Záhradníctvo

Strawberry remontantnaya: popis odrody, fotografie, recenzie

Dnešná jahoda má veľké množstvo odrôd, aj keď začala rásť tento druh plodov pomerne nedávno. Obľúbenosť remontantných odrôd vychádza z ich výnosu, jahody takých jahôd sú sladké a chutné - v žiadnom prípade nepodstatné ako bežné záhradné odrody.

A napriek tomu existujú niektoré črty kultivácie odlupujúcich bobúľ. Čo sú to a aké stupne odlupujúcich jahôd sa považujú za najlepšie, môžete sa z tohto článku dozvedieť.

Zvláštnosti rastúcich remontantných odrôd

Oprava jahôd je charakterizovaná dlhým a natiahnutým plodom. Takže, ak bežné odrody jahôd a jahôd prinášajú ovocie len raz ročne, potom odrody odrôd môžu produkovať plodiny buď neustále, počas letnej sezóny, alebo dať všetky bobule v dvoch alebo troch dávkach.

Je zrejmé, že takýto ovocný systém výrazne vyčerpáva jahodové kríky. Ak chcete získať dobrú úrodu v domácej záhrade, mali by ste dodržiavať niektoré pravidlá pestovania odlupujúcich odrôd:

 1. Nové odrody jahodového remontantu sú takmer rozdielne ako bežné typy záhrad tohto bobule. Hlavné oddelenie sa vykonáva v súlade s veľkosťou bobule: veľké jahody môžu dosiahnuť hmotnosti 100 gramov, hmotnosť drobného ovocia je len 5-10 gramov, ale sú sladšie a produktívnejšie.
 2. Aby sa rastliny menej vyčerpali a bobule sa po prvom zbere nezmenšovali, je potrebné pravidelne kŕmiť jahody komplexnými hnojivami a pestovať ich iba v úrodnej pôde.
 3. Zalievanie je tiež veľmi dôležité pre remontant jahody: kríky sú napojené pravidelne a hojne, a pôda medzi nimi je pravidelne uvoľnené. Aby ste zabránili vysychaniu pôdy a udržali vlhkosť, odporúča sa mulčovať jahody s fóliou, seno, pilinami alebo humusom.
 4. Skoré odrody odrezaných jahôd začínajú plodiť už v máji, druhá vlna zberu - v júli, ak je jesenné teplo, bude tretí zber bobúľ - v septembri. Samozrejme, že si môžete vychutnať sladké bobule takmer celú sezónu je veľmi skvelé. Ale takéto ovocie je výrazné vyčerpanie kríkov, veľké bobule sú rýchlo nahradené malými a zber sa postupne zhoršuje. Aby sa zabránilo vyčerpaniu, skúsení záhradníci odporúčajú odstrániť kvety, ktoré sa objavia na jar a zbierajú iba jednu, ale bohatú, plodinu sladkých a veľkých jahôd.
 5. Pestovateľská schéma odrezaných jahôd sa prakticky neodlišuje od spôsobu vysádzania obyčajných odrôd: na jar alebo na jeseň sa vysádzajú do pôdy alebo do skleníka kríky. Záhradník by mal pamätať na to, že skôr na jeseň bude pestovať mladé kríky, tým viac šancí, že budú musieť vydržať zimu dobre. Pri odrodách skleníkových odrôd jabĺk nevytvára štruktúra výsadby vôbec žiadnu úlohu, pretože jej plodenie nezávisí od dĺžky denného svetla. Jediná vec, ktorú v takýchto prípadoch radia záhradníci, je odstrániť prvé výhonky s kvetmi (stonky kvetov), ​​aby sa nepoškodila kefka a poskytla čas na prispôsobenie sa.
 6. Hodnotenia skúsených záhradkárov naznačujú, že veľké a sladšie bobule sa objavujú na tých kríkoch, ktoré dávajú fúzy a rozmnožujú ich. Jahody, chovné semená, nazývané bezusoy, plody sú menšie, ale objavujú sa počas celej sezóny a chutia ako jahody.
 7. Na konci jesene, pred nástupom týchto mrazov, odporúčame kosiť si jahodové kríky a odstrániť všetky kysenky a listy. Potom sú jahody pokryté smrekovými ramenami, seno, suché listy alebo piliny.
Je to dôležité! Životnosť remontantných odrôd je iba 1-2 roky, zatiaľ čo niektoré záhradné jahody môžu rásť na jednom mieste až na desať rokov. Repotovanie týchto jahôd bude mať častejšie.

