Záhradníctvo

Čierne ríbezle Titania

Dlhé kefy s dažďom brilantných, voňavých bobúľ, čiernych perál, na pozadí hustých, jasných, zelených lístia ... Sen každého záhradníka bol stelesnený v odrode ryže Titania. Výnos, mrazuvzdorný, s vysokou odolnosťou proti chorobám, tento smer čerešňového dezertu má takmer pol storočia spokojní obyvatelia studených oblastí s vitamínovými plodmi. Odroda bola chovaná vo Švédsku v roku 1970 na základe dezertu Altai a miestneho ríbezle KajaaninMusta-Tamas. V našej krajine sa čierny ríbezle Titania začal šíriť od 90. rokov.

popis

Kroviny sú silné, dosahujú výšku 1,4-1,5 m, husto listnaté, silné výhonky sa tiahnu nahor. Crohn bol zaoblený, priemer jeden a pol metra. Veľké listy sú jasne zelené, s mierne vrásčitým povrchom. Plody ryže sú dlhé, stonky sú umiestnené kompaktne a nesú až 20-23 plodov.

Kvitnúce bobule ryže Titania sú nerovné: vrstva kefy je väčšia, dno je menšie, s hmotnosťou od 1,5 do 2,5 g, je 3-4 g. Koža je lesklá, čierna, hustá, ale ľahko sa jesť. Šťavnaté zelené mäso, charakterizované hustou textúrou, bez vodného stavu. Chuť je príjemná, sladká a kyslá, s výraznými vínnymi nápismi a špecifickou arómou ryže. Bobule čierneho ríbezle Titania obsahujú 6,6% cukru a 170 g kyseliny askorbovej. Ochutnávači hodnotili chuť odrôd bobúľ 4,6 bodov.

vlastnosť

Zrelosť bobúľ strednej sezóny odrody čierneho ríbezlí závisí od podnebia v regióne, v ktorom rastie. V severných regiónoch boli prvé bobule ryža Titania vypálené od polovice júla, v teplejších - týždeň skôr. Na juhu sa zbierka vykonáva po druhej dekáde júna. Bobule sa pevne držali na stonke, dlho sa nerozpadajú. Z jednej kefy čierneho ríbezle s vysokou úrovňou plodnosti zbierajú 2 až 5 kg vitamínových produktov. V priemyselnom meradle ukazovatele dosahujú 80 centov na hektár. Odroda čiernej ríbezle je vhodná pre oblasti intenzívnej kultivácie, pretože plody majú suché oddelenie od stoniek - môžu byť zberané kombináciou a dobrou prepraviteľnosťou kvôli prítomnosti hustej kože a buničiny.

Medzi najobľúbenejšie odrody v záhrade mnohých krajín je uvedená Titania. Ryža má veľkú silu rastu mladých výhonkov, v druhom roku po výsadbe z trojročnej rastliny sa tvorí plodný ker. Sadenice sa dobre prispôsobujú rôznym klimatickým vlastnostiam, zachovávajú si všetky svoje cenné charakteristické vlastnosti: odroda odoláva teplotám až -34 stupňov, trpí teplo, rastliny nepodliehajú bežným ochoreniam čiernych ríbezlí. Na jednom mieste ryžovité keře dávajú bohaté plodiny až do 11-15 rokov.

Varovanie! Čierne ríbezle Titánia sa nesmie vysádzať na ťažké hlinité pôdy, vodnaté a kyslé.

Bobule ryža Titania sa dlhodobo skladujú: do chladničky sa nachádzajú dva týždne. Všestranné používanie: bobule sú konzumované čerstvé, mrazené, kompoty, džemy, džemy sú pripravené.

recenzia

Boris Yakovlevich, 67 rokov, región Pskov, získal trieda Titania pred 10 rokmi. Teraz na mieste 4 Bush, vysadené odrezky. Dobre sa usadili dobre. Bobule nie sú tak sladké ako ostatné odrody, ale kríky nie sú choré, čo znamená, že nemusia byť ošetrené chemikáliami. Natalia, 29 rokov, Torzhok Rozrastám Titania v krajine. Nie je to žiadny problém, odroda je odolná voči chorobám a toleruje zimy dobre. Používam organické látky na hnojenie a na jeseň oplodňam so síranom draselným. Anatolij, 36-ročný, KimryTitania zostal v krajine dedením. Zatiaľ čo sme odišli, pozeráme sa na ňu. Dva silné Bush ovocie každý rok. Bobule sú malé, ale výnos je stabilný až do 2,5 kg.