Hospodárstvo

Tashlinského ovce

Chov ovčieho mäsa v Rusku tradične prakticky chýba. V európskej časti slovanské národy z oviec nepotrebovali mäso, ale teplú kožu, ktorá viedla k vzniku hrubých plemien. V ázijskej časti Ruskej ríše sa mäso tiež nehodnotilo ako maslo. Tam bolo tučné mäso a mastné plemená. Ale od polovice dvadsiateho storočia zmizla potreba vysokoenergetického tuku a teplého prírodného ovčej kože. Existuje potreba mäsa.

Na uspokojenie tejto potreby by mohli byť chovné ošípané alebo kravy. Ale ošípané vo veľkom množstve vyžadujú prísne dodržiavanie hygienických noriem. Hoci sú kravy odolnejšie voči chorobám, rastú veľmi pomaly.

Zlatým priemerom môžu byť kozy a ovce. Ale aj kozy boli len mliečne a ovce boli buď kožušinové, alebo tučné. Genetický materiál na vytvorenie vlastného mäsového plemena oviec chýbal v Rusku. Musel som pritiahnuť cudzí genofond. Na chov bol použitý nový plemeno oviec: Pople Dorset, Texel, Ostfriz a ďalšie. Tašlinský plemenný druh oviec je produktom komplexného prechodu zahraničných mäsových oviec s miestnym stádom.

História spoločnosti

Vytvorenie plemena Tashlinského sa začalo na území Stavropol vo farmách intenzívneho chovu. Predtým sa experimenty uskutočňovali na križovaní kaukazských kráľovien s kameňmi, sovietskou mäsovou vlnou a severným kaukazským barom. Pokusy sa uskutočnili v najťažších obdobiach pre Rusko v rokoch 1994-1996.

Fotografia je z tohto uhla trochu podobná plemenu plemena texelov.

Experimenty ukázali, že je vhodnejšie použiť zahraničné texel na miestnej chovateľskej populácii ako ostatné dve ruské plemená oviec.

Od Texela boli potomky väčšie a rozvíjali sa rýchlejšie až do 8 mesiacov. Pri rovnakej kŕmnej dávke sa krížené kŕmne vlákno v priebehu výkrmu rástlo oveľa rýchlejšie a získalo lepšiu svalovú hmotu. Hmotnosť pred zabitím jatočných jahniat z Texelu bola vyššia, jatočný výnos z jatočného tela a percento dužiny sa tiež zvýšili.

Na základe experimentálnych údajov bola vypracovaná schéma pre chov nových plemien hovädzieho dobytka. Podľa tejto schémy sa ovce z fínskeho a holandského plemena Texel používali na miestnej kavkazskej chovateľskej populácii. Výsledné potomstvo bolo rozvedené samo osebe.

Ak sa narodili ovce "šli matke", opäť sa to stalo s tmavej tŕstia pred tým, ako získali potomky s potrebnými vlastnosťami. Na začiatku prác na chove nového plemena Tashlinskaya boli miestne kaukazské ovce prekročené s plemene mlieka Ostfriz kvôli heterozóze: výsledné kráľovne mali zvýšenú úroveň mliečnosti a plodnosti a materinský inštinkt bol veľmi dobre vyvinutý.

Prijaté kríženky jasné, ktoré majú potrebné vlastnosti, boli prekrížené s baranmi. Z rodených jahniat boli vybraní tí, ktorí splnili požiadavky na budúce plemeno, a ďalej sa chovali "sami".

Šľachtiteľské práce na chovnom plese mäsa Tashlinskoy trvali 7 rokov. Počas tohto obdobia bolo na farmách na Stavropolskom území inseminovaných viac ako 67 tisíc kráľovien. Hlavné zameranie počas tohto obdobia bolo zvýšenie počtu oviec s potrebnými vlastnosťami a ich písanie. Okrem toho boli vyvinuté "pokyny" na údržbu a kŕmenie budúceho nového plemena.

