Nástroje a vybavenie

Elektrický ventilátor Stihl

Dúchadlo je domáce spotrebič, s ktorým môžete ľahko obnoviť poriadok v okolí domu. Silný prúd vzduchu zametá všetky nepotrebné veci do hromady a funkcia vysávača vám umožňuje odstrániť tento odpad a v prípade potreby ho pred rozdrviť. Sacia trubica ju zhromažďuje v špeciálnom odpadkovom vrecku. Dokonca aj táto zdanlivo nepotrebná látka môže byť tiež použitá. Skartované odpadky môžu byť mulčovať postele alebo poslať na kompost haldy, kde sa časom stane vynikajúcim hnojivom. Môžete ju použiť pri pokládke teplých postelí na záhrade. Ale aj keď sa to nevyžaduje, je potrebné ešte vyčistiť.

Varovanie! Nechajte padnuté listy pod stromami. V nich sú ohromné ​​škodcovia a patogény chorôb, ktoré na jar budú napadnúť rastliny novou silou.

Pri bežných záhradných náradiach je čistenie nielen dlhé, ale nie vždy možné, zatiaľ čo dúchadlo môže dosiahnuť každý kútik vašej záhrady bez poškodenia rastliny.

Preto sú záhradné dúchadlá stále viac populárne. Mnohí výrobcovia nástrojov a záhradných zariadení ich zaradili do sortimentu výrobkov. Nestačil sa výnimkou a nemecká spoločnosť Shtil. Jedná sa o veľkú obchodnú skupinu s ročným obratom viac ako 3 miliardy eur, ktorý má svoju históriu od roku 1926. Fúkací ventilátor - záruka kvalitnej práce. Prichádzame hlavne na trhu dúchadlá zostavené v priemyselných oblastiach Spojených štátov.

Ventilátor Stihl bg 50

Má malú hmotnosť - len 3,6 kg, čo robí prácu bez stresu. Napriek nízkej hmotnosti a malej veľkosti dvojtaktného benzínového motora môže bg 50 vyfukovať vzduch rýchlosťou až 58 m / s a ​​stráviť až 700 metrov kubíka za hodinu. Súčasne je ovládanie ventilátora veľmi jednoduché, pretože všetky ovládače sú zabudované do pohodlnej rukoväte.

Varovanie! Fúkač Stihl bg 50 funguje iba v jednom režime - na fúkanie.

Pohodlné nohy umožňujú umiestniť bg 50 na zem kdekoľvek na odpočinok.

Na pohon motora sa nachádza nádrž na benzín s objemom 430 ml. Toto množstvo benzínu stačí na dlhú neprerušovanú prevádzku. Ak je to potrebné, čerpanie benzínu do karburátora je možné len jednoduchým stlačením prsta, pretože tam je špeciálne palivové čerpadlo.

Aby ventilátory Stihl bg 50 nemuseli fungovať, má špeciálny antivibračný systém. Je určený na čistenie malej plochy okolo domu.

Záhradný vysávač Stihl sh 86

Tento mechanizmus je určený na čistenie veľkých priestorov. Benzínový motor je dvojtaktný a má výkon 1,1 koní, čo je dosť pre zariadenie s hmotnosťou iba 5,6 kg. Je to veľmi úsporné, takže dodávka plynu v nádrži s objemom 440 ml je dostatočná na dlhý čas. Jednoduchý štart motora bez trhania pomáha zaviesť špeciálny systém STIHL Elasto Start.

Varovanie! Špeciálny filter z polyetylénu HD2 neumožňuje poškodiť ani tie najmenšie prachové častice. Filter je odolný a ľahko sa čistí.

Taký výkonný motor vám umožňuje používať vysávač Stihl sh 86 a ako vysávač s funkciou brúsenia nečistôt. Za týmto účelom sa nachádza špeciálne obežné koleso s brúsnym ozubeným kolesom.

Po drvení sa objem odpadu zníži 14-krát, takže 45 litrový odpadkový vak trvá dlhší čas.

Veľmi pohodlná rukoväť s mäkkou zónou umožňuje ovládať zariadenie iba dvoma prstami. Môžete dokonca čerpať palivo do karburátora jedným prstom stlačením špeciálneho tlačidla. Stláčaním tlačidla, ktoré reguluje prívod vzduchu, nie je potrebné, môže byť ľahko pripevnená v ľubovoľnej polohe pomocou špeciálnej páky a ak je to potrebné, musí sa pauza pre rýchle spustenie práce po prestávke. Tempomat udržuje fúkanie vzduchu alebo sací výkon nastavený na rovnakej úrovni, opravuje motor a špeciálny antivibračný systém uvoľní vaše ruky z únavy. To tiež pomáha ramenný pás, je mäkké a nestlačuje rameno. Každá záhradná vákuová doska Stihl bg 50 má ploché a okrúhle dýzy, ako aj trojmetrovú trubicu s dúchadlom.

Stihl br 500 dúchadlo

Toto záhradné zariadenie má iba jednu funkciu - vyfukovanie vzduchu. Robí to dôkladne - rýchlosťou až 81 m / s.

Tip! Toto výkonné zariadenie sa používa nielen na zber odpadu, ale aj na čerstvý sneh.

Táto rýchlosť prináša vylepšený 4-mix motorov s výkonom 3 koní. Pri prevádzke má zníženú hladinu hluku o 59% a emisie plynov majú nízku toxicitu. V tejto výrobe motorov Stihl získal všetky výhody dvojtaktných a štvortaktných motorov. 4-mixový motor nevyžaduje výmenu oleja.

