Výstavba

Drevené pieskovisko s krytom + foto

Pieskovisko nie je len miestom na hranie dieťaťa. Vytváranie veľkonočných koláčikov, budovanie hradov rozvíja myslenie a motorické zručnosti dieťaťa. Moderní rodičia si kupujú plastové pieskoviská v obchode. Avšak tieto hračky sú veľmi drahé a nie každý si môže dovoliť. V súkromných dvoroch sú detské pieskoviská najčastejšie z dreva, ktoré nebudú ťažké robiť sami.

Výber optimálneho miesta pre drevené pieskovisko

Drevené pieskovisko na nádvorí by nemalo byť skryté ďaleko za budovami. Vybavte deti, aby mohli hrať lepšie na predvídateľnom mieste. Odporúča sa opustiť severnú stranu dvora, inak bude piesok neustále vlhký a studený. Zlý, ak karanténa celý deň osvetlí slnko. Dieťa nebude môcť hrať v intenzívnom horúčavu. Ale aj v tieni nemôžete úplne skryť miesto na hranie. Tu sa piesok dobre nezohrieva.

Optimálne je namontovať drevené pieskovisko pre deti na polo-osvetlenom mieste. Rozširovaná koruna veľkého stromu bude ideálnym úkrytom tepla. Môžu sa však vyskytnúť isté problémy. Nie je možné umiestniť detské pieskovisko pod staré a krehké stromy kvôli hrozbe pádu hustých konárov. Od hmyzu v piesku neustále padajú škodlivý hmyz a prehnité ovocie.

Tip! Ak je na dvore iba slnečné miesto, kde si môžete nainštalovať drevené pieskovisko, urobte malý prístrešok a nechajte dieťa hrať za každého počasia.

Pripravte miesto na inštaláciu drevenej debny a vybavte spodok pieskovacej plochy

Podľa princípu používania detských drevených pieskovísk sú sezónne a celoročné. Prvá konštrukcia môže byť postavená bez dna. Stačí nainštalovať malú drevenú škatuľu na letné obdobie av zime ju odstrániť pod vrcholom. Všetky sezónne pieskoviská pre deti sú trvalo inštalované. Zostávajú prežiť a tak, aby sa piesok nakoniec nezmenil, je od seba oddelený od zeme.

Podľa ich dizajnu sú sezónne a celoročné drevené pieskoviská obyčajné krabice, najčastejšie s vekom. Sú inštalované a vyrábané rovnako. Rozdiel môže byť iba spodné zariadenie.

Tip! Dno je lepšie urobiť pre sezónne drevené pieskovisko. Bude zabraňovať klíčeniu buriny v piesku a dieťa sa nedostane na dno špachtľou.

Pozrime sa na fotku, ako pripravujú miesto pod drevenou krabicou a vybavujú dno:

  • Spočiatku sa rozvíjajú kresby dreveného pieskoviska, aby poznali jeho veľkosť. Rozmery rámčeka na stránke vykonávajú značkovanie. Je to jednoduchšie s drevenými kolíkmi a stavebným káblom. Použitím označenia pomocou bajonetového lopatka odstráňte vodnú vrstvu pôdy do hĺbky 20 cm Pre celoročnú drevenú pieskovzdu môžete vytvoriť štrkovú skládku na stranách škatule, ktorá vypúšťa vodu po daždi alebo snehu. Pre túto stranu jamy expandovať na 30-50 cm.
  • Spodok vyhĺbenej drážky je vyrovnaný s hrebeňom a potom ľahko vtláčaný. Pre všetky sezóny drevené pieskovisko bude musieť urobiť odvodnenie. Spodok jamy je naplnený vrstvou čistého piesku alebo zmiešaný so štrkom s hrúbkou 10 cm. Ak je to sezónna možnosť, potom dno jamy môže byť jednoducho zaplnené.
  • Takže sme sa rozhodli, že pre akékoľvek drevené pieskovisko je lepšie robiť dno. Aby ste to urobili, vezmite geotextílie a položte ich na dno jamy. Môžete použiť husté agrofibre alebo staré polypropylénové vrecia. Keď v budúcnosti bude drevená krabica inštalovaná na jej trvalom mieste, spodný materiál by mal ísť za hranice dosiek.
  • Po inštalácii škatuľky sa všetok ročný karabínkový materiál zastrčí, potom vystreľujte sponky zo sponiek na boky a prerušte prebytok. Sezónne drevené pieskovisko nemá zmysel pre upevnenie na dno. Materiál je jednoducho zastrčený po stranách a zatlačený na zem.