Na pestovanie odlupujúcich jahôd nepotrebujú špeciálne skúsenosti alebo rozsiahle poznatky o poľnohospodárskej technológii: všetko, čo je potrebné v takýchto odrodách, je zalievanie, hojné hnojenie, ochrana pred chorobami a škodcami.

Remontné odrody jahôd

Je dosť ťažké určiť najlepšie odrody remontant jahody: každý z nich má svoje vlastné výhody a nevýhody, charakteristické rysy a vlastnosti. Rovnako ako u bežných záhradných jahôd, v remontantných odrodách dochádza k rozdeleniu podľa niekoľkých kritérií:

 • jahodové odrody pre skleníky alebo pre otvorené terény;
 • vyvážené jahody s ružovým alebo červeným plodom alebo bobule neobvyklého odtieňa, s fantazijným tvarom (dokonca aj odrody s fialovými jahodami alebo bobule, ktoré majú chuť ananasy);
 • skorá zrelá, stredná alebo neskorá odroda, začínajúc plodnosť v rôznych obdobiach (od mája do júla);
 • rastliny, ktoré kvasia celé leto alebo produkujú plodiny dvakrát alebo trikrát (v závislosti od typu denného svetla);
 • veľkoplodé odrody alebo jahody s malými, ale početnými a sladkými bobuľami;
 • bobule, vhodné na prepravu a konzervovanie, alebo jahoda, ktorá je dobrá iba v čerstvej forme;
 • rezistentné odrody, ktoré dokážu odolať chladu, teplu, škodcom a chorobám, alebo vzácne druhy, ktoré vyžadujú stálu pozornosť.

Tip! Popis rôznych odlupovaných jahôd často nezodpovedá tomu, čo skutočne dostane záhradník. Aby boli bobule rovnaké ako na obrázku, musíte starostlivo starať o kefy a dodržiavať agrotechnické pravidlá odporúčané výrobcom osív.

Prestavba jahody

Tieto jahodové odrody sa často nazývajú jahody, pretože plody sú veľmi podobné lesom: malé, voňavé, bohato červené, veľmi sladké. Ovocné odrody, ktoré nie sú odrody natiahnuté počas celého letného obdobia: keby mali vždy červené bobule, ešte nezrelé jahody a kvetenstvo pre budúce zber.

Varovanie! Ak má záhradník dostať jeden, ale bohatý úrodu, môže pravidelne odstrániť vznikajúce kvety, čím kontroluje plodnosť opravy jahody.

Múky, to znamená procesy, ktoré sa môžu zakoreniť, malé jahody nie sú ovocné. Preto je jeho reprodukcia možná iba pomocou metódy semien - záhradník bude musieť kúpiť alebo pestovať sadenice jahôd na vlastnú päsť.

"Ali Baba"

Táto odroda má nízke (asi 15-20 cm) rozširujúce kríky s výkonnými výhonkami a veľkými listami. Bobule z jahôd remontant sú malé - len 3-5 gramov každý, sú farebné jasne červené, majú biele mäso so silnou arómou divých jahôd.

Na kríkoch je veľa ovocia a kvetení, jahody majú tvar kužeľa. Honeycomb je izolovaný z dôvodu vysokého výnosu, zvýšenej odolnosti voči chorobám a škodcom, schopnosti vydržať silné mrazy a intenzívne teplo.

"Alexander"

Omladzujúce jahody tejto odrody majú nielen chutné ovocie, ale aj dekoratívny výhľad na kríky. S takými kompaktnými rastlinami s krásnymi vyrezávanými listami a malými voňavými kvetmi je celkom možné zdobiť kvetinové záhony, balkóny a terasy.

Rastlina je nenáročná a dosť plodná. Malé jahody - len 7 gramov, ale veľmi sladké a voňavé.

