Záhradníctvo

Strawberry Temptation

Jahody alebo záhradné jahody sa pestujú už viac ako jedno storočie. Ak skôr bola úroda prijatá len raz za sezónu, potom dnes, vďaka tvrdej práci chovateľov, existujú odrody, ktoré prinášajú ovocie niekoľkokrát.

Strawberry kaskáda remontant Temptation len z takej línie. Popis rozmanitosti, funkcie kultivácie, recenzie záhradníkov a fotky uvedené v článku pomôžu záhradkárom s výberom záhradných jahôd pre svoje stránky.

Popis zariadenia

Strawberry Temptation sa vzťahuje na remontantné veľkoplodé odrody raného ovocia. Jej autormi sú chovatelia z Talianska. Môžete zbierať ovocie celé leto a posledné bobule dozrievajú pred mrazom.

Hrozno dozrieva jeden a pol mesiaca od začiatku kvitnutia. Môžete pestovať kaskádové jahody nielen na otvorenom teréne, v horúcich záhrade alebo v skleníkoch, ale aj v kvetináčoch. Hrnce a vázy môžu byť uchovávané na okne v byte alebo v limbu. Prestavba jahodových pokušenia na fotografii v kultúre potu.

Záhradné jahody Pokušenie je hybridom prvej generácie, na vrecku semien je ikona. Remontantná jahodová odroda je reprezentovaná nízkym, kompaktným kríkom so stredne veľkými tmavozelenými listami. Každý jahodový kefka produkuje až 20 vysokých stopiek s úžasne krásnymi kvetmi svetlo ružovej farby.

Bobule odrody jahody sú veľké, lesklé, tvarované ako podlhovastý kužeľ. Hmotnosť ovocia je v priemere 30 gramov. V biologickej zrelosti bobule stane nasýtený červený. Plody sú husté, dužina je šťavnatá, mäsitá, bez impregnácií na rez.

Každé bobule obsahuje veľké množstvo mierne depresívnych semien, žlté. To dáva jahňaniu osobitnú originalitu. Ale keď jesť semená nie sú si všimol. Podľa recenzií záhradníkov a spotrebiteľov, v chuti sladko-kyslých bobúľ je muškátový oriešok.

Významné funkcie

Už v popise odrody jahôd Temptácie sú dôležitými znakmi rastliny. Záhradkári však potrebujú aj charakteristiky, ktoré poukazujú na výhody a nevýhody kultúry. Iba v tomto prípade je možné rozhodnúť o výsadbe hybridného jahodníka na mieste.

výhody

Zvážte najprv zásluhy opravárenskej odrody Temptation:

 1. Predčasná splatnosť a dlhodobá plodnosť. Zber sa vykonáva ako jahody dozrievajú v niekoľkých štádiách. Podľa záhradníkov sú jesenné bobule ešte chutnejšie a voňavšie ako letné.
 2. Chuťové vlastnosti sú vynikajúce.
 3. Zber sa položí bezprostredne po vysadení vyrezávaných jahôd v zemi a trvanie denných hodín pre rastlinu nezáleží ani na ročnom období. Zber sa dá zozbierať, keď vytvárate podmienky, po celý rok. To bol dôvod pre vysoký záujem poľnohospodárov o hybridnú formu odhodlanej jahody Temptation.
 4. Vysoký výnos potvrdzuje popis, recenzia záhradníkov a fotografie, ktoré posielajú. Z bush záhradnej jahody triedy sa zbierajú na sezónu až do 1,5 kg sladkého a voňavého ovocia.
 5. Vzájomné vzdelávanie je uspokojivé, vždy je dostatok materiálu na sadenie. Dokonca aj na rozkrojených rozetách Temptácie prvého poriadku sú kvetiny a neskôr bobule.
 6. Príležitosť vyrastie závesné kaskádové záhradné jahody nielen v zeme, ale aj v kvetináčoch. Táto funkcia je široko používaná dizajnérmi krajiny. Závesné dlhé kvetinové stonky s kvetmi a bobuľami vyzerajú originálne pri pestovaní odrody Temptation v ampelovej metóde.
 7. Hybridné Pokušenie strednej mrazuvzdornosti, overwinter bez prístrešia pri teplotách až -17 stupňov len za snehu. V náročnejších klimatických podmienkach by mal poskytnúť spoľahlivý prístrešok.
 8. Na jednom mieste sa jahody odrody Temptation odrody pestujú najviac tri roky.
 9. Odolnosť voči jahodovej chorobe je vysoká, ale preventívne opatrenia by sa nemali zanedbávať.

cons

Jahodový taliansky výber Pokušenie má zrejmé výhody, ale je potrebné povedať aj nedostatky. Je ich málo, nie sú tak zrejmé, ale stále existujú:

 1. Veľké množstvo chĺpkov vyčerpáva materský ker, takže počas sezóny je potrebné ich neustále čistiť. V opačnom prípade sa plodina zníži.
 2. Rozmnožovanie osiva opravárenskej odrody Pokušenie nie je vždy možné ani pre skúsených záhradníkov.
 3. Nestabilné zavlažovanie, čo vedie k vysychaniu z pôdy, vedie k prudkému poklesu plodov.

Rozmnožovanie jahôd

Rekonštrukcia odrôd jahôd Temptation breeds:

 • semená;
 • zásuvky;
 • rozdelenie kríkov.

Ako môžete vidieť, metódy chovu sú tradičné. Pre tých, ktorí sa venujú kultúre viac ako rok, nie sú ťažké. Z charakteristík vyplýva, že získanie nových sadeníc zo semien nie je vždy možné. Zvážte proces podrobnejšie.