V roku 2008 bolo plemeno oficiálne zaregistrované ako Tashlinskaya. Názov bol uvedený v obci Tašla, kde sa uskutočnilo hlavné chovateľské práce. V roku 2009 predstavitelia nového plemena Tashlinskaya už mali 9 835 kusov, z toho 4 494 kráľov.

popis

Tašlinské ovce sú veľké zvieratá s polovičné vlnou. Kostol tashlinského ovce je biely. Hmotnosť baranov od 90 do 100 kg. Uterus váži 55-65 kg. Sexuálny dimorfizmus je slabý. Pre mäsové plemená je to žiadúca kvalita, pretože umožňuje kŕmiť zvieratá oboch pohlaví s takmer rovnakou účinnosťou.

Je príliš skoro hovoriť o vonkajšku tashlinských oviec, pretože plemeno je mladé a nevyrovnané. Aj keď je stále nalieva krv Texel na osvieženie obyvateľstva. Z tohto dôvodu sa môže líšiť aj tvar a veľkosť hlavy. Tashlinské ovce môžu mať priamy profil Texel alebo Roman, zdedené pred miestnymi kavkazskými predkami.

Rameno Tashlinsky má pomerne hrubú hákovú hlavu s krátkou hlavičkou na súkromnej zmesi.

Chovná Tashlinská ovca patriaca do jedného z chovných fariem má pomerne malú hlavu s priamym profilom Texel. Tento beran má tiež lepšiu štruktúru tela a končatiny. Je však jasné, že výberová farma nebude predávať najlepšie chovné ovce a súkromní vlastníci opúšťajú tzv. Chov - relatívne dobré zvieratá, ktoré majú určité nevýhody, ktoré sú nežiaduce pri získavaní konečného výsledku.

Tashlinské ovce sú dobre prispôsobené klimatickým podmienkam Ruska. Ústava je silná. Zloženie výrazného typu mäsa. Vonkajšie sa Tašlinská ovce podobá plemenu progenitorov Texel.

Tip! Ovce Tashlinskoy plemeno komoly.

Produkčné charakteristiky

Tashlinský uterus je veľmi plodný. Produktivita kráľovien 155-170 jahniat na 100 oviec. Prvé ženy dávajú 128%. Bezpečnosť jahniat 91%.

Mladé zvieratá dobre reagujú na výkrm. Do 5 mesiacov po narodení pridá 220 g denne Najlepšie baranov za 3 mesiace môže vážiť 42 kg. V čase porážky v priebehu 5 mesiacov váži hmotnosť jatočného tela 16 kg s výnosom porážky 44%. V 7 mesiacoch bolo 19,6 kg a 46% a v 9 mesiacoch 25 kg a 50%. Vo veku 9 mesiacov je obsah jatočného tela 80%, kosti 20%.

A vážne plus tashlinskoy ovce plemeno - malé percento vnútorného tuku. Počas výkrmu dochádza k ukladaniu tukových zásob medzi svalmi, aby sa získali analógy mramorovaného hovädzieho dobytka z tashlinských oviec.

Okrem mäsa môžete získať aj kvalitnú vlnu z talianskych oviec. Dĺžka vlákien v barane je 12 cm, u bahníc 11 cm. "Znečistené" vlasy boli vyrezané z baranov na 7 kg a od kráľovien do 4,5 kg. Po spracovaní a čistení je výťažok vlny 64% pôvodnej hodnoty. Riadnosť vlny baranov má kvalitu 48, to znamená 31,5 mikrónov. Vlna rok-starý baranov 50 kvality. Kráľovná a svetlá - 56 kvalitná vlna.

kŕmenie

Tashlinské ovce nie sú náladové a sú schopné konzumovať veľké množstvo krmovín. Dobre reagujú na výkrm. Ale vo všeobecnosti je ich strava podobná strave akéhokoľvek iného plemena oviec:

  • vlákniny;
  • koncentrátov;
  • sukulentné krmivo;
  • soľ;
  • krieda;
  • vitamínové a minerálne premixy.