"Lesná rozprávka"

Kroviny sú kompaktné, stredne vysoké, s množstvom kvetinových stoniek počas celej sezóny.

Bobule sú šarlátové, majú tvar kužeľa, ich telo je maľované biele. Chuť sladkých a kyslých jahôd, veľmi voňavá. Hmotnosť každého ovocia je približne 5 gramov. Do konca sezóny sa plody výrazne zmenšujú, strácajú chuť. Produkčné odrody hore.

"Ruyan"

Včasné zrelé remontány jahôd, fotografie ktorých je možné vidieť nižšie. Prvé plody dozrievajú o dva týždne skôr než iné odrody - okolo polovice mája.

Jahody sú pomerne veľké (pokiaľ ide o skupinu odrôd malých plodov), červené so sladkou buničinou. Naučte sa "Ruyan" môže byť výraznou lesnou vôňou.

Výhody tejto jahodovej hmoty: skoré dozrievanie, bohaté plodenie počas celého leta, odolnosť proti chorobám a vírusom, odolnosť voči mrazu, vysoký výnos.

"Rügen"

Dezertový pohľad na reparative jahody s malými plodmi. Zrenie v tejto odrode je tiež skôr - asi týždeň skôr kvetenstvo a prvé zrelé bobule sa objavujú na kríkoch.

Jahody sú malé, jasne červené, mäso je mierne nažltlé a chuť je veľmi bohatá, sladká, pripomínajúca jahody z lesného trávnika.

"Barón Solemacher"

Bobule tejto odrody jemnozrnných jahôd môžu byť rozpoznané šarlátovým odtieňom a konvexnými zrnami. Plody sú okrúhle, malé - až štyri gramy. Ich chuť je výborná, sladká, bez kysnutosti.

Charakteristika tejto jahody je odolnosť voči chorobám a škodcom.

Veľké opravy jahody

Takéto odrody sa ľahko odlišujú vzhľadom a veľkosťou plodov - hmotnosť každej jahody sa pohybuje od 30 do 70 gramov. Rovnaká skupina zahŕňa odrody s obrovským ovocím - každý jahod v kuse môže vážiť asi 100 gramov.

Je zrejmé, že pri takých veľkostiach ovocia budú odrody pomerne plodné, pretože s náležitou starostlivosťou z jedného kefa je celkom možné zhromaždiť viac ako jeden kilogram zrelých bobúľ.

Táto odroda sa líši od predchádzajúcej skupiny odrôd malých plodov podľa druhu ovocia: jahody dozrievajú nie zaokrúhlené, ale majú len dva alebo tri krát (v závislosti od klimatických podmienok v regióne).

Pestovateľ môže ľahko kontrolovať plodnosť jahôd s veľkými plodinami: aby sa zozbierala dobrá úroda vysokokvalitných a veľkých bobúľ, je potrebné odstrániť jarné kvetenstvo a darovať prvú plodinu.

Je to dôležité! Je potrebné si uvedomiť, že v záujme dozrievania jedného kilogramu bobuľovitých plodov v každom kríčku musia byť rastliny hojne kŕmené a nezabúdať na pravidelné vyprázdňovanie kríkov.

Vyčerpanie veľkoplodých odrôd jemnozrnných jahôd, aj s dobrou starostlivosťou, sa vyskytuje veľmi rýchlo - za 2-3 roky. Aby bola úrodu dobrá a plody - veľké, odporúča sa čo najčastejšie nahradenie starých kríkov novými.

Veľkonočné jahody, väčšinou s knírami, sa chovajú. Zakorenenie ich je pomerne jednoduché, stačí odstrániť všetky výhonky, s výnimkou prvých dvoch alebo troch chĺpkov. Na chov vyberte silnejšie materské kríky, na zostávajúcich rastlinách odstráňte chĺpky, aby ste ich ešte neoslabovali.

"Kráľovná Alžbeta II"

Táto odroda je pomerne bežná v Rusku, pretože s takými jahodami môžete pestovať zeleň a obohacovať kopcovitý terén. Kroviny tejto odrody sú veľmi silné, vysoké a šíriace sa, ale na nich je len málo listov.

