Hospodárstvo

Vajíčka - čo je lepšie

Vajcia chovu kurčiat, chované špeciálne pre nie mäso, ale vajcia, boli známe od dávnych čias. Niektoré z nich sú získané "metódou národného výberu". Takými sú napríklad Ushanka, chované na území Ukrajiny a južných regiónoch Ruska. Jeho ďalšie mená sú "ruská Ushanka", "ukrajinská Ushanka", "juhoslovanská Ushanka". Nie je známe, odkiaľ pochádza ucho.

V 19. storočí sa v populárnom výbere objavilo talianske plemeno, leggorn, ktorý nestratil svoju obľúbenosť.

Ale najzaujímavejšie z pohľadu staroveku a populárneho výberu je egyptské plemeno Fayumi, chované v starovekom Egypte. Je to zaujímavé aj nie tak starodávny pôvod, ako jeho vzhľad v oblasti a kontakty ľudstva pred niekoľkými tisíckami rokmi.

Predchodca domáceho kuracieho mäsa je považovaný za divoké kurča Bankivian, ktorý stále žije vo voľnej prírode v juhovýchodnej Ázii. Vo vzťahu k Afrike, aj za hranicami Indie, v okresoch Barmy, Thajska a Vietnamu.

Je nepravdepodobné, že divoká sliepka bola zabavená túžbou vidieť svet a šla do Egypta sama. Takže tam boli dodané ľuďmi. Pravdepodobne Fayumi niečo skrýva.

Fayumi kurča

záver

Okrem toho existuje samozrejme aj veľa druhov vajec. Vrstvy je možné vybrať pre akúkoľvek chuť, a to nielen hmotnosťou vajec, produkcie vajec, farbou a veľkosťou, ale aj farbou vajíčka. Existujú kurčatá s vajcami čokolády, čierne, modré, zelené kvety. Môžete tiež ísť pre amatérsky výber, snaží sa prechádzať vaše plemená s rôznymi farbami vajec, aby si vaše pôvodné vajcia.