To je princíp prípravy miesta, kde bude inštalovaná drevená pieskovnica pre deti.

Vyriešime problém vytvorenia krytu

Dokonca aj vtedy, keď rodičia prekonali svoju lenivosť, aby vytvorili piesok s vlastnými rukami pre svoje dieťa, je stále menej a menej potrebných na vytvorenie krytia túžby. Potrebuje to? Rozhodnite sa pre seba. Piesok je obľúbeným miestom dvorných zvierat z hľadiska organizácie toalety. Počas vetra, bude suchý piesok vyfúknutý von a v boxe spôsobí rôzne nečistoty. Nechcete, aby potom dieťa v takomto piesku narazilo? Takže je potrebný kryt.

Ako obal môžete použiť kúsok filmu, no v noci ho vždy treba tlačiť tehálmi alebo drevom. Aby ste tento postup nepracovali každý deň, je lepšie venovať ďalšiu polovicu dňa a urobiť normálne pokrytie pre drevené pieskovisko.

Najjednoduchší model krytu

Najskôr zvážte, ako vyrobiť drevený kryt bez veľkého úsilia. Jeho dizajn je obyčajný štít, zostrelený z dosiek s hrúbkou 15-20 mm. Zhora je veko obložené linoleom alebo fóliou, takže dažďová voda nepreniká cez medzery do piesku. Pomocou dvoch bočných úchytiek pre ľahké odstránenie štítu.

Nevýhodou tohto dizajnu je to, že viečko nie je možné otvoriť deťom. Dokonca aj z tenkých dosiek sa štít prejaví masívne. Dieťa sa môže pokúsiť ju stiahnuť za rukoväť, ale hrozí nebezpečenstvo poranenia.

Sklápací model krytu

Ak vyrábate drevené pieskovisko s vekom, je lepšie venovať pozornosť modelu skladania. Fotografia schémy takéhoto dizajnu jasne ukazuje, ako sa obyčajný štít zmení na pohodlnú lavicu.

Tip! Existuje niekoľko možností na vytvorenie skladacieho krytu dreveného pieskoviska.

Ak sú dosky spojené s gumovým pásom, potom sa takýto štít môže zrolovať. Veko dvoch polôh je zavesené na protiľahlé drevené strany a ak je to potrebné, segmenty otvorené na boku.

Ak chcete, aby detské pieskovisko vyrobené z dreva prinieslo vašemu dieťaťu skutočnú radosť, vybavte ho sklápacím vekom s lavicou. Na jeho výrobu potrebujete len osem slučiek, ktoré spájajú jednotlivé prvky. Obal pozostáva z dvoch polovíc, z ktorých každá obsahuje tri dosky. Jeden z nich je dôkladne pripevnený k doske dreveného pieskoviska a ostatné dva sú spojené slučkami. Vnútorné a vnútorné obmedzovače tyčí, ktoré sú opierkou operadla.

Príprava materiálu pre drevené pieskovisko

Ak sa napriek tomu rozhodnete vybudovať pieskovisko s drevom vo vlastných rukách, mali by ste okamžite pripraviť dosky s dobrými hranami. Obapoly, staré hnilé polotovary a iné odpadky pre škatuľku nebudú fungovať. Dieťa môže zraniť takúto pieskovú schránku a vyzdvihnúť trosky. Dosky nadobúdajú nové, najlepšie z borovice. Topoľ je krátkodobá a dub, smrekovec a iné tvrdé drevo sa ťažko spracovávajú. Perfektne drážkovaná doska. Tesné spojenie drážok zabráni výbuchu piesku v trhlinách, ako aj prenikaniu dažďovej vody.

Všetky drevené polotovary sú leštené. Povrch je hladký, bez jediného otvoru. Takže drevo trvá dlhšie, je impregnované antiseptikom. Je nemožné použiť testovanie a dokonca aj čisté motorové oleje. Dizajn získa nepríjemný zápach, navyše dieťa bude neustále špinavé oblečenie.

Keď je krabica už hotová, musí byť natretá. Odporúča sa výber viacfarebných olejových alebo akrylových farieb. Svetlý piesok bude pre dieťa príjemný a získa atraktívny vzhľad.

Objednávacia výrobná krabica

Takže všetky materiály sú pripravené a je čas vybudovať si vlastné ruky drevené pieskovisko, ktoré pokrýva veko. Pole môžete navrhnúť podľa navrhovanej schémy. Dosky sú zostavené z dvoch alebo troch dosiek tak, aby ich výška bola v rozmedzí 40 cm, optimálna veľkosť drevenej škatule je 1,5 x 1,5 m, ale doska je dlhá 1,8 m. Na každej strane obrobku sa 15 cm ustupuje a pilová píla vyrezáva drážky , Keď sú všetky dosky pripravené, spojia drážku s drážkou, ako je znázornené na obrázku. Pre spoľahlivosť uzlov používajte skrutkové spojenie alebo samorezné skrutky.