Ale bobule sú veľké (70-125 gramov), šarlátové, voňavé a veľmi chutné. Ale slávnosť na takých jahodách nemôže byť dlhá - každým rokom by sa kríky mali aktualizovať.

Spätná väzba na odrodu "Queen Elizabeth II"

Albina, 46 rokov, Belgorod Táto jahoda bola prvou remontantnou odrodou, ktorú sme sa rozhodli na našej pozemku. V škôlke sme nakúpili stromky, varovali sme tam, že v prvom roku bude úrodu slabá a plody malé. Odstránili sme prvé jarné kvetenstvo, aby sme zlepšili druhú plodinu a poskytli pevnosti v kríkoch na zakorenenie a rozvoj. V polovici júla dozreli veľké bobule, ktoré boli celkom chutné a sladké. Nebolo veľa jahôd, ale stále sme si vybrali 5-6 bobule z každého kefa. Nasledujúci rok, "Elizabeth" už dala úplnú zber, rovnako ako mnoho knírov. Niektoré z nich sme zakorenené, čím sa zvýšil počet kríkov na mieste. Odporúčam odstrániť zbytočné kníry, aby sa neoslabili puzdrá, a na reprodukciu používajte iba prvé tri fúzy z niekoľkých kríkov, ktoré sú špeciálne určené na chov.

"Pokušenie"

Hybridné holandské jahody, ktorých plody majú nezvyčajnú chuť muškátového oriešku. Hmotnosť ovocia nie je veľmi veľká - len 30 gramov, ale na každom kríve je veľa takých jahôd, sú voňavé a veľmi šťavnaté, aj keď majú hustú buničinu.

Kroviny sú tak dekoratívne, že sú často vysadené v hrncoch a vane, ktoré sa používajú v kvetinových záhonoch a kvetinových záhonoch.

Ovocie "Pokušenie" môže od mája až po prvé jesenné mrazy. Ak zima príde čoskoro, musia sa odstrániť kvetenstvo a vaječníky poslednej vlny.

"Diamond"

Táto odroda bola chovaná americkými chovateľmi. Bobule sú stredne veľké (asi 20 gramov), sú namalované v ľahkom odtieni červenej, chutnej a vonnej.

Kusy tvoria veľké fúzy, takže nebudú žiadne problémy s reprodukciou jahôd. Odroda odoláva chorobe, prekvapuje svojou odolnosťou voči napadnutiu roztočov a iných hmyzích škodcov.

"Moskovská pochúťka"

A tu je jedna z domácich veľkoplodých odrôd odrezaných jahôd. Kroviny týchto rastlín sú vysoké, silné, dobre rozvetvené. Na kríkoch je veľa ovocia a sú pomerne veľké - 13-35 gramov.

Chuť a vôňa jahôd pripomína čerešne. Plody sú hladké a rovnomerné, často pestované na predaj.

Odroda je dobre odolná voči chorobám, ktoré sú schopné vydržať ťažké mrazy bez prístrešku.

"Monterey"

Táto opravná jahoda je tiež z USA. Krovy silné a silné, dobre listové, bodkované púčikmi.

Bobule sú veľké - priemerná hmotnosť je 30 gramov. Farba je červená, má bohatú chuť, príjemnú arómu, šťavnaté mäso. Pre triedy je charakteristická zvýšená produktivita.

Varovanie! Jahoda "Monterey" nie je určená pre podnebie väčšiny Ruska, odporúča sa ju pestovať v uzavretom priestore.

výsledok

Opravy odrôd vyžadujú väčšiu pozornosť záhradníka a viac starostlivosti, ale výnos týchto jahôd je oveľa vyšší, a čerstvé bobule môžu byť jesť v každom mesiaci teplej sezóny.

Iba najlepšie odrody by sa mali vybrať na výsadbu na vašom pozemku, fotografie a popisy, ktoré nájdete v tomto článku.

Загрузка...

Pozrite si video: Клубника выращенная из семян результат на 20 СЕНТЯБРЯ 2017 года (Septembra 2019).