedie k zahusteniu, nedostatku slnečného žiarenia, zlej cirkulácii vzduchu. Výsledok je poľutovaniahodný: jahody sú nedostatočné vo výžive v dôsledku vnútornej krížovej súťaže, stagnujú miesta v koreňovej zóne, akumuluje sa patogénne prostredie.

Pôda pre Rumba je vybraná neutrálna alebo mierne kyslá. Jahoda zle reaguje na alkalizáciu. Ak je to potrebné, pridá sa síran vápenatý, síran amónny, prehnané organické látky. Pri posudzovaní pôdy na mechanických parametroch - závisí od ľahkých pôd, čiernej pôdy. Vyhnite sa výsadbe odrôd v ťažkých oblastiach s hlinou.

Poľnohospodári používajú rôzne druhy obväzov pre jahody druhu Rumba - koreň listnatý. Najmä počas plodov. Rumba jahodová odroda silne reaguje na dostupnosť živín. Pri najmenšom deficite stráca bobule svoju chuť, rastlina sa stáva náchylnou na ochorenie.

Odroda Rumba reaguje na zvýšenie obsahu bóru v pôde. Prvé znaky sa nachádzajú na starých jahodových listoch - hnedé škvrny pokrývajú ich povrch, listy zomierajú. Tento faktor zohľadňujú agronómovia pri zostavovaní plánu pre minerálne doplnky.

Je to dôležité! Hnedá škvrna na starých listoch jahôd je krížovým príznakom rôznych porúch počas vegetačného obdobia.

Poľnohospodári určujú príčinu vylúčením chorôb, ktoré majú podobné prejavy.

S cieľom získať skorú produkciu a mať čas na jej predaj za najvyššiu možnú cenu, poľnohospodári využívajú skleníkové komplexy pokrývajúce materiály. Z tohto dôvodu pochádza Rumba z plodov o 2 týždne skôr.

Pestovanie na pozemku

Majitelia súkromných fariem a záhradníkov tiež rozdelia pozemky pre túto odrodu alebo nahradia Rumbu starými jahodovými rastlinami. Požadovaný konečný výsledok je trochu odlišný od priemyslu. Ale hlavné parametre, ktoré dosiahnu, zostávajú rovnaké - vysoko kvalitné ovocie s vynikajúcou chuťou.

Na základe recenzií má jahňacia odroda Rumba všetky potrebné predpoklady. Hlavná vec je pomôcť rastline prejaviť ich.

Odporúčania pre tých, ktorí popíšte konkrétne bobule prvýkrát

Popis spôsobu vysádzania odrody Rumba začínajúcemu záhradníkovi:

 1. Najprv určite oblasť, na ktorej rastliny neboli pestované s jahodovými škodcami a patogénmi.
 2. Vyberte miesto, ktoré je dostatočne osvetlené, chránené pred vetrom.
 3. Vyzdvihnúť rovnaké stránky, bez dutín a svahov.
 4. Sadenice Rumba sa vysádzajú ako na jeseň, tak na jar.
 5. V prvom roku sa pre lepšie prežitie odreže celý rad kníh a niektoré kvetenstvo.
 6. Okolie je očistené od buriny.
 7. Aby boli bobule čisté, zem okolo jahôd je pokrytá rozdrvenou trávou, slamou. Mulč chráni aj pôdu pred vyschnutím.
 8. Obvod kultivovanej plochy je obklopený cibuľou alebo cesnakom - éterickými olejmi, ktoré uvoľňujú do ovzdušia zmätenými jahodovými škodcami.

Hoci táto jahodová odroda toleruje relatívne kontinentálne klimatické podmienky, recenzie od záhradkárov, ktorí rastú na Rumbu v mokrej a chladnej jarnej podmienky, naznačujú, že rastlina stráca svoju chuť, keď je nedostatok tepla. Toto by sa malo zohľadniť v severných oblastiach.

Video poskytuje vizuálne zobrazenie odrody Rumba jahody:

hnojenie

Odroda Rumba dobre reaguje na vrchný obväz. Táto pozitívna kvalita má zlý vtip, keď zahradník prináša nadmerné množstvo dusíka. Zvýšené dávky stopových prvkov spôsobujú zhrubnutie stoniek a listov v jahôd Rumba na úkor tvorby ovocia.

