Záhradníctvo

Čierne ríbezle Selechenskaya, Selechenskaya 2

Nielen to, čo robí záhrada bez kefa čierneho ríbezle. Chutné a zdravé plody predčasného dozrievania, ako sú druhy odrody ríbezlí Selechenskaya a Selechenskaya 2, sú oceňované prítomnosťou vitamínov a mikroelementov. Kultúra je nenáročná v starostlivosti, odolná voči chladu, rastie dobre v regiónoch väčšiny Ruska, Bieloruska a Ukrajiny.

História stvorenia

Ryža Selechenskaya bola zapísaná do štátneho registra od roku 1993. Jeho autor A.I. Astakhov, vedec z Bryansk. Včasná zrelá trieda rýchlo získala popularitu medzi záhradkármi. Avšak kvôli zvýšenému dopytu po rybej kvalite pôdy a náchylnosti na chorobu šľachtiteľ pokračoval v práci na plodinách. A od roku 2004 bola zbierka odrôd ruských čiernych ríbezlí obohatená ďalšou akvizíciou. Čierny ríbezľ Selechenskaya 2 bol spoluautorom L.I. Zueva. Obidve odrody poskytujú skoré ovocie, ktoré majú sladkú a sladkú dezertnú chuť, ale v iných ukazovateľoch sa výrazne odlišujú. Zahradníci v rôznych regiónoch Ruska ich úspešne rastú.

recenzia

Nina Makarovna, 67 rokov, ZlatoustSmorodina Selechenskaya, 20 rokov v našej záhrade. Propagovali sme vrstvením. Rovnako ako harmonická, sladká chuť bobúľ. Môžem s istotou povedať, že ríbezle nie sú sladšie ako táto odroda Lyudmila Michailová, 50 rokov, Toropets Na záhrade boli obidve odrody, najprv Selechenská a potom Selechenská 2. V lete boli veľa pečené a napájané. Okrem veľkosti bobúľ sa rozdiel medzi nimi takmer necítil. Ale vôňa na nich sa zmocnila silou a hlavou, ak ste nemali čas na postrek Grigorija Pavloviča, 65 rokov, Čeljabinská oblasť Selechenskaya ryža je dlhoročná vynikajúca odroda. Chladne odolné, sladké, chutné bobule. A čo nie je tak veľké ... Teraz je veľa odrôd s veľkými bobuľami, ale nemajú chuť a sladkosť.