Záhradníctvo

Pepper pre skleník na predmestí

V klimatických podmienkach v regióne Moskve, aby pestovali sladké, mäsité korenie je celkom realizovateľná úloha pre záhradkárov. Trh má bohatý výber semien, ktoré sú prispôsobené tomuto regiónu. Existuje veľké množstvo odrôd, ktoré nielen rastú dobre, ale poskytujú bohatú úrodu. Prítomnosť skleníka na pozemku vám umožní pestovať silné a zdravé rastliny, ktoré prinesú ovocie pred mrazom.

Výhody pestovania papriky v skleníku

  1. V chránenom teréne zariadenie nezávisí od poveternostných podmienok.
  2. V pôde sa vytvára optimálna mikroklima, ktorá má priaznivý vplyv na mieru prežitia sadeníc.
  3. Je jednoduchšie starať sa o rastliny v skleníku - kríky sú menej vystavené chorobám a útokom hmyzu.
  4. V skleníku pepper plodí rýchlejšie a dlhšie.

Existuje len jeden mínus bod - obmedzený priestor, v ktorom často nie je dostatok priestoru na pestovanie veľkého množstva rastlín. Preto chovatelia priniesli špeciálne odrody korenia pre skleníky s nízkymi rastúcimi a kompaktnými kríkmi. Môžete mierne zvýšiť hustotu výsadby a ušetriť priestor pre iné rastliny.

Odrody sladkej papriky na skleníky

Nie každý korenie pre skleník v moskovskom regióne prinesie dobrú úrodu. Odrody, ktoré sú určené na pestovanie v skleníkoch, tolerujú nedostatok slnečného svetla a nadmernej vlhkosti.

Kalifornia zázrak

V čase bohatého plodu je už na ulici stabilné teplé počasie a môže sa vysielať skleník. V tejto chvíli sa musíte uistiť, že hmyz nezaútočí na rastliny. Rastliny sa musia pravidelne kontrolovať. Ak sa v skleníku objavia príznaky škodcov, je potrebné odstrániť všetky ovocie a spracovať paprikové kríky s mydlom a tabakovým roztokom. Na ochranu koreňov sa pôda okolo rastlín napája amoniakom, ktorý musí byť predtým zriedený vodou v pomere 1: 1.