Kvety

Kvetinové ruže: zimné odrody + foto

Vybrané v samostatnej skupine na konci dvadsiateho storočia rýchlo získali obľúbenú krajinu. Nie je prekvapujúce, pretože tieto kvety môžu byť nazývané univerzálne pre dizajn akéhokoľvek záhradného pozemku: sú zasadené v kvetinových záhonoch, v jednotlivých výsadbách, môžu vyplniť prázdne miesto medzi skupinami stromov alebo zakrývať poklop. A mierne svahovitá zemina zakrýva ruže, ktoré kvitnú celé leto, bude nielen skrášľovať, ale aj chráni pred eróziou a vylúhovaním pôdy.

Všeobecné informácie o ružinách

Napriek tomu, že rozmanité odrody zo skupiny kríkových ruží izolované asi pred tromi desaťročiami, neznamená to, že predtým neexistovali.

Pôvod zemského krytia ruží

Dnes, každý rok na trhu existuje niekoľko novších odrôd zemných krytín ruží. Väčšina z nich sa vyznačuje opakovaným bohatým kvitnutím a vynikajúcou zimnou odolnosťou. Rozmanité zemiakové odrody majú svoj pôvod v dvoch druhoch divokej ruže, Rosehip Vihura a Ruže vrások, ktoré sa často nazývajú Rose of Rugosa.

Rosehip Vihura

Obaja rodičia majú atraktívny vzhľad a vysokú odolnosť voči nepriaznivým vplyvom počasia.

Šupava vrásčitá

POZOR! Možno práve preto je najľahšia starostlivosť o odrodové odliatky.

Klasifikácia odrôd zemného povrchu

Podrobnosti o ruzách tejto skupiny sú popísané v našom článku.

Len krátko zopakujeme, že tkanivá ruže sa nazývajú tie odrody, ktoré majú nízky rast a roztiahnutú korunu a tvoria hustý baldachýn výhonkov a listov. Sú rozdelené do štyroch podskupín:

  1. Malé plazivé kríky s výhonkami, ktoré pokrývajú zem nie viac ako 1,5 m, až 45 cm.
  2. Veľké kríčky s plazivými výhonkami, ktoré rastú o šírku viac ako 1,5 ma výšku - 45 cm a viac.
  3. Malé spadajúce príchytky až do jedného metra, ktoré môžu pokrývať plochu asi 1,5 m.
  4. Veľké kríky nad výškou jedného metra, s klesajúcimi výhonkami s rozmermi viac ako 1,5 m.

Prvá a druhá podskupina má horizontálne výhonky, ktoré môžu zakoreniť v kolenách a rýchlo pokrývajú rozsiahlu oblasť. Odrody patriace do druhej skupiny môžu byť pestované ako lezenie ruží. Posledné dve podskupiny môžu byť často klasifikované ako bush alebo horolezecké druhy. Neprekvapujte, ak sa v rôznych katalógoch stretnete s rovnakou odrodou, priradenou k rôznym skupinám.

Pestovanie ruží

Podrobnosti o starostlivosti o ne, môžete sa naučiť z nášho článku.

A tiež si môžete pozrieť video o starostlivosti o ružové terasy:

Chceme si všimnúť, že odrody zemného povrchu vyžadujú minimálnu údržbu. Pri výsadbe je dôležité dať im dostatok priestoru tak, aby sa medzi sebou nepremenili medzi sebou a nepotlačili iné rastliny. Ruže z prvých dvoch skupín môžu byť viazané na podpery a klesajúce vysoké kríky môžu byť pestované ako kroviny.

Všetci potrebujú iba sanitárne prerezávanie.

POZOR! Formatívne prerezávanie vykonané v prípade, že chcete obmedziť ruže alebo ich poslať k rastu v určitom smere.

Odrody kvitnúce celé leto

Keď sa pozrieme na opis odrôd ruží, často čítame v stĺpci "kvitnúce", ​​že kvitnú raz, opakovane a neustále. Pozrime sa na tento problém bližšie.

  • S jediným kvitnutím je všetko jasné - ruže kvitnú raz, dokonca dlho a hojne, v budúcnosti môžeme vidieť len jediné náhodné puky na ich kríkoch.
  • Neustále kvitnúce - aj zdanlivo pochopiteľné. Tieto ruže by mali kvitnúť celú sezónu.
  • Kvitnúce odrody - tie, v ktorých prvá vlna kvitnutia po krátkej prestávke, po ktorej nasleduje druhá vlna, niekedy ešte hojnejšia ako predchádzajúca. S dobrou starostlivosťou, ruže tejto skupiny niekedy kvitnú nepretržite až do mrazu.

Ale z nejakého dôvodu, nie vždy neustále a opätovne kvitnúce odrody plnia svoje povinnosti. Často, po prvej sviežej vlne kvitnutia na kríkoch, objavujú sa len jednotlivé, biedne púčiky a sú pomerne malé.