V závislosti od cieľov môže byť percentuálny podiel krmív v strave odlišný. Pri výkrme sa zameriava na koncentráty. Treba mať na pamäti, že v chladnom počasí sa zvyšuje potreba zvierat na kŕmenie. Ale nezvyšuje kvôli koncentráciám, ale kvôli brušnej hmotnosti. Preto v chlade musíte zvýšiť rýchlosť sena.

Šťavnaté jedlá by sa mali opatrne podávať, pretože môžu kvasiť v žalúdku a spôsobovať tympani.

Obsah

Tashlinskaya plemeno sa odporúča na udržanie v oblastiach s mierne vlhkým podnebím. Ide najmä o Stavropolské územie, región Severného Kaukazu a centrálny pás Ruska. V chladných oblastiach potrebujú tashlinské ovce zahrievané ovčie kozy. Musíme tiež vziať do úvahy skutočnosť, že v zime stráca zviera značnú časť energie z jedla, ktoré sa spotrebuje na vykurovanie. Znamená to zníženie prírastku hmotnosti.

V zime sú ovce držané na hlbokej posteli, ktorá je prirodzene vyhrievaná zospodu. Podstielka sa neodstráni až do leta, len roztopte čerstvý materiál. V prípade hospodárskych zvierat bude matrac zo slamy optimálny, ktorý sa už počas používania pomaly prehrieva do humusu v dolných vrstvách. Počas prevádzky sa nemôžete dotknúť matraca. Z vyššie uvedeného čistého hnoja a vrhnúť trochu čerstvej slamy. Na jar je "matrac" zvyčajne buldozený.

Ale robiť "matrace" nie sú schopní správne veľa. Pre tých, ktorí nemôžu lepšie používať piliny s pridaním špeciálnych baktérií. Takýto vrh, naopak, musí byť vykopaný denne.

Ak je možné čistiť ovčie kôstko, je lepšie to robiť včas, a to bez toho, aby sa ovce dostali do takého stavu.

Nie, posúdiť bielymi čiarami, farba týchto zvierat je skutočne biela. Ale na umývanie strihanej vlny bude trvať veľmi dlho.

recenzia

Vitaly Krasin, TambovTashlinsky ovce som sa stala náhodou. Priateľ ich kúpil ako Texel. Takže "príležitostne" kúpil 11 lístkov od neho lacným a odvtedy nikdy nelietal. V mojom domácnosti je plodnosť žien 140%. Jahňatá vyrastajú a rastú veľmi rýchlo. Mäso dosť pre seba a aj na predaj zostáva. Tashlinské ovce majú naozaj veľmi chutné mäso. Je šťavnatá, ale zároveň v ústach nezmrazuje vnútorný tuk z ovčej tukovej slivky. Budem ich držať ďalej. Okrem mäsa dodávajú aj vysoko kvalitnú vlnu. A keďže existuje niekoľko ďalších fariem v oblasti, ktoré chovajú plemeno Tashlinskaya, potom sa nemusia obávať inbreeding. Vždy je miesto na získanie "čerstvej krvi." Daria Kovaleva, s. KaramalyRanse udržiavala sama osebe tuk z chvosta kvôli mäsu. Tuk nebol potrebný, ale kam ísť. Po kúpe Tashlinského sa predávali všetky ostatné ovce. S tým, nemusíte premýšľať o tom, kam zbytočný tuk. V rovnakej dobe, oni dať na váhe vynikajúco. Za 4 mesiace vykázalo iba jedno mäso 17 kg. Okrem toho môžete získať aj vysoko kvalitnú vlnu z talianskych oviec a milujem sa točiť a pliesť. Celá rodina si z tejto vlny dala teplé šaty. V prípade potreby môžete dokonca prilepiť aj kabát. Ale kvôli bielej farbe oviec takýto kabát prinesie nepríjemné združenia.

záver

Tashlinskaya plemeno oviec bolo veľmi úspešné z hľadiska produktivity. Chutné mäso a vedľajšie produkty vo forme kvalitnej vlny už urobili tashlinské ovce veľmi populárne v súkromných farmách a na farme malých poľnohospodárov. A pokojné usporiadanie baranov robí toto plemeno takmer ideálne pre súkromných majiteľov.