Kde získať semená

Výber semien je dôležitý:

 1. Výsevný materiál zostáva životaschopný iba tri roky. Preto pri kúpe semien opravárenskej odrody Temptation musíte venovať pozornosť tomuto momentu.
 2. Potrebujete zakúpiť semená v špecializovaných predajniach.
 3. Je lepšie využívať služby agrofirmy, ktoré získali popularitu na ruskom trhu. V týchto semenných spoločnostiach sa osivo dôkladne testuje a spĺňa štátne normy.

Také spoločnosti ako Aelita, Becker, Altai Gardens, Siberian Garden a iné sú veľmi populárne. Je možné objednať pokušenie záhradnej jahody poštou alebo online, pretože dnes všetky spoločnosti majú oficiálnu webovú stránku.

Pôda pre sadenice

Pestovanie jahôd zo semien Temptácie sa uskutočňuje od februára, aby sa dostali kvalitné sadenice na jar. Opravte záhradné odrody jahôd náročné na živnú pôdu s dobrou priedušnosťou. Pri samostatnom zostavovaní pôdnej zmesi sa berie do úvahy nasledujúci vzťah: do piatich častí kompostu alebo humusu sa musí pridať päť častí piesku.

Tri dni pred zasiatím semien je pôda dekontaminovaná. Môžete ho ohriať v rúre alebo vylejeť vriacou vodou. K tomu je pridaný mangán. Faktom je, že v krajine môžu byť spory nebezpečné pre jahody všetkých odrôd ochorenia čiernej nohy. Pod vplyvom tepelného spracovania zomierajú.

Vlastnosti výsevu a starostlivosti

Ako už bolo spomenuté, semená odrody Remontant odrody Temptation vyrastajú dlho. Oni sú zasiate na dobre rozliatiu pôdy s teplou vodou. Nie je nutné uzatvárať semeno, pretože mikroskopické výhonky nemôžu prejsť ani cez malú vrstvu zeme. Kapacita pokrytá sklom.

V miestnosti s teplotou nie nižšou ako 25 stupňov sa v priebehu mesiaca objavia sadenice záhradných jahôd. Úkryt nie je odstránený, len mierne otvorený, aby udržal teplú a vysokú vlhkosť.

V budúcnosti bude pre opravu jahody vyžadovať dobré osvetlenie. Zahradníci v revízii poznamenávajú, že sadenice odrody Temptation vyžadujú svetlo 12 hodín denne. Ak svetlo nestačí, vysadia sa semenáčiky. Preto je potrebné inštalovať svietidlá na zvýraznenie jahôd.

Ak chcete poháňať sadenice záhradné jahody (ak sú pestované v bežných nádobách) začať po výskyte 2-3 pravé listy.

V budúcnosti sa starajú o odrody jahôd Remontant Pokušenie sa znižuje na napájanie a hnojenie.

Varovanie! Pri napájaní si treba uvedomiť, že voda by nemala stagnovať. V opačnom prípade začnú problémy s koreňovým systémom.

Sadenica odrody dobre reaguje na zalievanie výťažkom z dreveného popola, ktorý obsahuje veľké množstvo stopových prvkov, ktoré sú potrebné na to, aby sa rastlina úspešne rozvíjala.

Pred vysadením na otvorenom teréne sú pokrmy jahôd Remontant pokúšané vytvrdnúť, takže adaptácia je úspešná.

Odber vzoriek zo sadeníc odrody jahody odrody temptácie z rašelinových tabliet:

 • Vzhľadom k tomu, odroda Temptation je známy svojim obrovským knírením, je to trochu ťažké sa starať. Ale tieto časti rastliny musia byť nevyhnutne odstránené, rovnako ako sušenie listov.
 • Liečba chorôb a škodcov by mala byť pravidelná. Nie je potrebné čakať, kým rastliny kosiť: prevencia je najlepšou liečbou.
 • Pred zimovaním sú jahody rezané, ale nie v koreňoch, inak rastové puky môžu byť odstránené. Vykládky sú ošetrené zmesou Bordeaux a spriadané tehly. Ak sa rastlinné odrody pestujú v strednom Rusku alebo v severných regiónoch, budú si vyžadovať vážne záhradné postele.
 • Remontny ampelous jahoda Temptácia je zaujímavý hybrid, ktorý dáva plodiny v akomkoľvek spôsobe kultivácie. V byte alebo vyhrievané skleníkové bobule módne zhromažďovať po celý rok.

  Pozadie záhradníci

  Ignat, 44, Jaroslavský kraj Už dlho som sa venoval jahodám, ale odroda Pokušenie sa mi stalo nedávno. Už dva roky získala úrodu. Bobule sú chutné a voňavé. V priebehu sezóny sa kríky niekoľkokrát kŕmia iba organickou hmotou: vločka, infúzia zelenej trávy a popolový roztok. Som úplne proti chémii. Z hlodavcov proces výsadbu kapucňou popolník s mydlom a roztokom jódu. Nie je to len kontrola škodcov a chorôb, ale aj extra výživa pre moju jahodovú pokušenie. Mária, 29 rokov, Moskovský región V minulom roku zasadil množstvo jahôd Temptation Rosettes zdieľala suseda v krajine. K mojmu prekvapeniu neexistovala žiadna hranica, pretože skoro rozkvitli jahody a vyskúšali sme úžasné báječné bobule. Pozrite sa, ako sa po zimovaní pohybovať.

  Pozrite si video: Strawberry Temptation (Jún 2020).

  Загрузка...