POZOR! To je len naša chyba - ruže milujú, že "veľmi zjedli", keď strávili všetky nahromadené živiny pri bohatom prvom kvete, jednoducho nemôžu pokračovať v tvorbe púčikov bez našej pomoci.

Takže opäť si prečítajte, ako sa správne starať o ruže - obväzy by mali byť 7 (!), A nepočítajte listy. Iba tí, ktorých pôda je bohatá a plodná, môžu ignorovať toto pravidlo a dokonca ani potom by nemali zrušiť kŕmenie, ale len znížiť ich množstvo.

Rozmanité odrody

Samozrejme, že chceme rozkvitnúť celé leto. To sa dá dosiahnuť iba s náležitou starostlivosťou a dodržiavaním plánovaného kŕmenia. V prípade zemných ruží, nie je to ťažké, ako sme už povedali, že majú vynikajúcu vitalitu a sú absolútne nevkusné. Vaša pozornosť sa bude prezentovať na odrody zimné-vytvrdené, kvitnú až do mrazu. Rozhodli sme sa ich zoskupiť podľa farby, pre túto skupinu sú štandardné farby červené, biele, ružové, zvyšok nie je charakteristický pre zakrývajúce ruže, môžu sa nazývať exotikou. Dáme stručný opis odrody, pošlite fotografiu pre jasnosť.

Červené odrody

Červené ruže zdobia každú záhradu. Úspešne vytvoria jasné miesto na trávnik alebo kvetinovú zástavu a veľa odrôd bude vždy priťahovať pozornosť.

apache

Samočistiaca odroda s jasne červenými jednoduchými kvetmi 6-8 cm, zhromaždená v 5-10 kusoch. Vytvára kompaktné puzdro s výškou nie väčšou ako 80 cm, šírkou približne 70 cm, patrí do tretej podskupiny. Táto ruža kvitne neustále, cíti sa dobre v piatej zóne, je odolná voči chorobám a zmáčaniu púčikov.

POZOR! Existuje hybridná odroda čaju s rovnakým názvom.

Martas Vinyard

Táto odroda kvitne neskoro, ale potom jej polovice-dvojité púčiky so slabým zápachom úplne pokrývajú výhonky až do mrazu. Bush výška 60-75 cm rozptyľuje strieľa 1,5 m, tvorí obrovský kvetný vankúš. Pravdepodobnejšie karmínové, než červené kvety v priemere nepresahujú 4 cm, sa zhromažďujú najčastejšie na 5-10 kusoch. Klimatická zóna - piata, dobrá odolnosť voči chorobám. Táto trieda dobre drží nízke a vysoké teploty.

Purple Haze

Je to jedna z najlepších kvitnúcich červených pôdnych odrôd ruží, napriek jednoduchému kvetu. Má bohatú červenú farbu a perfektný tvar. Počet pukov s priemerom do 6 cm v kvetenstve je 3-5. Puzdro s šírkou nepresahujúcou 70 cm dosahuje meter, je určené na pestovanie v zóne päť, má vysokú odolnosť voči chorobám a stredná je odolná voči namáčaniu.

Biele odrody

Biele ruže budú vhodné všade. Ich odrody môžu byť kombinované s akýmikoľvek kríkmi alebo kvetmi iných farieb - obnovia a zriedia dokonca výsadbu nešpecifikovanými farbami.

polárne

Ospravedlňuje svoje meno, pretože sa pestuje aj v štvrtej klimatickej zóne, ľahko odoláva teplotám až do 35 stupňov. Táto ruža je až 60 cm vysoká, asi 120 cm široká a môže sa pestovať ako záhradná rastlina. Biely stredný dvojitý kvet, veľkosť 4-5 cm, rozeta, tvar 5-10 kusov a takmer bez zápachu. Kvitnúce - zopakujte, ak nechcete rastlinu udržiavať na hladine, táto ruža bude nepretržite kvitnúť až do mrazu. Namočiť odpor - médium, choroby - vysoké. Podľa recenzií nie je potrebné odstraňovať vyblednuté pupene.

Diamond hranice

Veľmi vysoký kríž s šírkou až 90 cm môže byť rozložený na jeden a pol metra. Kvety sú snehovo biele, s miernou príjemnou arómou divokej ruže, semi-dvojité, s priemerom najviac 10 cm, zhromaždené od 5-10 cm. Opakované kvitnutia, odolnosť voči chorobám je vysoká. Ruža by bola dokonalá, ak by to nebolo pre jeho nízky odpor voči namáčaniu.

Kvet bieleho kvetu

Jedná sa o jeden z najlepších bielych odtieňov krajiny. Zriedkavo dosahuje výšku 50 cm, približne 125 cm širokú, patrí do prvej podskupiny, rastie v piatej zóne, má nepretržitý kvitnutie a vysokú odolnosť voči namáčaniu a chorobám. Kvety - biele, semi-dvojité, do veľkosti 6 cm, zhromaždené v kvetenstvách 3-15 kusov.