Napriek nákladovej efektívnosti vyžaduje motor dostatočné množstvo paliva na dlhý čas, takže objem benzínovej nádrže je 1,4 litra.

Ventilátor Stihl br 500 má značnú váhu - s palivom takmer 12 kg, ale s ňou je ľahké pracovať, pretože sa nesie v rukách, ale za ramenami. Jedná sa o batohu. Výrobcovia za predpokladu, všetko na nosenie ventilátor na chrbte bol pohodlný:

 • mäkká výstelka, ktorá umožňuje prenikanie vzduchu;
 • nastavenie naklonenia a výšky;
 • pohodlný pásový pás pre redistribúciu zaťaženia.

Toto záhradné zariadenie je profesionálny nástroj.

Stihl br 600 dúchadlo

Toto zariadenie má rovnaké funkcie ako predchádzajúce, ale je silnejšie, pretože má ekologický a bezpečný 4-mixový motor s výkonom 4,1 konských síl.

Rýchlosť, ktorou sa fúka vzduch, sa dá porovnať s rýchlosťou vozidla - 106 m / s. Stihl br 600 sa ľahko stará nielen o odpadky alebo padlé listy, ale aj s čerstvým snehom a robí to rýchlo, čo vám umožňuje čistiť veľké plochy bez veľkého namáhania. Napriek tomu je práca s ňou prekvapujúco jednoduchá. Za to projektanti poskytli veľa:

 • pohodlné uchopenie za účelom ovládania mechanizmu, ktoré je možné vykonávať aj dvomi prstami;
 • antivibračný systém, vďaka ktorému sa vibrácie počas prevádzky takmer necítia;
 • špeciálna držiak na prenášanie a pohodlný držiak na batoh;
 • schopnosť prispôsobiť dĺžku fúkacieho potrubia, čo vám umožní vyčistiť aj tie najnepriaznivejšie miesta.

Varovanie! Pohodlným uzáverom pre palivovú nádrž je Stihlov vlastný vynález, pre ktorý je zodpovedajúci patent. Je navrhnutý tak, aby sa jednoducho nemohol stratiť, ľahko sa otvára a zatvára.

Záhradný vysávač Stihl bg 86

Jedná sa o multifunkčný záhradný nástroj. 2-mix motor má výkon 1,1 koní a jazdí na benzín, pre ktorý je 440 ml nádrž. Táto suma stačí dlhší čas, pretože motor ušetrí až 20% paliva v porovnaní s podobnými zariadeniami. Špeciálny katalyzátor znižuje škodlivé emisie pri prevádzke bg 86 o 60%. Preto môže byť tento dvojtaktný motor bezpečne označovaný ako ekologický. Dizajnéri pri vytváraní ventilátora bg 86 pracovali na vytvorení výkonného, ​​spoľahlivého a pohodlného zariadenia.

 • Bg 86 je veľmi ľahko ovládateľný, pretože všetky tlačidlá a páčky sú zamerané na pohodlné uchopenie s mäkkými vložkami.
 • Stačí stačiť stlačením špeciálneho tlačidla prstom palivové čerpadlo, ktoré čerpá palivo.
 • Fúkač Stihl bg 86 sa môže zapnúť pomocou štartovacieho zariadenia ElastoStart, bude to robiť hladko, akékoľvek škody škodlivé pre ruky sú vylúčené.
 • Malá váha len 4,5 kg vytvára pohodlie pri práci, pretože ruky vôbec nie sú unavené.
 • Upevnenie plynovej páky vo zvolenej polohe tiež prispieva k pohodlnej práci.
 • Vibrácie počas práce nebudú rušivé, pre neutralizáciu existuje špeciálny antivibračný systém.
 • Motor ukladá špeciálny filter vyrobený z polyetylénu, ktorý nesmie v ňom prach.
Varovanie! Balík obsahuje nielen dve rôzne dýzy, ale aj špeciálne okuliare, ktoré chránia vaše oči pred prachom.

Elektrický ventilátor Stihl bge 71

Toto zariadenie je najlepšie vhodné na čistenie priestoru v okolí domu a nielen preto, že sa stará o odpadky a lístie. Jeho práca nebude narúšať pokoj jeho príbuzných alebo susedov, pretože mechanizmus funguje ticho. Elektrický motor s výkonom 1100 W je napájaný z elektrickej siete. Kábel pripojujúci zásuvku a ventilátor sa dá bezpečne utiahnuť, takže špeciálne zariadenie zabráni odpojeniu od zásuvky. Napriek malej hmotnosti - 3 kg je prietok vzduchu pomerne veľký - 66 m / s.

Ak pripojíte špeciálnu trysku s plochou zásuvkou, zvýši sa účinnosť práce. Elektrický ventilátor Stihl bge 71 môže byť ovládaný jednou rukou, všetky páky a gombíky sú sústredené na jednom mieste - na pohodlnej rukoväti.

Varovanie! Toto zariadenie je skutočný transformátor. Ak pridáte niektoré možnosti, môže sa točiť nielen do vysávača, ale aj do zariadenia na čistenie žľabov.

Na rozdiel od mnohých ďalších modelov Stihl je tento dúchadlo zostavený v Rakúsku.

záver

Záhradné dúchadlá a vysávače sú neodmysliteľnými pomocníkmi na čistenie okolo domu, v záhrade alebo v parku. S ich pomocou môžete vyčistiť žľab, vykonať čistenie po oprave, postriekať rastliny a nasýtiť pôdu vzduchom. Tento záhradný nástroj je potrebný v každom dome.