Uprednostňuje sa organické. Jeho činnosť sa predlžuje v čase. Pomáha zlepšovať štruktúru pôdy. Aby ste to urobili, vezmite si minulý rok hnoje a položte sa okolo zeme okolo každého kríka jahôd na jar, pred začiatkom začínajúcich kvetenstiev.

Čerstvý hnoj nie je možné použiť - je zdrojom patogénov. Obsahuje tiež dusíkaté zlúčeniny v koncentrácii, ktorá vedie k popáleninám koreňového systému.

Je prijateľné používať minerálne hnojivá na úpravu obsahu dusíka, fosforu a draslíka v pôde.

Používanie bobúľ

Správny prístup k pestovaniu jahôd zabezpečuje bohatú úrodu. Veľké farmy využívajú dobrú prenosnosť Rumby na dodávku jahôd na veľkoobchodné trhy a konzervárenské výrobky.

Malé domácnosti konzumujú bobuľové suroviny, ako aj rôzne druhy varenia.

mrazivý

Jahody sa zhromažďujú ráno, ale až potom, čo rosa ustúpi. Iba ten, ktorý leží na vrstve mulča alebo na krycej vrstve, je vybraný. Hustota druhov plodov Rumba umožňuje ich okamžité uloženie do mrazničky. Najlepší účinok sa však dosiahne nasledujúcim spôsobom:

 1. Bobule sa zhromažďuje spolu s kmeňom, ktorý je oddelený bezprostredne pred uložením na skladovanie.
 2. Ľahko sa umyje a rozkladá na papierových uterákoch na rýchle sušenie jahôd.
 3. Rumba sa položí v jednej vrstve na palete alebo na širokom plochom tanieri a potom sa umiestni do mrazničky.
 4. Po šiestich hodinách sa jahoda vráti a naleje do vrecka s priľnavým filmom.
 5. Späť do zimy.

Vďaka odporúčaniam získajte oddelené bobule, ktoré sa pohodlne odoberajú v požadovanom množstve priamo z chladničky bez toho, aby ste dostali celý balík.

Varenie dezert

Rumba nielen poteší chuť a vôňu, ale vyzerá to aj úžasne vo forme želé s celými jahodami.

prijatá:

 1. Lyžica želatíny.
 2. 350 ml horúcej vody.
 3. 125 ml ochladenej prevarenej vody.
 4. 150 gramov cukru.
 5. 500 gramov jahôd.

Ovocie Rumba je oddelené od stonky, väčšina z nich je rozdrvená v mixéri, menšia je v kontajneroch. Jahodová hmota sa prenesie do panvice, zmieša sa s vodou, privedie sa do varu a ochladí sa.

Želatína je zmäkčená v studenej vode. Pridajte do panvice na varenú hmotu, teplo až do tej doby (nepríde na 100 ° C), kým sa želatína úplne nerozpustí. Naliať sa do jahodových plátkov, ochladí sa a dá sa do chladničky. Dezert sa podáva na stôl zmrazený.

recenzia

Klavdiya Ivanovna, 53 rokov, Rostov-na-Donu. Na mojom sprisahaní sa často objavujem nové odrody. Chcem nájsť jahody, môj vkus mi pripomína ten, ktorý sme jedli ako dieťa. Susedec dal skúsiť 5 kríkov. Ona hovorí, že vzala od oficiálnych zástupcov. Volal odroda Rumba. Úprimne povedané, páčilo sa mi to. Je sladká a krásna. V ďalšej sezóne ju zvýši na celú posteľ. Ivan, 34 rokov, Volgograd, sa zaoberá dodávkou jahôd na veľkoobchodné trhy v Moskve. Poľnohospodári, ktorí neustále nakupujú tovar, majú novú odrodu. Ocenil bobule pre hustotu. Snažil som sa dodať 500 kg. Tak to je. Rumba trvala dvojdňový prechod na našich cestách, bez toho, aby stratila svoju odvolanie. Odporúčam!

záver

Rumba, ako každá iná škála jahôd, má svoje výhody a nevýhody. Zohľadnenie silných a slabých stránok pomôže v praxi identifikovať plný potenciál tejto kultúry.

Pozrite si video: Strawberry Head (Jún 2020).

Загрузка...