Záhradníctvo

Odrody papriky na pestovanie na parapete

Pestovanie záhradníckych plodín na parapetoch bytov sa dnes stáva veľmi populárnym. V oknách bytových domov čoraz viac vidíme paradajky, uhorky, cukety, baklažány a papriky rastúce v kvetináčoch. Kvety, ktoré sa predtým považovali výhradne za záhradu, dnes možno vidieť aj v domácom interiéri. Sú to napríklad chryzantémy a tulipány.

Chovatelia, ktorí sa snažia uspokojiť dopyt, odvodzujú trpasličí rastlinné odrody, ktoré sa zmestí do úzkeho priestoru okenného parapetu a sú menej náročné na osvetlenie než ich záhradné náprotivky.

Nevýhodou takmer všetkých záhradných plodín doma je, že z nich nebudete zbierať veľkú úrodu. Malý priestor. Výnimkou sú odrody horkej papriky, ktoré produkujú na jednom kríve pomerne veľké množstvo ovocia a používajú sa vo veľmi malých množstvách.

Najčastejšie sa tieto odrody teraz označujú ako okrasné pre ich skutočne krásny vzhľad.

Dnes, dekoratívne odrodové papriky môžu mať širokú škálu farieb, od fialovej až po červenú. Stáva sa tiež, že v niektorých odrodách nielen ovocie, ale aj listy.

Napríklad odroda čiernej perly má tmavé fialové listy. V tomto prípade, pred ovocím dozrieva, listy tejto odrody majú zvyčajnú zelenú farbu, zatiaľ čo papriky sami sú takmer čierne. Keď dozriete, paprika sa stáva červenou a lístie je fialová.

1img "Černá Pearl" "src =" / wp-content / uploads / userfiles / 238_1.jpg ">

Existuje veľa druhov dekoratívnych horských papričiek, ktoré sa dajú pestovať v byte a na balkónoch. Toľko, že jeho oči rozptýlia. V tomto prípade sú všetky odrody univerzálne z hľadiska miesta pestovania. Odrody dekoratívnej papriky sú vhodné pre okenné parapety, pre balkóny, pre otvorené terény (v južných oblastiach), pre skleníky.

Pozrite si video: CHILLI TEST - HARUGA MUSTARD F2 (Júl 2020).

Загрузка...