Záhradníctvo

Hrozno skoro rusky

Záhradkári milujú rast skorých odrôd plodín. Keď sa na mieste hlavné odrody stále pripravujú na ovocie, prvé už potešujú majiteľov so zberom. Preto hrozno "rusky čoskoro" možno často nájsť v záhrade, dokonca aj medzi nezkušenými záhradníkmi. Je to hybridná odroda získaná prekrížením dvoch foriem - "Shasla Severnaya" a "Michurinets".


Opis charakteristík a vlastností hrozna "ruský čoskoro" zostavený Ústav vinohradníctva a vinárstva je. Ya. I. Potapenko mesta Novočerkassk. Hybrida sa vzťahuje na tabuľku odrody veľmi skoré plody, ktoré odolávajú nízkym teplotám. Vďaka týmto vlastnostiam sa pestuje vo všetkých regiónoch Ruska, dokonca aj v Urale a na Sibíri. Stolové hrozno sa vyznačuje vynikajúcou chuťou a je určené na čerstvú spotrebu. "Ruský skorý" plne odôvodňuje svoj účel. Ak chcete, aby popis hrozna "Ruská rana" bol čo najpodrobnejší, článok použije recenzie fotografií, videí a záhradníkov.

Popis odrody

Najprv sa pozrieme na vlastnosti, ktorými si pestovatelia vyberú tento hybrid na pestovanie.

Samozrejme, toto je obdobie zrenia plodiny. Už v júli maliny-červené bobule zdobia krovia ruskej rannej odrody hrozna. V tomto čase sa na kroviach iných odrôd objavujú iba prvé príznaky nástupu dozrievania plodov. So správnou starostlivosťou odroda na konci júna poteší zrelé hrozno. Ak chcete presne určiť čas zberu vo vašej oblasti, počítajte 110-115 dní od okamihu prestávky. Začne skoré hrozno ovocia 2-3 roky po výsadbe, podlieha agrotechnickej kultivácii.
Produktivita. Jeden plodný výhon tvorí 2-3 kvetenstvo. Každé dospelé Bush dozrieva až 25 kg lahodných bobúľ. Mladé rastliny dávajú približne 7 kg z kešu.

Bush srednerosly, ale rastie dosť široko. Dospelá vinica zaujíma plochu až 5 metrov širokú. Ranná hroznová odroda má zvláštnosť.

Varovanie! Na viniči nie je okamžite vytvorená vrstva trvalého dreva. Táto charakteristika vedie k slabému výnosu v prvých 3-4 rokoch života Bush.

Preto je potrebné, aby záhradníci každoročne robili stredné a krátke prerezávanie na miestach, kde je hrúbka rastu 20-25 cm. Táto vlastnosť je zaznamenaná v popise ruskej rannej odrody.

Listy na rastline sú zaoblené alebo srdcové, so slabou puberťou na spodnej doske. Nachádzate sa na dlhých šľachách, držte pevne.

Klastre sú drobné, nie príliš veľké. Aby rastlina vytvorila veľkú partiu, pestovatelia nezanechali na jednej stonke viac ako 2 kvetenstvo. Ak opustíte viac, proces zrenia bude oneskorený a klastre budú malé.

Zvláštna hodnota hrozna "ruskej Early" - je bobule (pozri foto).

Sú stredne veľké, ale veľmi chutné. Chuť ovocia je sladká s miernou kysnutosťou. Vôňa obsahuje poznámky karamelového pachu. Zahradníci dali rôzne skoré hrozno druhému menu - "Caramel". Hrozno má oválny tvar, dosahuje hmotnosť až 6 až 7 g. Buničina mierne drtí a dobre nahromadí obsah cukru. Keď nedostatok vlhkosti môže začať prasknúť a priťahovať hmyz. Plody pevne priliehajú k stonke, takže odroda toleruje prepravu a bobule ostávajú dlho na bush. Umožňuje to okamžite zber plodiny.

Krátke video o odrodách hrozna bez komentárov:

Pozrite si video: Hrozná nehoda na lanovke (Apríl 2020).

Загрузка...