Záhradníctvo

Čierny ríbezle Dachnica

Ríbezle boli vždy jedným z najpopulárnejších bobúľ a rôznorodosť existujúcich odrôd umožňuje výber vo vzťahu k miestnym podmienkam. Ryža Dachnitsa - jeden z najlepších hybridov, o čom svedčí opis odrody, fotografie a recenzie.

Odroda Dachnitsa bola získaná sibírskymi chovateľmi tým, že prekročila dve odrody, ktoré sa líšili podobnými charakteristikami, a boli pestované v oblasti Volga-Vyatka a na severozápade krajiny.

Charakteristická odroda

Ryža Dachnitsa dáva nízke kompaktné kríky stredne hrubé so zelenými bezsrstými výhonkami. Lignifikované pobočky nadobúdajú šedo-hnedú farbu. Hnedé bronzové päť lalokové listy. Každý kríž je schopný produkovať až 1,5 kg zrelých bobúľ. Napriek skorému dozrievaniu sa plodina odstráni v niekoľkých štádiách, čo vám umožní mať čerstvé bobule pred vznikom neskorších odrôd.

Ryža čierna Dachnitsa dáva veľké bobule s hmotnosťou od 2 do 5 g charakterizované:

 • okrúhly tvar;
 • jemná, tenká pokožka;
 • tmavo modrá, takmer čierna farba;
 • voňavá sladká buničina - obsah cukru 9,3%;
 • vysoké skóre ochutnávky - 4,6 bodov z 5;
 • predzrážanie - plodnosť začína v treťom roku po výsadbe;
 • ranná zrelosť - v júni môžete strieľať prvú úrody ríbezle;
 • univerzálnosť používania;
 • mrazuvzdornosť;
 • dobrý výnos.
Je to dôležité! Dachnitsa Hybrid má dobrú vlastnú plodnosť, ale pridávanie iných odrôd rybízu na opylenie poskytuje vyššie a stabilnejšie výnosy.

Ryža Dachnitsa, ako dokazuje opis odrody, má niektoré menšie nevýhody - pod hmotnosťou bobule, kríky ohýba ťažké, a prehnané ovocie spadne.

Výber stránok

Pri výsadbe ryže je dôležité vybrať správnu oblasť. Mal by byť otvorený, dobre osvetlený. Trochu tieňovanie nebráni vyvíjaniu kríkov, ak ich nepreháňate. Riedidlo dobre rastie na úrodných, voľných pôdach, ľahké hliny sú najlepšou voľbou. Avšak, s náležitou starostlivosťou, môžete ju pestovať na chudobnejších pôdach. Sú obohatené o humus a minerálne hnojivá a kyslé pôdy sú vápno.

Nemali by sa vysádzať mladé stromčeky odrody Dachnitsa na mieste, kde ryže a egreše rastú predtým, pretože pôda je vyčerpaná v priebehu času a škodlivé látky sa v ňom hromadia. Vzhľadom k tomu, ryža Dachnitsa je milujúci vlhkosť, nízko položené oblasti chránené pred vetrom budú dobrou voľbou. Ale stagnácia vody by nemala byť, inak rastliny zomrú.

Vysádzanie sadeníc

Oblasť vybraná pre ryžové ryby musí byť vyrovnaná a kopať, starostlivo čistiť od buriny. Otvory o hĺbke 40 cm sú umiestnené vo vzdialenosti jeden a pol metra, aby sa každému krúžku poskytla optimálna dávkovacia plocha. Jamy na tri štvrtiny naplnené zmesou úrodnej pôdy s komplexným hnojivom. Môžete pestovať čierne ríbezle Summer Housewoman na jar, ale sadenice zakorenia rýchlejšie a sadenice sa vyvíjajú lepšie na jeseň okolo polovice októbra. Počas zimných mesiacov sa pôda okolo sadeníc usadí, bude dobre zhutnená a na jar budú rastúce kríky.

Po výsadbe sadenice sadenice bohato napojené vodou a mulčovanie. Koreňový systém ryže je umiestnený blízko povrchu pôdy, takže potrebujete dostatočnú vlhkosť. Mulčovanie pomáha zachovať ju, čím sa znižuje frekvencia zavlažovania.

Metódy chovu

Prehľady letných obyvateľov ukazujú, že odroda ríbezlí je veľmi dobre rozmnožená vegetatívnymi prostriedkami - použitím odrezkov, odrezkov alebo rozdeľovaním kríkov.

Príprava odrezkov

Rezy možno rezať z drevín alebo zelených výhonkov. Môžete začať zber na začiatku jesene. Obzvlášť dobre aklimatizované mladé zelené odrezky bežného roka. Dobre zrelý výhonok sa nakrája na odrezky dlhé 20 cm, v tomto prípade by mali byť rezy šikmé. Prehĺbili sa do pôdy v naklonenom stave a ponechali 2-3 pupienky nad povrchom. Ak budete postupovať podľa odporúčaní starostlivosti, rýchlo sa uvoľnia a budúci jar budú pripravení na transplantáciu na trvalé miesto.

Zakrývanie vrstvenia

Pri šľachtení rôznych ríbezlí Dachnitsa vrstvenie recenzie záhradníci odporúčajú výber zdravé maternice Bush, charakterizované vyšší ovocné a veľké bobule. Postup by sa mal vykonať na jar predtým, ako sa lístie objavia:

 • plytká drážka v radiálnom smere je vykopaná v blízkosti puzdra;
 • očistiť ju od buriny, hnojiť a hydratovať;
 • na kríši vyberte najdlhší záber, ohýbajte sa na zem a vložte do tejto drážky;
 • fixujte ho v drážke pomocou drevených praporiek, po vystrihnutí vrchnej časti stimulujte zvyšok obličiek;
 • posypať výhonky vlhkou voľnou pôdou, pri sušení pôdy pravidelne navlhčiť;
 • výhonky vyrastajú z púčikov, pričom ich otvory zostávajú otvorené;
 • postup sa opakuje, kým sa drážka úplne naplní zemou;
 • Nezastavujte zavlažovanie, uvoľňovanie a odstraňovanie buriny až do jesene, keď korene úplne zakorenia.

Približne do polovice jesene sa môžu vykopať zakorenené odrezky. Oni sú starostlivo, ako vyplýva z popisu odrody a fotografie rybieho Dachnitsa, nakrájame na kusy a vysadené na trvalom mieste.