K hotovej drevenej krabici v rohoch a strede dosiek nechty nohy tyče s úsekom 50x50 mm. Podpery vyčnievajú nadol a sú potrebné na upevnenie piesku v zemi.

Okrajová úprava

Montovaná pieskovnica vyrobená z dreva vo forme štvorcovej škatule sa nepovažuje za kompletnú konštrukciu. Je načase zapamätať si obal. Je to príliš skoro na to, aby ste to napravili, ale ďalšie vylepšenie drevenej škatule závisí od zvoleného dizajnu. Ak voľba spadne na sklápací kryt, konce strán musia byť len leštené a s nimi nič viac nerobia. Po inštalácii krytu na bokoch krabice väčšina koncov zmizne pod lavicou.

Pri výrobe odnímateľného krytu štítu nemá dieťa možnosť sedieť. Vytvorte jednoduchý obchod pomôže okrajové dosky dosky, položené ploché. Navyše tento dizajn skryje nepohodlné tenké konce krabice, ktoré môže dieťa zasiahnuť. Obchody sú vyrobené zo štyroch dosiek, ktorých okraje sú rozrezané pod uhlom 45 °o, Schéma upevňovacích lavičiek zobrazených na fotografii.

Inštalácia krabice na jeho trvalé miesto

Po ukončení práce na vytvorení krabice by mala byť krabica s ôsmimi nohami, ako na tejto fotografii. Miesto jeho inštalácie už bolo pripravené, ale nie celkom. Budeme musieť urobiť ešte pár vecí:

  • Zostavená drevená krabica s nohami na pripravenom teréne. Navyše, vrhový materiál zo spodnej časti jamy na čas, ktorý sa má odstrániť. Okolo nožičiek označte v drážke priestor na zemi.
  • Krabica je vyčistená v smere, kde je ošetrená antiseptikom. Drevené nohy sú pokryté bitúmenovou masťou. Takže drevo zostane na zemi dlhšie. Zatiaľ čo konštrukcia vysušuje, drážky sú vytesané na vyznačenom mieste.
  • Hĺbka každej drážky by mala zodpovedať dĺžke nohy, pričom treba brať do úvahy, že sa pískuje štrkom s hrúbkou 10 cm. Na kopanie drážok je lepšie použiť záhradné vrtáky s priemerom 80-100 mm.
  • Teraz je čas položiť materiál na obloženie na miesto. Kus je väčší ako drevený pieskovec, takže pokryje všetky dierky. V týchto miestach sú pod nohami narezané čisté otvory, potom je nainštalovaná schránka. Okraje materiálu sa otáčajú do strán, kde sú pripevnené alebo stlačené základnou.
  • V okolí krabice zostala vykopaná zákopová šachta o šírke 40-50 cm. Je potrebné zakryť jej dno čiernym agrofibrom a vrchnou vrstvou piesku a štrku. Kvôli výslednému úniku sa voda okolo piesku nebude hromadiť a agrofibra neumožní, aby burina rástla.

Na tomto základe je nainštalovaná drevená pieskovnica. Zostáva zaistiť sklápaciu lavicu a môžete začať maľovať produkt.

Piesok vyplní drevené pieskovisko

Takže farba je suchá, je čas naplniť krabičku pieskom a pozvať dieťa na ihrisko. Voľba plniva by sa mala riešiť vážne. V pieskoviskách používajte riečny alebo lomový piesok, ale nie všetko je perfektné. Príliš jemný biely piesok nie je prakticky tvarovaný a pri sušení je veľmi prašný. Pri veternom počasí dieťa nebude schopné hrať, pretože jeho oči sú upchaté. Kremenné plnivo šedej farby nebude fungovať. Nie je z neho dostatok prachu, ale ani nevytvára, okrem toho, že škrabá jemnú pokožku dieťaťových rúk. Ďalší nájdený vtokový piesok oranžový. Má veľa nečistôt z hliny, čo prispieva k dobrému modelovaniu, ale rozmaže ruky a oblečenie. Vhodným plnidlom je biely piesok so žltkastým odtieňom, výhodne stredným zrnom.

Je to dôležité! Prešmykaný piesok z celoročnej pieskovitej plochy na jar je vybraný na sušenie a potom do vrstvy 7 cm zaspať späť do škatule.

Video predstavuje verziu detského piesku: