Záhradníctvo

Strawberry Honey Summer

Zahradníci, ktorí pestujú záhradné jahody na svojich pozemkoch pri výbere odrody berú do úvahy veľkosti a chuťové vlastnosti plodov. Dnes môžete zdvihnúť jahody s rôznymi farbami ovocia.

Jahodová odroda Honey summer sa vyznačuje jasným ovocím červeno-oranžovej farby. Táto rastlina bola vytvorená ruskými chovateľmi. Opis odrody, niektoré charakteristiky, recenzie záhradkárov a fotografie jahôd od domácich chovateľov nájdete v článku.

popis

Podľa opisu, ktorý uviedli autori odrody, jahodový Honey Summer sa vyznačuje veľkými ovocnými a skorými obdobiami dozrievania. Toto je remontantná rastlina.

Pri výsadbe rastliny vypúšťajú veľa priestoru, pretože kvetný kvet v záhrade jahodovej odrody Honey Summer je dlhý. Jedno puzdro vyžaduje plochu 0,7 metrov štvorcových. Môžete pestovať kríky v skleníku, na otvorenom poli alebo v závesných hrncoch.

Rastlina je zaujímavá, pretože má dlhé štetce - až 45 cm. Táto vlastnosť, ktorú dizajnéri široko používajú pri tvorbe originálnych kompozícií. V kultúre potu, vďaka dlhým kvetenstvám, rastlina vyzerá ako ampelózna rastlina.

Bobule sú vyrovnané, veľké, supersweety s vôňou divých jahôd. Tvar ovocia je predĺžené srdce. Telo je šťavnaté, husté, bez dutín. Fotografia zobrazuje všetky znaky bobúľ.

Varovanie! Prvé jahody sa odstránia v júni a ovocie pokračuje počas celého leta až do mrazu.

Charakteristická odroda

Podľa recenzií záhradníkov, ktorí rastú jahody Honey summer, rastlina má jasné výhody v porovnaní s inými skorými odrodami:

 1. Oprava jahôd sa týka rastlín neutrálneho dňa.
 2. Skoroplodná rastlina dáva úrodu už v prvom lete po vylodení sadeníc.
 3. Vzhľadom na nepretržitú tvorbu stopiek sa úroda zberá dvakrát za sezónu.
 4. Výnos je vysoký, približne kilogram sladkých bobúľ je zberaný z kefa.
 5. Husté bobule triedy môžu byť prepravované na dlhé vzdialenosti, udržiavajú obchodné šaty.

Strawberry Honey Leto na ruských plochách sa stále zakoreňuje, nebola plne študovaná záhradkármi, čo je pravdepodobne dôvodom, prečo píšu o nedostatkoch odrody v recenziách.

rozmnožovanie

Záhradné jahody reprodukujú rovnako ako ostatní zástupcovia kultúry:

 • semená;
 • fúzy;
 • rozdelenie koreňa.

Pre začiatočníkov záhradníkov, prvý spôsob nie je vhodný, pretože semená klíčia tesne. Spravidla sedia v materskej škole jeden mesiac alebo dokonca dva. Jahodové semená tejto odrody sa predávajú v mnohých agrofirme, napríklad na sibírskej záhrade, v záhradách Ruska.

Sadenice jahôd

 1. Semená sa zasielajú na konci zimy, vo februári av marci. Pôda by mala byť voľná, výživná a priedušná. Keď samozavádacia pôda nevyhnutne pridáva piesok. Pred výsadbou je pôda dekontaminovaná Fitosporínom alebo horúcim roztokom manganistanu draselného.
 2. Jahodové semená nie sú pochované, ale sú rozložené na povrchu pôdy. Skúsený záhradník hovorí o tom, ako zasievať jahodové semená s vrstvou snehu:
 3. Kapacity sa nevyhnutne zakryjú sklom alebo filmom a položia sa na teplé, dobre osvetlené okno.
 4. Keď sa objavia prvé výhonky, film nie je odstránený, ale mierne otvorený, takže skleníkový efekt zostáva vo vnútri.
 5. Sadenice sa potápajú, keď sa objavia 1-2 listy. V budúcnosti je výsadba starostlivo napojená, kŕmená špeciálnymi hnojivami alebo ekologickými. V zasadených sadeníc so 5-6 listami.

Vysádzanie jahôd v zemi

Pre jahody akéhokoľvek druhu vyberte miesto na nadmorskej výške tak, aby sa podzemná voda nedostala blízko. Ak je lokalita v nížine, potom je sedadlo zdvihnuté a drenáž je umiestnená na dne. Rastliny milujú slnko, takže postel by nemala byť v tieni.

Pred výsadbou je pôda dobre naplnená humusom, kompostom, popolom z dreva. Ak je pôda ťažká, do nej sa pridá riečne piesok. Počas kopania odstráňte burinu, všetky korene a pripravte otvory. Zvyčajne, záhradné jahody Honey leto vysadené v jednej alebo dvoch líniách.

Dnes mnoho záhradníkov pokrýva zem špeciálnym čiernym filmom a pestuje jahody pod ním. Táto možnosť je vhodná, pretože nie je potrebné mulčovanie, uvoľňovanie pôdy a odstraňovanie buriny.

Je to dôležité! Bobule zostávajú suché a čisté aj po silných dažďoch.

Každý krík z jahody odrody Honey leto, podľa opisu a recenzie záhradníkov, zaberá veľkú plochu. To je dôvod, prečo sú otvory vo vzdialenosti 30 cm Najčastejšie sú jahody vysadené na lôžku vo dvoch líniách vo vzdialenosti 40 cm Druhý hrebeň je umiestnený v rozmedzí od 60 do 70 cm Suroviny alebo kvete sa vysádzajú v strede fossa a dobre posypané pôdou. Srdce musí byť nad povrchom zeme!

Po výsadbe sa rastliny napojia a pri vzhľade prvých kvetinových stoniek sa jahody pestujú len na posteli, mulčujú sa slabou alebo suchou trávou.

Varovanie! Usami jahodová odroda Medové leto sa môže rozmnožovať počas celej sezóny: ihneď po zakorenení začnú prinášať ovocie.

Je potrebné oživiť lôžka v priebehu troch rokov, pretože výnos je prudko znížený v štvrtom lete. Kníry na kríkoch, ktoré sú určené na získanie bobúľ, musíte znížiť, pretože narúšajú hojné ovocie.

Ak sú jahody rozmnožené rozdelením kefa, vyberte najproduktívnejšiu rastlinu, nie staršiu ako tri roky. Musí byť zdravá a silná. Pri rozdeľovaní koreňového systému vyberte časti tak, aby každá z nich mala roh a ružicu s listami a srdcom.

Starostlivosť o jahody

Počas vegetatívneho obdobia rastliny potrebujú pravidelné zavlažovanie, kŕmenie, uvoľňovanie a spracovanie škodcov a chorôb.

Dnes mnoho záhradníkov odmieta minerálne hnojivá. Z organických látok môžete použiť infúzie mullein, kuracieho hnoja, zelenej trávy alebo žihľavy, popola z dreva.

Strawberry Honey Summer dobre reaguje na hnojenie listov s amoniakom (na začiatku vegetačného obdobia), kyselinou boritou, mangánom alebo jódom.

Varovanie! Na liečbu chorôb a škodcov pomocou špeciálnych prípravkov.

Keď začnú prvé mrazy, listy sú odrezané na rastlinách. Proces výsadby Bordeaux kvapalina a kryt na zimu.

recenzia

Valentina, 32 rokov, Novosibirsk Chalupa suseda mi dal bobule úžasnej chuti a vône. Ako sa ukázalo, bolo to niečo ako medové leto. Predtým jahody vôbec neurobili, ale nemohla odolávať. Spýtal som sa suseda niekoľko kríkov. V minulom roku už jedli svoje bobule. Budem sa naučiť starať Fedor, 46 rokov, Blagoveshchensk Rastú len jahodové odrody Medové leto. Toto je moja malá vec. Chutné bobule zhromažďujú celé leto, žiadny koniec kupujúcich. Prvé plody sú veľmi veľké. Ale do konca sezóny trochu plytké, ale chuť sa stáva lepšie. Toto leto plánujem rozšíriť plantáž Veronika, 39 rokov, Jekaterinburg Dnes som v obchode videl obchod so semenami veľkých ovocných záhradných jahodových odrôd Honey Summer zo spoločnosti Siberian Garden. Chcem sa pokúsiť pestovať rastliny zo semien. Neviem, či to bude fungovať, pretože v popise na obale je uvedené, že semená stúpajú tesne.

Pozrite si video: 2016 Summer Solstice Strawberry Honey Moon. (Smieť 2020).

Загрузка...