Ružové odrody

Jemné ružové kvety niekedy vyzerajú dotýkajúce a niekedy vzdorné. Pozrite sa, ako odlišné môžu závisieť od odtieňa.

Blyuvunder

Re-kvitnúce šváb, ktorý možno pestovať ako pôdorysný kryt. Vo výške dosahuje krúžok 70-80 cm a v šírke bez orezania sa môže ťahať na dva metre. Semi-dvojité kvety s vlnitými okvetnými lístkami sú takmer bez zápachu, dosahujú 6 cm a zhromažďujú 5-10 na vrchole výhonkov. Trieda je určená na pestovanie v piatej klimatickej zóne, stála proti chorobám a namáčaniu.

topoľ

Ruža Cordes je zvláštnou značkou kvality. Hustá kompaktná kefa s výškou do 40 cm, šírka - 50 sa vyznačuje vynikajúcim zdravím, odolnosťou voči namáčaniu a je určená pre piate klimatické pásmo. Sólo-ružové jednoduché kvety so žltým centrom majú priemer 3-4 cm a sú zhromaždené v 5-10 kusoch, ktoré nepretržite kvitnú na kefu, až kým nie sú mrazy.

Levanduľový sen

Táto ruža má veľmi malé semi-dvojité kvety studenej tmavo ružovej farby. Dosiahnu priemer len 2-3 cm, sú zhromaždené v zhlukoch 5-10 kusov, ale počas prvého kvitnutia takmer úplne pokrývajú kríky. Po určitom útlmu sa kvetiny opäť objavia, hoci nie v tak ohromujúcich množstvách. Bush vo výške dosahuje 60-70 cm, šírka je približne 100. Odolnosť proti chorobám je priemerná, určená pre piate klimatické pásmo.

Exotické farebné ruže

Ak chcete niekoho prekvapiť, potom ružové oranžové alebo oranžové ruže sú práve to, čo potrebujete. Nie je ich tak veľa, preto ich prítomnosť na záhrade vždy obdivuje.

Jantárová obálka

Trvanlivá a zdravá odroda patriaca do tretej podskupiny je vynikajúca pre naše podmienky. Krov vyrastie najviac 60-90 cm na výšku, klesajúca listnatá výhonky s malým počtom tŕňov rozložených na 1,5 m. Veľkosť jantárovožltých sférických semi-dvojitých púčikov dosahuje 10 cm, počet kvetov v kefke - až 5-10 kusov. Táto ruža kvitne nepretržite, má vôňu divokej ruže a rastie dobre v piatom klimatickom pásme. Odolnosť voči namáčaniu a chorobe je veľmi vysoká.

jazz

Ruža s bronzovo oranžovými kvetmi s priemerom 4 cm, ktoré sa zhromažďujú v 3-5 kusoch. Skvelé pre pristávacie polia. Dosiahne výšku 60-70 cm, strieľa najprv natiahnutím smerom hore a potom zvädnutím. Kvitne opakovane, samočistiť a má vysokú odolnosť voči chorobám, stredne sa namočiť.

Lemon Madeiland

Bledožlté semi-dvojité kvetiny do veľkosti 5 cm, 3-5 sú zoskupené a majú slabú arómu. Kompaktný bush s malými lesklými listami vo výšky zriedka dosahuje 50 cm, rastie na pol metra. Znovu odkvitnutá odroda určená na pestovanie v piatej zóne má vysokú odolnosť voči chorobám a namočiť.

záver

Dúfam, že sme vás presvedčili, že ružové terasy sú krásne. Mali by sa pestovať na každom mieste a vzhľadom na ľahkú starostlivosť a ľahkú reprodukciu je možné tieto odrody doporučiť aj pre záhrady s malou starostlivosťou.

recenzia

Oleg Stanislavovich, Moskva Región Podnebie je kruté, musíme vyberať ruže veľmi starostlivo, ale odroda "Arktída" bola prekvapená a príjemná. Starám sa o kvety opatrne, nenechajte si ujsť obväz, dobre zakryte. Takže s zimujúcimi problémami - ki! Už štyri roky! Ale to nie je znovu kvitnúť, ale až do samotného mrazu, som rez pred poslednými púčikmi pred úkrytom. Viktoria Viktorovna, Krasnodar Territory Chápeme, kvetiny rastú, čokoľvek sa vám páči. Dali mi rózu odrody "Hapes Haze", vysadili ju len zdvorilo - prečo potrebujem odrody s jednoduchými kvetmi? Myslel som, že v budúcom roku by som povedal, že bola preč a ona sa doslova zamilovala do nej! Teraz som prispilivaet vetvičky na zem, pretože fronta na jej vrstvení je priateľov a susedov.

Загрузка...